VIP Sport

25. dubna 2017 • 05:00

Týden vydržet a mohl žít?! Fotbalista Rajtoral (†31) nestačil z Turecka utéct

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Démoni v hlavě Františka Rajtorala (†31) tragicky předběhli čas. Spáchal sebevraždu přesto, že právě v těchto dnech se měl uzavřít jeho odchod z tureckého Gaziantepsporu.Původně se tam bývalému reprezentantovi a zadákovi Plzně líbilo, ale nyní chtěl z turecko-syrské hranice utéct. Možná by jinde našel duševní rovnováhu, ale bohužel to nestihl...

„František souhlasil s odchodem. Řešení měl na starosti turecký právník a v tomto týdnu mohlo dojít na vyvázání ze smlouvy,“ pověděl Blesku Rajtoralův manažer Pavel Zíka.

Chybělo čtyřiadvacet, osmačtyřicet, nebo dvaasedmdesát hodin? Nyní už je to krutě bezpředmětné. Podle zpráv tureckých médií se Rajtoral oběsil na opasku od kalhot a policie ho nalezla po deseti hodinách.

Zármutkem oněmělí spoluhráči sledovali v recepci bytového komplexu, kde Rajty bydlel a kde si sáhl na život, jak zřízenci pohřební služby vynášejí rakev s jeho ostatky, aby je převezli k pitvě na policejním ředitelství.

„Nepopsatelný smutek. Jsme zničení. Ztratili jsme kamaráda, kterého jsme měli rádi. Upřímnou soustrast všem,“ soukal ze sebe kapitán mančaftu Elyasa Süme.

Ostatky Rajtoralova těla jsou převáženy z jeho tureckého bytu.
Ostatky Rajtoralova těla jsou převáženy z jeho tureckého bytu.

Palčivá otázka: „Proč?“ zatím nemá odpověď. Sympatický blonďák a navýsost poctivý fotbalista »Rajty« měl psychické trable v Ostravě i v Plzni. Vždycky se z nich dostal, ale údajně mohly udeřit opět. Turecké servery hlásily, že zanechal dopis na rozloučenou v češtině, ale v zápětí informaci opravily tak, že šlo o soupis dluhů. O částky, jež František měl vrátit a o sumy, které kdosi dlužil jemu.

Zřejmě má jít o náznak důvodu, který měl Františka dohnat k sebevraždě. Ano, ve Štruncových sadech kolovaly zvěsti, že hyperaktivní Rajtoral už během angažmá v Plzni hrával hazard, nicméně stále jde o nepodložené spekulace.

Přijde loučení rozdírající srdce. Gaziantepspor uspořádá smuteční obřad, kterého se však podle portálu gaziantepgunes.com kvůli pokročilému věku nezúčastní Františkovi rodiče. Poté budou ostatky příbramského rodáka letadlem přepraveny do Česka.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze