VIP Sport

31. května 2017 • 19:30

Rasistický útok na japonského vítěze slavného motoristického závodu v Americe

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

V neděli ovládl jeden z nejlegendárnějších motoristických závodů planety. Japonec Takuma Sato vyhrál slavných 500 mil v Indianopolis a sklízel pochvalu ze všech stran. Přesto se za svůj fantastický výkon dočkal i nechutného rasistického útoku na svou osobu.Vítězství ve 101. ročníku na proslulém oválu vybojoval bývalý pilot F1 Takuma Sato z Japonska. To nenechalo chladným novináře z novin Denver Post.

Takuma Sato slavně zvítězil v závodě 500 mil Indianopolis
Takuma Sato slavně zvítězil v závodě 500 mil Indianopolis

„Neberte si to osobně, ale cítím se nesvůj, když Japonec vyhraje 500 mil Indianopolis na Den obětí války,“ rýpl si na Twitteru žurnalista Terry Frei. Připomněl tak, že americký svátek Memorial Day (Den obětí války) se vztahuje i na 2. světovou válku, ve které bojovali Američané právě i proti Japoncům.

Za nevhodný rasistický tweet byl následně novinář z Denver Post vyhozen. „Všem se moc omlouvám. Bylo to velice nevhodné a napsal jsem to během pro mě emotivního víkendu,“ vysvětloval Frei, který napsal i knihu o amerických sportovcích v době 2. světové války.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze