VIP Sport

16. června 2017 • 08:30

Tragická dohra finále LM! Fanynka Erika (†38) zemřela 12 dní po panice, Juventus smutní

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Panický úprk fanoušků při sledování přímého přenosu finále fotbalové Ligy mistrů před dvěma týdny na náměstí v Turíně si vyžádal jednu oběť. Ve čtvrtek večer podlehla těžkým zraněním osmatřicetiletá Italka Erika.Přenos zápasu mezi Juventusem a Realem Madrid z Cardiffu sledovalo v sobotu 3. června zhruba 30.000 příznivců turínského klubu na obří obrazovce na turínském náměstí Piazza San Carlo. Po hlasité explozi zhruba deset minut před koncem finále se ozvaly výkřiky "bomba" a v obavách z teroristického útoku vypukla panika.

Lidé náměstí rychle opouštěli, poztráceli při tom osobní věci, boty a řada z nich se zranila o kovové zábradlí. Počet zraněných se podle úřadů zastavil na čísle 1527.

Osmatřicetiletá Italka utrpěla infarkt a byla od začátku v kritickém stavu. Stejně tak sedmiletý chlapec, který už byl nicméně v úterý z turínské nemocnice propuštěn a doma se bude zotavovat z poranění hlavy i hrudníku.

"Vyjadřujeme hlubokou soustrast. Události související s tragédií z 3. června zůstanou navždy v srdcích a myslích všech v klubu," vyjádřil se také Juventus na svých internetových stránkách.

Na náměstí v Turíně zůstaly po panice způsobené explozí pyrotechniky stovky zraněných
Na náměstí v Turíně zůstaly po panice způsobené explozí pyrotechniky stovky zraněných

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze