VIP Sport

29. listopadu 2017 • 15:45

Biatlonistka Landová už vyučuje tělocvik: Za bronz z OH dostane 10 učitelských platů!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Vystoupit pro medaili na olympijské stupně. To je sen, o který Jitka Landová (27) přišla kvůli dopingu Rusek. Bronz ze štafet v Soči jí teď přijde poštou a spolu s ním i šek na 225 tisíc korun. Pěkné to přilepšení k její učitelské gáži, ale...I když taková odměna od ČOV může představovat zhruba deset jejích současných platů, jen těžko bývalé biatlonistce odčiní, o co byla tehdy ve štafetě oloupena. „Ty sdílené emoce tam prostě nejsou. Jsem sama doma, sedím za stolem a chystám se do školy. Ten ukradený prožitek nám už bohužel nikdo nevrátí,“ říká klidným hlasem Jitka.

Zatímco Koukalová s Vítkovou se v Soči dostaly na »bednu« v jiných závodech a Puskarčíková bude mít šanci se na ni probojovat už třeba v únoru v Koreji, biatlonová kariéra Landové se na jaře po vleklých zdravotních problémech uzavřela.

Jitka Landová v cíli sprintu SP v Ruhpoldingu. Desátá příčka je jejím dosavadním maximem
Jitka Landová v cíli sprintu SP v Ruhpoldingu. Desátá příčka je jejím dosavadním maximem

A jak podotýká Koukalová, kdyby před čtyřmi lety nebyla spravedlnost slepá, mohl bronz změnit Jitčin sportovní osud. „Třeba by se to nemuselo stát,“ připomíná Gábina problémy své kamarádky s únavovým syndromem.

Jak nečekaně jednu lásku Jitka ztratila, tak jinou rychle našla. Dostudovala univerzitu a teď vyučuje tělocvik na jablonecké Základní škole Arbesova. Na přechod do civilního života si prý pomalu zvyká.

„První týdny jsem byla opravdu mimo. Teď, když jsem se už trochu rozkoukala, uvědomila jsem si, jaké mám štěstí, že působím ve školství. Myslím, že mám velké štěstí na perfektní děti a skvělé kolegy. Toho si moc vážím,“ pochvaluje si s tím, že by si chtěla rozšířit aprobaci o angličtinu.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze