VIP Sport

24. prosince 2017 • 12:20

Čeští sportovci se předháněli, kdo má lepší cukroví: Vánoční perníčkiáda!

Autor: ps
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Kdo z českých sportovců upekl nejlepší cukroví? Předháněli se v soutěži o Sportovního cukráře roku, kterou ovládla lyžařka Kateřina Pauláthová (24). Jenže… Přiznala, že perníčky nepekla ona. Za trest zpívala koledu!Osmička českých sportovců, které má jako manažer pod křídly squashista Jan Koukal, se sešla v Hospodě u buldoka. V prestižní perníčkiádě obstáli všichni, vlastně až na vítězku Pauláthovou. Přítelkyně kajakáře Josefa Dostála zapomněla vánoční výbavičku doma u maminky. „Musela jsem trochu podvádět, koupila jsem je narychlo v bistru,“ smála se a pokyvovala, že si trest zasloužila. „Byla jsem rudá až na…“ přiznala poté, co si naostro zkusila tóny Rolniček. A jak se dařilo ostatním?

Kateřina Pauláthová (24)
lyžařka
Josef Dostál (24)
kajakář

Poprvé usednou ke stromečku pohromadě. Už se nemohou dočkat, hlavně na ty sladké hody! „Miluju cukroví, bez mamčiných vanilkových rohlíčků by to nebyly žádný Vánoce. Spořádám toho hodně, s tím nemám problém. Jsem lyžařka, nám to z kopce jede, takže se hlídat nemusím,“ pochvalovala si partnerka dvojnásobného olympijského medailisty z brazilského Ria.

„Mám rád Vánoce, cukroví a hlavně to, že se můžu pořádně nažrat. A bez výčitek! S tím už počítám dopředu. Spořádám vždycky všechno,“ pochvaluje si oblíbené svátky Dostál, kterému prý Kačka usmaží až šest kaprů. „Všechny je sežeru,“ hlásí dvoumetrový jedlík.

Jak se daří sportovcům o Vánocích dodržovat životosprávu? Cukrovím rozhodně nepohrdnou

Kristýna Hoidarová Kolocová (29)
Michala Kvapilová (27)
beachvolejbalistky

Na soustředění v Itálii si udělali tříčlenný teambuilding. Před návratem do Česka i s koučem Andreou Tomatisem pekli perníčky a ohromně se bavili.

„Skvělé to bylo, navíc mě to fakt bavilo. Na finální zdobení se přidal i trenér. Už se těším, až zase za roku budu běhat kolem trouby,“ usmívala se blondýnka Kvapilová. Ta se nechala vést v kuchyni zkušenější parťačkou.

„Míša pekla cukroví poprvé sama, a když tvořila první těsto, tak jsme se málem zbláznily smíchy. Měla namočený ruce v těstě a nevěděla, co má dělat,“ neodpustila si »Kiki« legrační popíchnutí. „Za sebe musím říct, že peču málo, ale ráda. Radši si ovšem dám čokoládu než cukroví. To mi přijde jen jako cukr s moukou,“ krčí rameny.

Nejoblíbenější vánoční cukroví českých sportovců? Linecké, perníčky, ale i pivo

Petr Pilát (26)
freestyle motokrosař

Kvůli ramenu, které si často dělalo, co chtělo, musel před Vánoci na operaci. Natahování se pro cukroví mu aspoň poslouží jako výborná rehabilitace. „Mám to teď složitější, ale poperu se s tím. Cukroví je můj velký průšvih. Letos jsem pomáhal babičce, mým vrcholem pečení bylo, že jsem obaloval rohlíčky v cukru,“ přiznal se dlouhán s přezdívkou »Pilník«. „Vánoce mám rád. Je to ten čas, kdy jsem doma a nemyslím na nic. Ani na závody. Během roku nemám čas sledovat televizi, takže vypínám počítač, telefon hodím do rohu a nastává můj čas na pohádky,“ dodává s tím, že filmy pro děti miluje.

Sandra Mašková (29)
bojovnice MMA

„Miluju Vánoce, ale cukroví zase tolik nesním. Udělám jen malý množství – jeden, dva druhy. Je to spousta piplání, nemám na to nervy. Tahle jemná práce není nic pro mě. Sype se mi to, bourá a já pak akorát chytám nerva. Nebaví mě to a mlátím do těsta. Hlavně se těším k rodičům, kde každý Štědrý večer trávím.“

Kajakář Josef Dostál pekl s přítelkyní lyžařkou Kateřinou Pauláthovou.
Kajakář Josef Dostál pekl s přítelkyní lyžařkou Kateřinou Pauláthovou.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud