VIP Sport

19. února 2018 • 21:20

Lafata s Kangou jako v komedii aneb penaltový zmatek ve Spartě: Já ji kopu! Ne, já!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

„No to jste družstevníci? Vždyť to nemá za mák smyslu, co děláte,“ huboval předseda JZD Kalina ve Vesničce střediskové, když se mu chlapi prali. S touhle slavnou hláškou by se hodil do Sparty.Kvůli penaltě v nastaveném čase mače s Libercem (2:0) se až komediálně úsměvně poškorpili mazák s novicem. David Lafata (37) a Guélor Kanga (27).

Střídající »Lafigól« zařídil desítku tak, že ho zezadu sejmul Ukrajinec ze Slovanu Taras Kačaraba a k puntíku se okamžitě hrnul Kanga. Asi mu nikdo neřekl, že hrající legendě Lafatovi chybí k mýtické metě 200 ligových branek už jen tři, a že kope svoji poslední půlsezonu na Letné.

Zákrok na Lafatu byl vyhodnocen jako penaltový.
Zákrok na Lafatu byl vyhodnocen jako penaltový.

Sparta - Liberec: Kačaraba sestřelil Lafatu, Kanga proměnil penaltu – Sparta vede 2:0
720p 360p

David se za Guélorem vydal, mluvil mu do duše, jenže když viděl, že marně, jen mávnul rukou. V tu chvíli by s Kangou asi tango netančil, nicméně plejer z Gabonu uklidil penaltu svižnou ranou k tyči.

Kde se stala chyba? Roli předsedy Kaliny hraje ve Spartě italský šéfkouč Andrea Stramaccioni. Zmatek kolem desítky vysvětlil takto: „Když je Lafi na hřišti, je naší první volbou na penaltu. Z hráčů základní sestavy byl ovšem jako první určen Kanga. Všiml jsem si z lavičky, že spolu na hřišti diskutovali. A Kanga na sebe asi penaltu vzal proto, že byl určen jako první volba ze základní sestavy.“ Čili Guélor od trenéra nepochopil to, co pochopil David, ale nebylo mu to platné ani za mák...

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Liberec 2:0. Trefily se posily Stanciu a Kanga
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud