VIP Sport

22. února 2018 • 13:47

Ledecká se stěhovala z olympijské vesnice: Na zlato zaútočí na sjezdovce za barákem!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zisku druhého zlata na olympiádě v Pchjongčchangu podřídila Ester Ledecká (22) vše. Aby se vyhnula zbytečnému cestování, bydlí s rodiči a fyzioterapeutem skoro přímo na snowboardovém svahu.Blíž už rozbít svůj tábor nemohla. Na sobotní kvalifikaci paralelního obřího slalomu vyrazila Ester z apartmánů, které těsně sousedí se závodní sjezdovkou. Ač »pistu« ze svých oken nevidí, hned za budovami se tyčí mohutná lešenářská konstrukce divácké tribuny.

Bokwang, který hostí snowboardové a freestylové disciplíny, není žádné nablýskané středisko evropského střihu. Několik výškových budov s ubytováním přímo u lanovek působí zvenčí šedým dojmem a nejinak vypadají i za nimi schované menší apartmány, kde se ubytovala právě Ester.

Ledecká teď bydlí hned vedle snowboardového svahu.
Ledecká teď bydlí hned vedle snowboardového svahu.

O nějakém luxusu nemůže být ani řeč – třeba pro pohodlnější matraci jí musel fyzioterapeut zajet k českému týmu do olympijské vesnice. Ale ten hlavní účel bydlení splňuje. „Nemusím brzo vstávat a kodrcat se autobusem,“ vysvětlila Ester. Cesta z Pchjongčchangu sem totiž trvá až hodinu.

Z vesnice se Ledecká odstěhovala přesně před týdnem a po dvoudenním »mezipřistání« u pro ni zlatého svahu pro lyžařské super-G v sobotu zakotvila přímo u sjezdovky pro svou snowboardovou disciplínu. „Jsem ráda, že jsem mohla být ve vesnici, ale co si budeme povídat, na svěťáku je to trochu pohodlnější,“ přiznala, že jí bydlení v bytě po osmi lidech a s papírovými stěnami k srdci nepřirostlo.

A stejně musí autem...

Nebýt to olympiáda, mohla by Ester na závodní svah rovnou v pantoflích, jak ho má blízko. Jenže teď je celý areál sjezdovek oplocený a vstup je umožněn jen zvláštními vchody, ke kterým to má česká hrdinka Her stovky metrů. A tak nakonec stejně usedá do auta. Ale oproti trmácení se z vesnice je to opravdu jen formalitka.

9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
1080p 720p 360p

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze