Myhrer jako nejstarší vyhrál slalom, Češi vypadli v prvním kole

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Slalom na hrách v Pchjongčchangu vyhrál André Myhrer. Pětatřicetiletý švédský lyžař se stal nejstarším olympijským medailistou v této disciplíně a triumfem napodobil krajanku Fridu Hansdotterovou, která minulý týden v Koreji ovládla závod žen.

Bronzový medailista z předminulých her ve Vancouveru porazil druhého Ramona Zenhäuserna ze Švýcarska o 34 setin sekundy. "Vždycky jsem snil o zlaté medaili. Celý život jsem trénoval právě kvůli chvíli, jako je tato. Nevím, co říct," prohlásil Myhrer.

"To je šílené. Je to jako sen," přidal Zenhäusern. "Na začátku bylo čekání na výsledky ostatních v pohodě, protože jsem nepočítal, že bych mohl získat medaili. Ale když Muffat spadl, tak jsem věděl, že bude medaile. Na jeho jízdu jsem se ale nedíval, protože jsem byl strašně nervózní," dodal.

Třetí skončil Rakušan Michael Matt a právě jeho staršího bratra připravil švédský reprezentant o rekord nejstaršího olympijského medailisty ve slalomu. Mario Matt triumfoval v Soči ve věku 34 let a 319 dní, zatímco Myhrerovi je 35 let a 42 dní.

Myhrer byl po prvním kole druhý se ztrátou dvou desetin sekundy na Henrika Kristoffersena. Ke zlatu mu poté pomohla soupeřova chyba, protože třiadvacetiletý norský lyžař nastoupil do závěrečné jízdy příliš agresivně a minul branku. Navíc už v prvním kole vypadl slalomářský suverén Marcel Hirscher z Rakouska.

"Henrik většinou jezdí čistě a na jistotu, takže jsem byl smířený se čtvrtým místem. Ale i takové věci se stávají a z bronzu mám obrovskou radost," uvedl čtyřiadvacetiletý Michael Matt poté, co se stal třetím olympijským medailistou v rodině. Jeho další bratr Andreas vybojoval na hrách ve Vancouveru v roce 2010 stříbro ve skikrosu.

Šestinásobný vítěz Světového poháru a mistr světa Hirscher, který v Koreji ovládl kombinaci a obří slalom, promarnil šanci stát se teprve čtvrtým závodníkem s třemi zlatými medailemi ze sjezdového lyžování z jedné olympiády. Dosud to dokázali Toni Sailer z Rakouska (v roce 1956), Jean-Claude Killy z Francie (1968) a Janica Kosteličová z Chorvatska (2002).

Čeští reprezentanti Ondřej Berndt, Filip Forejtek, Jan Zabystřan a Adam Kotzmann nedokončili první kolo.

Muži - slalom:

1. Myhrer (Švéd.) 1:38,99 (47,93+51,06), 2. Zenhäusern (Švýc.) -0,34 (48,66+50,67), 3. Michael Matt (Rak.) -0,67 (49,00+50,66), 4. Noël -0,71 (48,58+51,12), 5. Pinturault -0,73 (48,54+51,18), 6. Muffat-Jeandet (všichni Fr.) -0,76 (48,34+51,41), 7. Jakobsen (Švéd.) -0,95 (48,74+51,20), 8. Yule (Švýc.) -1,13 (48,88+51,24), 9. Ryding (Brit.) -1,17 (49,09+51,07), 10. Foss-Solevaag (Nor.) -1,19 (48,53+51,65), ...Berndt, Forejtek, Zabystřan, Kotzmann (všichni ČR) nedokončili 1. kolo.

Favorizovaný Henrik Kristoffersen ve slalomu selhal

13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz