VIP Sport

25. března 2018 • 15:00

Český biatlon upadá do krize: PĚT otázek, které ho teď trápí nejvíc

Autor: zal
 • Byla to radost! Ale český biatlon čekají těžké časy. Podaří se ho udržet ve špičce? Byla to radost! Ale český biatlon čekají těžké časy. Podaří se ho udržet ve špičce?FOTO: Barbora Reichová / Sport

  Po letech rozkvětu se český biatlon dostal na rozcestí. Dopadne jako skokané na lyžích či běžci na lyžích? Tuhle otázku musí jeho šéfové rozlousknout co nejdřív, jinak… Zde je pět otázek, které je trápí.

 • »Cizinec« místo Rybáře?

  Ondřej Rybář byl s výsledky českých biatlonistů spokojenOndřej Rybář byl s výsledky českých biatlonistů spokojenFoto Barbora Reichová (Sport)

  Jeden syn mu půjde do třetí třídy, druhý do první. „Já potřebuji být doma!“ zavelel kouč Rybář. A tak u biatlonu možná zůstane jen jako sportovní ředitel a přenechá místo někomu jinému. „Pokud budeme v jednání úspěšní, tak se tady objeví zahraniční trenér,“ řekl pro iSport.cz šéf svazu Hamza. Ve hře je i zrušení pozice šéftrenéra.

 • Skončí i Vítek?

  Zdeněk Vítek ukazuje tabulku s umístěním střel při stíhačce na MS v HochfilzenuZdeněk Vítek ukazuje tabulku s umístěním střel při stíhačce na MS v HochfilzenuFoto Petr Slavík/Český biatlon

  Odchod Ondřeje Rybáře nemusí být jediným oslabením trenérského štábu. Spekuluje si i konci kouče žen Zdeňka Vítka. „To ještě není potvrzené. Je to živé, o těch věcech jednáme, ale stát se může všechno,“ tvrdí Hamza.

 • Vrátí se Gábina?

  Gabriela Koukalová na střelnici ve sprintu SP v KontiolahtiGabriela Koukalová na střelnici ve sprintu SP v KontiolahtiFoto EPA

  Na jednu stranu doufá, že ještě neřekla v biatlonu poslední slovo. Ale pak Gabriela tvrdí: „Rozměr mých úspěchů mi dochází až teď, když jsem skončila.“ O své budoucnosti nemá sama jasno, navíc k mnoha lidem ztratila důvěru. „Upřímně si myslím, že závodit v příští sezoně nebude,“ řekl Radiožurnálu Jiří Hamza.

 • Udrží fanoušky?

  Čeští fanoušci při závodech Světového poháru v rakouském HochfilzenuČeští fanoušci při závodech Světového poháru v rakouském HochfilzenuFoto Petr Slavík/Český biatlon

  Tvrdí, že stojí jen o opravdové fanoušky, co při nich stojí, i když se nedaří. Z čísel sledovanosti se tak dá říct, že těch falešných bylo 150 tisíc. O tolik se totiž propadla průměrná lednová sledovanost oproti loňskému roku. I tak biatlon na ČT Sport dominoval.

 • Najdou se tahouni?

  Markéta Davidová slaví veliký úspěchMarkéta Davidová slaví veliký úspěchFoto ČTK

  Závodit na Hrách v Pekingu 2022 neplánují Vítková, Moravec ani Šlesingr. Tíha odpovědnosti tak bude na mladší generaci – v Pchjongčchangu se už ukázali stříbrný Krčmář i talentovaná juniorka Davidová. Za A-týmem nicméně zeje hluboká díra.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud