VIP Sport

31. července 2018 • 12:37

Pohřeb hokejisty a skauta NHL Burdy (†45): V Praze plakal i boss Edmontonu

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Byla to těžká a nečekaná rána, když se svět minulé pondělí dozvěděl tu velkou ztrátu. Bývalý hokejový reprezentant a skaut NHL Václav Burda (†45) nepřežil srážku s kamionem. Dnes se s ním v Praze ve strašnickém krematoriu loučí rodina, kamarádi, legendy i nejvyšší šéf týmu Edmonton Oilers!Jako lovec talentů pro nejslavnější hokejovou ročně najezdil desítky tisíc kilometrů. Předminulý týden byl Burda znovu na cestě. Bohužel za volantem nejspíš usnul a nepřežil srážku s kamionem. Život někdejší opory zadních řad pražské Sparty předčasně vyhasnul těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí.

Bolestnou ztrátu oplakává manželka Karin, se níž měl Václav dvě děti. Při dnešním posledním rozloučení se u katafalku poklonili nejbližší včetně bratra Jaroslava, který přiletěl až z Austrálie. Do Strašnic přišla obrovská hokejová jména – Jiří Hrdina, Richard Žemlička, Petr Bříza nebo František a David Výborní.

Speciální je přílet nejvyššího muže organizace NHL Edmontonu Oilers Petera Chiarelliho. Muže, pro něhož Václav v posledních letech pracoval. Do zámoří ani mezi mantinely už se Vašek bohužel nikdy nevrátí. Je to velká škoda, protože měl našlápnuto k vynikající kariéře funkcionáře.

Při odchodu do nebes mu zahrály oblíbené písně Shaniy Twain, Leonarda Cohena či Guns N´ Roses. „Byl to spolehlivý a rovný kluk. Bude nám všem moc chybět,“ krčil rameny Jiří Hrdina, trojnásobný vítěz Stanley Cupu. K němu se přidala trenérská legenda František Výborný: „K Vencovi můžu říct jen to, že byl ve všem NEJ.“ Tak sbohem...

S Burdou se přišly rozloučit hokejové legendy, kamarádi a všichni nejbližší.
S Burdou se přišly rozloučit hokejové legendy, kamarádi a všichni nejbližší.

Rozloučení s Václavem Burdou: ve Strašnicích plakal i boss Edmontonu
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4
Klasická verze
Mobilní verze