VIP Sport

2. srpna 2018 • 05:00

Millerovi poprvé promluvili o utonutí dcery: Otevřela jsem a ona se vznášela v bazénu

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Drtí je nepředstavitelná bolest a bezmoc. Sedm týdnů po utonutí devatenáctiměsíční dcery Emeline se legendární lyžař Bode Miller (40) a jeho žena Morgan Beck (31) rozhodli o tragédii poprvé promluvit. Bylo to silné…Olympijský šampion a bývalá profesionální volejbalistka zažívají tu nejhorší noční můru, bohužel se už z ní nikdy neprobudí. Začala 9. června. Podle slov Morgan to byl den jako každý jiný. V luxusní čtvrti Coto de Caza v kalifornském Orange County vzala Emmy a tříletého syna Nashe na návštěvu k sousedům, zatímco Bode odjel se starší dcerou Nessyn na softbal.

„Chodíme za nimi několikrát týdně. Seděli jsme na pohovce, pila jsem čaj a povídali jsme si. Děti si nedaleko nás hrály,“ popisovala Morgan minuty před katastrofou v rozhovoru pro stanici NBC. „Náhle se mi zdálo, že je nějaké ticho. Uprostřed konverzace jsem se otočila ke klukům a ptala se jich, kde je Emmy.“

Zdrcující zpověď, kde Millerovi poprvé mluví o utonutí dcery.
Zdrcující zpověď, kde Millerovi poprvé mluví o utonutí dcery.

Morgan vstala a všimla si, že dveře vedoucí na zahradu k bazénu jsou lehce pootevřené. „Zastavilo se mi srdce. Otevřela jsem branku a ona se vznášela ve vodě. Hned jsem pro ni skočila,“ řekla americká modelka s tím, že se ihned pokusila o resuscitaci.

Emeline však byla bez kyslíku příliš dlouho a další den v nemocnici boj o život prohrála. „Neexistuje den, kdy bych se nemodlila za to, abych měla možnost se do toho dne vrátit a udělat to jinak,“ uvedla Morgan. „Teď ale máme šanci říci o tomhle nebezpečí dalším rodičům a varovat je.“

Pár se rozhodl využít osobní tragédie k tomu, aby dal všem ostatním na vědomí, že se to může přihodit i jim. Podle statistik je právě utonutí v bazénu nejčastější příčinou úmrtí dětí ve věku od 1 do 4 let. „Fakt, že bychom mohli předejít jiné rodinné tragédii, nám trochu pomáhá se se vším vyrovnat. Chceme, aby památka naší dcery pomohla předejít co nejvíce dalším neštěstím,“ zdůraznil čtyřnásobný mistr světa, jehož Morgan utrpení prožívá už v osmém měsíci těhotenství.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze