VIP Sport

29. září 2018 • 17:10

Prznění státního znaku?! Politici na Slovensku vyhrožují hokeji kvůli novému logu

Autor: pv
Vstoupit do diskuse
0

Nové logo na dresech slovenské hokejové reprezentace budí vášně. Zatím se zdálo, že se většině fanoušků líbí, ale politikům už tolik ne. Proti novému znaku protestují poslanci a nyní i ministerstvo školství, které vyhrožuje tamnímu hokejovému svazu.Podobně jako česká hokejová reprezentace představili novou identitu na dresech i Slováci. Po vlně pochvalných zpráv na adresu nového znaku se po několika týdnech utrhla lavina negativních připomínek především z řad politiků.

Největším odpůrcem novinky je předseda Slovenské národní strany Anton Hrnko. „Vedení svazu by si mělo být vědomé toho, že prznění státního znaku je v rozporu s platnými zákony Slovenské republiky. Udělám vše, abych prznění zamezil,“ uvedl Hrnko, který byl pro své výroky dokonce oceněn i nelichotivým titulem homofob roku.

Motivy nového úboru slovenské hokejové reprezentace jsou vztyčené hokejky
Motivy nového úboru slovenské hokejové reprezentace jsou vztyčené hokejky

Přesto jeho slova rozpohybovala další politiky a na nové logo reagovalo i ministerstvo školství, které hokeji přispívá velkou sumou peněz. „Hokejový svaz dostává ročně od ministerstva 7 230 000 eur a na základě toho je podepsaná i vzájemná smlouva.

V bodě 16 se svaz zavazuje, že na reprezentačních utkáních musí nosit na dresech oficiální označení státní příslušnosti Slovenské republiky nebo zobrazení státního znaku. Naše právní oddělení je toho názoru, že hokejový svaz smlouvu porušil a statní znak není tak viditelný,“ řekla pro deník Nový Čas mluvčí ministerstva školství Ria Feik Achbergová.

Hokejový svaz musí do deseti dnů vysvětlit své konání a zjednat nápravu. Situace je vyhrocená i kvůli tomu, že se příští rok bude na Slovensku konat mistrovství světa v hokeji.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud