Kapitán slovenských hokejistů Sekera: Stát se nestará o sport a politici kradou!

Autor: pv

Patří mezi patrioty, kteří hrdě reprezentují svou zem. Hokejista Andrej Sekera letí na mistrovství světa v Dánsku jako kapitán národního týmu. Se Slováky se ale moc nepočítá, že by se dokázali dostat mezi nejlepší týmy šampionátu. Sekera to dává za vinu i politikům. Zápas Česko - Slovensko na úvod MS sledujte ONLINE zde »

Zažívají krušné období. Od roku 2013 Slováci na mistrovství světa v hokeji nepostoupili ani do čtvrtfinále a ani letos se od nich nečekají žádné velké zázraky.

„Buďme realisti. Každý by chtěl hrát o medaile, ale bude těžké se dostat do čtvrtfinále. Když se to podaří, bude to o jednom zápase,“ smířlivě řekl Sekera pro agenturu TASR a naznačil, co je hlavním důvodem, že se Slovákům nejen v hokeji nyní nedaří.

Video placeholder
FAKTA MS: Jandač má v Dánsku nejmladší tým od šampionátu v roce 1996 • iSport TV

„Musíme si uvědomit, v jaké situaci se nacházíme, a myslím všeobecně sport v naší zemi. Jsme limitováni určitými věcmi. Některé země nás přeskakují a to se odráží i na úrovni mladších žáků až po muže. Je to obraz toho, jak se stát stará o sport a nejen o hokej,“ obul se Sekera do slovenských politiků a v rozhovoru pro deník SME ještě přitvrdil.

"Všude na světě se krade, ale také se něco dělá. Tady se jenom krade. Je to neúnosné," zuřil slovenský kapitán.

Video placeholder
Jágr exkluzivně před MS: Plekanec? Kritika na něj byla loni nemístná • iSport TV
Témata:  slovenskosekerahokej mshokejVIPsport