Hokejová reprezentace má dalšího asistenta. Říha si vybral Mlejnka | iSport.cz
27. září 2018 • 10:48

Hokejová reprezentace má dalšího asistenta. Říha si vybral Mlejnka

Autor: ČTK
Kouč Liberce Filip Pešán se svým asistentem Karlem Mlejnkem (vpravo)
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Realizační tým české hokejové reprezentace doplní na pozici asistenta nového trenéra Miloše Říhy Karel Mlejnek. Jednačtyřicetiletý současný kouč druholigového Sokolova doplní na této pozici olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa Roberta Reichla. Informoval o tom server sport.cz."Mohu potvrdit, že se trenér Miloš Říha a generální manažer Petr Nedvěd dohodli na působení na pozici dalšího asistenta s Karlem Mlejnkem. Formálně to ještě musí schválit výkonný výbor, který se koná 11. října," řekl ČTK tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Mlejnek má zkušenosti z pozice hlavního kouče z extraligy z Karlových Varů, kde na konci září 2013 povýšil po odvolání Richarda Žemličky. V polovině října 2015 po příchodu Petera Oremuse se vrátil do pozice asistenta a tým opět převzal jako šéf lavičky na konci ledna 2016. V posledních dvou sezonách působil jako asistent trenéra v Liberci a před tímto ročníkem převzal v třetí nejvyšší soutěži Sokolov.

"Mám radost, že jsme situaci dořešili. Karel Mlejnek teď působí v druholigovém Sokolově, takže bude mít dost času i na reprezentaci, a hlavně, jak ho znám, je to zanícený člověk, který hokej miluje a udělá pro něj všechno," řekl Říha pro sport.cz.

"Mým přáním bylo složit partu lidí, kteří mají blízko k sobě hokejovým myšlením a dokážou si rozdělit práci tak, aby z toho profitoval národní tým," dodal devětapadesátiletý Říha, který převzal národní tým po Josefu Jandačovi.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud