VIP Sport

27. prosince 2018 • 11:22

Sjezdař má po děsivé nehodě výpadek paměti. Je rád, že znovu chodí na záchod

V sobotu to bude čtrnáct dní od děsivé nehody sjezdaře Marca Gisina (30) ve Val Gardeně, z níž se Švýcar stále zotavuje v luzernské nemocnici! „Mám rozbitých několik zubů, cítím zraněné plíce, zlomené žebra i bolavou pánev,“ řekl Blicku šťastný smolař.Několik dní strávil na plicní ventilaci. Podrobil se operaci, při níž mu tým chirurgů rovnal žebra, která ohrožovala jeho vnitřní orgány. Teď už je mu ale zase do skoku. „Vždyť mohu znovu chodit o berlích, dýchat, jíst pít a zajít si na záchod. Jen škoda, že na lyžování to ještě není,“ posteskl si.

Z nehody si vůbec nic nepamatuje, což mu paradoxně pomáhá s tím, aby se s téměř tragickým momentem lépe vyrovnal. „Poslední, co si vybavuji je, jak jsme den před nehodou testovali lyže a pak s Patrickem Küngem sledovali v televizi Super-G. Od tohoto momentu mám okno,“ svěřil se Gisin.

Nejvíc ho mrzí, že nechal trpět rodinu. „Je mi strašně líto, co museli kvůli mně zažívat.“ To ale neznamená, že by přestal myslet na zimní radovánky. Naopak. „Návrat není problém. Tahle sezona pro mě skončila, ale věřím, že v březnu už zase budu na lyžích.“

Švýcarský sjezdař Marc Gisin měl při závodě Světového poháru vážnou nehodu
Švýcarský sjezdař Marc Gisin měl při závodě Světového poháru vážnou nehodu

 

 

 

 

 

 

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud