Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Polojasno 22°C

Sestra vážně zraněného lyžaře na místě nehody: Skvělá trať! Moc jsem si užila

Autor: rau

Neuvěřitelné, obdivuhodné, šílené… Švýcarka Michelle Gisin (25) je tvrdá jako křemen. Jak jinak si vysvětlit, že v pondělí obula přeskáče, nacvakla lyže a sama se postavila vstříc nevyzpytatelného Salongu - sjezdovce, na níž se dva dny předtím málem zabil její starší bratr Marc?

Italská Val Gardena hostí Světový pohár žen místo Val d’Isere, kde závody na začátku prosince odvál vítr. Dámy se tak do světoznámého lyžařského střediska sjely poprvé od roku 1975! A v pondělí měly první a druhý trénink.  

Gisin se prý dlouho rozmýšlela, zda se do drsného dobrodružství vůbec pustí. Bratrovu nehodu měla pochopitelně stále v mysli. Potvrdil to také její přítel a rovněž švýcarský reprezentant Luca de Aliprandini. „Ty strašné obrázky z hlavy jen tak nevymažete,“ připomněl…

Jeho láska nakonec obavy překonala. Přípravu na úterní závod dokončila na 35. resp. 32. místě. Její hodnocení vás možná překvapí: „Skvělá trať! Rychlost není tak velká, jak jsem čekala. Hodně jsem si to užila,“ zhodnotila na webu saslong.org.

Organizátoři obávaný svah pro dámy zmírnili. Záludné »velbloudí hrby« se objíždějí a na další těžkou pasáž tzv. Ciaslat, který sčítá hned sedmnáct terénních vlnek, závodnice najedou z přijatelnější pozice než muži. „Tato trať má všechno. Strmé svahy, skoky i technická místa. Bude to zábava,“ slíbil šéf klání Atle Skaardal, vítěz zdejšího sjezdu z roku 1990.

Z českého pohledu je nejdůležitější, že předposlední trénink vyhrála Ester Ledecká . Na kopec, který nemá žádná ze zkušených harcovnic pořádně najetý, opět ukázala svůj talent. V úterý tak bude útočit na svoji premiérovou bednu v rámci svěťáku. Závod začne po poslední tréninkové jízdě (od 10h) ve 12.30 a česká favoritka v něm bude mít číslo 8. Gisin vyskočí ze startovní boudy hned po ní.

Švýcarská lyžařka Michelle Gisin vyhlíží zimu
Švýcarská lyžařka Michelle Gisin vyhlíží zimu