VIP Sport

3. února 2019 • 15:45

Po Salovi pátrá speciální loď. Cardiff na něj vzpomínal při zápase

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Speciální loď dnes začala pátrat po pohřešovaném fotbalistovi Emilianu Salovi, který zmizel 21. ledna v malém letadle cestou z Nantes do Cardiffu nad Lamanšským průlivem. Osmadvacetiletého Argentince, jenž se měl stát nejdražší posilou velšského účastníka Premier League v historii, hledá s pomocí sonarů rovněž soukromá loď.



Speciální plavidlo "Geo Ocean III" dorazilo prohledávat oblast dnes ráno a podle britské agentury vyšetřování leteckých nehod (AAIB) bude pátrání trvat tři dny. "Hledání soukromé lodi bude pokračovat i pak, až do doby, než letadlo objeví," uvedli zástupci agentury.

Salu koupil Cardiff z Nantes za 17 milionů eur. Fotbalista zmizel s pilotem cestou z Francie do Anglie. Oficiální pátrání záchranáři ukončili bez úspěchu po třech dnech, zatím se našla u francouzského pobřeží pouze polstrování ze sedadel.

Pohřešovaného Argentince si během sobotního zápasu Premier League proti Bournemouthu (2:0) připomněli i hráči a fanoušci Cardiffu. Příznivci velšského klubu opakovaně skandovali jeho jméno, fotbalisté si na rozcvičku oblékli trička se Salovou fotografií.

U stadionu pak vzniklo improvizované pietní místo, kam fanoušci nosí stovky květin, klubových šál i dalších vzpomínkových předmětů. "Jsem skutečně hrdý a myslím, že Emiliano by byl taky. Atmosféra byla skutečně úžasná," prohlásil po vítězném utkání dojatý kouč Cardiffu Neil Warnock.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud