VIP Sport

8. února 2019 • 07:35

Potvrzeno! Fotbalista Sala (†28) je po smrti, jeho tělo nalezli ve vraku letadla

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Britská policie potvrdila, že ve vraku letadla v Lamanšském průlivu bylo nalezeno tělo argentinského fotbalisty Emiliana Saly (†28). Informovala o tom agentura AP. Letoun zmizel z radarů 21. ledna nad Lamanšským průlivem nedaleko jednoho z Normanských ostrovů.Sala letěl z Nantes do Cardiffu, který ho koupil za 17 milionů eur. Osmadvacetiletý Argentinec se měl stát nejdražší posilou velšského účastníka Premier League v historii.

Oficiální pátrání po Salovi a pilotovi malého letadla Davidu Ibbotsonovi záchranáři ukončili bez úspěchu po třech dnech. Další pátrání po vraku letadla posléze umožnila veřejná sbírka, které se zúčastnili mimo jiné i Diego Maradona či Lionel Messi a v níž se vybralo přes 300 tisíc eur (více než sedm milionů korun).

Vrak stroje byl byl nalezen v neděli. Uvnitř bylo jedno tělo. Zda šlo o Salu, však dosud nebylo jisté, a policie informaci potvrdila až ve čtvrtek v noci. Vyšetřování okolností pádu letadla pokračuje.

Vrak letadla se nachází v hloubce asi 67 metrů severně od ostrova Guernsey. Dosud se ho mimo jiné kvůli špatnému počasí nepodařilo dostat nad hladinu.

Britská policie potvrdila, že ve vraku letadla v Lamanšském průlivu bylo nalezeno tělo argentinského fotbalisty Emiliana Saly
Britská policie potvrdila, že ve vraku letadla v Lamanšském průlivu bylo nalezeno tělo argentinského fotbalisty Emiliana Saly

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud