VIP Sport

22. února 2019 • 15:30

Jágr v superformě! Co takhle ještě jeden návrat, mistře? Říha repre nevyloučil!

Autor: pet
###BLOK-TOP-VIDEA###

Už mu moc lidí nevěřilo, ale Jaromír Jágr (47) je zpět. Po roce hrůzy září štěstím, vrátila se mu radost ze hry a  s  láskou Veronikou toká, jako kdyby se zrovna seznámili. Co bude dál? Baráž, extraliga, a pak...Bylo to strastiplných 365 dní se 46 »járy« v občance. Sotva vyléčil jedno, přišlo další.

Neustálé oddalování návratu štvalo fanoušky i jeho. Žádná sláv to nebyla ani dom – jeho vztah s Verunkou Kopřivovou (27) byl prý jak na houpačce. Jenže jak mávnutím kouzelného proutku se po oslavě 47. narozenin, které měl minulý týden, vše změnilo. V pondělí v Havířově (2:0) poprvé po roce naskočil do utkání za své »Kladýnko« a ve středu se premiérově ukázal i  vlastním fanouškům proti Ústí nad Labem (3:2). Hned z toho byly dvě asistence, které nadchly ochozy.

Jako by Jágr ze dne na den omládl o 10 let. Tak pozitivní vliv na něj mělo jen to, že se mohl vrátit do zápasového kolotoče. Zatímco ještě na podzim přiznával, jak je to s chutí k dřině v  jeho letech stále těžší a těžší, teď má elán dorostence. „Prostě se cítím dobře. Bez únavy. Naopak bych teď v  klidu mohl jít hrát další zápas,“ tvrdil jen, co dohrál mač proti Ústí.

Navíc tahle »osmašedesátá« míza evidentně prospívá i jeho životu v soukromí. Účty v Blavě Jaromírovým motorem je touha dotlačit Kladno přes play off první ligy a následnou baráž do extraligy. A co pak?

Nenechá se, když už bude v laufu, přemluvit k  dalšímu návratu – tentokrát do reprezentace na mistrovství světa? Fanoušci by ryčeli blahem, a  navíc má s  Bratislavou nevyřízené účty. Před osmi lety tu před domácím publikem na šampionátu sahal po zlatu, jenže jeden nevydařený mač přebarvil medaili v bronz.

Jaromír po návratu na led pookřál, což určitě přivítala i jeho přítelkyně Veronika Kopřivová, která ho ve středu přijela na Kladno povzbudit
Jaromír po návratu na led pookřál, což určitě přivítala i jeho přítelkyně Veronika Kopřivová, která ho ve středu přijela na Kladno povzbudit

Kouč nároďáku Říha: Jardova přítomnost v kabině je pro spoluhráče vzpruhou!

Foto Barbora Reichová (Sport)
Může Jaromír Jágr po čtyřech letech znovu obléknout dres se lvem na hrudi? Zní to spíš jako sci-fi . Nicméně trenér národního mužstva Miloš Říha (60) jeho možný návrat do reprezentace úplně nevyloučil!

Snaží se vás Jaromír povedeným návratem zviklat, abyste jej vzal na mistrovství světa?
„Zatím jsem o tom nepřemýšlel. A  myslím si, že sám chce v  první řadě pomoci klubu, na což se bude soustředit.“

Může být ještě platným hráčem?
„Už jeho přítomnost v kabině je pro spoluhráče vzpruhou a motivací. A pokud mu vydrží zdraví, bude platný i na ledě.“

Co říkáte na to, jak právě na ledě opět válí?
„Musím říci, že mě jeho návrat překvapil. Po tak dlouhé přestávce jsem v něj už příliš nevěřil.“ Jaký je podle vás důvod, že i ve svých letech sebral motivaci a  podařilo se mu vrátit? „Je zřejmé, že se zdravotně cítí dobře a  chce pomoci svému klubu k návratu do extraligy. Jeho láska k hokeji je navíc všeobecně známá.“

Jágr do Havířova přijel vlakem a hrál v nové helmě. Ta stará se mi rozbila, smál se

 
Články odjinud


Články odjinud