VIP Sport

15. května 2019 • 19:40

Nový český film připomíná Kokosy na sněhu. Těšte se na Letní hokej!

Autor: pv
Nový český film připomíná Kokosy na sněhu. Těšte se na Letní hokej!
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zatímco Česká republika nyní žije mistrovstvím světa v hokeji, do kin se už od 18. července chystá dokumentární komedie Letní hokej, která divákům a fanouškům ukáže trochu jiný pohled na nejrychlejší kolektivní sport planety. Víte například, že v exotickém Maroku je parta zapálených lidí pro hokej a díky Čechům se nejen na ledě hodně naučili?Dokumentární komedii Letní hokej natočil režisér Tomáš Bojar, který nedávno zazářil se snímky z fotbalového prostředí FC Roma nebo Dva nula. Společně s kolegyní Rozálií Kohoutovou se pustili do netradičního filmu.

V létě 2017 se mladí hokejisté z východočeského Náchoda vypravili do dalekého Maroka, kde je čekal rozhodně nejzábavnější tréninkový kemp jejich dosavadní kariéry. Nepřijeli sem totiž jenom hrát hokej, ale hlavně se zblízka seznámit s místními lidmi a jejich způsobem života.

O několik měsíců později zase hokejisté z marockého Salé zamířili do České republiky, aby tu v obrácené podobě zažili to samé. Výsledkem je živý dialog dvou rozdílných kultur, plný různých malých překvapení a osvobozujícího humoru. Letní hokej, ale nemá být pouze komedií.

„Měli jsme na paměti, že natáčíme film, jehož základním stavebním kamenem je lední hokej, který má jasná, mezinárodní pravidla. Film skrze jeho hlavní postavy, české a marocké teenagery, pokládá palčivé otázky, které otřásají celou Evropou. Otázky, na jejichž odpovědi jsme se často neshodli ani v našem úzkém, dokumentárním štábu,“ prozradila režisérka Rozálie Kohoutová.

Ústřední postavou kromě mladých hokejistů z Maroka a Česka je někdejší profesionální hráč NHL Martin Hosták. Brzy se přesvědčíte, jak se popasoval s nezvyklou rolí.

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Články odjinud


Články odjinud