VIP Sport

25. května 2019 • 05:00

Dojemný vzkaz těžce nemocného Čišovského: Byl jsem a stále jsem váš kamarád...

Autor: pv
###BLOK-TOP-VIDEA###

Už přes pět let se fotbalista Marián Čišovský statečně pere s nevyléčitelnou nemocí ALS. Obránce Viktorie Plzeň, kterému postupně selhávají svaly v těle, nyní napsal dojemný vzkaz bývalým spoluhráčům z reprezentace do jedenadvaceti let, jež se sešli na vzpomínkové akci.Byla to silná generace. Členové slovenské jedenadvacítky, kteří v roce 2000 skončili čtvrtí na domácím mistrovství Evropy, a ve stejný rok hráli na olympijských hrách v Sydney, se sešli, aby zavzpomínali na chvíle před dvaceti lety.

Mezi účastníky akce se na bratislavském Tehelném poli ze zdravotních důvodů nemohl objevit těžce nemocný obránce Marián Čišovský. Bývalým spoluhráčům tak alespoň poslal dojemný vzkaz, jak zjistil deník Nový Čas.

Nemocný fotbalista Marian Čišovský minutu poslouchal potlesk celého plzeňského stadionu.
Nemocný fotbalista Marian Čišovský minutu poslouchal potlesk celého plzeňského stadionu.

„Velmi rád vzpomínám na toto období jedenadvacítky. Dalo mi mnoho. Nejen po fotbalové, ale i osobní stránce. Měl jsem radost z každé nominace a zápasu. Nejvíc jsem se ale těšil na vás všechny. Hráče i realizační tým,“ četl Čišovského vzkaz tehdejší trenér jedenadvacítky Dušan Radolský.

Přítomní fotbalisté jako Karol Kisel, Kamil Čontofalský nebo Szilárd Németh tiše poslouchali, co stojí v dopisu od jejich parťáka. „I když mi svaly dobře nefungují, mám obrovské štěstí. Hlava mi funguje velmi dobře. Můžu vzpomínat na společně strávené roky. Jsem hrdý a velmi šťastný, že jsem byl a stále jsem váš kamarád,“ psal Čišovský.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud