VIP Sport

26. června 2019 • 05:00

Štědrý dárek od čínského mecenáše! Kolik milionů si rozporcovala kabina Slavie?

Autor: Petr Němec
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Vyslunění z dovolené, nadupaní z kondičního kempu v Rakousku a krutě bohatí! To jsou pleješ Slavie před dnešním prvním testovacím mačem s Českými Budějovicemi. Souček a spol. se ověnčili slávou mistrů republiky i vítězů domácího poháru a v Evropské lize vydělali 217 milionů korun. Čili bylo na mecenášovi z Říše středu, aby se praštil přes naditou prkenici…Když malý čínský muž křepčil se slávisty na pódiu v Edenu při oslavách titulu, už věděl, že jim nese obří balík. „Mezi hráče přišel zástupce čínského majitele a řekl, že je firmou pověřen dát do kabiny speciální jednorázovou prémii sedmdesát milionů korun,“ prozradil muž blízký sešívanému štábu.

Neboli další peníze k už dopředu nasmlouvaným bankovkám! Bombastickou finanční záležitost Blesku potvrdil nejvyšší boss Slavie.

„Hráči letos dosáhli i v jinak úspěšné historii mimořádných výsledků. Titul, pohár a EL, a klubu tak mimořádným způsobem pomohli zvýšit jeho příjmy. Klub přiznal hráčům mimořádné odměny, ale jejich výši nebudeme zveřejňovat,“ napsal v esemesce předseda představenstva Jaroslav Tvrdík (50).

Sedmdesát »míčů«! Pokud vezmeme bratru 28 hráčů a 4 kouče, dělá to 2,2 milionu korun na hlavu.

Mají to na sezonu

Samozřejmě s tím, že královské dělení nepamatuje na všechny stejnou sumou a na své »drobné« si přijdou také trenéři gólmanů, lékaři, maséři či kustodi. „Sedmdesát milionů? Ano, to tak odpovídá našemu rozpočtu na sezonu,“ usmál se generální manažer jihočeského Dynama Martin Vozábal. V podvečer pošle své ligové novice do výhně 34 °C proti červenobílým boháčům.

Tomáš Souček si podává ruku s předsedou představenstva Slavie Jaroslavem Tvrdíkem (vlevo) a sportovním ředitelem Janem Nezmarem
Tomáš Souček si podává ruku s předsedou představenstva Slavie Jaroslavem Tvrdíkem (vlevo) a sportovním ředitelem Janem Nezmarem

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud