Slavia má smůlu. Na Chelsea musí stornovat 2000 lístků na Tribunu Sever | iSport.cz
4. dubna 2019 • 11:03

Slavia má smůlu. Na Chelsea musí stornovat 2000 lístků na Tribunu Sever

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
NEJ transparenty z českých fotbalových stadionů: Ostré vzkazy i masivní chorea
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropská fotbalová unie UEFA nevyhověla žádosti Slavie o odklad trestu za výtržnosti fanoušků. Pražský celek tak bude mít při domácím čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea uzavřenou část tribuny Sever, kde sídlí její kotel. Na sociální síti twitter o tom informoval šéf klubu Jaroslav Tvrdík. Slavia byla potrestána za únorové utkání s Genkem, při němž fanoušci házeli předměty na hřiště. Disciplinární komise UEFA navíc udělila českému klubu pokutu 32.000 eur (asi 825.000 korun), belgický celek zaplatí za nepřístojnosti svých příznivců 20.000 eur (516.000 korun).

Slavia se proti verdiktu chtěla odvolat, ale poté místo toho požádala o odložení trestu. Podle právníků by totiž nemělo odvolání šanci na úspěch a do zápasu by se nestihlo projednat. Pražané argumentovali tím, že před zahájením prodeje vstupenek na Chelsea neměli žádné informace, že by měli být potrestáni.

"UEFA nevyhověla žádosti SK Slavia na odklad trestu. Na zápas s Chelsea budou uzavřeny sektory 106, 107 a 108," uvedl Tvrdík. "Součástí trestu je i povinnost stornovat vstupenky," napsal Tvrdík s tím, že o postupu při vrácení peněz bude klub informovat.

UEFA žádost zamítla pravděpodobně proto, že Slavia nebyla před disciplinární komisí UEFA poprvé. Po neúspěchu v srpnovém předkole Ligy mistrů s Dynamem Kyjev dostala za pokřik fanoušků "UEFA mafia" pokutu 1,7 milionu korun, zatímco šéf klubu Tvrdík musel za ostrou kritiku zaplatit dalších 258 tisíc korun.

Další tresty přišly po výtržnostech slávistů při utkání základní skupiny Evropské ligy v Kodani, po kterých nesměli fanoušci pražského klubu na následující venkovní zápas v Bordeaux. Klub rovněž musel zaplatit asi 520 tisíc korun.

Zápas s Chelsea byl původně velmi rychle vyprodán majiteli permanentek a vstupenky ani nešly do volného prodeje. Po trestu od UEFA o utkání přijde 1904 příznivců. Londýnský celek se v Edenu představí 11. dubna, odveta v Anglii se hraje 18. dubna.

Výběr trestů českých klubů od Evropské fotbalové unie (UEFA) za chování fanoušků v pohárech (řazeno chronologicky):

Září 2005 - Za rasistické projevy diváků v domácím utkání základní skupiny Ligy mistrů s Ajaxem Amsterodam potrestala UEFA Spartu pokutou 32 tisíc eur (více než 900 tisíc korun) a uzavřením části hlediště na jedno utkání.
Listopad 2005 - Za další rasistické projevy fanoušků při zápase s Thunem v základní skupině Ligy mistrů v Bernu dostala Sparta pokutu ve výši 1,1 milionu korun. Letenský klub navíc nesměl prodávat vstupenky na nejbližší venkovní zápas v soutěži.
Říjen 2007 - Slavia dostala pokutu 15.000 švýcarských franků (zhruba čtvrt milionu korun) za to, že po postupovém utkání 3. předkola Ligy mistrů proti Ajaxu Amsterodam v Praze pronikli její fanoušci na hrací plochu.
Prosinec 2008 - Za chování svých fanoušků během utkání Poháru UEFA s Hamburkem musela Slavia zaplatit pokutu 15 tisíc eur (téměř 400 tisíc korun).
Říjen 2014 - UEFA potrestala Spartu za chování fanoušků v Bratislavě při utkání Evropské ligy se Slovanem pokutou 80 tisíc eur (asi 2,2 milionu korun) a podmínečným uzavřením stadionu na jedno utkání.
Říjen 2016 - Za rasistické projevy fanoušků v duelu základní skupiny Evropské ligy s Interem Milán uzavřela UEFA Spartě na další zápas sektory na horním ochozu "kotle".
Srpen 2018 - Kvůli výtržnostem fanoušků v 2. předkole Evropské ligy se Spartakem Subotica udělila UEFA Spartě dvě pokuty ve výši 50 tisíc eur (dohromady přes dva a půl milionu korun), navíc jí na příští domácí utkání v pohárech uzavřela stadion.
- Slavia dostala pokutu 66 tisíc eur (zhruba 1,7 milionu korun) za urážlivé pokřiky fanoušků na adresu UEFA v domácím úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev.
Listopad 2018 - Za výtržnosti fanoušků při duelu základní skupiny Evropské ligy v Kodani dostala Slavia pokutu 20.000 eur (zhruba 520.000 korun). Slávističtí příznivci navíc nesměli na příští venkovní zápas.
Březen 2019 - Za výtržnosti v únorovém utkání 2. kola Evropské ligy s Genkem, v němž fanoušci házeli předměty na hřiště, bude mít Slavia v domácím čtvrtfinále s Chelsea uzavřenou část tribuny Sever.

Náskok Slavie je velký, v Evropě jí fandím, řekl Šádek v TIKI-TAKA

SESTŘIH: Slavia - Liberec 1:1. První ztráta v Edenu od srpna, zářil brankář Nguyen

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud