Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav
Polojasno 14°C

Smutný osud! Šampionka (†30) zemřela 20 dní po porodu, dítě nikdy neviděla

Autor: ija

Obrovská tragédie šokovala srbský sport. Mistryně světa a mnohonásobmá mistryně Evropy ve střelbě Bobana Veličkovičová (†30) zemřela kvůli komplikacím spojeným s porodem. Své dítě, které porodila před 20 dny, nikdy neviděla.

Ještě v únoru vybojovala Bobana Veličkovičová – Momčilovičová, sedmá z olympiády v Riu, zlato na mistrovství Evropy ve Wroclavi v disciplíně vzduchová pistole na 10 metrů a získala svůj třetí individuální titul šampionky kontinentu.

Bobana Veličkovičová byla úspěšnou srbskou reprezentantkou ve střelbě.

Na stupních vítězů pyšně stála s těhotenským bříškem, které naznačovalo, že ji brzy čeká velké životní štěstí. Bohužel, místo něj přišla tragédie.

Srbská média přinesla informaci, že v případě Veličkovičové nerozpoznali lékaři běžnou komplikaci spojenou s těhotenstvím a porodem. Dítě je naštěstí v pořádku, matku, která byla posledních deset dnů v kómatu, ale nikdy nepozná.