MESSIáš vymyslel gól. Argentina v dramatu vyřadila Švýcary 1:0

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Argentiny zdolali v osmifinále mistrovství světa Švýcarsko 1:0 po prodloužení a potřetí za sebou si zahrají čtvrtfinále. Po bezbrankové základní hrací době rozhodl o vítězství jihoamerického celku dvě minuty před koncem prodloužení Ángel Di María. Argentinu čeká ve čtvrtfinále vítěz večerního závěrečného osmifinále mezi Belgií a Spojenými státy. Zápas jsme sledovali ONLINE na iSport.cz včetně ŽIVÉ VIDEODISKUZE s Ladislavem Vízkem.

Hosté:

Domácí: Romero – Zabaleta, F. Fernández, Garay, Rojo (105+1. Basanta) – Gago (105+1. Biglia), Mascherano, di María – Higuaín, Messi (C), Lavezzi (74. Palacio).

Hosté: Benaglio – Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodríguez – Inler (C), Behrami – Xhaka (65. Fernandes), Shaqiri, Mehmedi (113. Džemaili) – Drmić (82. Seferović).

Domácí: Orión, Andújar, Campagnaro, Demichelis, Basanta, Fernández, Álvarez, Biglia, Pérez, Rodríguez, Palacio

Hosté: Sommer, Bürki, Ziegler, Senderos, Barnetta, Stocker, Džemaili, Fernandes, Seferović, Lang

Domácí: Rojo, di María, Garay

Hosté: Xhaka, Fernandes

Arena Corinthians, São Paulo

Oba týmy začaly duel v Sao Paulu opatrně a na první náznak šance se čekalo 25 minut. Míč po Messiho standardce sice poslal hlavou vysoko nad Higuaín, ale odstartoval ofenzivnější část úvodní půle.

Brankář Romero totiž musel vzápětí po zadovce Shaqiriho likvidovat nebezpečnou ránu Xhaky, Argentinci kontrovali střelou Lavezziho. Ve 39. minutě vyslal aktivní Shaqiri za obranu Drmice, ten však v samostatném úniku poslal jen lehký oblouček do rukavic Romera, který přitom zaváhal s vyběhnutím.

I po přestávce měli územní převahu Jihoameričané, ale před brankou byli nebezpečnější Švýcaři. V 50. minutě likvidoval Romero nadvakrát ostrý pokus Shaqiriho z přímého kopu, stejný hráč chvíli nato připravil pozici pro Drmice, který přestřelil.

Po hodině hry Argentinci soupeře zamknuli na jeho polovině, Rojo i hlavičkující Higuaín však ztroskotali na Benagliovi. V 68. minutě přestřelil Messi, který nerozhodl ani deset minut nato přízemní střelou k tyči a v základní hrací době gól nepřišel.

Vízek: Jak vzal Messi balon, bylo jasné, že něco vymyslí

V přidané půlhodinovce se Švýcaři dál bránili, šampioni z let 1978 a 1986 však nebyli schopní vytvořit si gólovou příležitost. Až ve 109. minutě zahrozil z úhlu Di María.

Když už oba týmy vyčkávaly na penaltový rozstřel, připravil Messi dravým průnikem pozici pro Di Maríu, který se trefil přesně na zadní tyč. V úvodu nastavení mohl srovnat střídající Dzemaili, ale zblízka nastřelil tyč.

Poslední příležitost měl ze standardní situace těsně za šestnáctkou Shaqiri, jenže trefil jen zeď. Švýcarsko si tak nejméně o další čtyři roky prodlouží čekání na první čtvrtfinálovou účast od domácího šampionátu v roce 1954.

Branka: 118. Di María. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Rojo, Di María, Garay - Xhaka, Fernandes. Diváci: 63.255.

Argentina: Romero - Zabaleta, F. Fernández, Garay, Rojo (105.+1 Basanta) - Gago (106. Biglia), Mascherano, Di María - Lavezzi (74. Palacio), Messi, Higuaín. Trenér: Sabella.

Švýcarsko: Benaglio - Lichtsteiner, Djourou, Schär, Rodriguez - Behrami, Inler - Shaqiri, Xhaka (66. Fernandes), Mehmedi (113. Dzemaili) - Drmic (82. Seferovic). Trenér: Hitzfeld.

Prodloužení

Argentina - Švýcarsko 1:0 - 118. Di Mária vstřelil gól.

Argentina - Švýcarsko 0:0 - začalo prodloužení

2. poločas

Argentina - Švýcarsko 0:0 - skončil 2. poločas

Přestávka

Ladislav Vízek v newsroomu Sportu: "K Messimu by se teď hodil Robben. Škoda, že má oranžový dres."

Ladislav Vízek v newsroomu Sportu: "Snad to nebude jako ve futsalu. Kdo poctivě brání, ten vyhrává. U vápna Švýcarů je přetlak."

Ladislav Vízek v newsroomu Sportu: "Argentinci neměli šanci a byli takoví jaloví. I Messi bude muset přidat."

Hvězda Argentiny Lionel Messi se snaží proniknout mezi švýcarské obránce

1. poločas

Argentina - Švýcarsko 0:0. Konec 1. poločasu.

Před zápasem

Ladislav Vízek v newsroomu Sportu: "Mám pocit, že Argentina bude šlapat už celá. Nejen Messi."

Ladislav Vízek v newsroomu Sportu: "Messi je můj největší hráč. Pro Švýcary to dnes bude odjezd."

Kam kopou největší hvězdy penalty? To je statistika, která se hodí před každým zápasem ve vyřazovací části MS. VÍCE ZDE>>>

Kdo dnes stojí proti Lioneli Messimu? Přečtěte si potrét Xherdana Shaqiriho, největší švýcarské hvězdy. VÍCE ZDE>>>