Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Valencia - 11. dubna 2019   21:00

Villarreal
Villarreal
36' Cazorla
1:3
(1:1)
Valencia
Valencia
6' Guedes   • 90+1' Wass  (Gayá) • 90+3' Guedes  (Čeryšev)
Villarreal
Andrés Fernández – M. Gaspar (C) (80. Pedraza), Álvaro González, V. Ruiz, Quintilla – Cáseres (72. Morlanes), Cazorla – Chukwueze, Iborra (67. Bacca), Fornals – G. Moreno.
Asenjo – Ra. Funes Mori, Pedraza, Bacca, Toko Ekambi, Raba, Morlanes.
Oliver – Bennett, Burt (všichni Anglie)
Estadio de la Cerámica
Valencia
Neto – Roncaglia (58. Piccini), Garay, Gabriel, Gayá – Torres (61. Coquelin), Parejo (C), Wass, Guedes – Rodrigo, Gameiro (69. Čeryšev).
Rivero – Čeryšev, Diakhaby, Coquelin, Lee, Piccini, S. Mina.

Držení míče: 59 % : 51 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Valencie, která svého soupeře porazila poměrem 3:1. Ve druhém dějství jsme nesledovali zrovna atraktivní podívanou, oba celky totiž povětšinu času narážely na pozornou obranu soupeře. Přeci jenom více ze hry měl Villarreal, jenž se několikrát mohl dostat do vedení, což se nakonec nepodařilo. Valencia se ve druhém dějství trápila, avšak několikrát podnikla velice nebezpečný kontr, který vylekal obranu protivníka. Dlouho to vypadalo, že uvidíme nerozhodný výsledek, avšak v posledních minutách hosté dvakrát udeřili, čímž si zajistili lepší výchozí pozici do odvety.
90+3'
90+3'
Valencia právě vstřelila branku!
Tohle by už mohl být velký malér pro domácí! Žlutá ponorka se soustředila na ofenzivní činnost, přičemž na levém křídle zapomněla na Čeryševa, který navíc vyprodukoval nesmírně přesnou přihrávku na GONCALA GUEDESE, který sám před brankářem zamířil přesně doprostřed branky. Luxusní koncovka tohoto zápasu v podání Valencie!
90+3'
Do konce utkání nezbývá moc času, avšak Valencia se stála do hlubokého bloku. Domácí to budou mít hodně složité, v tuto chvíli je u balónu Cazorla.
90+1'
To jsou věci, hosté totiž udeřili v první minutě nastaveného času! Jeden z hostů šikovně přenechal míč do volného prostoru, kam si naběhl obránce Gayá. Jeho přihrávka napříč pokutovým územím našla DANIELA WASSE, jehož rána z první zapadla přesně ke vzdálenější konstrukci.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, zatím to vypadá na remízový konec. Ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Morenovi se podařilo roztáhnout hru na levou stranu, kde měl hodně času na centr Pedraza. Centr nabral pořádnou výšku, nakonec skončil daleko v zámezí.
85'
Rodrigo přenechal do tandemu na Wasse, který to zkoušel ze značného úhlu. Fernández zasahovat nemusel, jednalo se o hodně nepřesný projektil.
84'
Žlutou kartu dostává Xavier Quintilla (Villarreal CF).
84'
Quintilla se tentokráte přesunul na pravou stranu, odkud to rovněž zkoušel centrem, který na jistotu odklízel Gabriel. Žlutá ponorka bude moci vhazovat.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, na světelné tabuli stále svítí nerozhodný výsledek. Ještě nepředbíhejme, u míče jsou domácí.
82'
Důležitý zákrok předvedl domácí brankář Fernández, který za sebe nepustil přihrávku v podání Coquelina, jenž by směřovala na naběhnuvšího Rodriga.
81'
Posléze jsme sledovali tvrdý střet ve středu hrací plochy, přičemž je nakonec pískáno ve prospěch domácích. Gabriel si totiž v souboji pomohl loktem.
80'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Mario Gaspar, přichází Alfonso Pedraza.
79'
Jenomže z hostující strany to není vůbec nebezpečné. Netopýři se tentokráte přesunuli na pravou stranu hrací plochy, kde nakonec fauloval Piccini.
78'
Nyní se na zemi ocitl Wass, avšak o nedovolený zákrok se nejednalo. Mezitím se k šestnáctce dostváal Guedes, který svému spoluhráči věnoval těžkou přihrávku.
77'
K rozehrávce volného kopu se postavil Gaspar, který do kombinace zapojil také znuděného brankáře Fernándeze, jenž pro změnu přenášel k autové lajně.
76'
Až nyní se Valencia konečně dostala k souvislejší práci s míčem, přičemž se k volnému míči jako první dostal Guedes, jenž posléze fauloval protihráče.
75'
Do kombinace se zapojil také střídající Morlanes, po jehož přihrávce to kolmicí mezi obránce zkoušel Cazorla, avšak tento záměr přečetl Coquelin.
74'
Už to vypadalo, že Quintilla nedosáhne na prudkou přihrávku, což se nakonec nestalo. Naopak Villarreal stále neúnavně kombinuje v blízkosti šestnáctky.
72'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Santiago Cáseres, přichází Manu Morlanes.
69'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Denis Čeryšev.
68'
U postranní čáry si dobře počínal Gayá, kterému se podařilo vytlačit aktivního Chukwuezeho. Druhý jmenovaný se přeci jenom dostal ke střele, která směřovala do rukou brankáře.
67'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Vicente Iborra, přichází Carlos Bacca.
67'
Domácím se nyní podařilo roztáhnout hru do volnějšího prostoru, avšak Quintilla si na další centr moc nevěřil. Místo toho jsme sledovali zpětnou přihrávku.
66'
Quintilla ještě dokázal zachytit míč na hrací ploše, načež si přichystal centr levou nohou. Ten se snesl do malého vápna, ve kterém kraloval brankář Neto.
65'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, ve druhém dějství jsme zatím branku neviděli. Žlutá ponorka působí mnohem živějším dojmem, soupeř ale odolává.
64'
Valencia se nyní dostala z nepříjemného obležení, přičemž se o vyvezení kulatého nesmyslu postaral Guedes, který posléze předával střídajícímu Coquelinovi.
63'
Najednou se do volného prostoru dostával Guedes, který ještě celou akci vyšperkoval zpětnou přihrávkou na Coquelina, jenž trefil pouze protihráče před sebou.
62'
Žlutou kartu dostává Álvaro González (Villarreal CF).
62'
I o další střelecký pokuse postaral Chukwueze, který pálil vysoko nad branku soupeře. Tentýž hráč se před malým momentem pokoušel přehodit Neta, což mu nevyšlo.
61'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Francis Coquelin.
60'
González je už delší dobu zpět na hrací ploše, přičemž se v tuto chvíli staral o kombinaci na vlastní polovině. Krátce poté se mu podařilo oslovit Fornalse.
59'
Villarreal mohl jít do vedení! Míč proti noze obdržel talentovaný Chukwueze, který to zkoušel technickou střelou k bližší tyči, kam se brankář Neto dokázal natáhnout.
58'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Facundo Roncaglia, přichází Cristiano Piccini.
57'
Parejo zkoušel z první zrychlit kombinaci středem hrací plochy, avšak i tentokráte našel pouze kopačku protihráče. Následně si s míčem zahrál také Neto.
56'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí González, který se nešetrně střetl se svým spoluhráčem. Na nic vážného to nevypadá, střídat by se tak nemělo.
55'
Cazorla chyboval ve středu hrací plochy, načež se pro Valencii zrodilo nebezpečné přečíslení. Parejo to neudělal vůbec dobře, neboť nedokázal najít Gameira.
54'
Fernández na nic nečekal, naopak okamžitě rozehrál pod své svatyně. Krátce poté se k centru dostal Quintilla, který trefil pouze prvního clonícího protihráče.
53'
Hodně rychle musel pracovat s míčem Parejo, který si na pravém křídle všiml naběhnuvšího Torrese, jehož pohotový centr skončil daleko za brankou soupeře.
52'
Parejovi se podařilo najít Rodriga, který po kontaktu s protihráčem upadl na zem. Nedovolený zákrok to překvapivě neznamenalo, hlavní sudí nechal pokračovat.
51'
Přihrávka na Morena byla až moc prudká, míč se tak zastavil na kopačce hostujícího Garaye, který ihned hledal Torrese, jenž vybojoval autové vhazování.
50'
Chukwueze byl neúprosně napadán smečkou protihráčů, proto raději vyprodukoval zpětnou přihrávku na kolegu Fornalse, jenž okamžitě roztáhl hru.
49'
Po levém křídle si to namířil domácí obránce Quintilla, který svým centrem našel pouze nohu protihráče. Následně na jistotu odvracel do zámezí González.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování v podání Valencia. Gayá si nedokázal najít vhodného adresáta, u míče tak je soupeř.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem zajímavou podívanou. Lépe do utkání totiž vstoupila Valencia, která si po pár minutách hry vybojovala pokutový kop, který Parejo neproměnil, avšak s dorážkou uspěl kolega Guedes. Postupem času si domácí vypracovali celkem drtivou převahu, která přeci jenom přinesla kýžené vyrovnání. Hlavní sudí totiž nařídil penaltu také pro domácí, následně jí hravě proměnil Cazorla. Druhý poločas tak slibuje zajímavou bitvu.
45+1'
45+1'
Vypadá to, že se žádné branky alespoň prozatím nedočkáme. Valencia nyní přišla o balón, k autovému vhazování se dostane soupeř.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Výstraha ze strany domácích. Moreno si totiž tak dlouho naváděl míč na střelu, až jí posílal na přední tyč, kde byl brankář Neto připraven.
43'
Villarreal se s míčem dostal až ke svému pokutovému území, kde se do kombinace zapojil také brankář Fernández. Z jeho kopačky putovala jistá přihrávka do strany.
42'
Iborra si počkal na náběh Gaspara, který překvapivě necentroval do pokutového území. Místo toho jsme sledovali roztažení hry na levou stranu, kde číhal Cazorla.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Posléze hrací předmět doskákal ven z hrací plochy, k autovému vhazování se tedy mohl postavit Roncaglia, který si na provedení dával celkem hodně načas.
39'
Máme tady druhou žlutou kartu tohoto zápasu, tentokráte jí vyfasoval hostující zadák Gayá, kterému to hlavní sudí spočítal.
38'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, domácí hráči totiž po zásluze srovnali krok. Valencia okamžitě začala útočit, Guedesovi se podařilo přenést hru vlevo.
36'
Villarreal právě vstřelil branku!
Na branky máme srovnáno, na pokutové kopy rovněž! Za domácí se k rozehrávce pokutového kopu postavil SANTI CAZORLA, který zvolil zakončení do levé části branky, zatímco se brankář Neto vydal k opačné konstrukci.
36'
Je tu pokutový kop také pro domácí!
35'
Žlutá ponorka se pokoušel přenést hru na rychlonohého Chukwuezeho, který na prudkou přihrávku neměl nárok. Míč zaplul do zámezí, Neto už rozehrál od branky.
34'
Včas z obranné linie dokázal vystoupit hostující Gabriel, který odvracel za cenu autového vhazování. K němu se okamžitě postavil obránce Gaspar.
32'
Na pořadu dne byla standardní situace pro domácí. K ní se postavil zkušený Cazorla, jehož obstřel nebyl špatný, avšak směřoval kousek vedle branky.
29'
Ve vzdušném souboji si faulem pomohl Gameiro, který poděkoval za přihrávku. Každopádně domácí už rozehráli, v tuto chvíli se míč nachází na levé straně.
28'
Žlutou kartu dostává Santi Cazorla (Villarreal CF).
27'
Quintillovi se konečně podařilo kloudně odcentrovat, přičemž se do vzduchu vyšplhal urostlý Iborra, který z dobré pozice nezamířil přesně. Zatím největší šance domácích.
26'
Do kombinace se zapojil také nevýrazný Chukwueze, který byl donucen k přihrávce na vedle stojícího Iborru. Následně si hosté poradili s pokusem o průnik.
25'
Cazorla se pokoušel proniknout do šestnáctky, což se sice podařilo, avšak následné roztažení na Quintillu bylo zbytečné. Přihrávka navíc směřovala do zámezí.
24'
Žlutá ponorka se po delší době usadila na polovině soupeře, kde opět kombinuje. Soupeř se snaží napadat rozehrávku, k zisku hracího předmětu to zatím nevede.
23'
Netopýři si ještě vyzkoušeli rozehrávku rohového kopu, při kterém si na zadní tyči naskakoval Garay, jenž mířil vysoko nad. Fernández tak bude moci vykopávat.
22'
Pro domácí mohlo být zle. Guedes totiž přiťukl na lépe postaveného Gameira, který si tak dlouho naváděl míč na střelu, až mu do dráhy letu strčil kopačku González.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám přinesla jedinou branku. Následně se Villarreal dostal k náporu, postupem času se ale hra vyrovnala.
20'
Fornals si na levém křídle všiml volného Morena, který se po manévru na levou nohu dostal k centru, jenž přeletěl kompletně celé pokutové území, načež skončil v autu.
19'
Ve středu hrací plochy operoval s míčem právě Parejo, kterého při napadání fauloval Iborra. Jednoznačný faul, Valencia rozehrála urychleně po zemi.
18'
Netopýři se protlačili na druhou stranu hrací plochy, kde Rodrigo pro jistotu přenášel hru k opačné postranní čáře, kde v kombinaci chyboval kapitán Parejo.
17'
Iborra se ještě pokoušel zachytit míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepodařilo. Místo toho se k provedení autu postavil velezkušený obránce Roncaglia.
16'
Valencia se po delší době dostala k opačné šestnáctce, kde se k centru dostal talentovaný Torres. Jeho přihrávka měla směřovat na Rodriga, kterého čistě odstrčil González.
15'
Domácí si vyzkoušeli autové vhazování, které svižným způsobem obstaral právě Quintilla. Po krátké kombinaci centroval Cazorla, Moreno měl k míči daleko.
14'
Quintilla dokázal převzít přihrávku od Gaspara, avšak poté si nevěřil na průnik podél autové čáry. Místo toho jsme sledovali přenesení hry na pravou stranu.
13'
Fornalsovu nabídku zablokoval pozorný Roncaglia, na pořadu dne byl další rohový kop pro Villarreal. K rozehrávce se postavil Cazorla, jehož centr nebyl povedený.
12'
Neto mohl vykopávat od své branky, avšak v hlavičkovém souboji uspěl urostlý Iborra. Jeho celek se ihned usídlil na útočné polovině, kde v tuto chvíli kombinuje.
11'
Ten byl rozehrán nakrátko. Chukwueze nabíjel za pokutové území na kolegu Cáserese, jehož rána skončila pouze u Garaye. Posléze se domácí dopustili ofsajdu.
10'
Záložník Cazorla našel na levém křídle kolegu Fornalse, který to bez delšího váhání zkoušel dalším centrem, po kterém reklamoval ruku. Hlavní sudí nařizuje pouze rohový kop.
9'
Dvojice hostujících hráčů to u rohového praporku dokázala zvládnout, avšak poté se z pravé strany dostal k centru Gaspar, který našel hlavu Garaye.
8'
K hranici pokutového území se dostal domácí Quintilla, kterému centrovaná nabídka vůbec nevyšla. Míč skončil za brankovou čárou, Neto bude vykopávat.
7'
V tuto chvíli to bude pro Villarreal složité, bude muset dotahovat jednobrankové manko. Nic hrozného se ale neděje, na pořadu dne bude ještě odvetný zápas.
6'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! K avizované rozehrávce pokutového kopu se postavil kapitán Parejo, přičemž jeho střela směřovala pouze do strany, kam se vydal Fernández. Domácí brankář vyrazil před sebe, kde byl s dorážkou připravený GONCALO GUEDES.
6'
Kapitán Dani Parejo (Valencia CF) neproměňuje pokutový kop.
6'
Je tu pokutový kop pro Valencii, Cáseres totiž fauloval Guedese.
6'
Kolmici za obranu si dokázal pohlídat hostující Gabriel, který poté sám odkopával do bezpečnějšího prostoru. U půlící čáry dokázal sebrat míč Parejo.
5'
Autového vhazování se před malým momentem ujal hostující Gayá, který si pro spolupráci chtěl vybrat Wasse, avšak ještě předtím hlavní sudí cosi odpískal.
4'
Tentokráte to po pravém křídle zkoušel Quintilla, který si narazil s vedle stojícím Fornalsem, avšak poté narazil do jednoho z protihráčů. Míč má soupeř.
3'
Nedovoleným zákrokem si pomohl napadající Rodrigo, který poslal k zemi protihráče. Žlutá ponorka rozehrávala z vlastní poloviny, postaral se o to González.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Villarreal CF: Andrés Fernández – M. Gaspar, Álvaro González, V. Ruiz, Quintilla – Cáseres, Cazorla – Chukwueze, Iborra, Fornals – G. Moreno.
Náhradníci: Asenjo – Ra. Funes Mori, Pedraza, Bacca, Toko Ekambi, Raba, Morlanes.

Valencia CF: Neto – Roncaglia, Garay, Gabriel, Gayá – Torres, Parejo, Wass, Guedes – Rodrigo, Gameiro.
Náhradníci: Rivero – Čeryšev, Diakhaby, Coquelin, Lee, Piccini, S. Mina.

Rozhodčí: Oliver – Bennett, Burt (všichni Anglie).
Valencia CF

Na druhé straně stojí o něco lépe hrající Valencia, která se v úvodu tohoto ročníku rovněž dlouho hledala. Netopýři se ze spodní poloviny tabulky nakonec vyškrábali na dosavadní šestou pozici, která by jim zaručila kvalifikaci o Evropskou ligu. Valencia ale v minulém kole popáté v domácí soutěži prohrála, na hřišti soupeře totiž nestačila na Vallecano, kterému podlehla poměrem 0:2. Hostující celek tohoto utkání se v letošním ročníku představil ve základní skupině Ligy mistrů, kde nakonec skončil na třetí pozici, což mu zaručilo vyřazovací boje Evropské ligy. Tam se nejprve utkal se skotským Celticem, který prohrál oba zápasy. Nejprve na domácí půdě poměrem 0:2, poté také na hřišti soupeře, tentokráte 0:1. Mnohem těžší oříšek číhal v osmifinále, neboť ruský Krasnodar pomýšlel na postup do čtvrtfinále. Valencia sice úvodní utkání zvládla poměrem 2:1, avšak v odvetě se děly věci. Pět minut před koncem totiž poslal ruský celek do vedení Sulejmanov, přičemž by tato branka znamenala pro Krasnodar postup. Španělský celek se ale dočkal vyrovnání ve třetí minutě nastavení, díky čemuž se do dnešního čtvrtfinále dostal právě on.
Villarreal CF

Fotbalisté Villarrealu letos neprožívají zrovna povedenou sezónu, neboť se ve své domácí soutěži nacházejí až na osmnácté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo sestup do nižší soutěže. Žlutá ponorka letos nasbírala třicet bodů, přičemž manko na poslední nesestupovou pozici činí pouze horší skóre. Podstatně lépe se Villarrealu daří v Evropské lize, kde dokázal dokráčet až do dnešního čtvrtfinále. Ve skupinové fázi si domácí celek tohoto zápasu počínal hodně svědomité, s celkovým ziskem deseti bodů usedl na první pozici. V následném 1/16 finále čekal nevyzpytatelný Sporting Lisabon, který nejprve na domácím stadionu prohrál poměrem 0:1, následně na hřišti soupeře nestačila remíza 1:1. Villarreal se tak logicky posunul o krok dál, v osmifinále ho čekal ruský Zenit, což slibovalo vyrovnanou podívanou. Španělský celek uspěl v obou zápasech, nejprve na hřišti soupeř vyhrál 3:1, poté na domácí půdě výsledkem 2:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu úvodní zápasy čtvrtfinále, my se společně zaměříme na ryze španělský souboj, ve kterém se proti sobě představí Villarreal CF a Valencia CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.