FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Teplice - 8. března 2019   18:00

Jablonec
53' Vatajelu (Sobol) • 74' Sobol (Doležal)
2:1
(0:0)
Teplice
47' Moulis  (Žitný)

V. Hrubý – Sobol, Břečka, Hovorka, Holeš – Hübschman (C) – Vatajelu, Považanec (90+1. V. Kubista), Trávník (58. Kratochvíl), R. Acosta (73. Jovović) – Doležal.
Hanuš – Kratochvíl, T. Pilík, Chramosta, Jovović, V. Kubista, Fábry.
Ondřej Berka – Kamila Hájek, Miroslav Zelinka
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Grigar (C) – Jeřábek, Čmovš, Shejbal – Hyčka, Soungole, Kučera, Moulis (82. Bezdička) – Kuchta (63. Radosta), Žitný (78. Švejda) – Jindráček.
Jakub Diviš – Švejda, Radosta, Bezdička, Hošek, Knapík.

SESTŘIH: Jablonec - Teplice 2:1. Radovi svěřenci ukončili trápení

Hráčem zápasu se stal Bogdan Vatajelu. Ten v rozhovoru hodnotí zápas, který byl dost těžký. Mluvil o tom, že v prvním poločase nebyl Jablonec moc dobrý, avšak jejich hra se postupně zlepšovala v průběhu druhého poločasu.
Teplice nakonec prohrávají s Jabloncem 1:2. Druhý poločas již nabídl lepší podívanou, než byla v prvním poločase. Viděli jsme dohromady tři branky. Poprvé se prosadili hosté, avšak Jablonec dokázal otočit vývoj hry ve svůj prospěch a s oslabenými Teplicemi měli nakonec kopu práce.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Tomáš Kučera (FK Teplice).
Žlutou kartu dostává Tomáš Holeš (FK Jablonec).
Zákroky brankáře Vlastimil Hrubý: 3.
Zákroky brankáře Tomáš Grigar: 4.
90+2'
Teplice to již zkouší dlouhými nákopy, neboť už jim mnoho času nezbývá.
90+1'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Vojtěch Kubista.
90+1'
A právě na něj mířil míč, ale ten se k němu nedokázal dostat. Nakonec hvizd rozhodčího, který odpískal útočný faul.
90'
Standardní situace Teplic a do šestnáctky míří i brankář Grigar.
89'
Grigar musel rychle ven ze své branky a odhlavičkoval nepříjemný vysoký míč.
88'
Blíží se nám závěr zápasu a hostům schází jedna branka k tomu, aby si z tohoto duelu připsali jeden bod do tabulky.
86'
Miloš Kratochvíl se pokoušel z první trefit centr z pravé strany, ale nepodařilo se mu míč zkrotit směrem do branky a posílá jej vysoko nad branku.
85'
Po rohovém kopu došlo k dalšímu ohrožení branky Teplic. Grigar však tohle hlavičkové zakončení soupeře bez problémů chytá do svých rukavic.
84'
Kratochvíl fauluje Shejbala a tomu se moc na trávník nechce. Faulů na straně Teplic notně přibývá.
83'
Považanec poslal dobrou přihrávku, avšak těsný ofsajd zastavuje útočnou akci domácího celku.
82'
David Bezdička se ihned dostal k míči, když jej oslovil přihrávkou spoluhráč a ten poslal další přihrávku do kombinace Teplic.
82'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází David Bezdička.
80'
Rohový kop v podání Jablonce...ten nakonec teplická obrana odvrací a zažehnává další krizovou situaci ve svém vápně.
79'
Skvělý zákrok Grigara proti ráně zblízka
79'
Tomáš Břečka ve velké šanci! Ten si zpracoval míč na prsou a poslal jej na branku. Grigar předvedl výborný reflexivní zákrok a ten drží šance svého celku na případnou remízu!
78'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Zdeněk Švejda.
77'
Žitný...ten poslal míč na Radostu a to mohla být zajímavá akce pro Teplice. Nicméně signalizován ofsajd.
76'
Daniel Soungole zastavuje akci svého soupeře na hranici šestnáctky a tentokrát se Jablonec nedostane do šance.
74'
Sobol předvedl nechytatelný halfvolej, 2:1
74'
Jablonec právě vstřelil branku!
Jablonec otáčí vývoj zápasu ve svůj prospěch! Po centru z pravé strany se míč ocitl v pokutovém území, kde jej mírně tečoval Doležal a EDUARD SOBOL se trefuje pěknou ranou do levého horního rohu branky. Asistence: Martin Doležal.
73'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Rafael Acosta, přichází Vladimir Jovović.
73'
Nepřesný útok Teplic a nyní sledujeme spíše překopávanou z jedné strany na druhou.
72'
Faulů nám přibývá a naopak neubývá. S podivem, že jsme neviděli další žlutou kartu v zápase.
70'
Martin Jindráček centroval před Hrubého, ale před brankou nebylo dostatek žlutých dresů a brankář Jablonce neměl problémy s chycením míče.
69'
A další nedovolený zákrok. Jablonec po něm zahrával standardní situaci z levé strany. Avšak tento centr se jim tuze nepovedl.
68'
Přibývají nám fauly a oba celky si toho příliš nedarují.
67'
Po odkopu se dostaly Teplice na levou stranu. Odsud se však nedostávají do zakončení.
66'
Na stadionu i nadále prší a to trávníku moc nepřidá. Doležal se dostal k centru před branku Teplic, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
65'
Hra se nám přestěhovala na polovinu hrací plochy a čekáme na nějakou útočnou akci jednoho či druhého týmu.
63'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Matěj Radosta.
62'
Z daného protiútoku se nakonec Jablonec nedostává do šance.
61'
Jablonec se bez větších problémů ubránil ofenzívě soupeře a sám se vydal do protiútoku.
60'
Před brankou Teplic bylo zase menší horko. Jeden z hráčů Jablonce se mohl dostat ke střele, ale nakonec byl jeho pokus blokován. Jablonec opět více přitápí pod kotlem.
58'
Považanec váhal a pak vypálil těsně vedle
58'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Miloš Kratochvíl.
58'
Velká šance pro Jablonec. Považanec se dostal ke střele, ale minul o kousek branku!
57'
K exekuci se postavil Michal Trávník a následuje zákrok brankáře Teplic. Pro Grigara to byl jeden z pohodlných zákroků.
56'
Čeká nás standardní situace v podání Jablonce. Trochu se nám to zdržuje, rozhodčí si ještě něco domlouvá s hráči ve zdi.
56'
Druhá žlutá karta pro Teplice a tentokrát žlutý kartónek vidí Jeřábek.
53'
Trávník nesobecky přihrál a Vatajelu mířil přesně, 1:1
53'
A máme tu vyrovnání! Dobrý centr na levou tyč, kde stál Sobol. Ten se neunáhlil a vracel míč do pokutového území, kde našel BOGDANA VATAJELE a ten přesnou ranou srovnává stav zápasu. Asistence: Eduard Sobol.
52'
Teplice si nyní nerozuměly v útočné fázi a po rozehrání míče od poloviny hřiště spíše odevzdaly míč svému soupeři.
50'
Žitný se pokoušel vyslat svého spoluhráče do útoku, ale jeho pobídka postrádala větší přesnost.
49'
Příliš dlouhý míč ze strany Jablonec a Grigar bez větších problémů chytá míč do svých rukavic.
48'
Doposud aktivní Jablonec má nyní jasný úkol a to co nejrychleji vyrovnat stav zápasu.
47'
Na Moulisovu skákavou střelu byl Hrubý krátký, 0:1
47'
Teplice právě vstřelily branku!
Ihned z kraje druhého poločasu tu máme úvodní branku zápasu. PAVEL MOULIS vyslal střelu z levé strany a míč před Hrubým měl větší odskok a ten nakonec končí v síti u pravé tyče.
46'
První poločas nám branku nepřinesl. Viděli jsme pár zajímavých šancí, zejména ze strany Jablonce. Jablonec postupem času přebíral otěže zápasu a Teplice se dostávaly do hluboké defenzívy. Jestliže budou domácí pokračovat v dané hře, bude jen otázkou času, kdy překonají defenzívu Teplic.
45'
Trávník se snažil z dálky překvapit Grigara
45'
Hovorka v jasné šanci míč ve vzduchu jen líznul
45+3'
45+3'
Teplice zahrávaly rohový kop a do zakončení se dostal Čmovš, jehož rána byla blokována. Následně se míč ocitá v náruči brankáře Hrubého.
45+2'
První žlutou kartu dostává Grigar. Grigar se domníval, že standardní situace se bude zahrávat na písknutí a nebyl tak zcela připraven ve svém brankovišti. Nejspíše procedil mezi zuby pár peprných slov směrem k rozhodčímu a proto vidí žlutý kartónek.
45'
Dvě minuty se budou nastavovat v rámci prvního poločasu.
45'
Jablonečtí nyní zahrávali dva rohové kopy v krátké době za sebou. Při tom druhém se do zakončení dostal David Hovorka, ale minul branku. Tohle také nebyla špatná akce směrem na branku Teplic.
44'
Dezorientovaný Grigar srazil míč jen kousek vedle branky
44'
Rafael Acosta dostal přihrávku na pravou stranu a poslal ihned míč centrem na levou stranu. Tomáš Grigar předvedl zajímavý zákrok, kdy vyrazil míč do zázemí, ale mnoho nechybělo, aby si míč srazil za sebe do branky. Menší dezorientace teplického brankáře.
43'
Bogdan Vatajelu se ocitl v ofsajdu a musí zastavit svůj postup vpřed.
42'
Považanec se pokoušel oslovit Doležala, ale jeho přihrávka nebyla příliš přesná a Grigar bude odkopávat od své branky.
41'
Avšak tento rohový kop není jeden z těch úspěšných a Teplice dostávají míč na polovinu hrací plochy.
40'
Ve čtyřicáté minutě zápasu se nám na stadionu v Jablonci trochu více rozpršelo a diváci nyní budou sledovat roh Jablonce.
39'
Domácí ani natřikrát netrefili branku
39'
Nyní bylo před brankou Teplic horko. Dvakrát se k centru dostal Tomáš Holeš, ale ani jednou se nepodařilo dostat míč do branky. K dalšímu zakončení se ještě dostal Sobol, ale jeho pokus byl sražen na roh!
38'
Kučera poslal dlouhý míč na Moulise. Toho následně stínuje Holeš a nepustil Moulise do žádné akce.
36'
Jablonec se snaží tvořit hru, ale dopouští se hodně nepřesností. Nakolik je to dáno nepříliš dobrým terénem, těžko říci.
35'
Odkop v podání Grigara se nyní tak úplně nepovedl a Jablonec rychle získává míč zpět na svou stranu.
35'
Shejbal dobře ubránil Považance a míč se odkutálel do zázemí. Grigar se ujme dalšího odkopu od své branky.
34'
Míč u Hrubého a ten se k němu dostal po velké nepřesnosti Teplic.
33'
Nyní se odehrávala pasáž hry, kdy nebylo na hřišti k vidění nic zajímavého. Eduard Sobol se pokoušel zpracovat vysoký míč, ale dopustil se při tom faulem.
31'
David Hovorka předvedl své obranné schopnosti a nepustil k míči soupeře, který se následně provinil útočným faulem.
30'
Po centru do vápna je přerušena hra, neboť se ve vápně srazili dva hráči Teplic.
30'
Daniel Soungole fauluje Trávníka a ten se rychle zvedá z trávníku a bude rozehrávat tuto standardní situaci ze střední vzdálenosti.
29'
Bogdan Vatajelu zahrával další rohový kop Jablonec. Našel hlavičku Tomáše Hübschmana, který poslal míč nad branku.
28'
Pavel Moulis vhazuje na polovině hřiště. Avšak Teplice se ihned připravují o míč a ani tentokrát se nedostanou před branku Hrubého.
27'
Nepřesnost na levé straně a bude následovat odkop od branky Teplic, které se dostávají čím dál více pod tlak ze strany Jablonce.
26'
Holešův centr nenašel nikoho před brankou. Obránce Teplic odvrátil míč mimo pokutové území. Nicméně Teplice se musí i nadále bránit, protože soupeř spěchá s dalším centrem před jejich branku.
25'
Tomáš Holeš se na pravé straně dostal přes Moulise a odcentroval míč před branku. Zde jej obránce Teplic dokázal rychle odvrátit. Teplice byly nyní hodně v hluboké defenzívě a dostaly se pod menší tlak.
24'
Bogdan Vatajelu faulován Žitným. Jablonec se dostává do své další kombinace.
23'
Ten nepřinesl nic zajímavého. Následně se ke střele dostal Trávník, ale ten trefuje míč hodně nepřesně. Tomáš Grigar nikde nepospíchá a zahrává odkop od branky.
22'
Pavel Čmovš odehrává míč na rohový kop a nepustil Doležala do potenciálního zakončení. Jablonec za krátkou chvíli bude zahrávat rohový kop.
21'
Důrazný Vatajelu zastavuje Jindráčka, ale není pískán faul a Teplice vhazují aut.
20'
Sobolova pobídka byla odvrácena Jeřábkem. Jablonec se však i nadále zdržuje před brankou Teplic.
19'
Pavel Moulis chtěl provést kličku a dostat se do potenciální střelecké možnosti, ale Acosta mu rychle sebral míč.
18'
Považancův pokus skončil jen kousek vedle tyče
18'
Rafael Acosta poslal vzduchem míč do před brankového prostoru Teplic a na něj si naběhl Jakub Považanec, který míjí levou tyčku! Po delší době další pěkná šance zápasu.
17'
O nějakou akci se pokoušel Hyčka, ale ten byl zastavený Vatajelem. Po zajímavém začátku již delší dobu postrádáme nějakou šanci na jedné či druhé straně.
16'
Rohový kop nebyl špatně zahraný, ale v pokutovém území chyběli hráči Jablonce.
15'
Tomáš Hübschman posunul na Sobola, ale ten nedokázal následně adekvátně zakončit a je z toho rohový kop pro Jablonec.
14'
Jablonec opět vhazuje na polovině hrací plochy, tentokrát však z protější strany hřiště.
13'
Dlouhá přihrávka, ale Doležal se ocitl v ofsajdu. Brankář Teplic se ujme rozehrávky.
13'
Jablonec se ujme vhazování na polovině hřištěm, když se míč odrazil od Moulise do autu.
12'
Teplice se nyní pokouší o ohrožení branky soupeře a daří se jím zmírnit menší tlak soupeře.
10'
Na polovině hrací plochy fauluje Bogdan Vatajelu a Teplice se ujmou rozehrávky.
9'
Martin Doležal se pokoušel zpracovat míč v pokutovém území Teplic, ale nyní se mu nepodařilo neposedný míč zpracovat.
8'
Tomáš Holeš centroval před branku Teplic, ale nenašel hlavičku Doležala. Michal Jeřábek se ukázal dobrým obranným zákrokem a odhlavičkoval nebezpečný centr.
8'
Aktivní Trávník byl faulován Soungolem a Jablonec velmi rychle rozehrál a ujímá se kombinace.
7'
Trávník nyní nepřesně přihrál a prakticky jen odevzdal míč soupeři.
6'
Michal Trávník se ujal exekuce. Centroval na zadní tyč a míč přeletěl všechny nabíhající hráče domácího celku.
5'
Martin Doležal dostal přihrávku na pravou stranu, ale neprošel přes obránce Čmovše. Doležal je nicméně faulován a první standardní situace i pro Jablonec.
4'
Po kombinaci Teplic se k centru dostal Hyčka, který provedl pěkný centr do pokutového území. Obrana Jablonce dokázala odvrátit míč do bezpečí.
3'
Považanec na brankové čáře hasil Žitného střelu
3'
Po rohovém kopu se ke střele z pokutového území dostal Žitný a Hrubý již byl překonán a z brankové čáry odhlavičkoval míč Považanec!
3'
Pavel Moulis to zkoušel přímo na branku a Vlastimil Hrubý vyráží na rohový kop.
2'
Bogdan Vatajelu fauluje na pravé straně Hyčku a k vidění bude první zajímavá standardní situace v podání Teplic.
1'
Hyčka jako první se ujímá autového vhazování v dnešním zápase. Následně se do první šance dostal Trávník a Grigar si připisuje první úspěšný zákrok.
1'

FK Jablonec: V. Hrubý – Sobol, Břečka, Hovorka, Holeš – Hübschman (C) – Vatajelu, Považanec, Trávník, R. Acosta – Doležal.
Náhradníci: Hanuš – Kratochvíl, T. Pilík, Chramosta, Jovović, V. Kubista, Fábry.

FK Teplice: Grigar (C) – Jeřábek, Čmovš, Shejbal – Hyčka, Soungole, Kučera, Moulis – Žitný – Jindráček, Kuchta.
Náhradníci: Jakub Diviš – Švejda, Radosta, Bezdička, Hošek, Knapík.

Rozhodčí: Ondřej Berka – Kamila Hájek, Miroslav Zelinka.
FK Jablonec
Jablonečtí vstoupili do jarní části ligy vítězně (2:1 výhra na hřišti Sigmy Olomouc). Od té doby se však spíše trápí. Následovala remíza 2:2 s Opavou a pak dvě porážky – 0:1 s Mladou Boleslaví a se stejným výsledkem padl Jablonec i s Plzní. V dnešním zápase budou chtít napravit tuhle negativní sérii a konečně bodovat za plné tři body.
FK Teplice
Forma Teplic je zcela opačná na rozdíl od jejich dnešního soupeře. Začátek jarní části započaly dvěma porážkami – 0:2 Slavia Praha a stejný výsledek uhráli i Mladou Boleslaví. Zlepšení přišlo na hřišti Karviné, kde se zrodila remíza po výsledku 1:1. V posledním kole přišla výhra nad Opavou, nad kterou zvítězili 3:2. Teplice nutně potřebují sbírat body, aby se vyhnuly spodní části tabulky (skupina o udržení) a udržely se ve čtyřce týmů, které budou v nadstavbové části hrát o Evropskou ligu.