FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Pardubice - 18. dubna 2021   14:00

Brno
69' Přichystal (A. Fousek)
1:2
(0:1)
Pardubice
42' Toml  (Cadu) • 71' Ewerton  (Tischler)

Berkovec – Bariš (60. J. Sedlák), Hlavica, Pernica (C), Jan Moravec (75. Dreksa) – Ad. Čermák (46. Růsek) – Hladík (46. A. Fousek), Texl, Pachlopník, Štepanovský (46. Přichystal) – Fila.
Floder – Dreksa, Záhumenský, J. Sedlák, A. Fousek, Růsek, Přichystal.
Petřík – Melichar, Dresler
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Letáček – Cadu (85. Šejvl), F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Pfeifer (31. Sláma), Solil, Tischler, Ewerton – P. Černý (61. Huf).
Hrnčíř – Huf, Lee, Sychra, Sláma, Šejvl, Vít.

SESTŘIH: Brno - Pardubice 1:2. Souboj nováčku opanovali hosté

Ode mne je to pro dnešek ze Srbské vše, pěkný zbytek dne.
Utkání je u konce a hosté slaví! Z Brna si po vítězství 2:1 odvezou cenné tři body.

Domácí od začátku druhé půle tlačili a hnali se za vyrovnáním, paradoxně šanci zdvojnásobit vedení Východočechů měl po hodině hry Huf, který se protáhl do vápna, ale křižnou ranou trefil jen tyč. Domácí se dvacet minut před koncem dočkali vyrovnání, když si na centr Fouska naskočil Přichystal a hlavou k tyči srovnal. Vedení Brnu vydrželo ale jen dvě minuty, neboť se po pasu Tischlera vydal za obranu Ewerton a po krásné kličce Berkovcovi rozhodl o vítězství Pardubic.

Východočeši tak vítězí podruhé v tomto týdnu a jsou na sedmém místě, naopak Zbrojovka je na sestupovém 16. místě se čtyřbodovou ztrátou na Teplice.
90'
Čelůstka po zemi mířil do Berkovce
90+3'
90+3'
Mohlo být úplně hotovo! K míči se na hranici vápna dostal Huf, který vyslal krásný technický pokus, bohužel pro něj jen do spojnice břevna a tyče. Brankář Berkovec se za nádhernou ránou pouze ohlédl.
90+2'
Dlouhé nákopy fotbalistů Brna ale úspěch nepřinášejí, míč je nyní navíc v moci brankáře Letáčka.
90+1'
Pardubice vysunuly svoje napadání hodně vysoko, což neslo ovoce alespoň na chvíli, domácí už jsou ale zpět v útoku.
90'
Nastavují se tři minuty.
90'
Po krátkém přerušení se pokračovalo dále, nicméně po dlouhém nákopu na polovinu Pardubic přišel další útočný faul domácích.
88'
Hra se tak otočila opět na druhou stranu, Růsek chtěl prodloužit hlavou míč na zadní tyč k Texlovi, ale nevedlo se mu podle představ. Hra je navíc přerušena, na trávníku zůstal ležet Čihák.
87'
Opět se rodil brejk hostů, míč vytáhl středem stoper Čihák, který ještě chtěl přenést hru doleva, ale nedal spoluhráči vůbec přesný pas.
86'
Fousek si při náběhu do vápna patou hodil míč ze vzduchu do běhu, následný centr ještě vracel spoluhráč do ohně, ale hosté se s vypětím sil ubránili.
85'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Cadu, přichází Martin Šejvl.
84'
To se jim moc nepovedlo a Sláma od půlky prošel po pravé lajně až na hranici vápna, kde ho však zastavil skluzem jeden z obránců Brna a míč odvrátil odkopem Berkovec.
83'
Centr z něj nic nepřinesl, míč proletěl vápnem a domácí budou vhazovat.
82'
Na začátku 83. minuty centroval zprava Růsek, ale znovu vybojoval "pouze" rohový kop.
81'
Po přímém kopu Zbrojovky šli hosté opět do brejku, tentokrát dokonce ve čtyřech proti jedinému obránci, jenže Huf celou akci zbrzdil a navíc posléze přihrál nepřesně.
80'
Huf nastřelil spojnici břevna a tyče!
80'
Po zisku míče pádili hosté do brejku, Ewerton zprava našel po levé straně volného nabíhajícího Čelůstku, který pálil prudce po zemi, ale přímo do rukavic připraveného Berkovce.
79'
V pokračování celé akce se pro změnu zprava dostal do šestnáctky Růsek, jeho centr byl opět zablokován a čeká nás další rohový kop.
78'
Míč se dostal na střed hranice vápna k Pachlopníkovi, jeho přihrávka byla sražena do leva, ale ani následný centr Texla nic nepřinesl.
77'
Fila měl prostor na pravém křídle, ale soupeř se mu vrhnul pod nohy a čistě mu míč sebral. Poté přišel dlouhý nákop na Hufa, ten míč spoluhráči do běhu nesklepl.
76'
Tentokrát z přímého kopu žádné nebezpečí nepřišlo, akce mohla pokračovat, ale následoval ofsajd.
75'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Moravec, přichází Pavel Dreksa.
74'
Fila se před vápnem pod tlakem zbavil tří soupeřů a byl faulován, domácí se skýtá další zajímavá standardní situace.
73'
Domácí tak opět musejí vrhnout zbytky sil dopředu a útočit a jsou nastěhováni na polovině svého soupeře.
71'
Pocem, kamdeš! Ewerton blafákem oklamal Berkovce a zavěsil, 1:2
71'
Pardubice právě vstřelily branku!
Hosté opět vedou. Brno po odvráceném rohu vyrazilo do brejku, ale ten překombinovalo a zapomnělo na zadání vrátka. Míče se ujal Tischler, který narýsoval krásnou kolmici za obranu na EWERTONA, ten se zbavil dotírajícího Přichystala, Berkovcovi tváří v tvář udělal kličku doleva a zakončil pohodlně pod břevno prázdné branky – 1:2.
70'
Hra se stěhuje opět před branku Brna, kde byl zablokován centr Solila, a hosté tak získávají rohový kop.
69'
Přichystal hlavou přizvedl Fouskův přímák, 1:1
69'
Brno právě vstřelilo branku!
A domácí zaslouženě vyrovnávají! Fousek míč zakroutil parádně do šestnáctky na JAKUBA PŘICHYSTALA, který se vyšrouboval do vzduchu a prudkou hlavičkou poslal míč na zadní tyč. Letáček se po míči natahoval marně – 1:1.
68'
Po zákroku na Přichystala měli domácí výhodu, ale ta netrvala ani pět sekund. Rozhodčí vrací hru na místo přestupku, rozehrávky standardní situace se ujme Fousek.
67'
Huf dobře vyhrál hlavu do běhu Ewertonovi, který šel zleva sám na branku, rodící se šanci ale zastavil praporek pomezního sudího – ofsajd.
66'
Zbrojovka opět na polovině soupeře v kombinaci, hosté se zatahují znovu do nahuštěného bloku.
65'
Letáček se ukázkově vrhl Růskovi pod nohy
65'
Přesto obrovská šance Brna přišla! Růsek dostal míč za obranu a šel úplně sám na Letáčka, ale ten skvěle přečetl jeho kličku doprava, vrhnul se mu pod nohy a míč mu čistě sebral. Skvělý práce hostujícího gólmana.
64'
Pardubice se nyní drží na pravé straně v kombinaci a šetří cenné vteřinky, tlak domácích opadl.
63'
Na druhé straně se domácí opět pokoušeli o vyrovnání, Přichystal chtěl míč posunout do velké šance Růskovi, ale toho úplně zradil první dotek.
62'
Huf nastřelil tyč!
62'
Obrovská šance Pardubic! Huf se mohl hned zapsat mezi střelce, když postupoval zleva do vápna šikovně si obhodil obránce a nakonec vypálil křížem mezi nohama Berkovce, ale pouze do vzdálenější tyče!
61'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
60'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Damián Bariš, přichází Jan Sedlák.
60'
Na centr zprava si po hodině hry sbíhal Fousek, k zakončení se sice dostal, ale zároveň fauloval Cadua.
59'
Na druhé straně po dlouhém nákopu Pernici šel k zemi po souboji s bekem Růsek, ani tentokrát se okatý pád nepíská.
58'
Texl hledal dlouhý balónem za stopery Filu, který měl k míči blíž, ale nakonec byl odtlačen a centr si tak sebral pohodlně gólman Letáček.
57'
Ewerton dostal míč do běhu od Černého, před vápnem se chtěl kličkou zbavit Moravce, jeho následný teatrální pád rozhodčí ale nezbaštil a míč si tak sebral Berkovec.
56'
Sláma s Ewertonem umně kombinovali na levé straně, na malém prostoru si míč několikrát vyměnili, ale první jmenovaný nakonec neodcentroval a míč se od něj odrazil do autu.
55'
Ani z dalších kombinací kolem vápna domácí nic nevytěžili, rána Ruska byla zablokována a další přihrávka Pachlopníka mezi stopery taktéž.
53'
Velký tlak Brna pokračuje, Fousek narážel na malém prostoru Přichystalovim, ale na poslední chvíli včas zasáhl Toml.
52'
Poté se ale pokračovalo a opět byli Brňané v šanci. Ondřej Pachlopník se zleva protáhl k vápnu, sražený centr se dostal k úplně volnému Filovi, ale ten sám před Letáčkem balon vůbec netrefil.
52'
Po zákroku na Fouska akce Zbrojovky ztroskotala na nepřesné přihrávce a hra je přerušena.
51'
Po centru Pachlopníka se míč kroutil směrem k brance, pozorný Letáček ale šel opět do vzduchu a míč pohodlně lapil do svých rukavic.
50'
Fousek dostal průtokovou přihrávku a opět centroval do vápna, míč byl sražen na první rohový kop ve druhém poločase.
49'
Další akci domácích barev zastavuje ofsajd, hosté mohou poprvé ve druhé půli rozjet klidnější kombinaci.
48'
Posléze pálil z hranice vápna také novic Růsek, skákavý pokus ale připravený Letáček nadvakrát kryl.
47'
Fillovu hlavičku lapil Letáček
47'
Mohlo být srovnáno. Pachlopník zleva rozehrál přímý kop na Přichystala, který už ve vápně otočil s míčem a pod tlakem centroval skoro z čáry. Jeho pas si našel hlavu Fily, zakončení k tyči ale Letáček ve pádu lapil.
46'
Domácí do druhé půle udělali hned tři změny, tak uvidíme, jak se to projeví na herním projevu. Brno už rozehrálo a kombinuje.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adrián Čermák, přichází Antonín Růsek.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Adam Fousek.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Jakub Přichystal.
46'
První dějství je za námi a do kabin jdou spokojenější hosté. Herně byli lepší domácí ale hned v úvodu pálil Štepanovský nevýrazně jen do rukavic Letáčka. Posléze zahrozili také hosté, nicméně Ewerton po kličce Berkovcovi střílel jen do vracejícího se Pernici na brankové čáře. Zbrojovka poté často operovala kolem vápna soupeře, z náznaků šance ale nic nepřišlo. Naopak o úvodní gól se v závěru půle postarali hosté, když si na zadní tyč na centru Cadua zaběhl úplně nehlídaný stoper Toml a zblízka otevřel skóre.
Druhý poločas začne přibližně v 15:03.
45'
Cadua z úhlu zastavil až Berkovec
45+3'
45+2'
Štepanovský zleva pod tlakem našel Čermáka, který měl prostor k dalekonosné ráně, ale tu poslal vysoko nad.
45+2'
Ten nic nepřinesl, a tak domácí mohou ve středu hřiště rozjet poslední útočnou akci první půle.
45+1'
Cadu se zprava protáhl až do vápna, zbavil se kličkou soupeře a z brankové čáry zkusil vypálit, Berkovec jeho ránu nakonec musel v pádu vyrazit na roh.
45'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Pernica nyní nikým neatakován předvedl hodně nepovedenou hlavičku směrem vzad, ze které málem těžil Černý, ale k míči se nakonec po výběhu dostal dříve Berkovec.
44'
Hosté po úvodní trefě pochopitelně ožili a je jich opět plné hřiště, nyní se opět drží v kombinaci.
42'
Toml zavíral zadní tyč a poslal hosty do vedení, 0:1
42'
Hosté se ujímají vedení. Rozehrávka rohového kopu proběhla nakrátko, k centru se dostal Cadu a jeho prudký pas proskákal bez povšimnutí domácích obránců až na zadní tyči ke zcela zapomenutému MARTINU TOMLOVI, který z bezprostřední blízkosti nasměroval míč pohodlně pod břevno – 0:1.
41'
Východočeši zůstali na polovině soupeře, i když prvotní centr byl odvrácen. K míči se vpravo dostal Sláma a ostře centroval do vápna, míč nasměroval Pernica na rohový kop.
40'
Peter Štepanovský sice dostal přihrávku do náběhu, ale byl v obležení tří soupeřů a z kraje vápna neodcentroval. Pardubice u míče.
39'
Hra se v závěru půle celkově zklidnila a opět kombinace obou týmů kazí nepřesnosti. Domácí to zkoušejí z levé strany.
38'
Opět po trochu šťastné kombinaci domácí překonal záložní řadu soupeře, Štepanovský dostával oblouček za stopery, ale na dlouhou nohu nedokázal míč sklepnout pod sebe na Filu.
37'
Dlouhý nákop ze strany hostů měl směřovat na Černého, k míči se ale probojoval Hlavica a rozjíždí další protiakci.
36'
Pernicův dlouhý aut zleva prodlužoval Hladík hlavou za sebe, ale opět nikoho v červeném nenašel. Hosté poté celou situaci zažehnali dlouhým odkopem.
35'
Vysoký přetažený centr hledal Pernicu, ten se ale proti přesile nedostal k lepší hlavičce. Zbrojovka však na polovině soupeře pokračuje v útoku.
34'
Pachlopník se ve středu zbavil kličkami tří soupeřů a nakonec byl faulován. Sám si teď staví míč pro rozehrávku přímého kopu.
33'
Čermák po přihrávce na střed okamžitě z první rozběhl po pravé straně Bariše, ale ten reagoval o něco později, a už se k míči kolem pozorného Čelůstky nedostal.
32'
Pachlopník dostával dlouhý vysoký míč za obranu a nakonec jej hostující stoperské duo doběhlo a Čihák srazil míč na hranici malé domů k Letáčkovi.
31'
Rozhodčí ještě krátce s kolegou u videa konzultoval situaci ve vápně Pardubic, kdy domácí signalizovali hru rukou jednoho z hostů, ale hra může pokračovat.
31'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Jiří Sláma.
30'
Po rohu hosté odvrátili míč zpět na kopačky domácích, Pachlopník zkusil vysunout Texla, ale ten byl včas zakližován soupeřem.
29'
S hostujícím záložníkem to nevypadá moc dobře, ze hřiště nyní odkulhá pouze za lékařského týmu.
28'
Moravec podpořil útok, dostal průnikovou přihrávku do vápna, ale jeho centr ve skluzu byl zablokován na další roh. Hra je přerušena, na půli má zdravotní potíže Lukáš Pfeifer.
27'
Ewertonův centr byl odvrácen, načež do protiakce mohl vyrazit Fila, soupeře si ale neobhodil.
26'
Tischler si na středu útočné poloviny chytře píchl míč kolem Moravce, který jej okamžitě faulem poslal k zemi. Pardubice chystají rozehrávku přímého kopu, uvidíme, jestli přijde přímá střela.
25'
Po faulu Texla ve středu hřiště mohou Pardubice hru uklidnit v kombinaci na obranné polovině, domácí své napadání opět stáhli.
24'
Zbrojovka je ale teď celkově opět aktivnější, hosté spoléhají na hluboký blok a také po každém zisku míče na rychlé brejky.
23'
Brno opět kombinovalo vápna a hledalo okénko v obraně soupeře. Pernica nakonec nadýchaným centrem za obranu našel nabíhajícího Pachlopníka, ten ale hlavičkoval přímo doprostřed branky.
22'
Pardubice se na malém prostoru vymanily z vysokého napadání soupeře a výsledkem přenesení hry na pravou stranu byl střelecký pokus Cadua, hostující Brazilec ale pálil vysoko nad.
20'
Z rohu se Brňané opět k ničemu nedostali, a tak se rodil další brejk Pardubických. Míč si zprava naváděl Tomáš Solil, který po lehkém kontaktu ve vápně upadl k zemi, ale rozhodčí nechal ve hře pokračovat.
19'
Zbrojovka hezky zakombinovala, situaci hasil Čihák
19'
Texl si krásně na malém prostoru před vápnem narazil se Štepanovským, přihrávku dostal obloučkem za obranu a ještě posílal míč před branku Filovi, toho však zablokoval ve skluzu Čihák a míč odvrátil na roh.
18'
V další akci podél levé lajny to už Peter Štepanovský zkusil individuálně, mocně jej však naháněl Cadu a ten také jeho následný centr zablokoval.
17'
Poté opět hru otočili domácí, Štepanovský dostal přihrávku do prostoru, jenže než si rozmyslel, co udělá, byli u něj dva soupeři. Následný centr na Filu nesměřoval.
16'
Z rohu domácí nic nevytěžili, naopak Pardubice mohly vyrukovat do brejku, ale náběh Tischlera pohlídal navrátivší Pachlopník.
15'
Pachlopníkův centr byl hned dvakrát prodloužen, nakonec po zásahu Jeřábka zachytil Letáček míč až v autu, a uvidíme tak další rohový kop.
14'
A nyní mohou dokonce zahrozit, kousek od levého okraje vápna totiž fauloval Filip Čihák a Brno chystá rozehrávku standardní situace.
14'
Štepanovský se po zisku míče propracoval k dalekonosné střele, ta byla zablokována soupeřem. Domácí ale v aktivní kombinaci pokračují.
13'
Domácí se poté opět dostali do útoku, Bariš měl na levé straně prostor, míč posunul Hladíkovi, jenže tomu hrací předmět utekl při zpracování do autu.
12'
Opačným směrem vytáhl míč Hlavica, chtěl dlouhým nákopem hledat na hrotu osamoceného Filu, jenže přihrávka domácího stopera byla hodně nepřesná a šla do autu.
11'
Toml vytáhl míč středem hřiště a chtěl narýsovat dlouhou kolmici na rozběhnutého Solila, ten byl ale příliš rychlý, takže by byl pískán ofsajd, a navíc na přihrávku nedosáhl.
10'
Z rohu směrem pro hosty nezapršelo, Východočeši ale mohou i nadále zůstat nastěhováni na polovině soupeře.
9'
Ewerton obešel Berkovce, domácí zachránil Pernica
9'
Velká šance Pardubic! Ewerton v rychlé protiakci dostal krásnou kolmici od spoluhráče, zbavil se Berkovce kličkou doleva a z velkého úhlu střílel do poloodkryté branky, ale vracející se Pernica před čarou vykopl míč na roh.
8'
Hlavica na levé straně hřiště ostře zajel do Tischlera, hosté dostávají rozehrávku přímého kopu.
7'
Po sérii nedorozumění obou celků ve středu hřiště se míčem ujali domácí, nicméně Pachlopník se středem po ose dopředu neprotáhl.
5'
V útoku se poté drželi také hosté, ale centr Číháka odvrátila obrana a následný dlouhý balón zleva od Čelůstky lapil do svých rukavic pozorný Berkovec.
4'
Štepanovského střelecký pokus kryl Letáček
4'
Zbrojovka pokračuje v aktivním úvodu s míčem na svých kopačkách a přišla také první šance! Fila se otočil s míčem na hranici vápna, vysunul Texla, který ještě přenechal Štepanovskému, tomu ale ve velké šanci rána tolik nesedla a pokus směřující k tyči kryl Letáček do rukavic.
3'
První rohový kop Východočeši odvrátili, následně dostali šanci na reparát, ale opět se domácí po centru Pachlopníka k šanci nedostali.
2'
Do první útočné akce vyrazili domácí, po sérii přihrávek pronikl do vápna Peter Štepanovský, který se ve vápně skácel k zemi, ale penalta se nepískala. Následně byl centr Bariše sražen na první rohový kop.
1'
Hostující fotbalisté rozehrávkou načali dnešní zápas a zatím v poklidu kombinují na své vlastní polovině.
1'
Oba celky jsou na hrací ploše. Domácí hrají tradičně v červeném, hosté se oděli do bílého.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Bariš, Hlavica, Pernica (C), Jan Moravec – Ad. Čermák – Hladík, Texl, Pachlopník, Štepanovský – Fila.
Náhradníci: Floder – Dreksa, Záhumenský, J. Sedlák, A. Fousek, Růsek, Přichystal.

FK Pardubice: Letáček – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Pfeifer, Solil, Tischler, Ewerton – P. Černý.
Náhradníci: Hrnčíř – Huf, Lee, Sychra, Sláma, Šejvl, Vít.

Rozhodčí: Petřík – Melichar, Dresler.
První letošní vzájemný duel se hrál na začátku prosince a úspěšnější byli Pardubičtí, kteří slavili díky gólům Tischlera a Hufa vítězství 2:1. Za Brno snižoval až v závěru Pachlopník.
Řekli před utkáním:

Richard Dostálek (trenér Brna): "Pardubice prožívají zatím fantastickou sezónu. Jakožto nováček a navíc bez vlastního stadionu nasbírali spoustu bodů, jsou naprosto v klidu, mohou hrát uvolněně. Z jejich výkonů máme samozřejmě respekt, na druhou stranu je to soupeř, kterého chceme porazit. Síla Pardubic tkví především v tom, že mají tým dlouho pohromadě. Hráče příliš netočí, když jim někdo vypadne, dokáží jej nicméně bez problémů nahradit, protože hráči jsou zvyklí na systém." (zdroj: fczbrno.cz)

Pavel Černý (útočník Pardubic): "Čekám boj, protože Brno hraje o bytí a nebytí, jeden bod pro ně bude málo, budou útočit na všechny tři. Také si jedeme pro plný zisk a mohlo by nám vyhovovat, že Zbrojovka bude muset útočit. Tím by se mohl otevírat prostor pro rychlé protiútoky, dalo by se toho využít." (zdroj: fkpardebice.cz)
FK Pardubice

Východočeši ve své premiérové sezóně v nejvyšší soutěži zatím hrají výtečně a drží se v klidné horní polovině tabulky. Konkrétně jsou na 9. místě se ziskem 38 bodů, na pohárové příčky ztrácejí bodů dvanáct. Minulý týden Pardubice doma nezvládly zápas s Bohemkou a prohrály 0:2, v týdnu však v dohrávce zvládly obrat proti letos skvěle hrajícímu Slovácku a přehrály jej 3:1. Tým z města perníku letos střelecky táhne mladý útočník David Huf, který má na svém kontě už sedm branek.
FC Zbrojovka Brno

Celek z jihu Moravy pokračuje v boji o záchranu a osm utkání před koncem soutěže je před ním stále hodně těžká šichta. Brněnští jsou v tabulce na sestupovém 16. místě, na němž ztrácejí na patnácté Teplice čtyři body, a v případě nedělního úspěchu se tak mohou přiblížit na rozdíl jednoho bodu. Z posledních pěti duelů Zbrojovka prohrála pouze jednou, před dvě týdny uhrála doma cennou bezbrankovou remízu s vedoucí Slavií a minulou neděli dokonce vyhrál v Českých Budějovicích 2:0. Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi góly Antonín Růsek.
Vítám všechny fanynky a fanoušky nejvyšší fotbalové soutěže! V rámci 27. kola FORTUNA:LIGY přivítá FC Zbrojovka Brno na svém hřišti FK Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.