FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Slavia - 14. března 2021   18:30

0:3
(0:2)
Slavia
27' Stanciu   • 40' Stanciu  (Sima) • 82' Júsuf Hilál

Šeda – Douděra, Křapka (71. Řezník), D. Šimek, Preisler – Matějovský (C) (71. Jirásek), Dancák – Skalák (81. Fulnek), Mašek (71. Jiří Klíma), Zmrhal (71. Ladra) – Michal Škoda.
Mikulec – Budínský, Fulnek, Jirásek, Řezník, Jiří Klíma, Ladra.
Pavel Julínek – Jan Paták, Jaroslav Kubr
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
O. Kolář – Masopust, Kúdela, Deli, Bořil (C) – Hromada – Van Buren (70. Lingr), Stanciu (78. Holeš), Provod (78. Bah), Sima (87. Višinský) – Tecl (79. Júsuf Hilál).
Vágner – Bah, Zima, Holeš, Lingr, Višinský, Júsuf Hilál.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 0:3. Pohodlný triumf řídil zářící Stanciu

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:13.
Je dobojováno a Slavia si připisuje další tři body do tabulky. Ve druhém poločase si hosté svůj komfortní náskok velmi zkušeně pohlídal a Boleslav téměř k ničemu nepustili. O menší zdramatizování se ale mohl postarat Škoda, jenž v 58. minutě jen o kousek minul hostující svatyni. V závěru ještě pojistil výhru Pražanů Júsuf Hilál, jenž proměnil pokutový kop. Domácí tak po dvou vítězstvích padli s lídrem FORTUNA:LIGY, nicméně za svůj dnešní výkon se rozhodně nemusejí stydět.
90+3'
90+2'
Závěr zápasu už se pouze dohrává, hosté si jen nahrávají před vlastní šestnáctkou.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90'
Do odraženého balonu se z první opřel Bořil, který ale vysoko přestřelil. Šeda bude vykopávat.
89'
Lingr si chtěl narazit s Holešem, ovšem zpětný pas byl příliš prudký a bývalý hráč Karviné neměl šanci zastihnout míč na hrací ploše.
88'
Mladá Boleslav ani v závěru nerezignovala a stále se snaží hrát dopředu.
87'
Nehlídaný Júsuf se vypnul do vzduchu, ale netrefil bránu
87'
Po rohovém kopu si míč ve vápně našel Jusúf, jehož zakončení hlavou prolétlo jen těsně kolem vzdálenější tyče.
87'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Denis Višinský.
86'
Ten už si však hosté pohlídali, balon odhlavičkoval na přední tyči stojící Holeš.
85'
Preisler se s ničím nepáral a natáhl ke střele ze střední vzdálenosti. Kolář musel jeho pokus řešit a po jeho zásahu z toho bude roh.
84'
Preisler prověřil Koláře ranou k tyči
84'
Po ztrátě Ladry rychle postupoval dopředu Sima, který byl ale zdvojen a Řezník ho pak čistě odzbrojil.
82'
Júsuf umístil pokutový kop perfektně a sešívaní vedou 3:0!
82'
Slavia právě vstřelila branku!
Balon si na penaltový puntík postavil ABDALLÁH JÚSUF HILÁL, který zamířil k levé tyči a uspěl. Šeda sice směr vystihl, nicméně na balon už nedosáhl.
81'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Jakub Fulnek.
80'
Bah nastřelil Šimkovu ruku, penalta pro sešívané!
80'
Šimek zahrál ve vlastní šestnáctce rukou a bude z toho pokutový kop pro hostující tým!
80'
Bah se uvolnil na pravém křídle, ovšem poté podklouzl a jeho centr vylétl do autu.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
78'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Alexander Bah.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Tomáš Holeš.
77'
Tecl dobře zabojoval a donutil Šimka k faulu. Hosté už s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchají.
76'
Řezník se vytáhl na útočnou polovinu a lehkým obloučkem hledal Klímu. Balon si ale našel Deli, jenž ho za sebe nepustil.
75'
Dancák se vydal napadat rozehrávku pražského celku a Bořil nakonec musel zapojit do hry Koláře.
74'
Masopust se snažil získat rohový kop, ovšem Douděra ho nakonec čistě odzbrojil a následně nahrál volnému Jiráskovi.
72'
Tak nakonec z toho bylo málo vídané střídání čtyř hráčů, neboť Antonín Křapka se potýkal se zdravotními problémy.
71'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Antonín Křapka, přichází Radim Řezník.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Tomáš Ladra.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Dominik Mašek, přichází Jiří Klíma.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Milan Jirásek.
70'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Ondřej Lingr.
69'
Mašek poslal do šestnáctky nebezpečný centr, který však velmi jistě vyboxoval Kolář.
68'
Žlutou kartu dostává Abdallah Sima (SK Slavia Praha).
67'
Škoda si příliš dlouho chystal míč na střelu a nakonec mu ho ukopl od nohy Deli. Středočeši však budou po zásahu hostujícího stopera vhazovat.
66'
Trenér Jarolím se nehodlá vzdát a v blízké budoucnosti pošle do hry hned tři čerstvé hráče.
65'
Provod se prokličkoval ke střele, mířil mimo bránu
65'
Blízko k ní teď měla Slavia! Domácí propadli ve středu hřiště a následně se do úniku dostal Provod, který však z dobré pozice bránu překopl.
64'
Ve druhém poločase zatím sledujeme vyrovnaný fotbal s minimem šancí. Doufejme, že ve zbytku zápasu uvidíme ještě nějaké branky.
63'
Stanciu nepřesně nahrál a jeho chybu napravil Hromada, který raději fauloval Maška.
62'
Boleslav v posledních okamžicích vysoko napadala, nicméně hosté jsou v kombinaci velmi jistí a zatím s tím nemají problémy.
61'
Stanciu hledal na zadní tyči vytáhlého Deliho, před nímž ale stačil zasáhnout Šimek.
60'
Van Buren se řítil na bránu, ale výborně ho zakřižoval Křapka
60'
A domácí stoper velmi dobře zasáhl i podruhé, když vytlačil ze střelecké pozice Van Burena. I tak však uvidíme další roh Slavie.
59'
Křapka měl teď plné ruce práce s Teclem, ovšem nakonec si poradil a hlavou nasměroval balon do Šedovy náruče.
58'
Škoda sebral tutovku Zmrhalovi a hlavičkoval vedle
58'
Mohlo být sníženo! Zmrhal zvedl hlavu a krásným centrem posadil míč na hlavu Škody, jenž o kousek minul Kolářovu svatyni.
57'
Kúdela uprostřed hřiště zastavil brejk Boleslavi, když nedovoleně atakoval Maška.
56'
Douděra se dostal pod tlak Van Burena, a musel tak velmi rychle pracovat s balonem. Nakonec ale vše zvládl a Boleslav může dál hrát.
55'
Z rohu nic nebylo a naopak Michal Škoda se pak dopustil faulu, za který dostal žlutou kartu.
54'
Další nabídku Skaláka odvrátil na roh Masopust. Dokáží domácí tuto standardku využít?
53'
Simovu skákavou ránu zpoza vápna si Šeda pohlídal
53'
Deli našel dlouhým balonem Simu, který si ho šikovně zpracoval a poté zakončil. Šeda si jeho střelu pohlídal a připsal si rutinní zákrok.
52'
Žlutou kartu dostává Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav).
51'
Žlutou kartu dostává Jan Bořil (SK Slavia Praha).
51'
Hosté také měli k dispozici rohový kop, nicméně balon odhlavičkoval mimo šestnáctku na přední tyči stojící Skalák.
50'
Slavia odvrátila balon jen k Dancákovi a ten zakončil z první, ovšem trefil pouze před sebou stojícího Provoda.
49'
Skálak se uvolnil na křídle a jeho následný centr, který lehce tečoval Deli, nebezpečně proskákal malým vápnem. Nakonec z toho ale bude jen roh.
48'
Provod prostrkával míč na Van Burena, proti kterému ale včas vyběhl Šeda a ten dokázal uzmout balon pro sebe.
47'
Za nákopem Dancáka se hnal Škoda, avšak u míče byl jako první Provod a ten ho hlavou nasměroval k Delimu.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém poločase.
46'
Je za námi úvodní dějství a favorizovaná Slavia po něm vede 2:0. Sešívání po většinu času drželi balon ve své moci a vypracovali si i několik brankových příležitostí. Nakonec skórovali dvakrát a o oba zásahy se postaral Stanciu, jenž se nejprve trefil z volného přímého a poté i po své parádní individuální akci. Mladá Boleslav sice Koláře ještě pořádně neprověřila, nicméně zatím se prezentuje velmi sympatickým dojmem.
45'
Škodova hlavička zamířila nad břevno
45+3'
45+2'
Z podobné pozice jako Stanciu pálil také Sima, nicméně ani on Šedu neprověřil.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Zmrhalovu nabídku se našel Škoda, kterého neuhlídal Kúdela. Jeho hlavička byla sice prudká, ovšem mezi tři tyče nezamířila.
44'
Sešívaní teď rozehráli roh na krátkou vzdálenost a poté opět zakončoval Stanciu. Tentokráte ale svá mířidla neseřídil a balon vylétl na tribunu.
43'
V akci byli nyní opět zdravotníci domácího celku, neboť Antonín Křapka má nějaké potíže s kolenem. Uvidíme, zda bude muset střídat.
42'
Tecl pálil z halfvoleje, Šeda byl pozorný
42'
Další gól mohl hned přidat Tecl, ale jeho pokus na přední tyč vyrazil Šeda nohou.
40'
Stanciu se nádherně prosadil z úhlu a sešívaní vedou 2:0!
40'
Krátce před koncem prvního poločasu se hosté dostávají do dvoubrankového vedení! Škoda zbytečně ztratil balon na polovině hřiště a Slavia tuto chybu okamžitě potrestala. Po přihrávce Simy se k balonu dostal NICOLAE STANCIU, jenž si udělal z obránců Mladé Boleslavi tréninkové kužely a tvrdou pumelicí zblízka propálil Šedu.
39'
Slavie se v posledních minutách nikam nežene a spíše vyčkává, zda se v obraně Boleslavi neotevře nějaké okénko.
38'
Kúdela se vydal na menší ofenzivní dobrodružství a nakonec i odcentroval, ale jeho pas zablokoval Křapka.
37'
Matějovský se pokusil vyslat do akce Maška, jenže tomu chybělo pár kroků k tomu, aby míč zastihl na hrací ploše.
36'
Zmrhal chyboval u vlastní šestnáctky a jeho zaváhání musel napravit Šimek, jenž zastavil nahrávku směřující na úplně volného Simu.
35'
Masopust poslal k zemi Matějovského, načež se domácí dožadovali odpískání faulu. Hra ale přerušena nebyla.
34'
Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Dominik Mašek, avšak Kolář mohl pouze kontrolovat míč očima.
33'
Domácí po inkasovaném gólu paradoxně ožili a nyní se hraje výhradně u vápna Slavie.
32'
Škoda si poradil s Kúdelou, ale bránu netrefil
32'
V dobré pozici pro zakončení se zjevil Skalák, jehož střelu ale zblokoval dobře postavený Bořil.
31'
Nakonec přišel centr od Douděry, který ale celkem v pohodě odhlavičkoval do bezpečí Kúdela.
30'
Celek z města automobilů se usadil na útočné polovině a aktuálně kombinuje kolem hostující šestnáctky.
29'
Domácí chtěli přispěchat s rychlou odpovědí, ovšem akce Dancáka přes střed hřiště se s úspěchem nepotkala.
27'
Stanciu krásnou standardkou překonal Šedu, 0:1!
27'
Slavie se v sedmadvacáté minutě dostává do vedení! Po faulu na Bořila měli hosté volný přímý kop z velmi nadějné pozice a NICOLAE STANCIU opět ukázal, že jeho kopací technika snese ty nejpřísnější měřítka. Rána rumunského záložníka totiž zamířila přesně k tyči a Šeda neměl žádnou šanci balon vyrazit.
26'
O další příležitost se hosté připravili sami, Sima totiž sebral balon lépe postavenému Provodovi a jeho následná střela byla zblokována jedním z obránců Boleslavi.
25'
Simovu dělovku vytěsnil Šeda mimo tři tyče
25'
Slavia měla další šanci na skórování! Stanciu uvolnil Simu a ten z úhlu pálil na přední tyč. Šeda však předvedl dobrý zákrok.
24'
Zmrhal si potáhl míč na levé straně, Mašek střílel vedle
24'
Boleslav předvedla svižnou akci po levém křídle a po Zmrhalově centru zakončoval Škoda. Jeho pokus ale jen prolétl kolem pravé tyče.
23'
Stanciu si všiml volného Simy a hned mu také adresoval svůj pas. Ten byl ale nakonec příliš dlouhý, takže opět bude rozehrávat brankář domácích.
22'
Kúdelovi se teď nikdo nenabízel a nakonec mu nezbylo nic jiného než nahrát dozadu na Koláře.
21'
O centr zleva se pokoušel Bořil, nicméně balon vylétl mimo vymezené území. Šeda bude vykopávat.
20'
Po závaru v šestnáctce domácích pálil Stanciu, jehož pokus nepustil na bránu Křapka. Balon následně odkopl Dancák.
19'
Po chybě v rozehrávce Slavie se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Škoda, jenž ale Kolářovu svatyni o pořádný kus minul.
18'
Bořila obral o míč Mašek, Škoda pálil vysoko nad
18'
Douděra výborně nacentroval míč do vápna a Kúdela musel byt pozorný, jelikož za jeho zády číhal Škoda. Zkušený obránce Slavie ale celou situaci zvládl.
17'
Tecl v obrovské anci před Šedou selhal!
17'
Sima si zaběhl za obranu na pas Provoda a poté připravil stoprocentní šanci pro Tecla, jenž ale tváří v tvář Šedovi selhal.
17'
Středočeši se nyní snaží podržet balon na svých kopačkách a momentálně sledujeme jejich poklidnou kombinaci na vlastní polovině.
16'
Ani následný roh nebyl nijak zvlášť nebezpečný, balon vyboxoval daleko od své brány Kolář.
15'
Mašek vybojoval volný přímý kop, který pak rozehrál Matějovský. Jeho nabídku zblokoval na roh Bořil.
14'
Jiří Skalák se po krátkém ošetření zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
13'
Skalák schytal centr Provoda do žeber a následně se skácel k zemi. Hra je přerušena a na hrací plochu už míří lékaři domácího týmu.
12'
Další nabídku poslal do pokutového území Provod, avšak ani v tomto případě neměla defenziva Boleslavi žádné problémy s jeho zneškodněním.
11'
Stanciu to zkusil přímo na bránu a Šeda musel zasahovat. S pokusem rumunského špílmachra si ale poradil.
10'
Na levém křídle byl faulován Sima a Slavia bude mít k dispozici standardní situaci.
9'
Stanciův přímý kop vyrážel Šeda před sebe
9'
Své defenzivní povinnosti si výborně splnil Zmrhal, jenž zachytil náběh Van Burena a parádním skluzem mu vypíchl míč.
8'
Křapka si nyní příliš neporozuměl s Preislerem a po jejich neshodě uvedou hráči Slavie balon do hry autovým vhazováním.
7'
Hosté se po zisku chtěli rychlé vydat do brejku, ovšem jejich protiútok překazil dobrým obranným zákrokem Křapka.
6'
O chvilku později se nedovoleného zákroku dopustil také Provod, jenž poslal k zemi Skaláka.
5'
Hromada si ve střede hřiště tělem pokryl míč před Maškem, kterému byl poté odpískán faul. Pražané budou rozehrávat.
4'
Provod poslal do vápna přízemní centr, který si hledal Van Buren. Dobře se však vrátil Matějovský, jenž Nizozemce ke střele nepustil.
3'
Senegalský křídelník se o chvilku později hnal za nahrávkou Bořila a Šimek měl co dělat, aby před ním balon odkopl.
2'
Deli posílal první dlouhý nákope na rozběhnutého Simu, ovšem jeho pas byl nepřesný a míč vylétl do zámezí.
1'
Arbitr Julínek poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Slavie, kteří nastupují v černých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Křapka, D. Šimek, Preisler – Matějovský (C), Dancák – Skalák, Mašek, Zmrhal – Michal Škoda.
Náhradníci: Mikulec – Budínský, Fulnek, Jirásek, Řezník, Jiří Klíma, Ladra.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Masopust, Kúdela, Deli, Bořil (C) – Hromada – Van Buren, Stanciu, Provod, Sima – Tecl.
Náhradníci: Vágner – Bah, Zima, Holeš, Lingr, Višinský, Júsuf Hilál.

Rozhodčí: Pavel Julínek – Jan Paták, Jaroslav Kubr.
Poslední vzájemné ligové utkání

8.11. 2020 – SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 1:0

Branky: 7. Olayinka (Holeš)

SK Slavia Praha: O. Kolář (C) – Masopust (90. Musa), Hovorka (41. Takács), Zima, Oscar – Ševčík, Holeš – Sima, Stanciu (71. Traoré), Olayinka – Kuchta (71. Lingr).

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Jakub Klíma (46. Douděra), Tatajev, Křapka – Zahustel, Janošek (72. Mašek), Túlio (85. Mašek), Mazáň – Budínský (C), Fulnek (46. D. Ikaunieks) – Michal Škoda (72. Drchal).
SK Slavia Praha

Vládce českého fotbalu z posledních několika let i letos potvrzuje svou dominanci a velmi odhodlaně si jde pro třetí titul v řadě, aktuálně má na čele komfortní jedenáctibodový náskok na druhou Spartu. Sešívaní podávají velmi kvalitní výkony také v Evropské lize, kde po postupu ze skupiny dokázali přehrát anglický Leicester a nyní jsou v poločase osmifinálového souboje s Glasgow Rangers. Především díky této soutěži se hráči Slavie dostali do podvědomí evropských velkoklubů a už teď se hovoří o tom, že by někteří mohli v létě Slavii opustit. Nejvíce zájemců by měl mít objev letošního ročníku Abdallah Sima, který svými výkony udivuje fotbalovou veřejnost. Kromě něj by mohli mít nakročeno do větších týmů také Lukáš Provod, Jan Kuchta nebo David Zima, jenž ve zmíněném dvojutkání s Leicesterem uhlídal obávaného kanonýra Jamieho Vardyho. Proti Mladé Boleslavi ovšem bude mít Jindřich Trpišovský velké starosti se složením základní jedenáctky. Kromě odvetného zápasu ve Skotsku bude muset vzít v potaz také zranění. Mimo hru by totiž měli být Olayinka, Ševčík nebo Traoré. Čtyři žluté karty pak do hry nepustí ani Jana Kuchtu. Uvidíme, jak si Pražané dokáží s těmito absencemi poradit.
FK Mladá Boleslav

Celek z města automobilů si v tomto ročníku nevede vůbec dobře a je jasné, že ve zbytku sezony už bude bojovat pouze o setrvání v nejvyšší soutěži. Po dvaadvaceti kolech mu totiž patří až patnáctá pozice a na sestupové příčky má jen čtyřbodový náskok. Během jara však šly výkony Jarolímovy družiny nahoru a po krátké zimní přestávce prohrála Boleslav jen dva zápasy. Klíčový zlom přišel před dvěma týdny, kdy Středočeši ukončili tříměsíční čekání na ligovou výhru a doma porazili 2:0 Karvinou. Na tento výsledek navázali o pár dní později v Českých Budějovicích, kde po velmi dramatickém závěru nakonec urvali další důležité vítězství. Poté, co začali modro-bílí sbírat body, spadla z hráčů pověstná deka a někteří nyní vykazují velmi dobrou formu. Zmiňme například Michala Škodu, jenž je momentálně jasnou ofenzivní jedničkou. Do sestavy se pak dobře zapracovaly také lednové posily. Mezi stabilní členy základní jedenáctky se po svém příchodu zařadili Samuel Dancák, Dominik Preisler, Jaromír Zmrhal, Tomáš Malínský či Ladislav Takács. Poslední dva zmínění fotbalisté ale budou dnes scházet, neboť v Boleslavi hostují právě z pražské Slavie.
Hezký nedělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! FORTUNA:LIGA má dnes na programu tři zápasy třiadvacátého kola a k vidění bude také souboj Mladé Boleslavi se Slavií, který v Lokotrans Aréně začne v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.