FORTUNA:LIGA - Základní část - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Zlín - 15. května 2021   17:00

Ostrava
2' Tetour (Fleišman) • 33' Zajíc (D. Buchta) • 72' D. Buchta (Kaloč) • 82' Zajíc (D. Buchta)
4:2
(2:0)
Zlín
52' Martínez García  (Poznar) • 54' Hlinka  (Fantiš)

Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Stronati, Fleišman – D. Buchta (83. Fillo), Kaloč, Kuzmanović (88. Holzer), Tetour (88. Šmiga), Sor (65. de Azevedo) – Zajíc (88. O. Šašinka).
Budinský – Fillo, Sanneh, Holzer, de Azevedo, O. Šašinka, Šmiga.
Dubravský – Vodrážka, Poživil
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
1044 diváků
Rakovan (66. S. Dostál) – Cedidla, P. Buchta, Procházka, Matejov – Fantiš, Hlinka, Janošek (88. Tkáč), Y. Dramé (46. Jawo) – Poznar (C), Martínez García (77. Toutou Mpondo).
S. Dostál – Simerský, J. Kolář, Toutou Mpondo, Jawo, Vraštil, Tkáč.

SESTŘIH: Baník - Zlín 4:2. Zajíc přispěl dvěma góly, zářil i Buchta

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších přenosů na počtenou.
Je dobojováno a aktivnější Ostrava si z dnešního duelu odnáší tři body. Hned ve 2. minutě se přesnou ranou prosadil Daniel Tetour. Hosté mohli srovnat o chvíli později, ale Poznar svou šanci spálil. Také Baník následně nevyužil několik šancí a další branky se dočkal ve 33. minutě, kdy se trefil Tomáš Zajíc.

Po přestávce však bylo drama. Zlín v 52. minutě nejprve snížil díky krásné trefě Pabla Garcíi Martíneze a o dvě minuty později srovnal hlavou Marek Hlinka. Po hodině hry dokázal vstřelit Zajíc druhý gól, ovšem ten neplatil kvůli předešlému faulu Tetoura na Rakovana, který musel otřesený vystřídat. Novic Dostál byl ovšem v 72. minutě překonán krásnou ranou Davida Buchty a stejný hráč posléze v 82. minutě připravil druhou branku v zápase pro Tomáše Zajíce. Baník tak zcela zaslouženě vyhrál 4:2 a potěšil tisícovku fanoušků na stadionu.
90+4'
90+2'
Zlín ještě v závěru útočí, ale Stronati následný centr dostal do bezpečí.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Marek Hlinka (FC Fastav Zlín).
88'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází David Tkáč.
88'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Ondřej Šašinka.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Daniel Šmiga.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Daniel Holzer.
86'
Nyní se už hostující kapitán dostal do zakončení. Z pravé strany šestnáctky ovšem napálil jen připraveného Laštůvku na přední tyči.
85'
Tomáš Poznar se hodně zlobí na Procházku, který hodně nepřesným přenesením daroval míč domácímu celku.
83'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází David Buchta, přichází Martin Fillo.
82'
Buchta předložil Zajícovi míč na zlatém podnose, ten nezaváhal, 4:2
82'
Baník právě vstřelil branku!
Další krásná kombinace Ostravy končí čtvrtým gólem. Stronati při výletu poslal přihrávku do vápna Buchtovi, jen oslovil před prázdnou bránou TOMÁŠE ZAJÍCE, jenž v jasné gólovce nezaváhal.
81'
Fleišman si udělal rychlou kličku na střed, odkud vypálil prudkou ránu pravačkou. Dostál však byl včas u své pravé tyče a míč lapil do rukavic.
79'
Pokorný byl nyní při vzdušném souboji faulován a je pískáno proti hostující brance.
78'
De Azevedo těžkou přihrávku snažil vyslat do sólo Tetoura, avšak ten si zády k míči hrací předmět nezpracoval.
77'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Pedro Martínez García, přichází Martins Toutou Mpondo.
75'
De Azevedo nyní při vedení míče udělal kličku soupeři, kterému dle sudího asi šlápl na nohu zlínského hráče. Ten navíc udělil domácímu hráči velmi přísnou žlutou kartu.
73'
Ndefe se při akci na pravé straně nedostal přes soupeře, který jej za hranicí pravidel poslal k zemi. Standardní situace pro Baník.
72'
V další šanci Buchta už Dostála propálil, 3:2
72'
Čerstvý brankář Dostál důležitým zákrokem vychytal Buchtu
72'
Parádní kombinace Ostravy překlápí vedení opět na domácí stranu. Filip Kaloč si na pravé straně narazil s Ndefem a následně vyslal načechraný centr na DAVIDA BUCHTU, jenž z voleje propálil Stanislava Dostála.
71'
Dnešní utkání sleduje 1044 diváků.
70'
Baník posléze rozehrával rohový kop, ze kterého ovšem nic nevytěžil. Poté ještě následoval prudký centr z pravé strany, jenž ztlumil v rukavicích Stanislav Dostál.
67'
Těžká srážka Tetoura s Rakovanem, domácí gólman musel střídat
67'
Dostál se ihned ukázal v tom nejlepším světle! Nákop Laštůvky propadl až za obranu Zlína, kam se natlačil Buchta. Jeho rána z gólové pozice však končí parádním zákrokem nového hráče na trávníku.
66'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Matej Rakovan, přichází Stanislav Dostál.
65'
Rakovan je odnášen na nosítkách a musíme věřit, že bude brzy v pořádku.
65'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Yira Sor, přichází Dyjan Carlos de Azevedo.
64'
Sudí po kontrole videa branku neuznal a trochu nesmyslně ukazuje žlutou kartu Tetourovi za zákrok na Rakovana.
63'
Rakovan je však již po krátkém ošetření na nohou, ale hostující brankář nevypadá vůbec dobře a bude muset střídat.
62'
Velká nepříjemnost pro hosty! Tetour se snažil v úniku obhodit Rakovana, což se mu nepodařilo a domácí hráč trefil kolenem do hlavy hostujícího brankáře, jenž zůstal bezvládně ležet. Zajíc poté sice dopravil balón do prázdné brány, avšak zatím nevíme, zda bude branka platit.
60'
David Buchta ještě dokázal odcentrovat z pravé strany, ale míč poté již opustil hrací plochu a bude následovat odkop v podání Rakovana.
59'
Kuzmanović to myslel velmi dobře, ale jeho přenesení hry na poslední chvíli dostala obrana hostů do bezpečí.
58'
Zajíc už už pokračoval v rychlém brejku Ostravy, ale nakonec jej na půlce fauloval Buchta a zaslouženě je potrestán žlutým kartónkem.
56'
Sor ve spolupráci s Pokorným obrali o míč Poznara a Baník se tak může pokusit převážit opět misky vah na svou stranu.
54'
Hlinka překonal Laštůvku přesnou hlavičkou a srovnal na 2:2!
54'
Zlín právě vstřelil branku!
Tak to je pro Ostravu velký šok, jelikož během dvou minut se její dvoubrankový náskok rozplynul! Na centr z levé strany si na malém vápně naskočil MAREK HLINKA a přesnou hlavičkou překonal Laštůvku podruhé.
52'
Martínez García výstavním úderem k zadní tyči zaskočil Laštůvku, 2:1
52'
Jako blesk z čistého nebe přichází kontaktní gól Fastavu! Ke střele z rohu velkého čtverce se dostal PEDRO GARCÍA MARTÍNEZ, jenž výstavní na zadní tyč zaskočil domácí.
51'
Fleišman se Zajícem ještě po ztrátě zabojovali, ale nakonec budou vhazovat fotbalisté Zlína.
50'
Z následného rohového kopu to individuálně zkoušel Sor, ovšem jeho rána skončila mimo bránu Rakovana.
49'
Po hlavičce hostů se k odraženému míči dostal Kaloč, jenž si balón zpracoval, ale poté již nepropálil obranný val Zlína.
48'
Ostravané byli na útočné polovině faulováni a hned v úvodu druhé půle budou mít výhodu přímého kopu.
46'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Lamin Jawo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
První půle je za námi. V ní byl aktivnějším týmem ostravský Baník, který se hned ve 2 minutě ujal vedení. Po chybě hostů se radoval z branky Daniel Tetour. Hosté mohli srovnat o chvíli později, ale Poznarovu šanci bravurně zneškodnil Jan Laštůvka. Ostrava poté měla i další šance, ale Kuzmanović, Ndefe a ani Zajíc se netrefili. Až ve 33. minutě přesnou hlavičkou zvýšil náskok Tomáš Zajíc. V závěru půle ještě sudí po lehkém kontaktu Rakovana z Kuzmanovićem, jenž situaci ustál, nařídil penaltu, kterou ovšem po kontrole videa rozhodčí odvolal. Ostrava si tak odnáší do kabin vedení 2:0.
45+3'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
45'
Velmi kuriózní situace. Míč rozhodčího pro Baník nechal Dubravský domácím těsně za vápnem, ale Kuzmanović přihrávku nasměroval jen k Rakovanovi.
44'
Vše je jinak! Rozhodčí Dubravský po kontrole videa ruší penaltu a svým upísknutím připravil Baník v předchozí akci o gólovou možnost.
43'
Tak pozor, sudí si jde ještě situaci prohlédnout na videu.
41'
VAR odvolal penaltu pro domácí, Rakovan Kuzmanoviče nezasáhl
41'
Zlín špatnou rozehrávkou poslal domácí do brejku 2 proti 1. Zajíc vyslal delší příhru na Kuzmanoviće, který dostihl míč před Rakovanem, jenž ostravského hráče lízl rukavicemi. Kuzmanović situaci ustál a dostal se do úhlu. Sudí nařídil přesto pokutový kop.
40'
Filip Kaloč téměř na polovině hřiště nepříjemně dohrál soupeře a jeho zákrok sudí ocenil žlutou kartou.
39'
Baník se nyní postaral o další dvě rány. Nejprve svou dělovku Sor nepropálil bránícího obránce a posléze Fleišman svou slabší pravou vyslal prudký projektil, jenž musel Rakovan nadvakrát zkrotit do své moci.
38'
Buchta si posléze za obranou Zlína špatně zpracoval přihrávku a vracející se obránce hostů hlavou dopravil balón k Rakovanovi.
36'
Buchta v pádu mířil vedle
36'
Nechybělo mnoho a mohlo to být o tři branky. Kuzmanović se po přihrávce Buchty chtěl probít do vápna, ale hosté míč odvrátili jen do cesty rozběhnutého Buchty, jehož technické zakončení z hranice šestnáctky minulo zadní tyč.
35'
Tetour obranným skluzem zasáhl i nohy Janoška a sudí zcela správně píská proti bráně Baníku.
33'
Zajíc prodloužil míč hlavou do sítě, 2:0
33'
Nyní to již ostravskému útočníkovi vyšlo a Ostrava se dostává do dvoubrankového náskoku! Parádní centr Buchty z levé strany si našel ve výskoku TOMÁŠ ZAJÍC, který povedenou hlavičkou nedal Rakovanovi žádnou šanci.
32'
Zajíc v solidní pozici pálil do obránce
32'
Další gólová možnost Baníku. Ndefe ještě stihl těsně od lajny odcentrovat na střed vápna, kde si Zajíc dobře zpracoval míč, ale poté v tutovce nepropálil bránící beky Zlína.
31'
Tetour výborně odtlačil od míče Dramého a nakonec bylo opět pískáno ve prospěch Slezanů, když byl na trávník nedovoleně poslán Sor.
30'
Fleišmanovi nyní uskočil míč, ale to samé se přihodilo i Tomáši Poznarovi. Kombinovat tak může opět Ostrava.
29'
Procházka si v souboji se Zajícem pomohl rukama, což neuniklo zraku hlavního sudího, jenž přisoudil míč do moci Ostravy.
27'
Pro dlouhý nákop do vápna si došel Jan Laštůvka, jenž okamžitě vykopl na rozběhnutého Zajíce. Ten se ovšem přes veškerou snahu k míči neprotlačil.
26'
Zajíc si dokázal pokrýt balón proti trojici protihráčů, kteří domácího forvarda nakonec dle sudího faulovali.
25'
Buchtův centr opět ohlavičkovala obrana Ševců. Kaloč se posléze opřel do voleje, ale míč nakonec skončil vysoko nad.
25'
Z něj však Zlín nedokázal zahrozit a naopak se bude muset opět bránit. Na levé straně byl totiž faulován Sor a je tady další přímák pro Slezany.
24'
Střelu Dramého zablokoval Stronati
24'
Martínez pěknou šajtlí vyslal do šance Dramého, jehož ránu na poslední chvíli srazili ostravská obrana na rohový kop.
23'
Pokorný zbytečně na polovině hřiště dojel svého soka a sudí tasí další žlutý kartónek pro domácího stopera.
22'
Buchta posléze rozehrával standardní situaci z levé strany, ovšem jeho vysoký centr našel pouze náruč hostujícího brankáře.
20'
Ndefe v těžké pozici ještě dokázal sklepnout hlavou na Sora, jehož centr z jedné byl hodně nepřesný a skončil daleko za bránou Rakovana.
19'
Stronati si nyní trochu naběhl v souboji s Tomášem Poznarem na loket hostujícího útočníka, který od sudího za nechtěný zákrok dostává žlutou kartu.
18'
Na centr od rohového praporku se nejvýše vyšrouboval Jan Laštůvka, jenž ukryl míč bezpečně do svých rukavic.
17'
Stronati musel teď hasit nebezpečí z pravé strany, kde došlo k nepřesné přihrávce, po níž následoval centr do vápna, který, jak již bylo psáno, zlikvidovat ostravský stoper.
16'
Vysoké napadání Baníku dělá Zlínu při rozehrávce problémy. Fastav bude muset začínat opět od Rakovana.
15'
Buchta nyní upaloval za míčem, ovšem vyběhnuvší Rakovan si jej nechal doskákat do velké vápna a následně ho uschoval do svých rukavic.
14'
Exekuci si vzal na starost Janošek, ale jeho pokus byl opravdu hodně nepovedený a míč skončil vysoko nad.
13'
Po faulu ve středu pole budou hosté zahrávat přímá kop z nějakých 30 metrů.
12'
Kuzmanovič s Ndefem v obrovské šanci, ani jeden z nich neudeřil
12'
Další gólovku obstarali pro změnu domácí! Pokorný se po přímém kopu vyhnul ofsajdu a naservíroval míč do tutovky Kuzmanovićovi. Ten balón jen lízl ve skluzu a následně Ndefe již nedokázal z malého vápna usměrnit hrací předmět do brány.
10'
Tuto přihrávku Fleišmana nemohl stihnout ani takový rychlík, jakým je Sor. Balón tak v poklidu sebral brankář Fastavu.
8'
Rakovan šikovně vyboxoval Pokorného centr
8'
Po Fleišmanově dobrém, byť sraženém centru, zahrával Baník roh. Po centru domácí dobře přizvedli centr na přední tyči, avšak hosté se ubránili. Následně ještě zabojoval Buchta, jenž míč předal Pokornému, jehož nebezpečnou nabídku likvidoval tygřím skokem Rakovan.
7'
Laštůvka fantasticky vychytal Poznara
7'
A nyní mohli hosté dokonce srovnat! Tomáš Poznar si naběhl na přihrávku za obranu, nicméně jeho zakončení z první na přední tyč Laštůvka skvěle vyrazil.
6'
Sor velmi dobře vypíchl míč soupeři, ale Zlín se bleskově k balónu vrátil a pokračuje v kombinaci.
5'
Z něj však domácí nezahrozili. Centr hosté sice odvrátili k Tetourovi, ale jeho střelu tentokrát hostující beci dokázali zablokovat.
5'
Ndefe si šikovně pokryl balón a přímo před zraky pomezního sudího byl faulován Dramém. Standardka pro Baník.
4'
Matejov následně přenášel hru na pravou stranu, kde ovšem nemohl jeho kolega stihnout míč na hrací ploše.
2'
Fleišman donutil soupeře k chybě, trestal Tetour, 1:0
2'
Tak to je opravdu vynikající start Ostravy, která se již ve 2. minutě ujímá vedení! Fleišman se svým přízemním centrem neuspěl, ale poté předškolním Hlinky připravil gólovku DANIELU TETOUROVI. Domácí hráč šancí nepohrdl a z hranice šestnáctky výborně zakroutil míč přesně k tyči.
1'

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Stronati, Fleišman – D. Buchta, Kaloč, Kuzmanović, Tetour, Sor – Zajíc.
Náhradníci: Budinský – Fillo, Sanneh, Holzer, de Azevedo, O. Šašinka, Šmiga.

FC Fastav Zlín: Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Procházka, Matejov – Fantiš, Hlinka, Janošek, Y. Dramé – Poznar (C), Martínez García.
Náhradníci: S. Dostál – Simerský, J. Kolář, Toutou Mpondo, Jawo, Vraštil, Tkáč.

Rozhodčí: Dubravský – Vodrážka, Poživil.
Poslední tři vzájemná utkání

23.1.2021 Zlín – Baník 1:1
30.5.2020 Zlín – Baník 1:1
5.10.2019 Baník – Zlín 4:0
FC Fastav Zlín

Postavení Fastavu je oproti Baníku velmi odlišné, nicméně ligovou příslušnost si Zlín zajistil i pro příští ročník. V tabulce mu aktuálně patří 14. příčka se 31 body, ke které také dospěla šňůra 8 duelů bez výhry, přičemž si svěřenci čerstvě odvolaného trenéra Páníka připsali v těchto utkáních 2 remízy a 6 porážek.

Ani na hřištích soupeřů to Fastavu neklape. Na výhru čekají dva a půl měsíce, když se naposledy radovali ze tří bodů díky výhře 1:0 v Olomouci.

Zlín se navíc trápí dlouhodobě v koncovce. Ve 31 kolech nastřílel jen 28 gólů a rovněž v tomto ohledu se řadí k nejhorším celkům soutěže.
FC Baník Ostrava

Ostrava má za sebou 31 kol, ve kterých posbírala 45 bodů, jenž jí vynesly klidný střed tabulky, kde okupuje 8. místo. V minulém kole na Spartě ovšem skončila její série šesti duelů bez porážky, když se po výsledku 3:1 radoval z vítězství právě celek z Prahy.

Ani tento výsledek však neméní nic na tom, že se Baník může chlubit pevnou obranou. Ta v dosavadním průběhu inkasovala 31 branek a řadí se na dělenou třetí příčku.

Na vlastním stadionu to také Slezanům šlape. Naposledy zde prohráli 31.1. proti Plzni a od té doby zde zaznamenali 5 výher a 2 remízy.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 32. kola mezi Baníkem Ostrava a Fastavem Zlín. Zápas začíná v 17:00.