FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Liberec - 11. prosince 2021   18:00

Plzeň
17' Řezník (Kalvach) • 28' J. Sýkora (Beauguel)
2:0
(2:0)

Staněk – Řezník, Pernica, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – J. Sýkora (82. Falta), Čermák (70. Káčer), P. Šulc (70. Kayamba) – Beauguel.
A. Hruška – Kayamba, Chorý, Falta, Kaša, Janošek, Káčer.
Černý – Nádvorník, Podaný.
Doosan Arena, Plzeň
1000 diváků
Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) – Koscelník (46. Fukala), Tiéhi, Ch. Frýdek (65. Purzitidis), Havelka (74. Rondić), Tupta (46. Stoch) – Júsuf Hilál (57. Rabušic).
Vliegen – Purzitidis, Fukala, Gembický, Stoch, Rondić, Rabušic.

SESTŘIH: Plzeň - Liberec 2:0. Pohodlnou výhru odstartoval Řezník

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou.
Je dobojováno, Plzeň na domácí půdě porazila Slovan Liberec 2:0 a minimálně do zítřka se Viktoriáni dotahují na vedoucí Slavii Praha. Obě dnešní branky padly již v prvním poločase, zasloužili se o ně Řezník se Sýkorou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:8.
90+2'
90+2'
Závěr utkání se hraje v horší viditelnosti, domácí fanoušci za brankou totiž na oslavu posledního zápasu letošního roku odpálil několik světlic.
90+1'
Druhý poločas bude hlavním rozhodčím nastaven jen o dvě minuty.
90'
Rozeběhla se poslední minuta normální hrací doby. Hosté drží balon na svých kopačkách a hráči Slovanu se nadechují k nějaké akci, která by utkání mírně zdramatizovala.
88'
Gebre Selassie našel Rabušice, který prověřil Staňka
88'
Jindřich Staněk si v 88. minutě připisuje svůj první úspěšný zákrok v utkání. Rabušic si naběhl na centr z pravé strany a hlavou donutil plzeňského brankáře k zákroku.
87'
Joel Kayamba tančil na pravé straně. Konžský záložník si nicméně balon až příliš odkopl od nohy a nakonec už ho na hrací ploše nestihl.
86'
Ani tohle není přímá střela na bránu. Rabušic dostal hezký pas proti noze, hostující útočník z hranice pokutového území poslal míč záhy nad branku.
85'
Domácí měli po faulu výhodu, jenomže Joel Kayamba poslal přihrávku do míst, kde nebyl vůbec nikdo. Pro balon si tak v poklidu doběhl gólman Knobloch.
84'
Fukala se probíjel podél pravé postranní čáry, daleko se ale nedostal. Vše nakonec uklidit Luděk Pernica, který uzavřel všechny cesty směřující k domácí bráně.
83'
Žlutou kartu dostává Lukáš Hejda (FC Viktoria Plzeň).
82'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Šimon Falta.
81'
Mikula se obtočil na hraně vápna a nakonec to byl samotný Luděk Pernica, který zakončoval. Následoval rohový kop pro Severočechy, z něho ale hosté domácí branku neohrozili.
80'
Před námi je závěrečných deset minut plus nastavení. Pokud by chtěli liberečtí hráči se zápasem ještě něco udělat, je nejvyšší čas začít.
79'
Kalvach posílal míč na naběhnutého Beauguela, jenomže ten míč hlavou nezasáhl a navíc to vypadá, že se francouzský útočník při snaze zakončit mírně zranil.
79'
Mario Purzitidis podrazil ve střední vzdálenosti Pavla Buchu. Lukáš Kalvach pošle míč ze standardky zřejmě až do vápna.
78'
Radim Řezník dokázal dostat míč do ohně přes dva bránící hráče, jenomže ve vápně nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a Knobloch mohl zůstat v klidu.
77'
Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.
76'
Z utkání se pomalu vytrácí potřebná fotbalovost, spousta akcí je nedotažených a momentálně se hraje fotbal, který zrovna nezvedá ze sedadel tisícovku přítomných diváků.
75'
Radim Řezník vystihl hostující rozehrávku, domácímu hráči se ale poté zamotal míč pod nohy a domácí strana si nakonec musela pomoci faulem.
74'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Imad Rondić.
73'
Hostující brankář Knobloch opět řešil fotbalové rozehrávku od své branky, tentokrát to ale gólman Severočechů zvládl.
72'
Filip Havelka měl spoustu prostoru na levém křídle, hostující záložník měl čas si připravit centr, ale stejně nakonec nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
71'
Beauguel si sběhl až na půlicí čáru, aby pomohl svým spoluhráčům k zisku balonu.
70'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Joel Ngandu Kayamba.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Miroslav Káčer.
69'
Lukáš Hejda si vzal pod sebe nepovedený pas Liberce, ten poté předal domácímu brankáři, který dlouhým balonem poslal míč směrem dopředu.
67'
Knoblochova minela! Namazal balon Šulcovi, ten soupeře nepotrestal
67'
Obrovská chyba Knoblocha. Hostující brankář rozehrával konstruktivní rozehrávkou, nicméně přihrávku po zemi vystihl Pavel Šulc, který se záhy snažil brankáře Slovanu přehodit, balon ovšem skončil na tribuně.
65'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Mario Purzitidis.
65'
Frýdek si dobře obhodil Sýkoru, poté se ale liberecký hráč ke střele již nedostal. Mnoho šancí Slovanu končí na hranici vápna bez zakončení.
64'
Pavel Bucha chtěl přízemním centrem najít ve vápně Čermáka, přes dobře zkonsolidovanou obranu Liberce se domácí středopolař ale k míči nedostal.
63'
Staněk rozehrál na dlouhou vzdálenost přesně balon na nohu Sýkory, ten byl následně ubráněn Havelkou, který proti němu šel skluzem.
62'
Lukáš Kalvach našel ve vápně hlavu Beauguela, jenomže balon byl až příliš vysoký a ani útočník typu Beauguela si s tím nedokázal poradit.
61'
Plechatý fauloval Radima Řezníka, který proti hostujícímu stoperovi udělal protisměrnou kličku, Viktoria bude rozehrávat volný přímý kop ze zajímavé situace.
60'
Na druhé straně se Jean-David Beauguel zbavil Plechatého, toho poté ale nahradit Fukala a ten zachránil odkopem svůj tým.
59'
Frýdek si naběhl mezi trojici domácích bránicích hráčů, proti takové přesile následně neměl moc šanci.
57'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Abdalláh Júsuf Hilál, přichází Michael Rabušic.
57'
Pavel Bucha pouze odevzdal balon Filipu Havelkovi, ten následně oslovil Frýda, jemuž se centrovaný balon vůbec nepovedl.
56'
Jean-David Beauguel si nabíhal na dlouhý centr z vlastní poloviny, francouzský útočník nicméně míč zpracovat nedokázal.
55'
Jan Sýkora kouzlil u rohového praporku, obejít dva protihráče se mu nicméně nepovedlo. Plzeň přesto zůstává u balonu a opět útočí.
54'
Havelkova dělovka zpoza šestnáctky zamířila nad břevno
54'
Zpoza vápna napřáhl Filip Havelka, nepříjemná rána se kroutila, ale nakonec skončila nad horní tyčí. Liberec tak nadále čeká na první střelu na bránu.
53'
Tentokrát se karta obrátila a Lukáš Kalvach u postranní čáry podrazil Frýdka. Oba fauly se obešly bez karetního napomenutí.
52'
Christian Frýdek si pomohl nedovoleně proti Lukáši Kalvachovi, domácí hráč už je zpět na nohou a chystá se balon poslat zpět do hry.
50'
Aleš Čermák se snažil procpat míč do vápna, to se mu ale přes dobře bránící Liberec nepovedlo. Míč si staví brankář Knobloch, který bude rozehrávat.
49'
Hostující Havelka se snažil zariskovat, což se mu úplně nepovedlo. K míči se dostal Jean-David Beauguel, jenomže klička proti hostujícímu obránci se mu dvakrát nepovedla a tak hrát může opět Liberec.
48'
Domácí se snaží zklidnit hru a kombinují na vlastní polovině hřiště.
47'
Nádherné Júsufovy nůžky si málem zasloužily gól!
47'
Střídající Fukala našel ve vápně Júsufa, ten se pokoušel zakončit akrobaticky nůžkami, což se hostujícímu útočníkovi povedlo, jenomže hráč Slovanu branku těsně minul.
46'
Miroslav Stoch si hned řekl o balon uprostřed hřiště, zkraje druhé půlce Liberec drží balon na svých kopačkách. Christ Joel Tiéhi, který byl na konci první půle zasažen do kolene zatím hraje.
46'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Michal Fukala.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Miroslav Stoch.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl dvě branky a obě vstřelila domácí Viktoria. První padla po hezkém náběhu Radima Řezníka a nedlouho po něm dokázal vyběhnutého Knoblocha přelobovat Jan Sýkora. Hosté zahrozili pouze akcí Júsufa, ten ovšem z vápna minul bránu. Po krátké přestávce jsme zpět s druhým poločasem, buďte u něho s námi.
45+3'
45+2'
Christ Joel Tiéhi kulhá za postranní čáru, uvidíme zda se tento zajímavý hráč ukáže v dresu Liberce ve druhém poločasu.
45+1'
Christ Joel Tiéhi zůstává ležet na trávníku po střetu s Kalvachem, s hostujícím hráčem to nyní nevypadá dobře. Už domácí hráči na trávníku gestikulovali, aby k hráči Slovanu co nejdříve přiběhli klubový lékaři.
45+1'
Radim Řezník ubránil v pokutovém území naběhnutého Mikulu, hosté budou poblíž rohového praporku vhazovat, zbývá tak čas na poslední akci.
45+1'
Hlavní rozhodčí v prvním poločase nastaví jednu minutu.
45'
Na trávníku zůstával ležet Lukáš Hejda, plzeňský kapitán už se ale zvedá zpět na své kopačky a vypadá to, že vše bude v pořádku.
44'
Pavel Šulc našel hezkým centrem ve vápně svého jmenovce Šulc. Plzeňský odchovanec se záhy dostal k hlavičce, která letěla do brány, na poslední chvíli dokázal zasáhnout brankář Knobloch.
44'
Radim Řezník našel Lukáše Kalvacha, domácí záložník chtěl následně balon ještě vrátit, v pokutovém území už ale vládl Plechatý, který odkopem zachránil svůj tým.
43'
Knobloch prapodivným zákrokem přece jen vytáhl Šulcovu hlavičku
43'
Ľubomír Tupta centroval na zadní tyč, kde bylo několik jeho spoluhráčů, leč Jindřich Staněk mohl i tentokrát zůstat v naprostém klidu.
42'
Theodor Gebre Selassie dostal spoustu prostoru na pravé straně, hostující hráč ovšem neposlal centr dle svých představ, přetažený míč ale domácí obrana raději zabrala na rohový kop.
40'
Beauguel nakopl Júsufa a obdržel žlutou kartu
40'
Žlutou kartu dostává Jean-David Beauguel. Francouzský útočník poblíž střídaček zajel do Júsufa. Udělená karta je jeho čtvrtá v sezóně, což znamená, že ligový podzim pro domácího útočník končí dnešním zápasem.
40'
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu a obě mužstva tak opět vrhají své síly do útoku. Nicméně kombinace Slovanu jsou příliš zdlouhavé a domácím nedělá problém je uhlídat.
38'
Pavel Šulc si opět počínal nedovoleně, tentokrát ale rozvíjejí akci Liberce zastavil taktickým faulem.
37'
Luděk Pernica gestikuloval, že nemá komu přihrát, tak míč zahrál opět až k vlastnímu brankáři. Vzápětí přišel faul Mikuly, míč zpět do hry pošle Lukáš Hejda.
36'
V dnešním zápase zatím nechává hlavní rozhodčí volný spád a moc faulů se nepíská, tentokrát ale zákrok Pavla Šulce už byl za hranou a hosté budou rozehrávat.
35'
Luděk Pernica si nekomplikoval na levé straně život a od postranní čáry míč vrátil zpět až k brankáři Staňkovi. Ten ho následně rozehrál dlouhým nákopem směrem dopředu.
34'
Jan Sýkor se ocitl na trávníku, ale dle rozhodčího dovoleným způsobem. Vše nakonec končí autovým vhazováním pro Viktorii.
32'
Ľubomír Tupta se pokoušel překonat Staňka ze střední vzdálenost, leč jeho rána byla sražená na rohový kop. Z něho Severočeši branku domácího týmu ohrozit nedokázali.
31'
Koscelník dostal balon do pokutového území, tam několikrát poskakoval po hlavách hráčů, vše nakonec vyřešil Pavel Šulc, který osvobodil domácí mužstvo.
30'
Máme za sebou první třetinu utkání a domácí Viktoria naplňuje papírové předpoklady a nad svým soupeřem už vede o dvě branky. Nicméně Liberec ještě neřekl v utkání poslední slovo.
29'
Koscelník dokázal ve středu přetlačit francouzského útočníka v barvách Viktorie, což jistě nebylo nic jednoduchého. Hráči Liberce si nicméně balon dlouho na svých kopačkách neužili.
28'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria zdvojnásobuje své vedení. Tupta zachyboval na pravé straně a míč si pro sebe uzmul Aleš Čermák. Domácí středopolař záhy našel na hraně vápna Beauguela, ten se neukvapil, přihrál ještě lépe naběhnutému JANU SÝKOROVI, který poté parádně přehodil vyběhnutého Knoblocha.
27'
Úplně volný Sýkora pěkným obloučkem přehodil Knoblocha, 2:0!
27'
Domácí trpělivě kombinují na polovině hřiště. Luděk Pernica se po chvíli rozhodl pro dlouhý pas na Jana Sýkoru, ten domácímu stoperovi děkuje, ale míč na hrací ploše nezastihl.
25'
Sýkorovi se rozběhl Aleš Čermák, nicméně ten se přesné přihrávky nedočkal. Balon si tak pro sebe uzmuli hosté a nechme se překvapit co nám s ním předvedou.
24'
Kalvachova rána zpoza vápna proskákala vedle levé tyče
24'
Matěj Chaluš nepřesně rozehrál a pouze tak jen odevzdal balon domácím. Ze střední vzdálenosti po přihrávce Čermáka pálil Lukáš Kalvach, branku Knoblocha ovšem minul.
22'
Hezká kombinace na hraně pokutového území, jako poslední byl v náběhu opět Radim Řezník, tentokrát se domácí krajní bek rozhodl ještě přihrávat, což se ukázalo ve finále jako nešťastné.
20'
Na konci dvacáté minuty domácí opět kombinovali na pravé straně, nyní ovšem nepřišla přesná přihrávka do ohně. Míč si vzal tak pod svá bedra gólman Knobloch, který ho rychle rozehrál.
19'
Milan Havel si nabíhal u levé postranní čáry, následně kouzlil další centr do pokutového území, tentokrát se ale Plzeňané do zakončení nedostali.
17'
Řezník si parádně naběhl na Kalvachův oblouček a překonal Knoblocha! 1:0
17'
Liberec svou první šanci neproměnil, na druhé straně trestá Viktoria. Lukáš Kalvach vykouzlil fantastický lob na naběhnutého RADIMA ŘEZNIKA, který následně tváří tvář Knoblochovi poslal balon po pravé tyči.
16'
Júsuf z úhlu zkoušel překonat Staňka
16'
Abdalláh Júsuf Hilál si naběhl do domácí obranu, kam dostal přihrávku od Havelky. Střela z pravé strany pokutového území nicméně nebyla přesná a Staněk nakonec zasahovat nemusel.
15'
Milan Havel byl faulován u postranní čáry Koscelníkem, Luděk Pernica za nedlouho rozehraje míč zpět do hry.
14'
Viktoria zatím stále více drží balon, nicméně hra se postupně vyrovnává. Po opatrném úvodu vystrkuje postupně růžky i Slovan Liberec.
13'
Hezká kombinace Severočechů na jeden dotek, následně přidal další pokus Júsufa o přesnou přihrávku na Tuptu, tu však na poslední chvíli vystihl kapitán Lukáš Hejda.
12'
Matěj Chaluš chtěl opět zrychlit hru dlouhým nákopem, leč ten končí až za čárou, Viktoria budou poblíž vlastní střídačky vhazovat.
11'
Ľubomír Tupta se pokoušel naběhnout na průnikovou přihrávku, spolu s ním se nicméně vrátil i Radim Řezník a společně se Staňkem vše vyřešili.
10'
Liberec je opět uvězněn na vlastní polovině, Plzeň zatím výborně brání a hosty do žádného závaru před vlastní brankou nepouští.
9'
Theodor Gebre Selassie si naběhl za domácí obranu, bývalý český reprezentant chtěl následně vše řešit zpětnou přihrávkou, leč tu srazil Milan Havel k vlastnímu brankáři.
8'
Jan Sýkora si naběhl na centr do vápna, kulatý nesmysl se záhy odrazil k Pavlu Šulcovi, leč ten hráz těl clonící před ním nepropálil.
7'
Viktoria útočila po pravé straně, Pavel Šulc se následně snažil zrychlit hru, nicméně jeho přihrávku nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil. Hrát tak může opět Liberec.
6'
Domácí kombinují na vlastní polovině, Jan Sýkora udělal na středu dvě kličky, poté ale hru vrátil zpět na své stopery.
5'
Mikula hodil na útočné polovině balon zpět do hry, nicméně Plzeň zahnala Liberec zpět na svoji polovinu. Vše nakonec končí zpětnou přihrávkou až na vlastního brankáře.
4'
Milan Havel dostal pas na levou stranu, domácí krajní bek si naběhl k vápnu. Pak ale vše řešil zpětnou přihrávkou, což se ukázalo jako ne ta nejlepší varianta.
3'
Plzeň rozehrála zásluhou Lukáše Kalvacha první rohový kop v zápase, k míči se v pokutovém území sápal stoper Luděk Pernica, balon ale zasáhnout nedokázal.
2'
Na začátku zápasu Plzeň drží Viktoria balon, což není nic překvapivého. První kombinace po pravé straně nicméně nebyla přesná.
1'
Hlavní rozhodčí dnes poprvé pískl do píšťalky, což značí jediné, dnešní duel může odstartovat – pojďme na něj. Výkop měli na starosti domácí fotbalisté, kteří v prvním poločase budou útočit zprava doleva.
1'
Obě mužstva jsou již na hrací ploše, samotné utkání začne za malou chvíli. Těšme se na to, co nám hráči na trávníku předvedou.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – J. Sýkora, Čermák, P. Šulc – Beauguel.
Náhradníci: A. Hruška – Kayamba, Chorý, Falta, Kaša, Janošek, Káčer.
Trenér: Michal Bílek.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) – Koscelník, Tiéhi, Ch. Frýdek, Havelka, Tupta – Júsuf Hilál.
Náhradníci: Vliegen – Purzitidis, Fukala, Gembický, Stoch, Rondić, Rabušic.
Trenér: Luboš Kozel.

Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Podaný..
Krásný a příjemný večer z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na sobotní den dopřát trochu fotbalu. Od šesti hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční utkání osmnácté kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem FC Slovan Liberec.

Viktoria Plzeň je po sedmnácti odehraných kolech jsou Plzeňané na druhém místě ligové tabulky. Svěřenci Michala Bílka hned třináct zápasů zvládli za tři body, dva duely ztratili a stejný počet remizovali. Viktoria v nedávné době neprožívala dobré období. V lize tři duely po sobě nevyhrála, navíc Plzeň vypadla i z domácího poháru, když nestačila na Mladou Boleslav v poměru 0:2. V lize červenomodří nestačili na pražskou Slavii, poté se dvakrát body dělily. V Doosan Aréně překvapivě remizovala Olomouc a v poté hrála Plzeň 2:2 v Ostravě, přestože v poločase vedla o dvě branky. Následně si ale červenomodří zpravili chuť. Před čtrnácti dny na svém trávníku roznesli pražskou Bohemku vysoko 6:0 a v posledním duelu ve šlágru získala Viktoria tři nesmírně cenné body na půdě Slovácka.

Slovan Liberec se po špatném vstupu do nové sezóny postupně zvedá a po sedmnácti kolech jsou Severočeši již na sedmém místě. Slovan dokázal sedm zápasů vyhrát za tři body, dvakrát se body dělily a osm duelů Liberec prohrál. V posledních týdnech ale Slovan zažívá dobré období. Z pěti posledních duelů jich hosté hned čtyři dovedli do vítězného konce. Jediná porážka přišla před čtrnácti dny, kdy padli na půdě Sparty 1:2. V posledním zápase Liberec hostil na domácím trávníku nováčka z Hradce Králové. V utkání padla jediná branka, tu vstřelil Ľubomír Tupta a i díky ní Liberec získal tři body.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné večer s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.