FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Slavia - 30. července 2021   19:00

Teplice
43' Černý (Ledecký)
1:3
(1:2)
Slavia
22' Schranz  (Oscar) • 45+1' Schranz  (Oscar) • 81' Schranz  (Olayinka)

Grigar (C) – Laňka, Knapík, Chlumecký, Hyčka (83. Hasil) – Černý (83. Švanda), Jukl, Mareček, Trubač (76. Kodad), Moulis (62. J. Mareš) – Ledecký (76. Krunert).
Čtvrtečka – Mazuch, J. Mareš, Kodad, Krunert, Hasil, Švanda.
Pechanec – Hájek, Horák
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
7745 diváků
O. Kolář (C) – Bah (76. Sima), Kačaraba, Zima, Oscar – Traoré (63. Holeš) – Schranz, Stanciu (83. Tecl), Ševčík, Plavšić (62. Masopust) – Musa (63. Olayinka).
Mandous – Holeš, Masopust, Olayinka, Tecl, Sima, Kúdela.

SESTŘIH: Teplice - Slavia 1:3. Super Schranz rozhodl hattrickem ve velkém stylu

S konstatováním, že Teplice prohrály se Slavií 1:3, se loučím a přeji Vám krásný zbytek pátečního večera!
Fotbalisté Slavie si vezou z Teplic tři body za vítězství 3:1. Domácí nehráli špatně, podali bojovný výkon, ale na úřadujícího mistra jejich snaha nestačila. Hrdinou utkání byl Ivan Schranz. Slávistická letní posila z Jablonce totiž zaznamenala hattrick. Na jeho první zásah odpověděl ve 43. minutě David Černý, který potrestal chybu hostujícího brankáře v rozehrávce, ovšem Schranz ještě před pauzou znovu vrátil sešívaným vedení. Po změně stran si oba týmy vypracovaly několik šancí. Za domácí mohl srovnat Moulis, jehož hlavičku senzačně vyrazil Kolář, jenž tak napravil hrubku při inkasovaném gólu. Slavia zase kontrovala příležitostmi Musy, Stanciua nebo právě Schranze. Soubor trenér Trpišovského pak definitivně uklidnil až deset minut před koncem opět slovenský reprezentant Schranz.
90+4'
90+4'
Po Krunertově střele odehrál jeden z bránících hostů míč směrem na bránu. Kolář musel hrát nohama, což zvládl.
90+4'
Taras Kačaraba odehrál míč do zámezí. Ještě roh pro Teplice.
90+3'
Slávisté drží míč na své útočné polovině a spíše už čekají na konec.
90+1'
Švandovu přihrávku za obranu nezachytil Kodad. Kope se od brány Ondřeje Koláře.
90+1'
Druhá půle bude nastavena o čtyři minuty!
90'
Stanislav Tecl se ocitl za obranou soupeře a po střetu s Grigarem upadl. Penalta to ale nebude, byť by ji útočník sešívaných chtěl!
89'
Tecl si šel pro pokutový kop, ale sudí jeho kontakt s Grigarem nepískl
89'
Už je jisté, že slávisté si také z druhého venkovního utkání sezóny zapíší do tabulky tři body. Teplice zůstanou na nule.
87'
Domácí se ještě snaží. Další Krunertův roh sebral do rukavic Kolář.
85'
Krunertův roh obrana hostí úspěšně odvrátila.
84'
Štěpán Krunert zabojoval na levé straně slávistické šestnáctky a dokázal míč poslat na bližší tyč. Kolář tam musel skočit a vyrazit ho na roh!
83'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Alois Hyčka, přichází Karel Hasil.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází David Černý, přichází Josef Švanda.
83'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Stanislav Tecl.
81'
Schranz dokonal hattrick, 1:3
81'
Slavia právě vstřelila branku!
Je tu hattrick IVANA SCHRANZE! Vše ale vzniklo u Petera Olayinky, který u levé postranní čáry sebral míč Laňkovi. Následně s ním doběhl do šestnáctky, kde nahrál do šance Schranzovi a ten lobem přes vybíhajícího Grigara přibližuje hosty ke třem bodům – 1:3.
79'
Zlatá příležitost Kodada skončila na heroickém skluzu Stancia!
79'
Vypadalo to, že Abdallah Sima už byl s míčem za brankovou čárou, přesto ho nechali rozhodčí hrát. Obrana Teplic si s ním ale následně poradila a vzápětí z toho vznikl kontr sklářů. Jakub Mareš dostal přihrávku do brejku. Sám už není tak rychlý a tak si počkal na nabíhajícího Ladislava Kodada, kterému prostrčil míč mezi dvěma bránícími hráči. Kodad už byl sám před Kolářem, ale výborný návrat do obrany předvedl Stanciu, jenž stačil zakončení protihráče srazit na roh!
77'
Ivan Schranz unikal teplické obraně na pravém křídle, ale jeho postup přerušila píšťalka sudího Pechance. Ten viděl ruku slávistického fotbalisty.
76'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Ladislav Kodad.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází David Ledecký, přichází Štěpán Krunert.
76'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Alexander Bah, přichází Abdallah Sima.
74'
To byla Schranze! Slovenský kanonýr útočil na hattrick, ale tutovku spálil!
74'
Málem tu byl hattrick Ivana Schranze! Ten se dostal na zadní tyči k hlavičce a z bezprostřední blízkosti zamířil nad břevno! Následně byl ale signalizován ofsajd, který by byl ale zřejmě velmi těsný a řešil by to VAR.
71'
Po faulu Černého měli slávisté výhodu. Těžit z ní mohl Ivan Schranz, jenž ale nevyužil dobrého postavení na úrovni defenzivní linie soupeře.
70'
Domácí brankář Grigar pozdravil dlouhým odkopem slávistického kolegu Koláře. Oba gólmani jsou, mimochodem, kapitány svých klubů.
68'
Byl to ale rychlý úklid a už se zase hraje. Olayinka byl přistižen v ofsajdu.
68'
Rozhodčí Pechanec nechává pořadateli odklidit konfety, které na hřišti přistály ze sektoru slávistických fanoušků.
67'
Hostující Petr Ševčík dostal žlutou kartu za skluz na Trubače.
66'
Rozehrával ho Stanciu a po jeho centru vznikl před bránou Teplic závar. Nikdo ze slávistů však obranný val soupeře neprostřelil a balón pak odkopl Chlumecký.
65'
Peter Olayinka si dal míč dost daleko od nohy. Na brankové čáře ale ještě stihl odcentrovat a bude z toho roh.
65'
David Černý si sáhl na míč rukou a jeho útočná snaha tak nemohla pokračovat.
63'
Hned trojnásobné střídání Slavie. Na hřiště se dostali reprezentanti z EURA Tomáš Holeš s Lukášem Masopustem a také Peter Olayonka. Kouč Trpišovský potřebuje tyto borce rozehrát před soubojem s Ferencvarosem.
63'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Peter Olayinka.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Tomáš Holeš.
62'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Lukáš Masopust.
62'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Jakub Mareš.
60'
Grigar se nenechal přehodit ani Stanciovým lobem
60'
Ibrahim Traoré poslal do šance Nicolaeho Stanciua. Ten chtěl Grigara lobovat, ovšem teplický gólman situaci ustál a balón lapil!
59'
Nádherná průniková přihrávka Schranze na Musu, který si ale předkopl míč
59'
A teď mohl postupovat sám na Grigara Petar Musa. Míč si ale dal daleko od nohy a domácí brankář mu ho sebral.
58'
Stanciův roh našel Baha, ten netrefil bránu asi o metr
58'
Na centr Stanciua si naběhl Alexander Bah, jehož nebezpečná hlavička se nakonec nevměstnala mezi tyče. Dobrá příležitost hostí!
58'
Po rohu Stanciua se míč odrazil i Ibrahimovi Traorému. Jeho sražená střela znamená další rohový kop, šestý pro Slavii.
57'
Petar Musa měl míč na levém křídle. Poslal před bránu centr, který odvrátil Chlumecký takovým zvláštním zásahem na rohový kop.
56'
Hlasatel oznámil, že utkání sleduje 7745 diváků, což je momentálně maximální povolená kapacita teplického stadionu.
54'
Následný roh soupeře pokryla hostující obrana. Dobrou pasáž Teplic pak definitivně ukončil odmávaný ofsajd.
53'
Kolář napravil hrubku geniálním zákrokem proti Černému!
53'
Ondřej Kolář napravuje svou chybu, kterou Teplicím daroval vyrovnání! Pavel Moulis totiž centrem z pravé strany našel hlavu Davida Černého, který zakončoval na zadní tyči. Kolář se však rychle přesunul a vyrazil míč na brankové čáře nohama! Fantastický zákrok.
51'
David Zima dostal žlutou kartu za ostrý zákrok na Ledeckého. K tomu došlo na půlce hřiště
50'
Lukáš Mareček fauloval Srdjana Plavšiće. Slávisté zůstanou u míče.
49'
Petar Musa šel po sklepnutí Plavšiće sám na Grigara, který domácí podržel zákrokem levou nohou! Velká šance Slavie na zvýšení náskoku. Možná se ale jednalo o těsný ofsajd a v případě gólu by to asi řešil VAR.
47'
Slávisté rozehráli roh nakrátko. Ševčík však následně fauloval Trubače a rozehrávat tak bude domácí celek.
46'
Další Oscarova skvělá práce a Schranzovo pohotové zakončení! 1:2
46'
Tepličtí zkusili hned po rozehrávce překvapit obranu Slavie dlouhým nákopem. Pro balón si však došel Kolář.
46'
Zajímavý první poločas souboje Teplic a Slavie je za námi. Úřadující mistr na Stínadlech vede 2:1. Hosté otevřeli skóre ve 22. minutě, kdy se po skvělém centru Oscara prosadil Ivan Schranz. Bojovně hrající domácí byli za svou snahu odměněni ve 43. minutě, kdy si brankář Ondřej Kolář hrál s míčem před napadajícím Ledeckým, který mu ho sebral a David Černý skóroval do prázdné brány. Ještě v nastavení první půle však vrátil sešívaným náskok opět Ivan Schranz, který využil další asistence Oscara.
45+2'
45+1'
Sešívaní si berou na konci avizovaného nastavení vedení zpět! Po sérii soubojů se dostal na útočné polovině k balónu Ibrahim Traoré. Ten nahrál doleva Oscarovi, jenž připravil palebnou pozici pro IVANA SCHRANZE a ten z hranice šestnáctky zamířil k levé tyči do protipohybu brankáře Grigara – 1:2.
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
45'
Vstřelený gól je pro Teplice určitě velkým povzbuzením a odměnou za bojovnost, kterou se skláři v první půli prezentovali.
43'
Kolář si tak dlouho zahrával, až ho potestal Černý, 1:1
43'
Teplice právě vstřelily branku!
Domácí trestají obří hrubku Ondřeje Koláře! Ten si po malé domů hrál s míčem před Davidem Ledeckým, který na něj důrazně vystartoval. Brankáře Slavie následně obral o balón, odehrál ho k DAVIDOVI ČERNÉMU a ten z šestnáctky střílel do prázdné brány. Pro bývalého futsalistu Teplic to je premiérový gól ve FORTUNA:LIZE.
42'
Oscar chyboval, když se u brankové čáry nechal obrat o míč Davidem Černým. Tomu nabíhal před bránu Ledecký, jehož ale pokryl stoper Kačaraba.
41'
Pavel Moulis hledal Hyčku. Dobře se ale vrátil Ivan Schranz, který balón odehrál do autu.
40'
Petar Musa bojoval o míč u postranní čáry. Vydřel pro Slavii aut.
39'
Tomáš Grigar musel hrát po malé domů. Míč skákal a tak ho raději nakopl do autu.
38'
Slávisté po vstřeleném gólu kontrolují hru. Moc domácí nepouštějí do blízkosti své šestnáctky.
36'
Ostrý souboj domácího Jana Knapíka s Petarem Musou. Oba hráči si vše vyříkali a ve hře se tak může pokračovat.
34'
Nicolae Stanciu vybojoval pro hosty roh, který sám rozehrál. Severočeši se ubránily.
33'
Bah vybojoval míč pro Traorého, jeho šajtli si Grigar pohlídal
33'
Grigar chtěl rychle rozehrát, ale do cesty se mu napletl Petar Musa. Domácí gólman se po soupeři ohnal rukou. Musa se skácel na trávník, ovšem sudí to nebude řešit kartami.
32'
Grigar si nemůže stěžovat na nedostatek práce. Nyní lapil skákavou střelu Ibrahimy Traorého zpoza šestnáctky.
31'
Plavšič v tutovce! Po Stanciově obloučku ale Grigara nepřehodil
31'
Nicolae Stanciu poslal výtečný míč na Srdjana Plavšiće. Toho vychytal Tomáš Grigar, který ze své brány bleskově vyběhl a zneškodnil příležitost slávistického křídelníka!
30'
Hosté spustili brejk čtyři na jednoho, ale Stanciovi přihrávka nevyšla
30'
Hosté se ubránili a vyrazili do rychlého kontru. Nicolae Stanciu našel Petra Ševčíka, který mu z pravé strany vracel míč před bránu. Přihrávku však ve skluzu zablokoval jeden z obránců sklářů.
29'
Domácí budou zahrávat druhý roh. To je pro ně šance, jak ohrozit bránu soupeře.
27'
Robert Jukl fauloval Stanciua a je za to potrestán žlutou kartou.
26'
Velká příležitost sešívaných! Stanciu našel krásným pasem od půlící čáry nabíhajícího Alexandera Baha, který hlavičkoval vedle levého horního rohu brány z pohledu Grigara.
25'
Stanciu famózním centrem našel Baha, který těsně minul!
25'
Hyčka z levé strany nacentroval jen do rukavic hostujícího brankáře Koláře. Ten okamžitě vyhazuje na své spoluhráče.
24'
Favorit zápasu se tedy ujal vedení. Hosté proměnili v podstatě svou první větší šanci.
22'
Schranz si vypočítal zakončení hlavičkou a překonal Grigara, 0:1!
22'
Je tu vedoucí gól úřadujícího mistra! Oscar se dostal k míči na levém křídle, potáhl ho dopředu a přesným centrem na zadní tyč oslovil IVANA SCHRANZE, který i přes veškerou snahu Tomáše Grigara hlavou otevírá skóre. První zásah slovenského reprezentanta ve slávistickém dresu.
20'
20'
Nicolae Stanciu převzal poblíž pokutového území míč od Oscara, přetlačil protihráče a vystřelil. Zamířil ale nad teplickou svatyni.
19'
Domácí poměrně vysoko napadají rozehrávku Slavie. Snaží se soupeři znepříjemňovat založení útoku.
18'
Bahova dalekonosná standardka přiměla Grigara k zákroku
18'
Přímý kop zahrával Alexander Bah a z poměrně velké dálky to zkusil přímo. Míč zkrotil u své levé tyče brankář Tomáš Grigar. Špatná rána to rozhodně nebyla.
17'
Domácí Martin Chlumecký fauloval Petara Musu a je druhým domácím hráčem se žlutou kartou. Trochu zbytečný zákrok, Musa byl vpředu sám.
16'
Už se opět hraje, Plavšić je v pořádku.
14'
Srdjan Plavšić byl v momentě, kdy posoval balón Oscarovi, faulován Denisem Laňkou, který za to dostal žlutou kartu. Plavšić je v péči lékařů.
14'
Tohle se Oscarovi nepovedlo! Srdjan Plavšić k němu posunul míč na levé křídlo a brazilský fotbalista mohl jít ze strany na bránu. Místo toho ale chtěl zřejmě někomu přihrávat a míč jen neškodně prošel pokutovým územím!
13'
Pavel Moulis táhl rychlý protiútok Teplic. Netroufl si ale na individuální úprk směrem k bráně a slávisté ho nakonec obrali o balón.
13'
Ten zahrával Srdjan Plavšić. Jeho centr směřoval na vzdálenější tyč, kde nedoskočil David Zima.
13'
Následovat bude roh Slavie. Rozhodčí Pechanec ještě umravňuje hráče v šestnáctce.
12'
Nicolae Stanciu sklepával míč instinktivní patičkou pod sebe, kde tušil spoluhráče. Ti ale zamířili tročku jinam, což byla pro hosty škoda.
10'
Taras Kačaraba si všiml na levém křídle nabíhajícího Oscara, na kterého tedy směřoval dlouhý pas. Levý bek Slavie ale nestihl balón na hřišti.
9'
Domácí z rohového kopu šanci nevytěžili a opět se budou muset bránit.
8'
David Černý v souboji se dvěma protihráči získal pro domácí rohový kop. Černý odvedl skvělou práci, v ofenzivní akci byl totiž ze svého týmu sám.
7'
Slávisté postupně stahují hru stále blíže k teplické šestnáctce. Dá se očekávat, že budou mít optickou převahu a domácí budou hlavně bránit.
6'
Po rohovém kopu hlavičkoval z těžké pozice Petar Musa. Slávistický útočník neohrozil bránu Tomáše Grigara.
5'
Centrovaný míč z levé strany směřoval na Petara Musu. Po zásahu bránícího hráče se bude kopat roh.
4'
Slávistická akce, kdy míč putoval na levou stranu. Oscar odsud posílal míč za obranu, ale na jeho nabídku nedosáhli Musa se Stanciuem.
4'
Na levé straně byl rozběhnutý Alois Hyčka, jenž ale nestihl míč na hrací ploše. Kopat od brány bude Ondřej Kolář.
2'
Pavel Moulis vyhrál souboj ve středu hřiště a následně byl faulován Ivanem Schranzem. Rozehrávají Teplice.
1'
Utkání rozehráli slávisté, kteří tak zatím drží míč na kopačkách.
1'
Aktéři zápasu už přicházejí na hrací plochu stadionu na Stínadlech. V hledišti neschází početná skupina fanoušků Slavie.
Hlavním rozhodčím utkání je Ondřej Pechanec. Tomu budou asistovat Kamil Hájek s Adamem Horákem. Systém VAR mají na starosti Karel Hrubeš a Tomáš Mokrusch.

FK Teplice: Grigar (C) – Laňka, Knapík, Chlumecký, Hyčka – Černý, Jukl, Mareček, Trubač, Moulis – Ledecký.
Náhradníci: Čtvrtečka – Mazuch, J. Mareš, Kodad, Krunert, Hasil, Švanda.

SK Slavia Praha: O. Kolář (C) – Bah, Kačaraba, Zima, Oscar – Traoré – Schranz, Stanciu, Ševčík, Plavšić – Musa.
Náhradníci: Mandous – Holeš, Masopust, Olayinka, Tecl, Sima, Kúdela.

Rozhodčí: Pechanec – Hájek, Horák.
Do základní sestavy Slavie se vracejí reprezentanti David Zima a Petr Ševčík. Alespoň na lavičce už jsou také Lukáš Masopust, Tomáš Holeš, Peter Olayinka a Abdallah Sima, kteří rovněž nebyli v úvodním kole k dispozici.

Na straně Teplic nahradil David Černý zraněného Tomáše Vondráška. Zdravotní důvody nepustí do hry ani Rubena Droehnleho, Tomáše Kučeru a Jana Shejbala.
V loňské sezóně zvítězila Slavia v Edenu nad Teplicemi 5:1. Doma však skláři uhráli cennou remízu 1:1.
FK Teplice:
Tepličtí si loni nebezpečně zahrávali se sestupem a ani letní příprava jejich fanoušky nenaladila zrovna na optimistickou notu. Severočeši v jejím úvodu přehráli Varnsdorf a Chomutov, ale z dalších pěti duelů už uhráli pouze jednu remízu s druholigovým Táborskem. Zlepšení zatím nepřinesly ani letní posily Martin Chlumecký (Dukla), Denis Laňka (Příbram) a David Ledecký (Č. Budějovice).

Do nového ročníku FORTUNA:LIGY vstoupili svěřenci Radima Kučery porážkou 0:1 v Českých Budějovicích. Horší rozhodně nebyli, spíše naopak, ovšem střelecky se prosadit nedokázali.
SK Slavia Praha:
Slávisté dovršili pod vedením kouče Jindřicha Trpišovského mistrovský hattrick a letos budou chtít zaútočit na čtvrtý titul v řadě. Obrovským cílem však zůstává také postup do Ligy mistrů, kterou si sešívaní zahráli už předloni. První krok k ní mohou udělat v dvojutkání 3. předkola proti maďarskému Ferencvárosi. Zápas v Budapešti je čeká ve středu.

Do ligové soutěže slávisté vstoupili vítězstvím 1:0 ve Zlíně. I v improvizované sestavě měli Pražané duel pod kontrolou, soupeře do šancí nepouštěli, ale na jediný gól se dlouho čekalo. Až v 70. minutě se o něj postaral Jan Kuchta.

Kouč Trpišovský nemohl nasadit řadu hráčů, ať už nedotrénované reprezentanty z EURA nebo kvůli zranění. Chyběli například Bořil, Masopust, Ševčík nebo Olayinka. Uvidíme, koho z nich budou moci červenobílí na Stínadlech již použít.
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! 2. kolo FORTUNA:LIGY startuje páteční předehrávkou mezi Teplicemi a mistrovskou Slavií. Pražné jedou na sever Čech v roli jasného favorita, který se bude chtít dobře naladit na úvodní duel 3. předkola LM proti Ferencvárosi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.