FORTUNA:LIGA - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Olomouc - 16. září 2017   17:00

Karviná
45' Budínský (Košťál) • 51' Panák (Letić) • 80' Budínský
3:5
(1:2)
Olomouc
2' Zahradníček  (Plšek) • 10' Plšek   • 68' Falta   • 75' Houska   • 89' Zahradníček

Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Letić – Šisler (C) (71. Čolić), Janečka – Štepanovský (46. Ramírez), Budínský, Kalabiška (22. Eismann) – Panák.
Le Giang – Čolić, Lischka, Puchel, Smrž, Eismann, Ramírez.
Příhoda – Moláček, Hrabovský
Městský stadion Karviná, Karviná
3 186 diváků
M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (90. Hála), Houska, Texl (62. Obročník), Kalvach, Falta (84. Moulis) – Plšek.
Reichl – Moulis, Manzia, Štěrba, Hála, Obročník, Linhart.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Olomouc 3:5. Nováček ovládl divokou přestřelku

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost.
Olomouc se po tomto vítězství minimálně do neděle posune na druhé místo tabulky a bude čekat, jak dopadne derby pražských S. Karviná sice zatím zůstává na 13. místě, ale bude čekat na výsledky Jihlavy a Mladé Boleslavi. Ve hře je pád na předposlední příčku.

Žluté karty: 2-1
Ve druhém poločase padlo dokonce 5 branek a také tuto část vyhráli hosté, ačkoliv to dlouho vypadalo úplně jinak. Karviná totiž přišla z kabin nabuzená, vlétla na soupeře jak velká voda a již po 6 minutách vyrovnala přesnou hlavičkou Panáka. Vzápětí mohl otočit zápas Budínský, ale Buchta dobře zasáhl. Slezané pokračovali v aktivní hře, ale hosté se také osmělili a začali hrozit z brejků. Vepřek v jednom z nich prostřelil brankáře, ale z prázdné branky vyhlavičkoval míč Košťál. Přesto šli hosté znovu do vedení po výborné práci střídajícího Obročníka a střílejícího Falty. Aby toho nebylo málo, o několik minut později prošel přes dva hráče Houska a vrátil Sigmě dvoubrankový náskok. Slezané ještě jednou dokázali snížit, z penalty po sražení Ramíreze se nemýlil Budínský, ale zoufalý tlak v závěru vyústil jen v další brejk Olomouce a po situaci 2 na 1 uzavřel skóre do prázdné branky Zahradníček. Přestřelku v Karviné tak zvládla lépe hostující Olomouc a vítězí 5:3.
90+2'
90+2'
Během nastavení se vůbec nic nestalo a 120 sekund uplynulo jako voda.
90'
Rozhodčí nastaví 2 minuty.
90'
Do statistik se zapíše ještě Eismann, který po faulu ve středu pole dostává žlutou kartu.
90'
Poslední střídání Olomouce ještě před rozehráním. Odchází právě střelec dvou branek Zahradníček a nahrazuje ho Hála.
89'
Olomouc právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, Sigma si odveze na Hanou tři body! Moravec prohrál souboj a vznikl z toho brejk 2 na 1. Ten celou dobu táhl Plšek, zakončoval sám, jeho střelu na levou ruku Berkovec skvěle vyrazil, ale pouze před TOMÁŠE ZAHRADNÍČKA, který neměl problém dorazit míč do prázdné branky! Bez asistence.
88'
Rychlý kontr Olomouce, dobrý centr na malé vápno ve skluzu zastavil Čolić.
87'
Ten někdo z hráčů v bílém dresu prodloužil, ale pouze směrem k Buchtovi.
87'
Sigma ve dvou řadách brání přístupy do pokutového území. Teď to Karviná zkusí dlouhým autem.
86'
Teď již jsou domácí usazeni na útočné polovině. Budínský však nemá komu přihrát a musí couvat.
86'
Ovšem útočným faulem se připravuje o tlak.
85'
Rohový kop sice Plšek nadrazil, ale to bylo ze strany hostů vše a Karviná jde vpřed.
84'
Druhé střídání Olomouce. Falta se velmi pomalu loudá od rohového praporku, na jeho místo jde Moulis.
84'
Falta se rozběhl po levé straně, ale Čolić mu výborným skluzem vypíchl míč. Rohový kop.
83'
Ramírez se sice snažil, ale tento pas doběhnout nemohl. Obráncům navíc pomohl Buchta.
82'
Olomouc znovu v útoku, získala aut na pravém křídle a trochu zdržuje s rozehráním.
80'
Karviná právě vstřelila branku!
Míč si postavil LUKÁŠ BUDÍNSKÝ, zachoval chladnou hlavu a z penalty snižuje! Brankář Buchta si vybral opačnou stranu.
80'
Byla nařízena penalta pro Karvinou za povalení Ramíreze zezadu.
79'
Radaković posílá dlouhý pas na Plška, Košťál hlavičkuje do autu. Hanáci jsou zatím úplně v klidu.
78'
Slezané jsou směrem dopředu úplně mimo. Ale hosté toho zatím nevyužili, pas na rozběhnutého Vepřeka byl příliš dlouhý.
76'
Tento gól již domácí hráče zasáhl a nemohou se dostat do hry. Sigma ji kontroluje za přihlížení 3 186 většinou nespokojených diváků.
75'
Šestý gól tohoto utkání a hosté znovu vedou o dvě branky! Přihrávku od Sladkého převzal na vápně DAVID HOUSKA, důrazem a s trochou štěstí přešel přes Hoška s Košťálem a ranou z 11 metrů nedal Berkovcovi šanci! Asistence: Martin Sladký.
74'
Rozběhnutý Letić měl namířeno za Radakoviće, ale to dnes není
72'
Jemelka mohl jít do brejku, ale před polovinou zabrzdil a než se rozhodl přihrát, Falta přeběhl do ofsajdu.
71'
Poslední střídání Karviné. Šisler předává kapitánskou pásku Eismannovi a přenechává místo Čolićovi. Toto střídání se odehrálo v 73. minutě, ale páni rozhodčí dali v tu chvíli oči někam jinam a zapsali 71. minutu.
71'
Domácí však nezvládli přenést hru na Budínského, taže hosté jsou opět u míče.
71'
Zatím se tak neděje. Drží míč na útočné polovině. Až nyní se nepovedla přihrávka po lajně na Housku.
70'
Sigma opět útočí. Otázkou ale je, kdy opět zaleze do obranné ulity a začne bránit vedení.
68'
Přestřelka pokračuje a Sigma znovu vede! Výbornou práci odvedl na pravé straně sřídající Obročník, udržel míč ve své moci a ideální zpětnou přihrávkou vytvořil gólovou pozici ŠIMONU FALTOVI, který tím nepohrdl a placírkou do protipohybu brankáře pohodlně skóroval! Asistence: Michal Obročník.
67'
Sigma se usadila na útočné polovině. Sladký sice na přihrávku nedosáhl, ale hosté i tak vhazují.
66'
Závar po Letićově rohu, několik hráčů hlavičkovalo různě nad sebe, až se míč snesl před číhajícího Janečku, jehož ránu z rohu šestnáctky tečoval a ztlumil Jemelka směrem ke svému brankáři, který tak neměl těžký zákrok.
65'
Aktivní Letić opět utekl po levé lajně a sraženým centrem získal rohový kop.
65'
Rohový kop hráči v bílých dresech bezpečně ubránili.
64'
Vepřek v gólové šanci! Opět si ukázkově naběhl z levé strany, ocitl se sám před Berkovcem, dokázal ho prostřelit, ale míči zabránil v cestě do branky vracející se Košťál! Rohový kop.
63'
Kolmice do křídla na výborně naběhnutého Vepřeka, ale jeho centr odkopává Eismann. Před vápnem pak zahrál rukou Zahradníček.
62'
První střídání Olomouce. Texla nahrazuje Obročník.
62'
Panák utekl po levé straně, tísněn obráncem odcentroval, ale k Ramírezovi se míč nedostal.
61'
Janečka se ocitl za obranou, zbavil se obránce, ale z velkého úhlu brankáře nemohl přehodit. Obloučkem vracel míč na vápno, kde však ani Ramírez, ani Budínský zakončit nedokázali.
60'
Na útočné polovině dlouho nepobyla. Letić však nedostihl kolmici po lajně, takže Hanáci mohou začít odzadu.
59'
Šisler zastavil pronikajícího soupeře. Olomouc se vymaňuje z tlaku.
58'
Teď však domácím utekl míč za brankovou čáru a Buchta bude odkopávat.
58'
Ramírez centroval z rohu, ve vápně skákal Košťál a hlavičkoval k tyči, ale nepříliš důrazně, takže Buchta stihl zasáhnout.
57'
Přetažený centr Eismanna Janečka nedoskočil, ale Budínský míč zachránil na hřišti. Z pokračování této akce právě Budínský získává rohový kop.
56'
Rohový kop červení ubránili a mohou na chvíli vydechnout.
55'
Karviná chce otočit zápas! Panák utekl po levém křídle, přihrávkou našel na penaltě Budínského, jehož střelu s námahou vyráží Buchta na roh!
55'
Budínský vysunul do pravého křídla Ramíreze, jehož přízemní nabídka jen prosvištěla malým vápnem. Nikdo ji nedostihl.
54'
Přenesení hry na levou stranu, Vepřek nezpracoval ideálně a nakonec právě od něj jde míč do autu.
54'
Avšak kromě kombinace poblíž půlky se zatím k ničemu nedostává.
53'
Olomouc se nechce nechat vykolejit a hraje na útočné polovině. Pomáhá jí k tomu i série tří faulů soupeře.
51'
Tlak Karviné přinesl velmi rychle vyrovnání! Rohový kop Letiće na přední tyč usměrnil přesnou hlavičkou do sítě FILIP PANÁK! Asistence: Bojan Letić.
51'
Nakonec je z celé situace rohový kop Slezanů.
50'
Velký závar před brankou Olomouce, Budínský chtěl zakončovat nůžkami, ale přes tři hráče neměl šanci.
49'
Přetažený centr zleva vracel před branku Ramírez, Janečka se nedokázal zbavit dvou protihráčů, takže pouze předával pod sebe na Šislera, ale těsně před ním jeden z bránících hráčů ukopl míč do autu.
48'
Další zajímavá akce Hanáků po levé straně, ale Texl se ocitl v ofsajdu.
48'
Centr zprava prodlužoval na přední tyči Plšek, ale za ním byli jen hráči v bílých dresech.
47'
Rohový kop neznamenal nebezpečí, Hosté hrají od půlky.
47'
Krásná kolmice na levém křídle, přihrávka na malé vápno, kterou těsně před dobíhajícím Sladkým odehrává na roh Košťál.
46'
Sigma se po výkopu drží na míči a hraje na útočné polovině.
46'
Druhé střídání Karviné. Nevýrazného Štepanovského nahrazuje Ramírez. Jednoznačné posílení útoku.
46'
Vše je připraveno k zahájení druhého poločasu. Karviná o přestávce střídá.
Karvinští hráči již jsou zpět na hřišti. Čeká se na rozhodčí a hosty.
Druhý poločas začne přibližně v 18:01 a výkop provede Olomouc.

Žluté karty: 1-1
Hororovější začátek si snad v Karviné ani nemohli představit. Inkasovali hned z prvního útoku soupeře, když se v šestnáctce prosadil k zakončení Zahradníček. Karviné chvíli trvalo, než se oklepala, a když se zdálo, že se vrátila do hry, dostala druhý gól. Ten nese výrazný podpis chybujícího Košťála a Plšek si zachoval chladnou hlavu. Po deseti minutách měla Olomouc pohodlný náskok a začala hrát to, co potřebovala. Tj. pozorně do obrany a dopředu jen tehdy, když to mělo smysl. Když už sena útočnou polovinu vydala, mělo to hlavu a patu, kombinačně to Sigmě šlo, vypracovala jsi již pouze jednu šanci, Texlovu povedenou střelu tčoval těsně mimo bránící Košťál. Herní projev Karviné byl chvílemi křečovitý a bez nápadu, první sřelu na branku měl až Letić po půlhodině hry. Již se zdálo, že poločas v poklidu uplyne, z posledního nákopu do šestnáctky Karviná snížila zásluhou pohotového zakončení Budínského po skrumáži. Šance Slezanů na body tak ožily, stále ale budou muset po změně stran dohánět jednobrankové manko.
45'
45'
Gól do šatny dává Slezanům novou naději! Trestný kop ze středového kruhu rozehrál Eismann, míč propadl až k brankové čáře, kde prokázal postřeh Košťál, pohotovou zpětnou přihrávkou našel osamoceného LUKÁŠE BUDÍNSKÉHO na penaltě, který poslal míč levačkou do protipohybu Buchty a trefil se k tyči! Do konce prvních 45 minut chyběly 2 sekundy. Rozhodčí ani nenechal rozehrát a posílá hráče do kabin! Asistence: Pavel Košťál.
45'
Další faul na půlce na domácího útočníka.
44'
Jemelka zatáhl za záchrannou brzdu, faulem zastavil v brejku Panáka a dostává žlutou kartu.
44'
Další centr Falty, tentokrát zasáhl dobře ve skluzu Hošek.
43'
Radaković dostal hodně prostoru na pravé straně, přenesl hru na Faltu, ale jeho centr zastavili obránci.
43'
Poklidná kombinace Hanáků na polovině. Chtějí dohrát poločas v klidu.
42'
Vlnu hráčů valící se do šestnáctky obrátil na druhou stranu velmi dobře hrající Radaković, který obral soupeře o míč, jako by to bylo to nejsnazší na světě.
41'
Plšek ztratil míč v útoku a musí se rychle vracet.
40'
Centr Budínského se dostal až na druhou stranu vápna k Eismannovi, který se opřel do voleje a trefil protihráče do obličeje. Domácí sice reklamovali ruku, ale rozhodčí Příhoda stál blízko a viděl dobře.
40'
Sražený míč po akci na pravé straně, další roh Slezanů.
39'
Celkem tři centry přiletěly do šestnáctky Sigmy, až ten poslední propadl na zadní tyči před Šislera, který však ze vzduchu trefil prudkou ranou pouze boční síť.
38'
Nadějný brejk Panák nesmyslně zbrzdil. Následnou přihrávkou na Janečku aspoň získal roh po skluzu Kalvacha.
38'
Ne na dlouho. Teď už hraje na pravé straně Sladký.
37'
Po odkopu Buchty hosté neudrželi míč vepoředu a Karviná zahajuje další kombinaci.
36'
A další aut tohoto hráče. Po tomto již následoval dobrý centr před malé vápno, ale Jemelka s Vepřekem nedovolili soupeřům dostat se k míči.
36'
Jenže Letić byl na levé straně zastaven. Eismann vhazuje.
35'
Trestný kop Olomouc nerozehrála dobře, míč nakonec skončil u domácího brankáře a ten ihned zakládá útok.
34'
Janečka přehnal napadání, zajel do protivníka a vidí žlutou kartu.
34'
Centr dovnitř malého vápna, kde byl Berkovec nikým neatakován a vyboxoval míč daleko od branky.
33'
Zahradníček uvolnil na vápně Tela, který udělal dva kroky vpřed a velmi pěkně vystřelil na zadní tyč. Míč se otřel o nohu Košťála a pravděpodobně jen díky tomu šel těsně vedle. Rohový kop.
32'
Rychlá akce červených, míč postupně přenesli až do levého křídla, kam si naběhl Vepřek, ale jeho prudký míč na malé vápno robinsonádou pokryl Berkovec.
31'
Snad poprvé v zápase Panák přehlavičkoval Radakoviće a hned z toho byla zajímavá situace. Míč tím prodloužil za sebe na Letiće, který postoupil až k půlkruhu a skákavou střelou prověřil připravenost Buchty.
30'
Jenže to by si museli pohlídat ofsajd.
29'
Po další chybě v rozehrávce Karviné to v hledišti nespokojeně zahučelo. Hanáci však po vhazování neútočí bezhlavě a čekají na příležitost.
29'
Plšek se rozbíhal na pravém křídle, ale na mokrém trávníku míč odskokem zrychlil a pro útočníka hostů to nebylo stíhatelné.
28'
Letić sklepl míč do středu Budínskému, kterému se však nezdařil první dotyk podle představ, natlačil se před něj Houska a domácí hráč mu brkl o nohy.
27'
Sladký sice obešel Letiće, ale ne Eismanna. Ponechanou výhodu však hosté k ničemu nevyužili.
26'
Opět důrazný Radaković odhlavičkovává na půlce před Panákem. Založil tím útok svého týmu, ale Falta se ocitl v ofsajdu.
26'
Sladký při vhazování poslouchá pokyny spokojeného trenéra Vlčka. Příliš s hodem nespěchá.
25'
Radaković zatím výborně brání Panáka, který se k míči téměř nedostává. Teď tuto dvojici přeletěl Eismannův nákop.
24'
Eismann se zařadil na levého beka a do zálohy se vysunul Letić. Teď však musí oba bránit aut Sladkého.
23'
Trestný kop ze středového kruhu. Nákop Letiće k levé tyči zakončoval hlavou Košťál nedůrazně a vedle.
22'
Velmi rychle přichází první střídání Karviné. Kalabišku nahrazuje na levé straně Eismann.
22'
Míč za brankou Brkovce, domácí brankář bude odkopávat.
21'
Po krátké kombinaci napřáhl před půlkruhem Falta a Košťála budou stehna asi hodně dlouho štípat.
21'
To by ovšem musel být oblouk na Štepanovského přesný.
20'
Centr Letiće na Budínského na poslední chvíli odehrál hlavou Radaković. Ale domácí zůstávají u míče a zkouší to znovu od půlky.
19'
Na pravé straně se velmi zajímavě rozbíhal Zahradníček, ale kolmice byla příliš rychlá a Berkovec včas venku z branky.
19'
Budínský předal míč doleva Kalabiškovi, ale jeho centr odhlavičkoval pravděpodobně Sladký.
18'
Zahradníček byl ny půlkruhu úplně osamocen, ale přihrávka zleva prošla dva metry před ním. Poté ji odkopl Letić.
17'
Na zadní tyči nejvýše skákal Radaković, ale zakončení se mu příliš nepovedlo.
16'
Tentokrát centr zprava, Košťál se položil do hlavičky a odehrává na třetí roh Olomouce.
15'
Sigma nejspíše chtěla zahrát nacvičený signál, prudkou přihrávku po zemi na sbíhajícího Vepřeka, ale ten v běžeckém oblouku uklouzl.
15'
Falta se před šestnáctkou prokličkoval k centru, který odvrací na roh Košťál.
14'
Karviná se snaží kombinovat. Hosté pod dojmem rychle získaného náskoku spíše pozorně brání a čekají na brejky.
14'
Fanoušci Olomouce jsou natolik spokojeni s výsledkem, že již nyní jsou téměř všichni do půl těla.
13'
Sklepnutý míč na vápně do běhu před Šislera, který však z první netrefuje branku.
12'
Karviná se tlačí dopředu, opět hraje po pravé straně.
11'
Dlouhý aut z pravé strany byl dvakrát prodloužen na levou stranu pokutového území, kde se do skákajícího míče opřel z běhu Letić, ale trefil to levou šajtlí.
10'
Neskutečná hrubka Košťála v rozehrávce znamená druhou střelu na branku a druhý gól Olomouce! JAKUB PLŠEK ho obral o míč uvnitř šestnáctky, vyběhl si do ideální pozice a po zemi na bližší tyč překonal Berkovce!
9'
Míč propadl až na zem před malým vápnem, ale obránci nakonec dokázali zakročit.
9'
Kalabiška si chystá dlouhý aut z pravé strany.
8'
Šislerův oblouček do křídla z první nasměroval před branku Budínský, ale Panák byl pokrytý.
8'
Radaković přehlavičkoval Panáka na půlce, takže domácí začínají znovu od Berkovce.
7'
Lehce přetažený centr se snažil za zadní tyčí hlavičkovat Hošek, ale pořádně na něj nedosáhl. Hosté vhazují.
6'
Rychle rozehraný aut na rozběhnutého Panáka končí rohem Karviné.
6'
Nákop za obranu na Panáka, ale Buchta to čekal, vyběhl před šestnáctku a hlavou zahrál do autu.
5'
Centr z rohu byl prodloužen na zadní tyč, kde si pohlídal pozici Budínský a odkopl míč do bezpečí.
5'
Rychlá akce po levé straně, centr Vepřeka odhlavičkovává na roh Košťál.
4'
Hanáci se nadále tlačí vpřed, domácí jsou evidentně zaskočeni.
2'
Nástup Sigmy jako hrom, střílí gól z prvního útoku! Kombinace po ose Buchta – Zahradníček – Plšek končí přihrávkou posledně jmenovaného z levé strany do šestnáctky, kde se dokázal v souboji otočit TOMÁŠ ZAHRADNÍČEK a překonal padajícího Berkovce! Asistence: Jakub Plšek.
1'
Přišlápnutý Vepřek se zvedal těžce, ale rozběhá to.
1'
Moravec nepřihrál přesně Štepanovskému a rodící se protiútok zastavil faulem.
1'
Výkop do první půle provede Karviná.
Do sektoru hostů nakonec dorazilo asi 40 příznivců se 4 vlajkami. Ovšem domácí kotel je také velmi prořídlý.
Aktéři utkání právě vstupují na navlhlý trávník po dopoledním dešti. Domácí tradičně v bílých dresech, hosté celí v červené barvě.
Stadion se plní jen velmi pomalu, a to včetně sektoru hostů. Zdá se, že Sigma nebude mít nijak zvlášť organizovanou hlasitou podporu, což je při vzdálenosti a časové dostupnosti do Karviné poněkud překvapivé. Domácí zase odrazují špatné výsledky a nevlídné počasí. Uvidíme, zda návštěva překročí tři tisícovky.
Karviná stále postrádá zraněného Wágnera, do základu se proti utkání na Spartě vrací Štepanovský, naopak pouze na lavičce začíná obvyklý kapitán Eismann. Pásku tak dnes převezme Šisler. Na hrotu místo Ramíreze bude operovat poněkud netradičně Panák.
Olomouci chybí zranění Škerle, Romero, Vašíček a Chorý, přičemž hlavně poslední jmenovaný je citelnou ztrátou. Proti zápasu se Slavií je nově v základu Texl, hraje na obvyklém místě Plška, který se posunul na hrot, kde chybí právě Chorý.

MFK Karviná: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Letić – Šisler (C), Janečka – Štepanovský, Budínský, Kalabiška – Panák.
Náhradníci: Le Giang – Čolić, Lischka, Puchel, Smrž, Eismann, Ramírez.

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček, Houska, Texl, Kalvach, Falta – Plšek.
Náhradníci: Reichl – Moulis, Manzia, Štěrba, Hála, Obročník, Linhart.

Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Hrabovský.
Vzájemné zápasy

Ačkoliv v nejvyšší soutěži půjde o premiérový vzájemný zápas těchto klubů, celkově se na hřišti potkaly již 7x. Více než polovina těchto setkání však byla pouze v rámci přípravných utkání. Zajímavé je, že všechny 4 přáteláky se odehrály v lednu, z toho 2 v Tipsport lize. Absolutně první vzájemný zápas se pak odehrál před 9 lety v poháru, prvoligová Olomouc tehdy vyhrála v druholigové Karviné 2:0.
Jediné duely, ve kterých šlo o mistrovské body, se odehrály v sezóně 14/15 ve druhé lize. Sigma si tehdy zajistila postup několik kol před koncem, ale Karvinou nedokázala porazit ani jednou. Oba zápasy skončily naprosto shodným výsledkem. Jak v Karviné, tak v Olomouci došlo na remízu 2:2. To olomoucké střetnutí z května roku 2015 je zatím posledním vzájemným soubojem těchto týmů.
SK Sigma Olomouc

Olomouc v posledních letech bojuje s finančním zabezpečením klubu a má své problémy, na hřišti to ale v probíhajícím ročníku vůbec není znát. Sigma zažívá nejlepší start do sezóny v nejvyšší soutěži za posledních 7 let! Loni sice projela druhou ligou jako nůž máslem, ale asi málokdo věřil, že se zařadí do horní poloviny tabulky i po návratu mezi elitu. Od prvního kola však předvádí velmi dobré výkony a nezdá se, že by měla mít záchranářské starosti. A ty neměla naposledy v sezóně 12/13. Může za to především velmi dobrá hra dozadu podepřená spolehlivými výkony brankáře. Hanáci zatím inkasovali pouhé 4 branky. Pouze vedoucí duo Plzeň – Slavia je v tomto ohledu lepší. Takže zatím nevadí, že směrem vpřed to úplně ideální není. Přeci jen bychom od týmu ze špičky tabulky čekali o něco více než pouhých 8 vstřelených gólů v 6 zápasech. Nic to ale nemění na tom, že v Olomouci panuje spokojenost a nadšení. Sigma také patří mezi pouhých 5 klubů, které již v sezóně dokázaly zvítězit na hřišti soupeře. Pozitivně naladěná tak pojede na půdu trápící se Karviné a bude chtít přidat další body, které ji co nejdéle udrží v patrech, o kterých se jí možná ani nesnilo.

Trenér Václav Jílek zatím nemá důvod k nějakým velkým rotacím v kádru. V úvodních 6 kolech poslal na hřiště 17 hráčů, přičemž hned 11 zasáhlo do všech zápasů. 5 z nich odehrálo plný počet minut, dalším 3 chyběli na trávníku pouze v řádu stovek sekund. Nejlepšími střelci jsou záložníci Šimon Falta a Jiří Texl se 2 přesnými trefami. Již 7 hráčů v sezóně připravilo gól svému spoluhráči, ale zatím nikdo více než jednou. Nejtrestanějším hráčem je útočník Tomáš Chorý se 3 žlutými kartami. Zatím všechna utkání dohrála Sigma v plném počtu.

Aktuální bilance Olomouce:
6 zápasů, 3 vítězství, 2 remízy, 1 porážka, skóre 8:4, 11 bodů a 3. místo v tabulce.

MFK Karviná

Druhá sezóna je o dost obtížnější než první? V Karviné poznávají, že v jejich případě to platí beze zbytku. V prvním kole sice porazili s čistým kontem Jihlavu, avšak to byla dosud jejich jediná radost v sezóně. Z dalších 5 zápasů hned 4x prohráli a i při remíze inkasovali. To Slezany sesadilo na samý chvost tabulky, od úplného dna je dělí jen lepší skóre. Přitom herní projev týmu není zlý. Je podobný jako v minulém ročníku. To znamená slušnou přechodovou fázi, schopnost vytvořit si dostatečné množství šancí, ale také obrovské hrubky v rozehrávce a obranu, která občas připomíná průchoďák. Stejně jako loni tak Karviná inkasuje hodně zbytečných gólů, ačkoliv jejich celkový počet zas není tak hrozný. Co je však tím hlavním rozdílem proti sezóně 16/17, je příšerná produktivita. Před rokem Karviná neměla problém s proměňováním šancí a byly zápasy, kdy dokázala soupeře jednoduše přestřílet. Letos to neplatí. Hráči neproměňují ani vyložené situace a sami na sebe vytváří tlak. Se 4 vstřelenými góly se Karviná dělí o post nejhůře střílejícího týmu soutěže. Dokáže proti Olomouci své letošní prokletí zlomit?

Trenér Jozef Weber již v sezóně poslal na hřiště 20 různých hráčů. 9 jich zasáhlo do všech zápasů, z nich 4 mají odehraný plný počet minut. Tým zatím ve svých řadách nenašel střelce. Nikdo se v sezóně neprosadil více než jednou. To samé platí o nahrávačích. Naopak v disciplinární sekci boduje záložník Jan Šisler, ale radost z toho určitě nemá. Je totiž zatím jediným hráčem ligy, který již stihl nasbírat 4 žluté karty a nuceně pauzírovat. Dosud nikdo z týmu nebyl v tomto ročníku vyloučen.

Aktuální bilance Karviné:
6 zápasů, 1 vítězství, 1 remíza, 4 porážky, skóre 4:7, 4 body a 13. místo v tabulce.

Sparta – Karviná 2:0
Karviná – Liberec 0:1
Zlín – Karviná 1:0
Karviná – Ml. Boleslav 1:1
Bohemians – Karviná 2:1
HET liga uzavírá první čtvrtinu soutěže 7. kolem. V jeho rámci uvidí souboj, který dosud ve své historii nezažila. MFK Karviná totiž kroutí mezi elitou teprve druhou sezónu a při té loňské premiérové hrála SK Sigma Olomouc o patro níže. Útulný stadion v nejvýchodnějším místě ligové mapy ČR zároveň uvidí střetnutí týmů z opačných pater tabulky, což by u těchto dvou soupeřů před sezónou málokdo očekával. Potvrdí hosté svůj výborný vstup do sezóny, nebo domácí konečně zaberou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.