Fortuna liga Slovensko - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Podbrezová : Z. Moravce - Vráble - 4. května 2019   17:00

Podbrezová
Podbrezová
0:1
(0:0)
Z. Moravce - Vráble
80' Ďubek
Podbrezová
Vantruba – Obročník, Podstavek, Kiwior, Oravec (83. Pavúk) – Viazanko (C), Paraj – Ďatko, Špyrka (61. Halgoš), Hlohovský – Leško (74. Więzik).
Ludha – Mejri, Pavúk, Pastorek, Więzik, Halgoš, Bartoš.
Smolák – Pozor, Bobko – Borsányi
921 diváků
Chovan – Brašeň, Kwin Kwin, Asanović, Chren – Kelez (64. Orávik), Grozdanovski, Duga (89. Karlík), Válovčan (90+3. Práznovský) – Ďubek (C) – Dočekal.
Krnáč – Tkáč, Karlík, Beseda, Orávik, Práznovský.

Podbrezová napriek veľkým šanciam nedokázala streliť gól. O výhre hostí rozhodol Tomáš Ďubek, ktorý premenil penaltu. Zlaté Moravce sa tak dostali z posledné miesta, kde padá Podbrezová. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
90+3'
Koniec zápasu.
90+3'
Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Martin Válovčan, prichádza Oliver Práznovský.
90+2'
Filip Hlohovský sa dostal z ľavej strany šestnástky malého vápna do veľkej šanci, jeho zakončenie zrazil na roh skvelý zákrok Chovana. Po rohu hlavičkoval tesne vedľa Pavúk.
90+1'
Nadstavujú sa 2 minúty.
90'
Dnešné stretnutie sleduje 921 divákov.
89'
Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Denis Duga, prichádza Karol Karlík.
89'
Samuel Ďatko poslal sprava krásny center, na ktorý si nabehol René Paraj. Jeho ďalšia dobrá hlavička smerovala tesne vedľa priestoru troch žrdí.
88'
Filip Hlohovský spadol pred šestnástkou súpera, faul sa napriek domácej nevôli nepíska. Po prechode hostí dopredu domáci loptu získali, avšak malú domov takmer pustil do siete Vantruba.
87'
Matej Podstavek si spracoval loptu na hranici šestnástky súpera a z voleja sa dostal aj do zakončenia. To smerovalo meter nad bránu Chovana.
86'
Ďalší priamy kop z podobnej pozície, lenže nízky center odvrátil na rohový kop obranca Martin Chrien. Aj potom prišiel nízky pas.
85'
Podbrezová získava priamy kop na ľavom krídle, odkiaľ priletí center pred bránu Chovana. Ten však center bez problémov zachytil.
84'
Žltú kartu dostáva Tomče Grozdanovski (FC ViOn Zlaté Moravce).
83'
Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Matej Oravec, prichádza Daniel Pavúk.
83'
Faul v strede poľa berie domácim šancu dostať sa do šance. Aspoň pre túto chvíľu. Zlaté Moravce kazia hru.
82'
Podbrezová musí reagovať na nepriaznivý vývoj stretnutia, pretože za tohto výsledku klesá na posledné miesto práve ona.
80'
Zlaté Moravce dali gól!
Autorom gólu z pokutového kopu je TOMÁŠ ĎUBEK..
79'
Miroslav Viazanko fauloval a Zlaté Moravce budú kopať pokutový kop.
79'
Žltú kartu dostáva Miroslav Viazanko (FK Železiarne Podbrezová).
79'
René Paraj sa zavesil do vzduchu po centri z priameho kopu a hlavičkoval iba tesne vedľa priestoru troch žrdí.
78'
Žltú kartu dostáva Noe Achille Amban Kwin (FC ViOn Zlaté Moravce).
77'
FC ViOn Zlaté Moravce získal priamy kop na ľavom krídle. Center do šestnástky Podbrezovej nebezpečenstvo nenarobil.
76'
Žltú kartu dostáva Matej Podstavek (FK Železiarne Podbrezová).
76'
Podbrezová mala k dispozícii priamy kop, center z neho bol veľmi nízky. Defenzíve Zlatých Moraviec všetko rýchlo vyriešila.
75'
Pätnásť minút do konca zápasu a žiadny z tímov herne nepookrial. Ak sa nič nezmení, tak dnes si tímy body po remíze 0:0 rozdelia.
74'
Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Dávid Leško, prichádza Jakub Więzik.
73'
Tomáš Dočekal nepresne sklepol loptu na hrot ofenzívy, Martin Válovčan ju nezastihol, čiže vhadzovať bude môcť Oravec.
72'
Následne zle vhadzoval aj Martin Chrien, čiže toto je moment, ktorý v pomerne nudnom zápase zaujal počas druhého polčasu asi najviac.
71'
Samuel Ďatko zle vhodil aut pri lavičke Podbrezovej. Tá to videla trochu inak a poriadne sa čertí.
70'
Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže sa dnes jeden či druhý tím zapísať do streleckej listiny?
68'
René Paraj si skvele nabehol na center do malého vápna, včas proti nemu zareagoval Chovan. Domáci hráč bol navyše v ofsajde.
67'
Dávid Leško potiahol loptu po pravej strane. Centrom na opačnú hľadal Hlohovského, včas zasiahol jeden z obrancov hostí.
66'
Samuel Ďatko sa dostal na pravej strane k centru, ktorý nenašiel spoluhráčov. Chovan si aj tak musel dať pozor, nakoľko to chvíľu vyzeralo, že lopta bude padať do brány.
65'
Podbrezová mala k dispozícii ešte jeden rohový kop, tentoraz sa Zlaté Moravce ubránili bez najmenších problémov.
64'
Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Krešimir Kelez, prichádza Peter Orávik.
63'
Michal Obročník sa vybral veľmi dobre napádať Chriena v šestnástke Zlatých Moraviec. Pravý bek Podbrezovej získal rohový kop, ktorý zakončil Oravec za pomoci teču len tesne vedľa.
62'
Zlaté Moravce získali priamy kop. Center na zadnú žrď si adresáta nenašiel, od vlastnej brány mohol rozohrávať Vantruba.
61'
Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Jozef Špyrka, prichádza Filip Halgoš.
60'
Žltú kartu dostáva René Paraj (FK Železiarne Podbrezová).
59'
Martin Chren išiel na zem veľmi ochotne. V súboji s Ďatkom bol jemný kontakt, avšak nebolo to až tak nebezpečné.
58'
René Paraj sa dostal cez dvoch hráčov pred šestnástku, kde prestrčil loptu na spoluhráča, avšak Dávid Leško sa nachádzal v postavení mimo hry.
57'
Center z priameho kopu taktiež nebol nebezpečný. Všetko ukončil ofenzívny faul domácich futbalistov.
56'
Rohový kop Podbrezovej nevyšiel. Po odvrátení nasledoval faul a tým pádom aj priamy kop pre domáci tím.
55'
Kwim Kwim nerozohral práve najlepšie. Podbrezová zľava nedostala loptu do šestnástky, Filip Hlohovským získal zrazeným centrom rohový kop.
54'
Nákop na ľavú stranu z pohľadu Zlatých Moraviec znamenal len zisk autu. Hostia aj tak pokračujú v akcii. Nakoniec o loptu prišiel Martin Válovčan.
53'
Podbrezová sa cez stred ihriska nedostala do žiadnej akcie. Hostia vyriešili situáciu dlhou malou domov na svojho brankára Chovana.
52'
Zlaté Moravce dlho obliehali šestnástku domácich. Niekoľko centrov do vápna nevyšlo, až si loptu okolo Ďatka hodil za čiaru Krešimir Kelez.
51'
Matej Oravec skontroloval nepresný center za obranu Podbrezovej, loptu rozohráva zo zadných radov obranca Matej Podstavek.
50'
Martin Válovčan stihol center na zadnú žrď prihrať hlavou pod seba, kde bol Dočekal. Pred ním odkopol obranca Matej Oravec.
49'
Podbrezová získala rohový kop. Po rozohrávke na krátko centroval Hlohovský. Lopta prepadla, ale Oravec ju nakopol len do obrancov pred sebou.
48'
Zlaté Moravce získali priamy kop na ľavej strane útočnej polovici. Center pred malé vápno si bez problémov našiel brankár Martin Vantruba.
47'
Cez prestávku nestriedal ani jeden tím, takže oba celky nastupujú v rovnakých zostavách, v akých duel aj začali.
46'
Začal sa druhý polčas.
V prvých 45 minútach sme nevideli žiadny gól a navyše ani žiadnu poriadne vyloženú šancu. Verme, že v druhom polčase to bude o niečo lepšie, hlavne herne z oboch strán. Ten sa začne zhruba o 18:04.
45+1'
Prvý polčas sa skončil.
45+1'
Filip Hlohovský poslal zľava medzi dvoch spoluhráčov v šestnástke. Lopty sa ujal brankár Chovan.
45'
Nadstavuje sa 1 minúta.
44'
Až teraz rozohral Filip Hlohovský roh centrom na zadnú žrď. Po prvom bude nasledovať ďalší. Neujal sa ani ten, hostia loptu odkopli.
43'
Ošetrenie ešte pred rozohrávkou rohu potrebuje jeden z hráčov Zlatých Moraviec, takže nejaký čas sa hrať nebude.
42'
Kwim Kwim síce zastavil loptu pred Leškom, no po bojovnosti Podbrezovej a veľmi dobrom centri na zadnú žrď z toho bude rohový kop.
41'
Blížime sa do úplného finále prvého polčasu. Naďalej sledujeme náznaky príležitostí, v ktorých viazne predfinálna fáza.
40'
Samuel Ďatko skrotil loptu na pravej strane, jeho center do šestnástky spoluhráčov nájsť nedokázal.
39'
Ďalší center sprava zrazil Miroslav Viazanko, dostal loptu na kopačky hráčov Podbrezovej, ktorým sa nedarí prejsť dopredu.
38'
Vantruba musel vybehnúť zo svojej šestnástky, aby prerušil peknú kolmicu za obranu domácich. To sa mu podarilo a loptu dostal na aut.
37'
Filip Hlohovský vymyslel peknú prihrávku vzduchom za obranu Zlatých Moraviec. Tento pokus nezachytil ani jeden z dvojice číhajúcich spoluhráčov.
36'
Necelých desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Dočkáme sa do prestávky nejakého presného zásahu?
35'
Zlaté Moravce sa síce dostali do zakončenia po rohovom kope, lenže hlavičkové zakončenie išlo vedľa brány Vantrubu.
34'
Tomáš Dočekal sa až príliš ľahko dostal do šestnástky, kde ešte prihrával do druhej vlny na voľného Ďubeka. V poslednej chvíli tento pokus zrazil Viazanko na roh.
33'
Tomáš Dočekal sa dostal k odrazenej lopte pred šestnástkou súpera. Ranu z prvej nasmeroval do prvého hráča pred sebou.
32'
Po centri z rohu dominoval vo vzduchu obranca Antonio Asanović a poslal loptu do bezpečia. Následne fauloval práve Ďatko.
31'
René Paraj namiesto strely spred šestnástky ešte prihrával doprava, kde zahnal mladého Ďatka. Ten získal aspoň rohový kop.
30'
Polhodina stretnutia za nami. Ako som avizoval, tak sledujeme veľmi opatrný priebeh stretnutia, v ktorom majú častejšie loptu hostia.
29'
Antonio Asanović si spracoval center do vápna, z priameho kopu napriek tomu hostia nezakončili, keďže mu loptu Podbrezová okamžite odkopla.
28'
Filip Hlohovský sa ponáhľal za loptou pred šestnástku súpera, včas ju pred ním odvrátil Tomče Grozdanovski.
27'
Michal Obročník skvele prečítal center na ľavú stranu pokutového územia a poslal loptu do autu.
26'
Zlaté Moravce sa v posledných chvíľach nejaký čas zdržali na útočnej polovici ihriska, nepodarilo sa im ohroziť bránu Vantrubu.
25'
Center z krídla nebezpečne spadol v šestnástke Podbrezovej, kde takmer zakončoval Ďubek. Nebezpečne vyzerajúcu situáciu vyriešil odkopom Kiwior.
24'
Podbrezová sa ešte pokúsila prejsť do protiútoku. Pas za obranu nenašiel nikoho v bielom, k lopte sa dostal iba brankár Chovan.
23'
Nakoniec z toho bol signál s prihrávkou doľava a nepresným centrom, ktorý zastavil Miroslav Viazanko.
22'
Samuel Ďatko fauluje niekoľko metrov pred šestnástkou protivníka, Zlaté Moravce získali priamy kop vhodný na zakončenie priamo na bránu.
21'
Miroslav Viazanko to skúsil slabšou ľavačkou spred šestnástky. Lopta mu ale nesadla a dokotúľala sa k Chovanovi.
20'
Hlohovský našiel v šestnástke súpera Ďatka, ktorý si spracoval loptu a skôr, ako vystrelil, tak sa mával jeho ofsajd.
19'
Podbrezová si prihráva loptu v zadných radoch, kde o ňu takmer prišla. Skvelou kľučkou sa však prezentoval Viazanko a udržal ju.
18'
Hlohovský poslal loptu na ľavé krídlo, kde mal trochu priestoru Špyrka. Včas pred ním zareagoval obranca Asanovič.
17'
Domáci fanúšikovia sa snažia hnať svojich obľúbencov dopredu, zatiaľ ich je počuť, aj keď sú v menšom počte.
16'
Dávid Leško sa v šestnástke dostal do veľmi dobrej streleckej pozície. Prudký pokus po trávniku s námahou zastavil brankár Chovan.
15'
Žltú kartu dostáva Antonio Asanović (FC ViOn Zlaté Moravce).
15'
Dávid Leško spadol na krídle, tentoraz to bude pre Podbrezovú priamy kop. Hlohovského prudký center našiel priamo Chovana.
14'
René Paraj skrotil loptu pri pravej postrannej čiare, získal pre Podbrezovú rohový kop. Center na prednú žrď odvrátil Denis Duga.
13'
Denis Duga sa síce dostal k pasu na pravú stranu šestnástky súpera, tam si nepodaril so spracovaním a lopta mu ušla za bránkovú čiaru.
12'
Filip Hlohovský poslal z priameho kopu center na zadnú žrď. Na loptu si zbiehala hneď trojica futbalistov, ani jeden ju nedokázal trafiť.
11'
Filip Hlohovský skrotil pas na ľavé krídlo, center poslal do prvého hráča vedľa seba. Následne ale padá jeden z domácich a bude to priamy kop ideálny na center.
10'
Spred šestnástky Podbrezovej strieľal veľmi dobre Tomáš Ďubek. Jeho snaha skončila zakončením tesne vedľa priestoru troch žrdí.
9'
Protiútok Podbrezovej nevyšiel. Po akcii na pravej strane mal ale nasledovať roh. Postranný aj hlavný rozhodca váhali, nakoniec to bude odkop.
8'
Zlaté Moravce pokračujú v ofenzívnej snahe, tentoraz získali rohový kop. Po odrazenej lopte sa do ofsajdu dostal Kwim Kwim.
7'
Martin Válovčan strieľal spred šestnástky súpera, jeho technické zakončenie na vzdialenejšiu žrď minulo bránu. Bol to však prvý dobrý náznak hostí.
6'
Do zakončenia sa po centri medzi malé a veľké vápno tlačil Oravec, čo sa mu nepodarilo. Pas späť prečítal brankár Chovan.
5'
Kwim Kwim zastavil ďalšiu akciu Podbrezovej po pravej strane. Dávid Leško cez afrického stopéra získal rohový kop.
4'
Dávid Leško si krásne zbehol na pas za obranu. Loptu dostal na malom vápne, nepodaril si so spracovaním a ušla mu vedľa brány za postrannú čiaru.
3'
Zdá sa, že v priamom súboji o udržanie sa v lige to bude veľmi opatrné z oboch strán. Ani jeden tím nebude riskovať prepadnutie v zadných radoch.
2'
Center z rohového kopu zachytil brankár Chovan, rýchlo rozohral dopredu. Hosťom ale kontra nevyšla podľa predstáv.
1'
Podbrezová mala výkop zápasu. Zlaté Moravce okamžite vysunuli presing, ale k lopte sa nedostali. Samuel Ďatko zakončoval spred šestnástky, získal roh.
1'
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Podstavek, Kiwior, Oravec – Viazanko (C), Paraj – Ďatko, Špyrka, Hlohovský – Leško.
Náhradníci: Ludha – Mejri, Pavúk, Pastorek, Więzik, Halgoš, Bartoš.

FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Brašeň, Kwin Kwin, Asanović, Chren – Kelez, Grozdanovski, Duga, Válovčan – Ďubek (C) – Dočekal.
Náhradníci: Krnáč – Tkáč, Karlík, Beseda, Orávik, Práznovský.

Rozhodca: Smolák – Pozor, Bobko – Borsányi.
FK Železiarne Podbrezová

Šesťbodový zápas. Podbrezová v nadstavbovej časti ešte ani raz nevyhrala. Zo šiestich duelov päťkrát remizovala proti Nitre, Senici, Trnave, Trenčínu a znova Nitre. Jedna prehra prišla so Zlatými Moravcami. "Železiari" majú 26 bodov a sú jedenásti, posledné Zlaté Moravce majú o jeden menej. Naozaj teda pôjde o všetko. Zverenci Vladimíra Veselého nazbierali počas nadstavby len spomínaných päť bodov, čo je najmenej zo všetkých tímov. Najlepší strelec Dávid Leško sa postaral o osem gólov. Päť ich strelil Michal Breznaník. Podbrezová strelila len 26 gólov, to je najmenej v lige.

FC ViOn Zlaté Moravce

ViOn je taktiež jeden z tímov, ktorý v nadstavbe ožil. Po základnej časti mal na poslednom mieste štrnásť bodov, teraz ich má 25, no stále je posledný. Vyhral však tri kolá proti Senici, Trnave aj Podbrezovej. Remízy sa zrodili v dueloch s Nitrou a naposledy aj Spartakom. Jediná prehra mala svoje základy v Trenčíne. Zlaté Moravce i tak potrebujú vyhrať najlepšie duel v Podbrezovej, v ktorom pôjde o veľa. Ak sa budú tešiť hostia, tak pošlú Horehroncov na posledné miesto. Tréner Karol Praženica mimochodom v Zelpo Arene pár mesiacov trénoval. Jeho najlepším strelcom je sedemgólový Tomáš Ďubek, ktorý si pamätá niekoľko výhier nad Podbrezovou aj v drese Ružomberka.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.