Fortuna liga Slovensko - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ružomberok : Žilina - 30. března 2019   15:30

Ružomberok
Ružomberok
90+1' Gál-Andrezly
1:1
(0:1)
Žilina
Žilina
40' Sluka
Ružomberok
Macík – Čurma, Maslo, Kružliak (C), Jonec – Qose, Takáč – Kmeť (61. Gerec), Kostadinov, Gál-Andrezly – Tandir (65. Mustedanagić).
Čtvrtečka – Mrva, Gerec, Jedinák, Zsigmund, Brenkus, Mustedanagić.
Kružliak – Pozor, Bálint
Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok
1636 diváků
Žilina
Holec – Kaša, Králik, Minárik – Anang, Káčer, Diaz, Sluka – Škvarka (C) (70. Tomič), Balaj (73. Boženík), Mihalík (84. Pečovský).
Volešák – Pečovský, Majdan, Holúbek, Vallo, Tomič, Boženík.

Utkání nakonec končí remízou, kterou domácím zařídil vlastním gólem v nastaveném čase Králik. Gól si Ružomberok vysloužil vysokou ofenzivní aktivitou v posledních minutách zápasu a i díky ní si z dnešního klání bere jeden bod. Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit. Jakub Mahr
90+4'
90+3'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ivan Santiago Diaz (MŠK Žilina).
90+1'
Ružomberok právě vstřelil branku!
V nastaveném čase je vyrovnáno! Martin Králik po centru domácích nasměroval míč do vlastní brány. Gól je připsán PETERU GÁLU-ANDREZLYMU.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Branislav Sluka (MŠK Žilina).
88'
Žlutou kartu dostává Miroslav Káčer (MŠK Žilina).
87'
Famózním zákrokem Holec zachránil Žilinu, domácí nastřelili balón na bránu a hostující brankář jej poslal mimo.
85'
Žlutou kartu dostává Ivan Santiago Diaz (MŠK Žilina).
84'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Jaroslav Mihalík, přichází Viktor Pečovský.
81'
Ružomberok kombinuje s míčem, nedaří se mu však dostat před žilinskou obranu.
77'
Boženík zblízka nedokázal poslat míč do sítě, trefil jen boční část Macíkovy klece.
74'
Takáč centroval do pokutového území, hosté ale hlavičkou posílají balón do bezpečí.
73'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Filip Balaj, přichází Róbert Boženík.
70'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Michal Škvarka, přichází Michal Tomič.
69'
Žlutou kartu dostává Ján Maslo (MFK Ružomberok).
65'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Ismar Tandir, přichází Zinedin Mustedanagić.
64'
Domácí vědí, že pokud se nebudou snažit dostávat balón před Holece, tak se jim nepodaří vyrovnat. Proto nyní výborně drží míč a snaží se vystřelit.
Dnešní utkání sleduje 1636 diváků.
61'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Matúš Kmeť, přichází Štefan Gerec.
58'
Rohový kop domácích skončil za Holecovou bránou.
56'
Žilina se dostává z bleskového protiútoku před Macíka, tam se jí ale nepodařilo vystřelit.
53'
Mihalíkovi centr nevyšel a Ružomberok míří na půli soupeře.
52'
Gál-Andrezly zkusil nahodit míč před bránu, obrana Žiliny si ale tuto šanci pohlídala.
50'
V držení balónu se teď střídají obě mužstva.
48'
Žilina po Škvarkově rohovém kopu stále drží míč a vymýšlí recept na další gól.
46'
První poločas končí za stavu 1:0 pro hostující Žilinu. Po utahaném začátku se dokázal prosadit až ve čtyřicáté minutě Sluka, který vstřelil zatím jediný gól dnešního zápasu. Druhý poločas začne zhruba v 16:30.
45+1'
45'
Škvarkova střela ze standardky jen lízla břevno a míč končí za bránou domácích.
42'
Qose si vysloužil žlutou kartu od sudích za protest.
40'
Žilina právě vstřelila branku!
BRANISLAV SLUKA dostal míč před bránu a tvrdou střelou zleva poslal míč do brány.
39'
Balaj se dostal do ofsajdu a ružomberští hráči míří na soupeřovu půli.
36'
Jonec kličkoval mezi hostujícími hráči, po průchodu až k pokutovému pásmu byl ale zastaven Anangem.
33'
Anang centroval na Balaja, ten svou hlavičkou ale poslal míč za bránu.
31'
Standardka posouvá domácí před Holce, kde se pokouší o kombinaci.
28'
Diaz ale hatí možnost Ružomberoku výkopem na druhou stranu.
27'
Na míči jsou domácí a po outovém vyhození se tlačí před bránu.
25'
Ružomberok posílá míč do outu a hosté budou mít možnost přejít s míčem před Macíka.
22'
Domácí se dopouštějí ofsajdu a Žilina bude rozehrávat.
18'
Sluka centroval před bránu, nenašel ale žádného ze svých spoluhráčů.
16'
Mihalík byl v obrovské šanci poté, co obdržel míč doleva do pokutového území, jeho střelu ale dokázal na poslední chvíli zastavit Kružliak a skóre je stále bez gólu.
13'
Tandir dostal balón doleva a vystřelil, trefit bránu se mu však nepodařilo.
11'
Anang byl v lepší pozici a na chvíli hlavičkou zažehnává šancí domácích.
8'
Rožomberok okamžitě otáčí směr hry na soupeřovu polovinu.
7'
Po volném kopu hostí se přesouvá hra před Macíka.
5'
Šance pro Žilinu, Balaj se dostal k míči poté, co si ho nedostatečně pohlídal Macík, ke střele se ale nakonec díky rychlému zásahu domácího brankáře nedostal.
2'
Obě mužstva solidně brání a míč se pohybuje ve středu hřiště.
1'
Domácí po výkopu posílají balón na soupeřovu půli.
1'
Oba týmy se v aktuální sezoně setkali zatím dvakrát. V základní části nejdříve Ruža doma zvítězila 3:1 a následně Žilina na své půdě vrátila svému soupeři půjčené a vyhrála 3:0.
Domácí Ružomberok na úvod nadstavbové části cestoval do Dunajské Stredy. V 18. minutě Peter Gál-Andrezly poslal Růži do vedení po rohovém kopu a Liptáci následně dlouhé minuty kontrolovali průběh zápasu. V 63. minutě jejich plány narušilo vyloučení Mateja Madlenak po druhé žluté kartě. DAC hrající v početní výhodě vycítil šanci a pořádně zatlačil svého soupeře, z čehož v 73. minutě pramenil vyrovnávající gól Abdulrahman Taiwa. Pokračující domácí ofenzivní snahu už Růže ustála a ze Žitného ostrova si odvezla bod za remízu 1: 1 .

Ružomberok dosud získal 37 bodů , má aktivní skóre 35:21 a nachází se na čtvrtém místě. Na 3. Dunajskou Středu ztrácí osm bodů a před 5. Michalovcích má pětibodový náskok.
Hosté ze Žiliny vstoupili do nadstavby pohodlným domácím vítězstvím v Michalovcích, kdy se postupně prosadili Martin Králík, Filip Balaj, Jaroslav Mihalík a z pokutového kopu Miroslav Káčer a tým zpod Dubna vyhrál 4 0 . Hosté tak nadále úspěšně kráčejí za účastí v pohárové Evropě.

Žilina dosud získala 47 bodů , má aktivní skóre 43:23 a patří jí průběžná druhá pozice , přičemž na 1. Slovan Bratislava ztrácí čtrnáct bodů a od 3. Dunajské Stredy ji dělí dva body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.