Fortuna liga Slovensko - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  ŠKF Sereď : Michalovce - 4. května 2019   17:00

ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
2' Lačný (Morong) • 55' Baéz
2:2
(1:1)
Michalovce
Michalovce
15' Kolesár  (Danko) • 90+2' Zacharkiv
ŠKF Sereď
Nwolokor – Dybala (46. Sus), Michalík (C), Ba, Hučko – Bilas, Baéz – Morong, Špehar (79. Kuzma), Iván – Lačný (65. Pankarićan).
Penksa – Kuzma, Ulrich, Pankarićan, Adekuoroye, Lukáčik, Sus.
Boris Marhefka – Gabriel Ádám, Martin Vitko
FC Nitra, a.s.
354 diváků
Michalovce
Kira (C) – Rota, Carrillo, Beskorovajny, Mitrano – Casado – Danko (58. Turik), Mavretić – Kountouriotis (66. Regáli), Sulley, Kolesár (79. Zacharkiv).
Dráb – Turik, Regáli, Špiriak, Kolesár, Zacharkiv.

Odo mňa je to v tejto chvíli všetko. Ďakujem vám za sledovanie online textového prenosu a prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia!
Sereď hrala takmer polhodinu presilovku po vylúčení Casada, ani to jej však nestačilo na výhru proti Michalovciam. Na góly Lačného a Baéza odpovedali Kolesár, respektíve v nadstavenom čase Zacharkiv.

Znechutene si môže pripadať najmä Morong, ktorý mal prsty v oboch gólov svojho mužstva, pripravil taktiež ďalšie kvantá šancí, v konečnom dôsledku to však bolo na nič.

Bodový rozdiel medzi ŠKF a MFK sa tak tri kolá pred koncom ligy nemení, manko nováčika na Zemplínčanov zostáva na hranici štyroch bodov.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:16.
90+4'
Koniec zápasu.
90+4'
Ešte je tu čas na jednu, možno dve akcie. Vhadzovanie domácich z hranice pokutového územia súpera.
90+4'
Za nešportové správanie vidí žltú kartu Sadam Sulley.
90+2'
Michalovce dali gól!
Nedáš-dostaneš! Sereď mohla pokojne vyhrať 6:1, no v nadstavenom čase pyká! Rota udržal loptu v hre, dostal ju pred bránu, kde ju Rudolf Bilas nedokázal poslať preč spred Nwolokora! V správnom čase sa na správnom mieste ocitol JURIJ ZACHARKIV, ktorý pohotovou strelou k tyči prekonáva nasrdeného gólmana Serede.
90+2'
Kira musel z brány von, aby smeroval proti Kuzmovi. Gólman Michaloviec drží hostí v hre!
90+1'
Nadstavujú sa štyri minúty.
90'
Regáliho center do šestnástky z otočky. Sereď má veľké šťastie, že v závere duelu už nik nemá síl navyše.
89'
Jurij Zacharkiv zakončil len po zemi po zisku lopty hádam pätnásť metrov od šestnástky. David Nwolokor tam svojim spoluhráčom teraz výrazne dohovára, aby sa tlačili viac dopredu.
88'
Marek Kuzma si naskočil na loptu a hlavičkoval ju nad. Kira si okamžite pýta loptu od podávača a rozohráva smerom dopredu.
87'
Rudolf Bilas zase raz smeruje k rohovej zástavke. Zemplínčania už nechávajú obrovské diery v obrane, ktoré sa končia práve takto. Buď zrazenou strelou, alebo centrom. Rohový kop.
86'
Domáci po polčase zahodili azda už aj päť čistých šancí na skórovanie! Pokiaľ by Michalovce vyrovnali, bola by to skutočná lekcia z efektivity.
85'
Rozohrávka nakrátko, center z pravej strany skončil v rukaviciach Matúša Kiru.
84'
Martin Sus triafa z bránkovej čiary iba Beskorovajnyho, od ktorého sa lopta odráža za bránu. Rudolf Bilas sa s rozohrávkou rohu nikam neponáhľa.
83'
Zdalo sa, že lopta už bola mimo ihriska, no rozhodcovia to tak nevideli. Aj preto sa v súboji stretli Nwolokor so Sulleyom, čo sa nepáčilo Susovi. Mierne dohovárania, Boris Marhefka uzemnil emócie.
82'
Do tretice Alex Iván a znovu v tom mal prsty Adam Morong. Šikovný lob za obranu, Iván ešte chcel vysokou nohou tečovať loptu za chrbát Kiru, akurát sa pritom len zranil.
81'
Hlavička Djiby Bu po rozohrávke nakrátko končí len v náručí michalovského gólmana.
80'
Iván o minútu neskôr získava cenné sekundy pre svoje mužstvo, je tu roh.
79'
Protiútok a zároveň prečíslenie dvaja na jedného! Morong s gólovou prihrávkou na Alexa Ivána, ktorý zoči-voči Kirovi triafa len brankára Zemplínčanov. Toto mala byť definitíva!
79'
Pred striedaniami bol ešte nariadený rohový kop. Vysoký center vypadol brankárovi Serede, Rota sa tam nedohodol s jedným zo spoluhráčov.
79'
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Peter Kolesár, prichádza Jurij Zacharkiv.
Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Dino Špehar, prichádza Marek Kuzma.
77'
Sulleyovo zakončenie spoza veľkého vápna Nwolokora neohrozilo. Pri najbližšom prerušení príde k záverečným zmenách na oboch stranách.
76'
Chorvátsky útočník po akcii avizuje smerom na lavičku, že bude musieť striedať. Osobne si myslím, že pred desiatimi minútami mohol ísť z ihriska dole skôr on ako Lačný.
75'
Morong a Špehar sú vynikajúce protiklady v dnešnom stretnutí. Prvý menovaný výborne potiahol akciu po ľavej strane, druhý z dvojice ale cez protihráča aj napriek dostatočnému času zakončiť nedokázal.
74'
Do konca zápasu v tomto momente zostáva približne dvadsať minút. Michalovce hrajú už sedem minút v desiatich, Zemplínčania musia vrhnúť do útoku naozaj všetko.
72'
Tidiane Djiby Ba mierne otrasený po súboji s protihráčom. Stopér ŠKF nevyzerá úplne zdravo.
72'
Morongovi zatiaľ nie je dopriate skórovať, hráč Serede si ale pripísal už dve asistencie.
71'
Dnešné stretnutie sleduje 354 divákov.
70'
Regáli po piatich minútach na trávniku prekopáva bránu Nwolokora po polovysokej prihrávke od Lazarusa Rotu.
69'
A ďalšie dohrávanie súboja, žltú kartu si vyslúžil aj Alex Iván.
68'
Krátke ošetrenie autora zatiaľ posledného gólu. Obaja tréneri môžu striedať už len raz, veľa priestoru na manévrovanie tu nie je.
67'
José David Casado si teraz môže vyčítať žltú kartu spred šiestich minút! Úplne zbytočné dohrávanie súboja s Baézom na deliacej čiare, toto je absolútny skrat v podaní španielskeho záložníka.
66'
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Christos Kountouriotis, prichádza Martin Regáli.
66'
Lačný už s kartovým trestom, to bude asi najväčší dôvod jeho striedania. Oveľa viac bol dnes na tom Špehar, ktorý bol podľa mňa väčším adeptom na odchod z ihriska.
65'
Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Miloš Lačný, prichádza Filip Pankarićan.
65'
Nebol to nejako exaktný nákop, Lačný si navyše o pár sekúnd neskôr pomáhal rukami. Sereďčania s druhým striedaním.
64'
Domáci zahadzujú možnosti na definitívne rozhodnutie. Danylo Beskorovajny si vytrpel aj teraz, keď ho z hranice šestnástky trafil najprv Lačný a potom aj Morong. Rohový kop iClinic zahrá Bilas.
63'
Petrovi Kolesárovi sa táto štandardka vôbec nevydarila, keď pri zatočení lopty guľaté teleso už preťalo hraciu plochu. David Nwolokor pošle loptu do poľa.
62'
Rota sa síce nezmocnil lopty cez Ivána, pravý obranca Michaloviec ale získava tretí rohový kop pre svoje mužstvo.
61'
Po hodine hry nám trochu vzplanuli vášne. José David Casado úplne zbytočne dohrával a niečo vysvetľoval súperovi po odpískaní faulu, Boris Marhefka mu preto bez váhania ukázal žltú kartu. Takéto ohrozovanie spoluhráča sa nepáčilo Milošovi Lačnému, ktorý taktiež videl kartu žltej farby.
60'
Martin Sus v ďalšej skvelej pozícii na gól po spolupráci s Lačným. Teraz to bolo z druhej strany ihriska, Lačný dával Susovi prihrávku do sklzu, obranca Serede v páde trafil iba Kiru v bráne MFK.
58'
Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Stanislav Danko, prichádza Jozef-Šimon Turik.
57'
Lačný mohol bleskurýchlo podkúriť hosťom aj o dve minúty neskôr, to by ale musel jeho center znamenajúci prenesenie hry byť oveľa viac nepresný.
55'
Sereď dala gól!
Deje sa tak až teraz! Adam Morong mal prsty aj v druhom góle. Jeho prudký center opäť z bránkovej čiary musel Matúš Kira vyraziť len na os ihriska, kam už nabiehal ALDO BAÉZ. Záložník ŠKF bez problémov usmernil guľaté teleso do brány. Ďalšie obrovské zaváhanie defenzívy Zemplínčanov.
54'
Ofenzívny priestupok aktívnej Serede, ktorá mohla v druhom dejstve pokojne vyhrávať minimálne o gól.
53'
A znovu Lačný, opäť na vzdialenejšej tyči. Po góle na 1:0 sa ale ostrieľaný kanonier už iba zastreľuje.
52'
Miloš Lačný sa dostal do vzduchu i do zakončenia, hlavička útočníka Serede bola ešte tečovaná. Uvidíme teda ďalší roh.
51'
Prvý roh po zmene strán, zahrá ho nováčik z pravej strany.
50'
Okamžite sa tak domáci mohli dostať do vedenia rovnakým spôsobom, ako v prvom polčase. ŠKF zostáva naďalej pri lopte.
48'
V tej istej minúte si to Špehar mohol vynahradiť gólovou prihrávkou z bránkovej čiary! Skvelá lopta do druhej vlny, striedajúci Martin Sus ale prekopáva bránu a možno aj celý štadión z malého vápna! Neskutočné.
48'
Dino Špehar druhýkrát v zápase zlyháva v koncovke opäť po skvelej robote Moronga. Ofenzívny futbalista Serede sa v rozhodujúcom momente pošmykol.
47'
Hráč Michaloviec už za postrannou čiarou pod dozorom a opaterou lekárov.
46'
Pár sekúnd po začiatku má výrazné problémy Stanislav Danko. Ten utŕžil nejaké rany do tváre, respektíve do oka.
46'
Striedanie v tíme ŠKF iClinic Sereď: z ihriska odchádza Matej Dybala, prichádza Martin Sus.
46'
Začal sa druhý polčas.
Výborný štart do duelu, keď sa najprv presadil Miloš Lačný a na konci úvodnej štvrťhodiny i Peter Kolesár. Sledovali sme útočný futbal, hralo sa zo strany na stranu, hoci nutno povedať, že boli to domáci, ktorí hrozili viac. Napriek všetkému sa ide do šatní za remízového stavu.

Druhý polčas sa začne približne o 18:00.
45+1'
Prvý polčas sa skončil.
45'
Ešte je tu čas na jednu, možno dve akcie. Pri lopte je Sereď, nadstavovať sa nebude ani minúta.
43'
Na druhej strane mohol Danko z uhla vystrašiť Nwolokora. Brankár Serede zasahovať nemusel, lopta totiž letela len do bočnej siete.
42'
José Carrillo a Dino Špehar sa stretli v šprintérskom súboji. Domáci žiadajú po kontakte tejto dvojice pokutový kop, Špehar si totiž Carrilla pekne obhodil, no nedokázal presne zakončiť aj kvôli miernemu dotyku s obrancom súpera. Svoju rolu v tom zahralo aj vybehnutie Kiru.
41'
Krušné minúty pre Michalovce ukončuje až postranný rozhodca a jeho zástavka, ktorá znamená ofsajd. Sereď zahrávala predtým ďalší rohový kop, ani do tretice to ale úspech neprinieslo.
39'
Bilasov center úspešný nebol, Sereď napriek tomu zostáva pri lopte.
38'
Adam Morong dáva najavo svoju nespokojnosť s ukončením brejku. Morong donútil stále mierne zraneného Beskorovajnyho k chybe, lopty sa zmocnil Špehar. Bolo z toho prečíslenie traja na dvoch. Špehar namiesto prihrávky na Moronga či Lačného vystrelil, trafil iba protihráča. Je z toho aspoň roh.
37'
Hra bola prerušená, Boris Marhefka skontroloval stav spomínaného hráča a my môžeme pokračovať.
36'
Najprv Iván a potom Baéz trafili kuriózne Danyla Beskorovajnyho. Slovenský krídelník trafil stopéra Michaloviec do mužských partií riadnou ranou, Baéz následne umiestnil svoju strelu do zadku obrancu MFK.
35'
Peter Kolesár si musel vypomôcť „malou domov“ na Matúša Kiru. Už som spomínal dobrý pressing, ktorý zabezpečuje najmä Morong a Lačný.
34'
Alex Iván z ľavého krídla rozkmital nohy, no jeho delovka bola zblokovaná. Do protiútoku sa rútil Christos Kountouriotis, prešiel možno štyridsať metrov s loptou, avšak zastavil ho Michalík. Michalovská „sedmička“ navyše nešťastne faulovala, Sereď s voľným kopom.
33'
Výsledkom je nepresná prihrávka vzduchom, s ktorou si dodatočne dal rady aj kapitán Serede Ľubomír Michalík.
33'
Tidiane Djiby Ba bol na správnom mieste, keď z hranice malého vápna zrazil strelu Sulleya na rohový kop.
32'
Niekoľko nepresných centrov domáceho mančaftu smerom na hranicu šestnástky, šancu si už pripravujú hostia.
30'
Vhadzovanie sa posúva o niekoľko metrov dozadu a zároveň ho neobstarajú Michalovce, ale domáce ŠKF.
29'
Sereďčania s chybnou rozohrávkou, potrestať to nedokázal Peter Kolesár. Alejandro Mitrano dohrával súboj smerom k vlastnej bráne, hlavný arbiter teraz ušetril hosťujúceho borca od žltej karty.
28'
Lazarus Rota po spomínanom faule na jeho osobu musí byť dokonca aj ošetrovaný. Zemplínčania v krátkej oslabovke.
27'
Prudký center smerom na malé vápno, Boris Marhefka po chvíli rozjímania pískal útočný faul Serede.
26'
Dva rohové kopy pre Sereď v tejto minúte. Adam Morong je pre mňa doteraz s výrazným predstihom najlepším mužom na ihrisku.
24'
Matúš Kira skúsene prečítal hru a vysoký center schoval k sebe na hruď.
23'
Neúnavný Morong získava ďalší faul, proti pravidlám si nedovolene počínal Peter Kolesár. Štandardku od postrannej čiary zahrá Rudolf Bilas.
23'
Vyzeralo to na signál, Lačný prenechal exekúciu Hučkovi, ktorý však po rozbehu trafil iba početný múr.
22'
Na prelome minút bol Til Mavretić v súboji s Morongom až príliš neskoro. Mavretić doslova vzal Moronga cez nohy, je z toho žltá karta a zaujímavý priamy kop z možno dvadsiatich piatich metrov.
20'
Bučko defenzívnym odkopom našiel aj so šťastím Lačného. Celá akcia bola napokon zastavená nepresnou kombináciou práve Lačného s Ivánom.
19'
Hrá sa vo vysokom tempe, nestranný divák sa sťažovať veru nemôže. Obe mužstvá hrajú, ako som už spomínal, prakticky len o piatu priečku.
18'
Center Lačného z hĺbky poľa nemal zmysel. Matúš Kira zobral loptu do náručia a rozohráva nakrátko.
17'
José David Casado teraz ašpiroval na žltú kartu, Boris Marhefka iba výrazne dohovára záložníkovi MFK.
17'
David Nwolokor musel byť zase v strehu, keď Tidiane Djiby Ba úplne nevyriešil súboj so Sulleyom. Zakončovateľ Michaloviec sa zrazil s gólmanom Serede, obaja budú ale v poriadku. Útočný faul.
15'
Z brejku hostia udreli priam dokonale. Akcia z pravého krídla, prihrávka pod do šestnástky od Danka a PETER KOLESÁR aj s výraznou pomocou teču od Michalíka vyrovnáva na 1:1!

Asistencia: Stanislav Danko.
14'
Toto Špehar mohol spraviť lepšie, keď bol sám pri odcentrovaní z bránkovej čiary. Legionára v službách ŠKF to až tak nemuselo mrzieť, k strele sa dostal Morong, ktorý ale iba preveril pozornosť Matúša Kiru.
13'
Lačný po jednoduchom nákope od postrannej čiary pálil z voleja. Danylo Beskorovajny ho výborne tiesnil, aj preto skúsený slovenský útočník netrafil svoj cieľ.
12'
Skvelý pressing Moronga, ktorý je zatiaľ mužom zápasu. Veľké problémy s autorom gólovej prihrávky mal Alejandro Mitrano, ktorý zažíva svoj debut vo Fortuna lige.
11'
Hostia majú za sebou nepodarenú prvú desaťminútovku, tú druhú začínajú síce bez inkasovaného gólu, avšak so žltou kartou. Po taktickom faule v strede poľa ju videl stopér José Carrillo.
9'
Sadam Sulley sa výborne zavesil do vzduchu po nákope spoza rohovej zástavky, hlavou minul bránu Serede o dobrý meter!
8'
Mitrano nejakým spôsobom udržal loptu v hre, dostal sa do pokutového územia, ale už neodcentroval. Rohový kop sa pri absencii Žofčáka chystá rozohrať Danko.
7'
Til Mavretić si taktiež pripisuje strelu na bránu. Sereď ale zatiaľ nedovoľuje protivníkovi vypracovať si lepšiu pozíciu.
6'
Danko so zakončením po akcii sprava. Center na hranicu bieleho bodu, Stanislav Danko to pri koncovke nemal ľahké. Loptu usmernil síce medzi tri žrde, David Nwolokor však so zákrokom problém nemal.
5'
Vysoký nákop na Sulleya, výborne zakročil stopér Djiby Ba. Zemplínčania zaskočení úvodom, neboja sa ale atakovať.
4'
Neskutočný začiatok zo strany ŠKF. Michalovce skúšajú útočiť najmä po ľavej strane a po osi ihriska. Na deliacej čiare si pomohol faulom na aktívneho Moronga Alejandro Mitrano.
2'
Adam Morong sa len tak prehnal okolo trojice obrancov, dostal sa na úroveň bránkovej čiary vo vnútri šestnástky a dával loptu pod seba do druhej vlny. MILOŠ LAČNÝ bol osamotený vo vzdialenosti desiatich metrov od brány a z prvej bez prípravy poslal loptu do siete!

Asistencia: Adam Morong.
1'
Výkop patril domácej Seredi, ktorá hrá v červených dresoch. Hostia z Michaloviec dnes v žltej farbe dresov.
1'
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

ŠKF iClinic Sereď: Nwolokor – Dybala, Michalík (C), Ba, Hučko – Bilas, Baéz – Morong, Špehar, Iván – Lačný.
Náhradníci: Penksa – Kuzma, Ulrich, Pankarićan, Adekuoroye, Lukáčik, Sus.

MFK Zemplín Michalovce: Kira (C) – Rota, Carrillo, Beskorovajny, Mitrano – Casado – Danko, Mavretić – Kountouriotis, Sulley, Kolesár.
Náhradníci: Dráb – Turik, Regáli, Špiriak, Kolesár, Zacharkiv.

Rozhodca: Boris Marhefka – Gabriel Ádám, Martin Vitko.
Po víťazstve Trnavy v Slovnaft Cupe sa nebude hrať ani play-off o miestenku v Európskej lige, obom tímom tak ide prakticky už len o umiestnenie na piatom mieste.

V prípade výhry Michaloviec by MFK viedlo pred Sereďou tri kolá pred koncom o sedem bodov, ak by zvíťazilo ŠKF, tak by sa pôvodný štvorbodový rozdiel scvrkol na jediný bodík.
Štyri kolá pred koncom nadstavbovej časti je už takmer jasné, že Michalovce sa so Sereďou pobijú nanajvýš len o piate miesto.

Zemplínčania sú v tabuľke na piatej priečke, majú 38 bodov a manko deviatich na štvrtý Ružomberok, pričom maximálny bodový výťažok z nasledujúcich kôl sa ustanovil na čísle 12. MFK nemôže byť spokojné ani s negatívnym skóre 34:45. Michalovce posledne doma triumfovali mierne (ne)prekvapivo nad Žilinou 2:1.

Nováčik v aktuálnej sezóne môže byť so sebou spokojný. Vyhol sa bojom o záchranu, stále môže skončiť na piatej pozícii. Na ňu stráca Sereď štyri body, sama ich získala 34. Ani ŠKF sa nemôže popýšiť aktívnym skóre – 30:43. 28. apríla sa celok Serede predstavil v Ružomberku, z ktorého odchádzal domov po najtesnejšej prehre pomerom 0:1.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu Fortuna ligy, konkrétne 7. kola v skupine o titul. Proti sebe sa postavia Sereď a Michalovce.

Stretnutie sa začne o 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.