Fortuna liga Slovensko - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Podbrezová - 3. listopadu 2018   17:00

Trnava
Trnava
14' J. Rada  • 90+2' Čanturišvili (Dangubič)
2:0
(1:0)
Podbrezová
Podbrezová
Trnava
Chudý – Greššák (C), Tóth, Oravec, Čanturišvili – Kulhánek, J. Rada – Jirka, Schirtladze (76. Dangubič), Małecki (73. Čonka) – Ghorbani (84. Janso).
Rusov – Yilmaz, Janso, Čonka, Dangubič, Lupták, Jarovič.
Glova – Kováč, Bednár
Štadión Antona Malatinského
3622 diváků
Podbrezová
Kuciak – Turňa, Magda, Bartoš, Mojžiš – Edge, Kopičár – Viazanko (C), Mikuš (46. Galčík), Leško – Bernadina (61. Voško).
Drobnjak – Tereščenko, Lepieš, Galčík, Bakaľa, Voško.

Spartak po dobrom výkone porazil Podbrezovú 2:0, v prvom polčase otvoril skóre Rada a v závere pridal poistku Čanturišvili.
90+2'
Koniec zápasu.
90+2'
Trnava dala gól!
Rada našiel Dangubiča, ten priťukol VAKHOVI ČANTURIŠVILIMU a Gruzínec poslal loptu k tyči na 2:0.
90'
Nadstavujú sa dve minúty.
88'
Center za obranu berie na prsia Chudý, dlhou prihrávkou hľadá kohosi na hrote útoku.
87'
Hostia pri lopte, hrajú však do plných a iba si vymieňajú loptu pri stredovom kruhu.
84'
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Ali Ghorbani, prichádza Oliver Janso.
83'
Zápas sa pomaly dohráva, tempo pripomína prípravný zápas po prestávke.
81'
Trnava dáva svojmu súperovi zbytočne veľa priestoru. V Zlatých Moravciach sa to v závere neosvedčilo a bola z toho remíza.
80'
Do konca riadnej hracej doby ostáva desať minút. Spartak vedie iba o gól, hrá sa ešte o veľa.
79'
Čonka otáľal so strelou spoza šestnástky až prišiel kontakt a pád na zem. Rozhodca ukazuje, aby hral ďalej.
78'
Trnava sa nevysúva, čaká na chyby súpera a myslí na kontry.
77'
Dnešné stretnutie sleduje 3622 divákov.
76'
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Davit Schirtladze, prichádza Filip Dangubič.
76'
Jirka sa dostal na pravej strane do zakončenia a hostia si po teči takmer dali vlastný gól.
75'
Mojžiš centroval z ľavej strany, ale jeho ponuku neprijal Egde a zle trafil loptu.
74'
Dobre hrajúci Malecki dohral, prichádza Čonka.
73'
Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Patryk Małecki, prichádza Matúš Čonka.
72'
Malecki prenikol po ľavej strane, ale Ghorbaniho nenašiel. Spartak mohol streliť poisťovací gól.
71'
Šancu mali hostia, Voško takmer centrom prekvapil Chudého. Napokon sa skóre nemení.
69'
Až piati domáci hráči išli do kontry, ale v závere si nerozumeli. Ghorbani prihrávku nedostal, hoci bol voľný.
68'
Chudý musel vyboxovať nebezpčenú loptu, ale poradil si skúsene.
68'
Priamy kop pre hostí. Už na polovici Trnavy, pri pravej čiare.
67'
Žltú kartu dostáva Vachtang Čanturišvili (FC Spartak Trnava).
66'
Jirka si vymenil loptu na jeden dotyk s Oravcom, ale zakončenia sa obaja nedočkali.
65'
Podbrezová teraz drží loptu, ale domáci sú na svojej polovici a vyrážajú do kontier.
64'
Pokus Maleckiho mieril do stredu brány Podbrezovej a Kuciak chytá.
63'
Po rohu lopta opäť na kopačke Schirtladzeho. Strela minula bránu.
62'
Schirtladze sa dostal cez stred poľa do zakončenia, ale jeho pokus po zemi Kuciak vytlačil na roh.
62'
Mladík v tíme Podbrezovej nahradil Bernadinu. Toho dnes nebolo veľmi vidieť.
61'
Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Endy Opoku Bernadina, prichádza Peter Voško.
60'
Po hodine hry vidíme v Trnave tlak domácich, gól číslo dva však neprichádza.
58'
Schirtladze našiel Radu, ale toho museli faulovať hostia.
57'
Schirtladze centroval do šestnástky, ale lopta smerovala do územia nikoho.
57'
Roh pre Spartak.
55'
Schirtladze našiel Jirku, ten spätne našiel Kulhánka, ale ten už vymýšľal a trvalo mu kým vystrelí. Mieril pod tlakom do bočnej siete.
54'
Greššák fauloval Bernadinu, rozhdoca píska faul, hostia rozohrajú z polovice ihriska.
53'
Radova jedovka skočila Kuciakovi v rukách, ale napokon ju skúsený gólman udržal.
52'
Faul hostí na Schirtladzeho. Priamy kop pre domácich.
51'
Malecki a Ghorbani sa rútili na bránu hostí, kým však Poliak vystrelil, bol pri ňom vracajúci sa obranca a blokoval jeho pokus.
49'
Spartak aj v druhej polovici pokračuje v tlaku na súpera, Malecki obohral pravú stranu a hľadal Jirku. Tomu však lopta odskočila.
48'
Leškova strela z priameho kopu mierila do rukavíc Chudého.
47'
Faul Oravca na súpera a priamy kop pre hostí. Lopta pred šestnástkou Trnavy.
47'
Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej reagoval na prvý polčas a do hry už nezasiahne Mikuš.
46'
Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Matúš Mikuš, prichádza Roland Galčík.
46'
Začal sa druhý polčas.
Polčas vyhrali domáci 1:0 po pekne strele Radu z priameho kopu. Tlak mali andeli aj neskôr, obrana hostí sa ubránila.
45+2'
Prvý polčas sa skončil.
45+2'
Priamy kop pre Spartak.
45+1'
Žltú kartu dostáva Miroslav Viazanko (FK Železiarne Podbrezová).
45+1'
Nadstavuje sa jedna minúta.
45'
Schirtladze prenikol cez stred poľa a našiel Maleckiho, ten technickou strelou minul bránu hostí.
44'
Záver polčasu v réžii andelov, hostia iba s námahou bránia výsledok, ktorý je aj tak v ich neprospech.
43'
Opäť raz v akcii Rada a jeho center. Kuciak opäť chytá a skóre sa nemení.
42'
Radova centrovaná lopta našla Ghorbaniho a ten hlavičkoval do Kuciaka.
41'
Podbrezová už nemá na kopačkách loptu ako to bolo v prvej časti polčasu, domáci ovládli hru.
39'
Výborné domáce minúty ukončila nepresná prihrávka na Čanturišviliho a hostia sa musia upokojiť.
38'
Domáci teraz držia loptu a tlačia sa na obranu hostí, centre lietajú od Maleckiho aj od Jirku.
37'
Polčas sa pomaly blíži k svojmu koncu, opraty berú do rúk domáci.
36'
Viazanko fauloval Čanturišviliho, Trnavčania zrejme pochopili kade bude viesť cesta k zakončeniu.
34'
Tlak Trnavy, Malecki sa cez ľavú stranu dostáva do hry, Turňa dnes má zrejme deň otvorených dverí. A to už hrá so žltou kartou.
33'
Malecki sa dostal cez Turňu do šestnástky, našiel Ghorbaniho a ten namiesto strely padol ako zlý herec.
32'
Priamy kop pre hostí. ale za taký pokus z poľa by sa nemusel hanbiť nejeden kicker v NFL.
31'
Lopta z Leškovho rohu odhlavičkovaná do bezpečia z pohľadu Trnavy, obliehanie polovici domácej časti ihriska sa nekončí.
30'
Roh pre hostí.
29'
Smerom vpred to u domácich zjavne skončilo gólom Radu. Inak iba kazia prihrávky Podbrezovej, divákov príliš nebavia.
28'
Takmer všetci Trnavčania sú na svojej polovici, Kopičár si ťukol s Bernadinom a poslal na Chudého strelu po zemi.
27'
Faul na strede ihriska. Hostia rozohrávajú, ale Spartak sa stihol vrátiť do svojich pozícií.
26'
Väčšiu časť prvého polčasu máme za sebou, Trnava kontroluje hru, ale sympatické je, že hostia sa snažia stále čosi vymyslieť.
25'
Pred Viazankom zasahoval Čanturišvili a treba ho pochváliť. Hru čítal skvele, skúsený borec nemal šancu.
24'
Turňa loptu nevyviezol, naopak stratil ju a musel faulovať Maleckiho.
23'
Žltú kartu dostáva Matúš Turňa (FK Železiarne Podbrezová).
22'
Pred nabiehajúcim Leškom odkopol loptu Chudý, zmaril tak pokus hostí na vyrovnanie.
21'
Spartak hrá bez jedného hráča, Tóth ide už po svojich k autovej čiare.
20'
Je to práve Tóth, kto ostal ležať na zemi po útoku hostí. Sú pri ňom lekári, zdá sa to byť vážnejšie.
19'
Šéfom obrany by pri absencii Godála mal byť dnes Tóth, uvidíme ako sa jemu a jeho kolegom bude vzadu dariť.
18'
Čanturišvili sa pretiahol cez šestnástku a poslal na Kuciaka strelu, ten však chytá, stál na správnom mieste.
17'
Rýchly gól dal zabudnúť na zlyhanie Maleckiho z úvodu zápasu, Spartak sa môže upokojiť.
16'
Malecki sa nezdá, teraz si našiel miesto na strelu, ale jeho technický pokus skončil tresne mimo brány Kuciaka,
14'
Priamy kop ako z veľkej knihy. JAKUB RADA to trafil famózne. Spartak Trnava vedie 1:0.
12'
Faul na Maleckiho a priamy kop pre Spartak z hranice šestnástky.
11'
Pokusy Spartaka sa nedostanú k šestnástke Kuciaka a Ghorbani si agilne chodí po lopty dozadu.
10'
Leško centruje do šestnástky, jeho blokovanú ponuku chcel využiť Kopičár, ale mieril vysoko a nepresne.
9'
Hostia nedbali na šancu Trnavy a hrajú si svoje. Tlak ani tentoraz nepomohol a obrana domácich odolala.
8'
Spartak mohol viesť, ale Poliak ukázal akú zlú formu má. Kuciak ho vychytal.
7'
Malecki unikol po chybe obrany a sám pred Kuciakom zaváhal,
5'
Jirkova centrovaná lopta mierila mimo brány Kuciaka a hostia môžu pomaly rozohrať.
4'
Boj Ghorbaniho o loptu znamenal faul Podbrezovej. Po rozohrávke sa situácia zopakovala a opäť priamy kop pre Spartak. Blízko šestnástky hostí.
3'
Center skončil u Chudého, ale mal s loptou dosť problémov. Napokon sa situácia upokojila a Spartak vyrážal do útoku.
2'
Priamy kop pre Podbrezovú, center asi z polovice trnavskej časti.
1'
Trnavčania začali prekvapivo na troch obrancov, v úvodných sekundách majú loptu na kopačkách hostia.
1'
Stretnutie sa práve začalo.
-27'
Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Chudý – Greššák (C), Tóth, Oravec, Čanturišvili – Kulhánek, J. Rada – Jirka, Schirtladze, Małecki – Ghorbani.
Náhradníci: Rusov – Yilmaz, Janso, Čonka, Dangubič, Lupták, Jarovič.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Magda, Bartoš, Mojžiš – Edge, Kopičár – Viazanko (C), Mikuš, Leško – Bernadina.
Náhradníci: Drobnjak – Tereščenko, Lepieš, Galčík, Bakaľa, Voško.

Rozhodca: Glova – Kováč, Bednár.
V štvrnástom kole Fortuna ligy hostí Spartak Trnava na svojom štadióne tabuľkového suseda z Podbrezovej. Zápas sa začína v sobotu od 17.00. Oba tímy delí jeden bod.

FC Spartak Trnava

Trnavčania majú vo Fortuna lige po trinástich kolách majú na svojom konte pätnásť bodov, v ostatnom kole smolne remizovali v Zlatých Moravciach 1:1.

Trnavčania majú dobrú defenzívu, v trinástich kolách inkasovali trinásť razy. V útoku sa im nedarí, skórovali iba pätnásťkrát.

„Disponujú dobrým tímom. Vedia, čo chcú hrať, vychádzajú zo zabezpečenej obrany. Pripravili sme sa, chceme vyhrať,“ zdôraznil defenzívny univerzál Matej Oravec pre oficiálnu klubovú webstránku.

Po zranení v Zlatých Moravciach je otázny štart kapitána Godála, je možné, že gro základnej zostavy bude tréner Látal šetriť, vo štvrtok čaká andelov zápas na pôde Dinama Záhreb. Hrať by nemal ani Marek Bakoš či Fabian Miesenboeck, aktuálne najlepší strelec Spartaka v lige s tromi gólmi.

FK Železiarne Podbrezová

Podbrezová vyhrala päť zápasov v jednom remizovala a v siedmych duelov prehrala. Skóre Podbrezovej je pasívne, 15:21.

V ostatných troch zápasoch však súper Spartaka prehral, najprv v Žiline 0:2, neskôr v Dunajskej Strede 2:3 a napokon aj so Slovanom 0:2.

Podbrezovej budú chýbať vykartovaní Baran a Sedláček, otázny je štart Obročníka, hrať nebudú ani Wiezik a Njire.

Rozdiel medzi tímami je jeden bod, zápas dôležitý z pohľadu priblíženia sa k postupu do prvej šestky.

Zápas má favorita, na výhru Trnavy je kurz 1,45. Remíza sa dá podať za kurz 4,40 a výhru hostí značí kurz 5,80.

Zápas rozhoduje ako hlavný arbiter Filip Glova, na čiarach mu budú asistovať Peter Kováč a Peter Bednár.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.