Fortuna liga Slovensko - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Z. Moravce - Vráble - 30. března 2019   17:00

Trnava
Trnava
0:1
(0:0)
Z. Moravce - Vráble
87' Práznovský
Trnava
Bolek – Turňa, Abena, Janečka, Čonka – Markoski (62. A. Lovás), Grendel (C), Pekár (61. Sloboda), Miesenböck – Depetris, Ku. Yilmaz.
Takáč – Ashiru, A. Lovás, Dudl, Hing-Glover, Lovat, Sloboda.
Chovan – Čögley, Kwin Kwin (67. Práznovský), Asanović, Brašeň – Grozdanovski – Švec (58. Orávik), Ďubek (C), Ľupták (85. Karlík), Válovčan – Dočekal.
Krnáč – Chren, Karlík, Práznovský, Duga, Orávik, Tkáč.

Hosté z Vion Zlaté Moravce – Vráble vyloupili trnavský stadion a postarali se o obrovské překvapení, když dokázali poprvé v sezoně bodovat na hřišti soupeře. O vítěznou trefu se postaral v 87. minutě Oliver Práznovský.

Z mé strany je to pro dnešek vše, pěkný zbytek víkendu.
90+4'
90+2'
Žlutou kartu dostává Martin Válovčan (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
90'
Chovan podběhl vysoký míč a Lovás ji málem dorazil do prázdné brány. Hosté se štěstím stále drží jednobrankové vedení.
87'
Zlaté Moravce daly gól! Duběk rozehrál rohový kop přesně na hlavu OLIVERA PRÁZNOVSKÉHO a v Trnnavě máme zaděláno na obrovské překvapení. Hosté se tři minuty před koncem základní hrací doby dostávají do vedení.
86'
Ďubek vybojoval roh, domácí se budou muset bránit.
85'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Branislav Ľupták, přichází Karol Karlík.
84'
Grendelův roh skončil Abenovou hlavičkou, ale ohrožení brány z toho nakonec nebylo.
83'
Čonka zaváhal, míč se dostal k Lovásovi, který vybojoval rohový kop.
82'
Přímý kop pro Spartak, míč je asi třicet metrů od Chovanovy brány. Hostující golman sbírá míč ze vzduchu a rychle rozehrává.
81'
Žlutou kartu dostává Peter Orávik (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
80'
Lovás přebral míč od Slobody a centroval směrem na Chovanovu bránu.
79'
Čögley dostal míčem do tváře, Janečkův centr jej poslal k zemi.
78'
Depetris byl faulován, míč se nachází na polovině hostujícího mužstva.
77'
Hosté budou zahrávat další rohový kop.
76'
Dnešní utkání sleduje 2390 diváků.
75'
Faul domácích, Grendel to přehnal s agresivitou při napadání.
73'
Roh pro hosty.
73'
Dubekův roh letěl do šestnáctky, Depetris vykopl na poslední chvíi míč směřující do branky pryč od domácí svatyně.
72'
Válovčan vletě do šestnáctky Trnavy, míč si pokopl víc, než chtěl, ale vybojoval aspoň roh.
71'
Brašeň je za postranní čarou, hra může pokračovat.
70'
Lovás fauloval Brašeně, který zůstal ležet na trávníku.
69'
Do konce zápasu zbývá posledních dvacet minut, zatím pořád čekáme na nějakou větší šanci.
67'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Noe Achille Amban Kwin, přichází Oliver Práznovský.
66'
Dlouhý míč z vlastní poloviny mířil na nabíhajícího Yilmaze, ale Chovan situaci přečetl a byl u balonu dřív.
64'
Miesenböck našel nebíhajícíhoDepetrise, ten přihrával pod sebe na Lováse, ale jeho šanci na poslední chvíli zhatil jeden z bráníchc hráčů.
63'
Aktivitu přebrali hosté, ale nepřesná přihrávka je připravila o šanci na protiútok. Podobně si ale počínali i domácí a míč je opět u Chovana.
62'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Kire Markoski, přichází Andrej Lovás.
61'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Štefan Pekár, přichází Anton Sloboda.
60'
Přímý kop pro Spartak, míč je na hranici šestnáctky.
59'
Kwin zůstal ležet na zemi a musí být ošetřený.
58'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Jakub Švec, přichází Peter Orávik.
57'
Hru obou celků doprovází spousta nepřesností, diváci na tribunách se příliš nebaví.
55'
Brašeň zkusil kolmicí vysunout svého spoluhráče, přihrávce ale chyběla přesnost.
54'
Hlavička od jednoho z trnavských hráčů mířila mimo Chovanovu bránu.
53'
Miesenböck vybojoval rohový kop pro Trnavu.
52'
Turňa se dostal až do šestnáctky, přihrávkou pod sebe hledal spoluhráče, ale hostující obrana byla u míče dřív.
50'
Žlutou kartu dostává Tomče Grozdanovski (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
49'
Janečka napodobil svého kolegu a chyboval. Dočekal si naváděl míč příliš pomalu a nakonec nedokázal nic vymyslet.
48'
Turňa si neprve poradil s napadajícím protihráčem, poté ale vyrobil kiks a musel svou chybu rychle napravovat.
47'
Markosi centroval z pravé strany, míč si našel Grendel, ale tomu střela nesedla a Chovan byl v podstatě bez práce.
46'
Oba celky nastupují do druhého poločasu ve stejném složení.
46'
Prvních pětačtyřicet minut zápas nám moc fotbalové krásy nenabídlo. Domácí se snaží potvrdit roli papírového favorita, ale žádnou výraznější šanci si nevypracovali a tak máme po úvodním poločase stále stav 0:0.
45'
45'
Začala se poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu.
44'
Čonka šel do klička, ale bez rychlosti. Chovan míč odkopává.
42'
Abena nevěděl, co s míčem, tak jen poslal dlouhý míč za obranu, který pro sebe sebral Chovan.
41'
Hosté už jsou na domácí polovině, útočná snaha ale záhy končí a míč mají v moci opět hráči Trnavy.
40'
Grendel se pomalu zvedá ze země, hra je na chvíli přerušena. Míč ma Chovan a hosté se pokusí něco vymyslet na domácí defenzivu.
39'
Protiútok Vionu se končí neúspěchem, Pekár centrovaný míč srazil na roh. Z něj hosté vytěžili jen ofsajdové postavení Švece.
37'
Kwin se dostal po centru do šestnáctky k hlavičce, ale míč mířil jen nad břevno Bolkovy brány.
36'
Na druhé straně se dostávali do útoku Válovčan a Dočekal, ale prvnímu jmenovanému míč odskočil a celá akce je tak zmařena.
35'
Spartak na polovině Vionu, Miesenböck se dostal k centru z levé strany, ale stoper hostů míč odkopl.
33'
Akce skončila centrem Dočekala, jeho pokus v pohodě chytil do rukavic Bolek.
33'
Miesenböck prováhal správný čas k centru, který mu zbklokoval Grozdanovski. Trnava se musí bránit.
32'
Hosté faulovali, na trávníku se ocitl Grendel.
31'
Chovan zblokoval střelecký pokus Depetrise.
30'
Roh pro Spartak, míč si bere Grendel.
29'
Vysoký míč sbírá ze vzduchu Bolek.
28'
Nezadařilo se ani Grendelovi, jeho centr na Miesenböcka nenašel ani Rakušana, ani nikoho dalšího v domácím dresu.
27'
Dobrá akce přes pravou stranu Trnavy. Markoski si přebral míč a hledal centrem Depetrise. U míče ale byli dříve hostující obránci, kteří míč odklidili do bezpečí.
26'
Abena chyboval, ale Turňa si dal víc záležet a ve spolupráci s Bolkem situaci zvládl.
25'
Janečka si pohlídal Dočekala a nedovolil mu postupovat dál na Bolka. Balon má v moci domácí brankář.
23'
Centrující čonka trefil pouze Válovčana, míč se sice dostal až před Chovana, ale před ním nebyl nikdo z domácích útočníků.
22'
Postupný útok domácích naráží na připravenou defenzivu Vionu.
20'
V prvních dvaceti minutách nevidíme v Trnavě žádný pohledný fotbal, většinou se hra odehrává ve středu hřiště.
19'
Depetris už pronikal s míčem na brankáře, jeho šanci ale zmařil praporek pomezního.
18'
Válovčan faulován, provinil se Grendel.
17'
Pozdrav pro hostujícího brankáře, ten poslal míč na své útočně laděné spoluhráče, vše ukončil Abena dobrým defenzivním zákrokem. Míč opět u Bolka.
16'
Centr z levé strany hostů, Bolek míč jen kontroloval pohledem.
15'
Tribuny trnavského stadionu jsou hodně prořídlé. Odhadem si na dnešní zápas našly cestu zhruba dvě tisícovky diváků.
14'
U míče po delším čase opět hosté, ale Ďubek nedostal žádný prostok. Rozehrávat bude Bolek.
13'
Přímý kop pro Spartak. Z poloviny soupeře poslal Čonka míč na Miesenböcka, ten zahrál rukou a celá akce končí.
12'
Grendel se dostal po přiťuknutí Miesenböcka k centru z levé strany, ale Chovan míč chytá.
11'
Čonka hodně alibisticky hledal Depetrise, ten byl dobře pokrytý, navíc mu chyběla i potřebná rychlost.
10'
Depetris byl faulován, u míče jsou opět hráči Spartaku.
8'
Ani tento pokus nebyl úspěšný, Bolek může poslat míč zpět do hry.
8'
Pekár zakopl o míč, následně fauloval a hosté mají k dispozicí přímý kop.
7'
Ďubekův míč za obranu, ale Bolek jeho úmysl přečetl a bere míč do svých rukou.
6'
Trnava na výletě u soupeře, Všichni hráči jsou na polovioně Vionu.
5'
Faul na straně hostů. Míč bude centrován z pravé strany pokutového území.
4'
Čögley vyhrál na svém postu hlavičkový souboj, míč má domácí Abena.
3'
Ďubek padáčkem našel za zdí pouze připraveného Markoskiho a Spartak se může vydat do útoku.
2'
Přímý kop pro hosty, míč je asi 30 metrů od Bolkovy brány.
2'
Janečka si vyměnil míč s Grendelem a trnavský útok skončil na polovině soupeře. Hra je zatím hodně opatrná z obou stran.
1'
Hosté rozehráli, jejcih útočná snaha ale skončila dřív než začala.
1'

FC Spartak Trnava: Bolek – Turňa, Abena, Janečka, Čonka – Markoski, Grendel (C), Pekár, Miesenböck – Depetris, Ku. Yilmaz.
Náhradníci: Takáč – Ashiru, A. Lovás, Dudl, Hing-Glover, Lovat, Sloboda.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Chovan – Čögley, Kwin Kwin, Asanović, Brašeň – Grozdanovski – Švec, Ďubek (C), Ľupták, Válovčan – Dočekal.
Náhradníci: Krnáč – Chren, Karlík, Práznovský, Duga, Orávik, Tkáč..
Ve druhém kole nadstavbové části o udržení ve Fortuna Lize hostí Spartak Trnava na svém stadionu Vion Zlaté Moravce – Vráble. Zápas začíná s úderem 17. hodiny.

FC Spartak Trnava

Spartakovci mají na svém kontě 28 bodů a vedou pořadí tabulky o udržení se v nejvyšší slovenské fotbalové lize. V posledním kole vyhráli v Trenčíně díky gólu Slobody 0:1. V tabulce má Trnava tříbodový náskok na druhou Nitru. Na svém hřišti má v letošní sezoně Spartak bilanci 7 – 1 – 3 a do zápasu s předposledními Zlatými Moravci jde v pozici jasného favorita.

Domácímu trenérovi by už měl být k dispozici kapitán Grendel, hrát by měl i Depetris. Rameno trápí Rusova, Košúta zase achilovka. V brance by se měl představit Bolek, který před deseti lety nastupoval v dresu dnešního soupeře.

Vion Zlaté Moravce – Vráble

Zlaté Moravce momentálně drží v rukou společně se Senicí Černého Petra. V posledním kole sice dokázaly v souboji dvou nejhorších celků právě Senici na svém stadionu porazit (3:2), i tak ale na jedenáctém barážovém místě ztrácí na desátou Podbrezovou už pět bodů.

Vion je na hřištích soupeřů doslova bezzubý, z jedenácti utkání nevybojoval ani jeden bod při hrozivém skóre 4:29. V prvním vzájemném utkání sezony vyhrála Trnava 1:0, když výhru zařídil Vlasko z pokutového kopu. Odveta skončila 1:1, když opět obě branky padly z penalt. Nejprve skóre otevřel v 81. Grendel, v nastavení vyrovnal Urgela.

Zápas rozhoduje jako hlavní rozhodčí Jozef Pavlík, asistovat mu budou Erik Weiss a Peter Jenčura.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.