Fortuna liga Slovensko - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nitra : Senica - 20. června 2020   17:00

Nitra
Nitra
59' Šefčík  • 83' Ristovski
2:0
(0:0)
Senica
Senica
Nitra
Šípoš – Kuník, Podhorin, Němčaninov – Magda, Šefčík (83. Hambálek), De Jesus Nascimento, Faško (75. Javorčić), Vrábel (66. Muleme) – Chobot – Ristovski.
Búš – Kóša, Javorčić, Fabiš, Muleme, Kuliš, Hambálek.
Senica
Vorel – Deket (66. Mihal), Didiba, Lukáčik – Eneji, Addo, Totka, Buchel (76. Sulley) – Meliš, Duda, Černák (66. Kučera).
Chropovský – Sulley, Mihal, Yenne, Kučera, Buchel.

Nitra uhrála velice důležité tři body, které ji mohou zachránit v nejvyšší soutěži. Senicu dnes přehrála poměrem 2:0. Branky jsme viděli až po pauze. V 59. minutě se trefil Šefčík a zhruba deset minut před koncem také Ristovski.

V druhém zápase skupiny o udržení Trenčín vyhrál na půdě Zlatých Moravců 3:2 a pojistil si první místo v této skupině. Nitra na páté příčce odskočila poslednímu Pohronie o 6 bodů.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:17.
90+3'
90+2'
Minutu před koncem získal míč Didiba, který operuje skoro až na hrotu útoku.
90+1'
Moses vystřelil velice nebezpečně. Šípoš musel zasahovat na brankové čáře. Senica měla k dispozici zřejmě největší šanci v tomto zápase.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby se nastavují tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Daniel Magda (FC Nitra).
88'
Nitra velice dobře zvládá své defenzivní povinnosti. Senica se sice snaží něco vymyslet, ale zřejmě je už pozdě.
87'
Muleme posunul míč na Hambálka, který byl faulován. Nitra tak zůstává u míče.
86'
Žlutou kartu dostává Tomáš Hambálek (FC Nitra).
85'
Domácí drží míč na svých kopačkách a v tuto chvíli to vypadá, že z tohoto střetnutí opravdu odejdou jako vítězové.
83'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Samuel Šefčík, přichází Tomáš Hambálek.
83'
Nitra právě vstřelila branku!
Nitra odskakuje do dvoubrankového vedení! Šefčík v pokutovém území našel hlavu útočníka MILANA RISTOVSKÉHO, který se dokázal prosadit. Centr byl navíc ještě přizvednutý Didibou, takže i tento moment domácím k druhé brance pomohl. 2:0.
81'
Dnešní zápas sleduje 285 diváků.
80'
Chobot Kučeru doslova sestřelil. Střídající hráč hostů byl jednoznačným způsobem faulován.
79'
Didiba si v souboji s Ristovským pomohl faulem. Domácí se pokusili o rychlou rozehrávku na krátko.
77'
Mosesův centr nebyl přesný. O chvíli později Nitra odkopává míč daleko od své brány.
76'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Filip Buchel, přichází Sadam Sulley.
75'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Michal Faško, přichází Duje Javorčić.
74'
Senica se snažila vydat vpřed, jenže Totkovi přihrávka znovu nevyšla.
72'
Vorel teď skvěle zasáhl proti hlavičce z bezprostřední blízkosti. Český brankář Senice svůj celek prozatím udržel ve hře.
71'
Totka našel Dudu, který však z následného souboje nevyšel vítězně.
70'
Didiba čistým způsobem odzbrojil Faška od míče. Poté si pomohl s brankářem Vorlem.
69'
Nitra je stále aktivní na míči. Momentálně kombinuje na středu hřiště.
67'
Hostující protesty nad brankovou situací i nadále pokračují. Senica se však musí i nadále soustředit na svůj výkon.
66'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Ondrej Vrábel, přichází Isaac Muleme.
66'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Filip Deket, přichází Mario Mihal.
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Filip Černák, přichází Lukáš Kučera.
65'
Šefčíkův rohový kop byl přetažný. Žádného z domácích hráčů ve vápně nenašel.
63'
Addo si hrál dlouho s míčem v přehuštěném území, poté jej posunul na Buchela. Druhému jmenovanému ale centr nevyšel.
62'
Senica chce odpovědět. Nyní bude rozehrávat standardní situaci.
60'
Gólman Vorel viděl za protesty žlutou kartu.
59'
Velmi kontroverzní moment byl k vidění v Nitře. SAMUEL ŠEFČÍK sice pěknou ránou skóroval, ale podle všeho míč nepřešel brankovou čáru. Balón se odrazil od břevna do levé tyče. Nitra však opravdu vede, protože rozhodčí rozhodli, že tuto situaci označí jako brankovou. 1:0.
57'
Senica po delší době vystřelila. Totkovu ránu ale zablokoval Němčaninov.
55'
Němčaninov se při jednom ze soubojů ve vápně zranil. Jakmile však domácí mířili zase dopředu, tak se z trávníku velmi rychle zvedl.
53'
O minutu později domácí útočili z levé strany. Chobot centroval z levé strany, ovšem nikoho v kloudné pozici nenašel.
52'
Nitra také po změně stran působí lepším dojmem. Domácí hrají velice rychle a snaží se soupeře dostat pod tlak. Dneska Nitra potřebuje vyhrát, jestli se chce v nejvyšší soutěži udržet.
50'
Šefčík sklepával míč na Chobota, kterého ale ve správný okamžik zastavil Lukáčik.
48'
Ristovski přistrčil míč do strany svému spoluhráči. Dalekonosná následná rána ale gólové parametry neměla.
48'
Nákop od Faška byl sražen. U míče ale i nadále zůstává Nitra.
47'
Jesus vybojoval faul těsně u postranní čáry. Hned na začátku druhé půle budou mít domácí k dispozici standardní situaci.
46'
První poločas je za námi. Nitra byl lepším týmem, ovšem branku vsítit nedokázala. Senica bude muset ve druhém poločase zabrat, jestliže chce na půdě svého soupeře dnes bodovat. Největší šanci měl Samuel Šefčík, jenž se k zajímavému zakončení dostal hned dvakrát.
45+2'
45+1'
Žlutou kartu dostává Peter Moses Eneji (FK Senica).
44'
Addo velmi špatně rozehrál a Nitra mohla vyrazit do protiútoku tři na jednoho. Didiba ale skvěle zasáhl.
43'
Chybu v obraně hostů mohl trestat Faško, jenže také neuspěl. Přihrávku Ristovského využít nedokázal.
42'
Addo se pokusil o centr, který však skončil v blízkosti rohového praporku. Bude se však vhazovat aut.
40'
Šípoš si mohl připsat podíl na gólu. Jeho dlouhý nákop našel Chobota, který si míč zpracoval a poté jej přihrál Ristovskému. Domácí útočník se rázem zjevil osamocen v šestnáctce. Vystřelil po zemi, ale Vorel skvěle zasáhl.
39'
Peter Moses pálil z velké dálky nad horní tyč. Šípoš zasahovat rozhodně nemusel.
37'
Faško se snažil postupovat dopředu středem hřiště, ale jakmile volil přihrávku do strany, tak byl okamžitě odzbrojen.
36'
Domácí se znovu snažili natlačit dopředu, ovšem neuspěli. Skluz Magdy na Buchela přišel po konci útočné akce Nitry.
34'
Žlutou kartu dostává Dmytro Němčaninov (FC Nitra).
33'
Šefčík se dostal do další velké gólové šance. Přestože hosté signalizovali ofsajd, tak hra pokračovala dále. Záložník Nitry ale trefil pouze boční síť.
31'
Magda předvedl v souboji s Deketem skvělou kličku. K následnému centru se ale neprobil.
30'
Za námi je 30 minut. Nitra trochu polevila ze svého úvodního tlaku. Senica se častěji dostává do hry, ale v koncovce zatím vůbec není nebezpečná.
28'
Moses sice byl atakován těsně před šestnáctkou, ale faul se nepískal. Vzápětí musel na druhé straně zasahovat Didiba, který si poradil s přihrávkou na Ristovského.
27'
Nitra se vydala do poměrně přímočarého protiútoku. Finální fáze však dva ofenzivní hráče domácích neposlechla.
25'
Nitra teď vůbec nenapadá. Snaží se alespoň na chvíli vydechnout a poté se pokusí opětovně zaútočit.
24'
Černák nedoběhl míč na levé straně. Senica však v posledních chvílích svou aktivitu zvýšila.
23'
Deket našel Buchela, který si míč nezpracoval podle představ. Nebezpečí zažehnal Chobot, který Buchelovi nedal možnost k dalšímu centru.
21'
Šefčík velmi pěknou průnikovou přihrávkou vybídl Faška, který však z dobré pozice hostující bránu netrefil. Střela šla vedle pravé tyče.
19'
Domácí za malou chvíli rozehrají volný přímý kop. Faulován byl Šefčík.
16'
Senica zatím směrem dopředu vůbec nic nepřevedla. Hra zůstává pod kontrolou Nitry.
14'
Buchel si v souboji s Chobotem pomohl faulem. Asistent rozhodčího celou sitauci viděl velice dobře.
12'
Nitra je v úvodních minutách jednoznačně lepší. Požár ve vápně hostů musel hasit pohotový Vorel.
10'
Vrábel se dostal za obranu. Jeho následná střela mu nesedla dle představ. Nitra měla smůlu, protože se jednalo o první vážnější šanci tohoto klání.
7'
Vorel dokázal vyboxovat rohový kop domácích před sebe. Následná střela z dálky se ale neujala.
6'
Žlutou kartu dostává Ondrej Vrábel (FC Nitra).
3'
Vrábel se střetl právě s Vorlem. Českému brankáři ve službách Senice se to pochopitelně nelíbí.
2'
Vorel si připsal první zákrok tohoto utkání. Následoval faul hostů ve středu hrací plochy.
1'

FC Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Němčaninov – Magda, Šefčík, De Jesus Nascimento, Faško, Vrábel – Chobot – Ristovski.
Náhradníci: Búš – Kóša, Javorčić, Fabiš, Muleme, Kuliš, Hambálek.

FK Senica: Vorel – Deket, Didiba, Lukáčik – Eneji, Addo, Totka, Buchel – Meliš, Duda, Černák.
Náhradníci: Chropovský – Sulley, Mihal, Yenne, Kučera, Buchel..
Nitra nutně potřebuje bodovat, neboť na poslední pozici, která by znamenala boj o udržení v baráži má náskok pouhých tří bodů. Tento celek dosud získal 19 bodů, ale v celé sezoně vsítil jen 18 branek, což je v celé lize nejméně. V minulém kole Nitra prohrála na hřišti Zlatých Moravců 1:2. Čtyři kola před koncem tak ani zdaleka nemá jisté setrvání v nejvyšší soutěži. Nejlepším střelcem tohoto celku je mladý makedonský útočník Milan Ristovski, jenž nastřílel 9 branek.

Senica je na tom o poznání lépe. Na poslední Pohronie má náskok devíti bodů. Senica je na třetí příčce ve skupině o udržení a podle všeho by záchranářské starosti mít neměla. V minulém kole remizovala se Seredí 1:1. Nejlepšími střelci týmu jsou čtyřbrankoví Samson Akinyoola a Peter Moses Eneji. Druhý jmenovaný stihl vsítit čtyři góly za osm zápasů.
Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z nadstavbové části slovenské Fortuna ligy. Ve skupině o udržení dnes fotbalisté klubu FC Nitra přivítají tým FK Senica. Utkání začíná v 17:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.