Fortuna liga Slovensko - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pohronie : Žilina - 22. února 2020   14:00

Pohronie
Pohronie
0:1
(0:0)
Žilina
Žilina
75' Kurminowski
Pohronie
Jenčo – Župa, Jacko, Pavlík, Hatok – Obročník, Pellegrini (C), Chríbik (80. Blahút) – Abrahám, Tandir, Mazan.
Luksch – Gerebenits, Matić, Dzurík, Blahút, Badolo, Jacy.
Prešinský – Borsányi, Jekkel
Futbalový štadión Žiar nad Hronom
1309 diváků
Žilina
Holec – Kiwior, Králik, Minárik – Demiri, Ďuriš (90+2. Iľko), Fazlagić, Káčer (C), Anang (90+2. Vallo) – Balaj, Jánošík (64. Kurminowski).
Volešák – Kopas, Bichakhchyan, Vallo, Iľko, Sluka, Kurminowski.

Dnes ve Žiaru nad Hronom viděli zajimávé utkání, ze kterého se více těší hosté ze Žiliny. Šošoni udeřili v 75.minutě po střele k bližší tyči Kurmunowského, hosté si tak odvážejí na sever Slovenska tři body.
90+2'
90+2'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Benson Anang, přichází Kristián Vallo.
90+2'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Dávid Ďuriš, přichází Patrik Iľko.
90+1'
Čtvrtý rozhodčí signalizuje 2. minuty nastavení.
90'
Žlutou kartu dostává Jakub Piotr Kiwior (MŠK Žilina).
90'
Žlutou kartu dostává Ismar Tandir (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).
87'
Domácí Pohronie zvyšuje tlak, a ted' má většinou míč ve vlastních rukou.
84'
Od domácího Michala Obročníka jsme viděli nepřijemný zákrok na Dávida Ďuriše. Domáci futbalista může být rád, že nevidí žlutý kartónek.
81'
Trenér domácích tak reaguje na stav utkání a střídá poprvé v utkání.
80'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Peter Chríbik, přichází Patrik Blahút.
Dnešní utkání sleduje 1309 diváků.
75'
Žilina právě vstřelila branku!

To byl tah! Filip Balaj výborne našel přes Pavlíka DAWIDA KURMINOWSKEHO. Onen hráč se přiblížil k brance a zblízka se levačkou prosadil.
69'
Žilinský Káčer se snažil jako správný kapitán vzít míč na své nohy a přesprintovat s ním dopředu. Daleko se však nedostal, fauloval ho nedovoleným způsobem Dzúrik.
66'
Chytrý žilinský signál po standartce zahrál Kačer směrem před šestnáctku na spoluhráče, který dával Demirimu do vápna. Ten se však byl v ofsajdu.
64'
Máme tady první střídání zápasu.
60'
Žilinský Demiri dostává žlutou kartu za protesty vůči rozhodnutí rozhodčího.
53'
Na levé straně si míč potahal Besir Demir. Jej však výborně dostoupil Dzúrik a nedovolil žilinského hráči získat míč na útočné polovině.
49'
Demir na útočné polovině nepřihral Jánošíkovi, následně se protlačí přes Kiwiora Ismar Tandir. Žilinský obránce odebral protihráčovi míč na obranné polovině získává Pohronie.
46'
Do druhého poločasu vybíhají oba manšafty beze změn.
46'
První poločas nenabídl zajimavý fotbal pro oko diváka, iproto je po prvním dějstvím stav 0:0.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí Prešinský nastavuje jednu minutu.
41'
Domácí brankář Jenčo rozehrával míč od branky. V souboji si rukama pomáhal Tandir proti Kiwiorovi a hlavní rozhodčí přisoudil míč spravedlivě pro hráče Žiliny.
37'
Káčerovi se šikovně úkázal Lukáš Jánošík. Vypadalo to však nadějně, ovšem pomezní signalizoval ofsajd.
33'
Fazlagić se provinil na hranici šestnástky vůči Pellegrinimu hlavní rozhodčí s ním neměl slitování a udělil mu žlutou kartu.
29'
Kiwior posunul míč na kraj hřiště a následně se k ní dostal Balaj. Tomu už další přihrávka vůbec nevyšla.
24'
Anang šikovně hodil aut ovšem jen do míst, kde byl Jánošík hlídáný třemi domácími hráči.
20'
Nechybělo mnoho a žilinský Benson tvrdým skluzem málem sestřelil z trávniku Pellegrini. Naštěstí žádný zákrak se neuskutečnil.
16'
Dnešní stav trávníku není vůbec dobrý. Uvidíme jak si oba týmy stoutou překážkou vyrovnají.
12'
První gólová situace. Z levé strany odcentroval Ďuriš našel Jánošíka ten ovšem hlavou trefil jen nohy brankáře Jenča.
8'
Hostující Kiwior spadnul na trávnik a musel sa okamžitě zapojit do defenzívy. Pohronie má rohový kop.
5'
Po dalším rohovém kopu šošonú maji domácí míč na svých kopačkách a mohou postupovat k bráně hostí.
3'
Šošoni mají první rohový kop, ovšem domáci ihned nebezpečí zažehnali.
1'
Oba týmy jsou již na trávníku. Domácí se představí ve žlutých dresech a hosté ze Žiliny v kombinaci černozelené barvy.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Župa, Jacko, Pavlík, Hatok – Obročník, Pellegrini (C), Chríbik – Abrahám, Tandir, Mazan.
Náhradníci: Luksch – Gerebenits, Matić, Dzurík, Blahút, Badolo, Jacy.

MŠK Žilina: Holec – Kiwior, Králik, Minárik – Demiri, Ďuriš, Fazlagić, Káčer (C), Anang – Balaj, Jánošík.
Náhradníci: Volešák – Kopas, Bichakhchyan, Vallo, Iľko, Sluka, Kurminowski.

Rozhodčí: Prešinský – Borsányi, Jekkel.
Přeji Vám krásné sobotní poledne a vítám vás pri sledovaní on-line přenosu 20. kola slovenské Fortuna ligy, které přinese zápas mezi FK Pohronie a MŠK Žilina. Utkání začne ve 14:00 a jeho průběhem vás bude informovat Jakub Revaj.

Pohronie je v tabulce Fortuna liga na poslední příčce. Fotbalisté z Žiaru nad Hranom sa nacházejí na 12. pozici se skórem 19:36. Pohronie v prvním jarním kole vybojovalo bezbrankovou remízu na půdě Nitry. Všem v Pohronie je tedy jasné, že je čeká ještě těžký boj o udržení se v nejvyšší slovenské lize.

Město ze severní části Slovenska Žilina má na kontě 38 bodů a musí jednoznačně bodovat, protože na ní ze třetí pozice číhá Dunajská Streda, která má jen o dva body méně. Šošoni ztrácí osm bodů na bratislavský Slovan a rozhodně potřebují každé vítězství. Žilinčané v úvodním jarním kole předvedli na domácím stadióně dobrý výkon proti Zlatým Moravcím a vyhráli 3:0.

Poslední vzájemný zápas těchto dvou celků dopadl lépe pro Žilinu, kdy 21. září minulého roku přehrála Pohronie 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.