Fortuna liga Slovensko - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Senica : Nitra - 7. března 2020   15:30

Senica
Senica
0:3
(0:0)
Nitra
Nitra
46' Vrábel   • 50' Ristovski   • 90+3' Chobot
Senica
Vorel – Mihal, Didiba (C), Addo – Yenne, Eneji, Totka, Baumgartner, de Assis – Akinyoola, Meliš (78. Lukáčik).
Ferenc – Halabrín, Lukáčik, Sulley, Kučera.
Nitra
Šípoš – Němčaninov, Podhorin (C), Augusto, Magda – Faško (90+2. Fabiš), De Jesus Nascimento – Muleme (76. Kuník), Gatarić, Vrábel (55. Chobot) – Ristovski.
Kuciak – Javorčić, Fabiš, Chobot, Danek, Šurnovský, Kuník.

Druhý poločas jednoznačně režírovali fotbalisté Nitry. Ti raketově vstoupili do druhého dějství. Skóre nejprve v 46. minutě otevřel Vrábel a v 50. minutě na něj navázal Ristovski. Senický tlak vůbec nepřicházel a v závěru o konečném vítězství Nitry 0:3 rozhodl Chobot.
90+4'
90+3'
Nitra právě vstřelila branku!
Nitra definitivně pečetí vítězství v tomto zápase. Ristovski zůstal nechráněný na útočné polovině. Vystřelil přímo na Vorla, míč se pak odrazila k MARIANU CHOBOTOVI, který do poloprázdné brány levačkou bezpečně dorazil.
90+2'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Michal Faško, přichází Lukáš Fabiš.
90+1'
Standartku těsně zpoza vápna rozehrával Denis Baumgartner. Jeho pokus levačkou mířil do zdi, od které míč putuje na rohový kop.
90+1'
Rozhodčí k druhému poločasu nastavit tři minuty.
90'
Viděli jsme souboj na hranici pokutového území. Atakován byl Didiba, Senica získává standartku těsně za šestnáctkou.
89'
Žlutou kartu dostává Samson Akinyoola (FK Senica).
88'
Kuník šikovně pronikl po pravé straně. Přesunul míč do nitra šestnáctky na Gatariće, který si vytvořil střeleckou pozici. Jeho slabou střelu však dokázal Vorel zneškodnit.
87'
Žlutou kartu dostává Marko Totka (FK Senica).
86'
Faško a Gatarić se nepříjemně setkali a narazili na sebe. K jejich srážce však pomohlo i počínání Didiby, hosté získávají rozehrávku.
85'
Seničané mají k dispozici další rohový kop. Jejich tlak však přichází velmi pozdě. Míč tentokrát směřoval přímo na brankáře Šípoše, který jej vyboxoval.
84'
Fotbalisté Senice získali rohový kop. Hlavní rozhodčí pozorně sledoval situaci před brankou po domluvě směřované k Mosesovi a Gatarićovi se roh se opakoval, hosté jej odvrátili.
82'
Ristovski rozehrával standartku po předchozím zákroku Adda. Jeho tvrdá a přesně mířená technická rána mířila k pravé tyči. Gól však uznán není, zřejmě tam byl ještě nějaký útočný faul.
81'
Červenou kartu dostává Edmund Addo (FK Senica).
80'
Centr z levé strany směřoval přímo na brankáře Šípoše, který si s ním bez problémů poradil.
78'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Dávid Meliš, přichází Kristián Lukáčik.
78'
Gatarić měl dobrou pozici před pokutovým územím a pokusil se toho i využít. Pálil však jen přízemně a přímo do Vorla.
77'
Chobot se z pravé strany přesunul na levou. Nedokázal přihrát přes Adda, získal však autové vhazování.
76'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Isaac Muleme, přichází Matúš Kuník.
74'
Žlutou kartu dostává Gustavo Cascardo de Assis (FK Senica).
Dnešní utkání sleduje 783 diváků.
73'
Muleme napadal na útočné polovině Adda, následně fotbalisté Senice pohodlně rozehrávají z obranné poloviny.
72'
Augusto se dostal do souboje s jedním z hráčů Senice. Hosté získali rozehrávku na obranné polovině, které se ujal brankář Šípoš.
71'
Yenne si pohlídal své postavení, aby nebyl v ofsajdu. Následně posunul přihrávku Akinyoolovi, který si to rovnal na zakončení, nakonec se mu však míč zapletl pod nohy.
70'
Baumgartner rozehrával rohový kop. Ve vápně byl ve vzduchu nejdominantnější Oliver Podhorin a odhlavičkoval míč pryč.
69'
Hosté opět míč pouze předali na kopačky hráčů Senice, kteří rozehrávají z hloubky pole od brankáře Vorla.
68'
Žlutou kartu dostává Joao Augusto (FC Nitra).
67'
Akinyoola si nyní nerozuměl se svými spoluhráči na útočné polovině a Senica poměrně snadno přišla o míč.
66'
Senica zatím od dvou inkasovaných gólech nijak nezvýšila své nasazení. Někdy se při rozehrávce domácí tváří, jako kdyby jim aktuální stav vyhovoval.
65'
Magda chtěl z obranné poloviny křížným centrem vysouvat po pravé straně Chobota, který však byl obsazen.
64'
Muleme dokázal zajímavě zkrotit míč na útočné polovině. Dostal se do šestnáctky, posouval před branku, kam směřoval Ristovski, ten ale nakonec na míč nesáhl.
63'
Moses jemňoučkým centrem chtěl zřejmě najít Yennyho, který se mírně rozběhl ve vápně. Tam však byli hosté v přečíslení.
62'
Addo z obranné poloviny dával míč raději dozadu na Didibu. Seničané to zkoušejí zodpovědně z vlastní části hřiště.
60'
Ristovski vyslal po pravé straně Mariána Chobota, který se dostal do souboje s Yennem. Yenne souboj zvládl a nedovolil Chobotovi vystřelit.
59'
Addova přihrávka nenašla Davida Meliše a u míče jsou tak hosté. Po levé straně se rozbíhal Muleme, ale neprokličkoval se k šestnáctce.
58'
Didiba posouval z obranné poloviny dlouhou nakopávané míč směrem do šestnáctky, kde si to chtěl zpracovat Akinyoola, Podhorin ho však přes sebe nepustil.
57'
Faulů přichází stále víc. Tentokrát Faško zastavil nedovoleně Baumgartnera, který ho pak ještě mírně postrčil. Karta v tomto případě udělena není.
56'
Eneji si na útočné polovině tvořil prostor na zakončení. Nakonec vystřelil těsně zpoza vápna, mířil však mimo bránu.
55'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Ondrej Vrábel, přichází Marian Chobot.
55'
Yenne dokázal zrychlit na levé straně. Magda si na něj dal pozor a vytlačil ho s míčem za postranní čáru.
53'
Žlutou kartu dostává Daniel Magda (FC Nitra).
51'
Žlutou kartu dostává Joss Didiba (FK Senica).
50'
Hned další protiútok hostům vyšel a Nitra vede už o dva góly. MILAN RISTOVSKIsi zpracoval míč před šestnáctkou, zbavil se Didiby a přízemní střelou překonal brankáře Vorla.
50'
Moses se snažil na levé straně prokličkovat přes Podhorina, což se mu však na dvakrát nepodařilo. Nezískal pro svůj tým ani rohový kop.
49'
Hosté se opět dostali k obléhání šestnáctky. Jako poslední byl u míče Ristovski, ale nedokázal se lépe prosadit.
48'
Seničtí fotbalisté se dostali před šestnáctku. Meliš posouval na levou stranu Yennymu, který to zkusil pravačkou, ale Šípoš spolehlivě zasáhl.
46'
Bleskurychlý gól na začátku druhého poločasu. Němčaninov na hranici šestnáctky naznačil střelu, posunul přihrávku před malé vápno na kopačku ONDŘEJE VRÁBELA a ten tečí usměrnil míč k tyči, Vorel na ni nedotáhl.
46'
Během přestávky se ani jeden z trenérů neodhodlal ke změnám v sestavách. Oba týmy tedy pokračují v původních složeních, výkop měla Nitra.
46'
V úvodním poločase měli mírně navrch domácí fotbalisté, kteří si vypracovali více šancí, ani jedna z nich však v bráně neskončila. Stav je tedy po 45 minutách bezbrankový 0:0.
45'
45+1'
Rozhodčí v prvním poločase nadstavili jednu minutu. Nitra získala v úvodu nastaveného času standartku. Centr do pokutového území Vorel zachytil ve vzduchu.
45'
Seničané jsou s míčem na obranné polovině a rozehrávku mírně zkomplikoval Didiba, který musel faulovat Faška.
43'
Vrábelovi se na útočné polovině rozbíhal Muleme. Center však nedokázal přesměrovat přes Didibu, který si míč pohlídal.
42'
Denis Baumgartner si to pár metrů zpoza šestnáctky připravil na svou levačku a vyslal přízemní střelu. Pro Šípoše to byla snadná práce.
41'
Nitra získala rohový kop. Rozehrával ho Michal Faško, Nitrané se rozběhli po pokutovém území, ale nabídnutý míč nenašel nikoho z nich.
40'
Baumgartner byl aktérem následující standardky po faulu na jeho osobu. Centr do šestnáctky Nitrané okamžitě odvrátili.
38'
Žlutou kartu dostává Ondrej Vrábel (FC Nitra).
37'
Žlutou kartu dostává Peter Moses Eneji (FK Senica).
36'
Rozhodčí Dušan Sedlák si zkontroloval Vrábela, který odkulhal za postranní čáru.
36'
35'
Edmund Addo směřoval dopředu podél pravé postranní čáry. Následně o míč přišel a chtěl jej získat zpět, ale poslal k zemi Vrábela, který zůstává ležet na trávníku.
34'
Brankář Šípoš pořádně dlouho čekal s míčem ve vlastním pokutovém území. Následný nákop dokázal odhlavičkovat pryč Totka.
33'
Peter Moses se po pravé straně chtěl protlačit přes dva nitrianské hráče, což mu však nevyšlo. Od něj směřoval míč za postranní čáru a je z toho tedy aut pro Nitru.
32'
Mário Mihál to na obranné polovině nekomplikoval a pro jistotu raději přihrál dozadu na brankáře Vorela. Odtud začínají domácí nový útok.
31'
Nascimento dokázal vysunout na levé straně Ondřeje Vrábela, který se dostal do střelecké pozice zevnitř šestnáctky. Přízemní zakončení mu však nevyšlo.
30'
Němčaninov z autového vhazování hledal Vrábela, který chtěl urychlit akci. Nitra získala rohový kop. Center před branku však sebejistě vyboxoval Vorel.
28'
Marko Totka mohl tvořit ve středu pole, následně přihrával přes Faška, který ho však ve stejném momentě fauloval a je z toho míč pro domácí.
27'
Na pravé straně opět domácí vybojovali další standartku. Tentokrát centr směřoval daleko mimo bránu a Nitra dokázala odhlavičkovať.
26'
Senica získala na útočné polovině další standartku. Jemný měkký centr Baumgartnera směřoval k vzdálenější tyči, hosté si ho bezpečně uhlídali.
25'
Dobrý míč dostal na hranici pokutového území Samson Akinyoola, který se zbavoval Podhorina. Poslal tvrdou střelu do středu brány, Šípoš byl připraven.
24'
Přihrávku z kopačky Augusta zachytili pouze seničtí hráči a Nitrané se do zakončení nedostali.
23'
K realizaci standardky se dostal Baumgartner. Míč se vícekrát poodrážel a nakonec skončil na pravé straně ve vápně na kopačce Yenneho. Jeho okamžitá střela byla dobrá, Šípoš musel pořádně vyskočit a vyrazit ji.
22'
Yenne si vyměňoval na útočné polovině míč s Akinyoolem, nedovoleně proti nim zasáhl Gatarić. Senica získává standartku.
21'
Podhorin předvedl na pravé straně hřiště jednoznačný skluz proti Yennemu, který to opět zkoušel po své straně. Akce Senice byla zastavena.
20'
Yenne se šikovně snažil k brankové čáře posunout míč na Enejiho. Ten už viděl, že před branku mu směřuje Akinyoola, ale Šípoš byl první, kdo míč zachytil.
19'
Po levé straně běžel za nakopáváným míčem Ristovski, kterého si však Addo bezpečně pohlídal a míč dával na brankáře Vorelu.
18'
Mulemeho vysoký centr z levé strany hledal v šestnáctce Nikolu Gatarića, který se sice dostal k hlavičce, ale nebyla vůbec důrazná. Vorela ohrozit nedokázala.
17'
Tenton Yenne si na levém křídle věřil proti dvěma nitranským fotbalistům. Svá očekávání však nenaplnil, Nitrané ho dál po levé straně dopředu nepustili.
16'
Edmund Addo zezadu nepříjemně fauloval Daniela Magdu. Nitra získala první standartku, rozehrával Faško, ale posunul to úplně daleko a nepřesně.
15'
Viděli jsme nepřesnost v senické kombinaci. Yenne už nedohonil míč, který prošel přes postranní čáru. Pohodlně z autu může vhazovat Magda.
14'
Yenne se dostal do souboje s Danielem Nascimentem a pískal se nedovolený zákrok na hráče Nitry.
13'
Senická přihrávka po pravém křídle byla snadno čitelná. K míči přišel Muleme a rozehrál na své spoluhráče.
12'
Přihrávka Adda z obranné poloviny směřovala přímo na Meliše, který se v souboji setkal s Němčaninovem. Hráč Nitry zůstal chvíli ležet na trávníku, ale zvedl se.
9'
Didiba posílal z obranné poloviny dlouhý nakopávaný míč, za kterým se rozběhl Samson Akinyoola. Z branky však rychle vyběhl Šípoš a odkopl.
8'
Po přihrávce, kterou Akinyoola nezachytil se k rozehrávce dostal brankář Šípoš a snažil se to nakopnout co nejdále.
7'
Seničané jsou u míče na obranné polovině a pokoušejí se o novou rozehrávku. Po levé straně přes Mosese Enejiho to nešlo.
6'
Nitranští fotbalisté se snažili směřovat do rychlého protiútoku. Faškovu přihrávku však stihl zastavit Didiba a Seničané se to ihned pokusili otočit.
5'
V individuální akci byl opět zapojen Milan Ristovski. Dokázal si vytvořit pozici zpoza pokutového území, zakončoval však vysoko nad branku.
4'
Ristovski se znovu pokoušel propracovat se do další pozice. Otočil se kolem Didiby, ale nakonec už zakončit nedokázal.
3'
I Nitrané se chtěli poprvé ofenzivně prosadit. Milan Ristovski dostal přihrávku na levé křídlo, pronikl do šestnáctky, posouval míč před branku, ale tam už neměl spoluhráče.
2'
Seničané se dostali na dostřel branky. Zpoza pokutového území nejprve pálil Totka, jehož zakončení Šípoš vyrazil. K dorážce se probojoval Akinyoola, ale mířil opět znovu pouze do Šípoše.
1'
Úvodní výkop setkání měli k dispozici fotbalisté Senice. Ihned se pokusili o nakopnutí míče dopředu, Nitrané dokázali odvrátit.
1'
Přeji vám příjemné sobotní odpoledne a vítám vás při sledování online přenosu ze zápasu posledního kola základní části Fortuna ligy. V tomto přenosu se podíváme na duel mezi FK Senica a FC Nitra, který začíná přesně v 15:30.

Seničtí fotbalisté mohou ještě za určitých příznivých okolností v případě vítězství nad Nitrou skončit po základní části v první šestce. Aktuálně mají Seničané 24 bodů, skóre 24:30 a nacházejí se na 8. pozici. Sedmé Michalovce šestá Trnava a pátý Trenčín mají shodně 27 bodů, ale všichni mají lepší skóre. Senica odstartovala jarní část remízou 0:0 s Dunajskou Stredou, následně doma zdolala Trnavu 2:0 a naposledy remizovala s posledním Pohronie 0:0. Tato remíza zkomplikovala snahy Seničanů o průnik do první šestky, a tak je tu už poslední záchranná šance v zápase proti Nitře.

Nitra se v tabulce nachází na nepříznivé 11. příčce se ziskem 16 bodů a rozhodně bude společně s Pohroním zřejmě bojovat o záchranu ve Fortuna lize. Samozřejmě, zhoršit se může v nadstavbové části i situace jiných týmů, ale Nitra a Pohronie jsou dva největší kandidáti pro boje o záchranu. Nitra na jaře zatím nezvítězila. Do jarní části vstoupila remízou s Pohroním 0:0, následně podlehla Michalovcím na jejich trávníku 1:0 a v předchozím 21. kole prohrála i s favoritem na titul Slovanem Bratislava doma 0:1.

V této sezóně se odehrál jeden vzájemný duel Nitry a Senice. Hrálo se 5. října 2019 na stadionu pod Zoborom a Senica triumfovala nad soupeřem velmi jasně, když vyhrála 1:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.