Fortuna liga Slovensko - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Michalovce : Z. Moravce - Vráble - 25. srpna 2020   19:00

Michalovce
Michalovce
14' Phillips
1:0
(1:0)
Z. Moravce - Vráble
Michalovce
Marković – Kolesár, Soler, Vovkun, Vojtko – Neofytidis – Žofčák (C), Spoljaric (78. Lukčo), Begala, Phillips (87. Mendez) – Trusa.
Dehtiar – Vaško, Mendez, Hirnij, Lukčo, Gríger.
Smolák – Poláček, Straka
Mestský futbalový štadión Michalovce
Chovan – Čögley, Menich, Moško, Chren (46. Čonka) – Hrnčár, Grozdanovski (83. Tkáč), Duga, Kovaľ (57. Kyziridis), Ďubek (C) – Balaj.
Lukáč – Tkáč, Orávik, Haspra, Šmatlák, Kyziridis, Čonka.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:25.
Máme za sebou dohrávku 4. kola slovenské Fortuna ligy, v níž Michalovce porazily na domácím stadiónu Zlaté Moravce – Vráble nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Jediná trefa střetnutí padla už ve 14. minutě, kdy se prosadil fotbalista z Panamy Ricardo Phillips střelou o břevno. Hosté mohli ještě v průběhu první půle vyrovnat, ale Ďubekova střela skončila na břevně. Druhý poločas byl místy velmi nudný. Zlaté Moravce marně hledaly recept na obranu soupeře, který s přehledem hlídal nulu vzadu, kterou ustrážil až do závěrečného hvizdu. Svěřenci kouče Majoroše jako poslední v tabulce konečně získali body a vyhoupli se o bod před Trenčín.
90+3'
90+2'
Jeto jasné, Michalovce zvítězí. Poslední útok patřil Zlatým Moravcím, jenže těm nevyšla narážečka mezi Dugou a Tkáčem.
90+1'
Výborně to teď vyřešil Alejandro Mendez. Stojícímu Hrnčárovi udělal úspěšnou kličku, hostující fotbalista pak soka podrazil.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
Útočný faul pozastavuje snahy hostů na vyrovnání. Hříšníkem se stal nově příchozí Vladimír Tkáč, který hlavou zasáhl pouze protivníka.
88'
Mateje Trusu zradilo zpracování, jinak by unikal sám na bránu. Takhle ho dostihl Jozef Menich, jenž soka odstavil čistým způsobem.
87'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Ricardo Phillips, přichází Alejandro Mendez.
86'
Ačkoliv vedou, tak Michalovce nadále podnikají útočné výpady na polovinu Zlatých Moravcí. Georgios Neofytidis páli z hranice šestnáctky těsně nad.
85'
Matúš Begala vyslal po lajně do sprintu Phillipse. Panamský forward směřoval za druhým gólem, avšak Peter Čögley mu v tom zamezil skluzem.
84'
Přímý kop nezpůsobil žádné komplikace domácí obraně. Artem Vovkun vyskočil nejvýše a dalekou hlavičkou dokonce nahrál přímo do nohy Solerovi.
83'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Tomče Grozdanovski, přichází Vladimír Tkáč.
83'
Lukáš Lukčo není na trávníku ani deset minut, přesto si od sudího vysloužil žlutý kartónek, a to za zákrok proti unikajícímu Ďubekovi.
82'
Vysoký centr Igora Žofčáka neznamenal pro defenzivu soupeře, žádné problémy. Gólman Chovan si zařval a kulatý nesmysl sebral.
81'
Další cenné vteřinky podržel Artem Vovkun. Kousek za polovinou hřiště si udržel na zádech Hrnčára, jenž soka kopl na pravé lýtko.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Svěřenci trenéra Majoroše jsou každou minutou blíže kýženému vítězství.
79'
Alexandros Kyziridis spálil další velkou příležitost. Krásnou uličkou ho vyslal dopředu Denis Duga, střela z levé strany proletěl etr nad břevnem.
78'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Danilo Spoljaric, přichází Lukáš Lukčo.
77'
Obranné povinnosti splnil na jedničku s hvězdičkou Peter Čögley. Na zádech udržel rychlého Begalu, navíc ještě dokázal rozehrát na volného kolegu.
76'
Filip Balaj viděl volný balón, a tak ještě zkusil dohrát nejistého brankáře. Ten míč dokázal přilehnout v poslední chvíli, hlavní rozhodčí odpískal faul.
75'
Ían Pino Soler dostal riskantním pasem k levé lajně Vojtka do prekérní pozice. Levý bek balón na kopačkách neudržel, alespoň míč odkopl do autu.
74'
Domácí chtějí zklidnit hru trpělivou kombinací na vlastní polovině. Artem Vovkun zapojil do hry nohama i branáře, který dlouhým odkopem poslal míč na k pokutovému území soupeře.
73'
Další zahozená šance hostů! Phillips by zasloužil nafackovat, protože úplně vypustil souboj s Čögleym. Ten centrem uvolnil na zadní tyči Kyziridise, jenž minul odkrytou část brány.
72'
Těžko říct, co nyní zamýšlel Igor Žofčák. Kapitán každopádně vypálil z dobrých třiceti metrů, přitom míč sotva doputoval ke gólmanovi.
71'
Povedené prodloužení ukázal i Begala. Balónu se chopil Spoljaric, ale ten byl proti dvěma soupeřům prakticky bezmocný.
70'
Filip Balaj krásně prodloužil na Ďubeka, přes něj putoval míč k Dugovi, jenž ještě patičkou uvolnil Hrnčára. Ten v tutovce trestuhodně minul domácí svatyni.
69'
Pokračuje nezáživná pasáž střetnutí. Fotbalisté vežluzém kombinují na vlastní polovině, soupeř se překvapivě ani moc nesnaží presovat.
68'
Na polovině hřiště si proti přesilovce výborně počínal Ían Pino Soler. Poryl míč a posléze se nechal faulovat frustrovaným Dugou.
67'
A opět nejistý Čonka. Igor Žofčák kolem něj prošel jako nůž máslem, mezitím ovšem vyběhl gólman, který skryl míč v náručí.
66'
Chyba i na druhé straně, Matúš Čonka si při zpracování předkopl balón před sebe až moc. Kulatý nesmysl získal Matúš Begala, jenž v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Menicha.
65'
Zaváhání Grozdanovského ve středu pole hosté nepotrestali. Poslední bránící fotbalista Matúš Vojtko zastavil unikajícího Kyziridise čistým způsobem.
64'
Oběma týmům jako by chyběl náboj. Druhé dějství je, oproti tomu prvnímu, velmi nudné. Michalovce začaly spoléhat více na obranu.
63'
Od levé lajny si na střed navedl balón Matej Trusa. Jeho hodně nepovedená střela kuriózně doletěla ke kopačkám Solera, ten střílel přímo do středu brány.
62'
První žlutou kartu do hostujících řad obstaral Denis Duga, který v hlavičkovém souboji loktem zasájl Vovkuna. Nebylo co řešit.
61'
Hodina střetnutí je pryč, do kocne základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Michalovce bojují o své premiérové body do tabulky, zatím jim k tomu stačí premiérový gól v sezóně.
60'
Exekuce se ujal právě faulovaný Ďubek. Jemným obloučkem hledal Jozefa Menicha a našel ho, jenže hlavička ve velkém záklonu minula cílové zařízení.
59'
Volný přímý kop čeká na Benkovského družinu. Tomáš Ďubek si skvěle pokryl balón, Georgios Neofytidis nestihl dostatečně včas zabrzdit a soka zboural.
58'
Ve druhém poločase jsou zatím mírně aktivnější hosté, kteří touží vyrovnat. Zatím neúspěšně, rána Dugy proletěla vysoko nad.
57'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Kovaľ, přichází Alexandros Kyziridis.
56'
A pomohlo. Hra může pokračovat, protože postižený středopolař vyskočit zpátky na nohy. Kvůli zásahu lékaře však musí jít na okamžik mimo hřiště.
55'
Domácí hráč pořád leží na zemi. Fyzioterapeut rychle přiběhl a obstříkl postižené místo. Nezbývá než věřit, že to pomůže.
54'
A znovu se chvíli nebude hrát. Tomče Grozdanovski toiž zcela mimo dění hry nakopl přes kotníky Hrnčára. Fotbalista Zlatých Moravcí může být rád, že vyvázl bez karty.
53'
Proti panamdskému forwardovi musí být hostující obrana neustále ve střehu. Nyní se rozběhl za pasem Vovkuna, který však zpracoval až za postranní čárou.
52'
Ricardo Phillips je při chuti. Fotbalista ze střední Ameriky se probojoval až do vnitra pokutového území, avšak při zakončení podklouzl a minul cíl.
51'
Domácí kapitán Žofčák mohl střílet, ale nakonec se rozhodl pro centrovaný míč. A to nebyla dobrá volba, nejvýše totiž vyskočil bránící Peter Čögley.
50'
Budeme sledovat zajímavou standardku domácího celku. Danilo Spoljaric udělal povedenou kličku Ďubekovi, jenž byl donucen zatáhnout za záchrannou brzdu.
49'
Domácí lékaři připravení vběhnout na trávní už jsou u domácího záložníka. Naštěstí se zdá, že Begala bude schopen pokračovat bez vážnější újmy na zdraví.
48'
Vysoký nákop střeodpolaře Žofčáka sebral do rukavic Adrián Chovan. Přitom rukama trefil Begalu, který v bolestech zůstává ležet.
47'
Zatímco domácí kouče Majoroš neudělal žádnou změnu v sestavě, tak hostující kouč jednoho hráče vystřídal, nejistého Chrena nahradil Čonkou.
46'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Chren, přichází Matúš Čonka.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
Skončil první poločas zápasu mezi Michalovcemi a Zlatými Moravcemi. Zápas se zatím lépe vyvíjí pro domácí mužstvo, které vede jednobrankovým rozdílem. Gól padl ve 14. minutě, panamský útočník Ricardo Phillips skóroval střelou o břevno, balón dopadl těsně za brankovou čáru. Domácí měli v dalším průběhu více ze hry, největší šanci si ale paradoxně připravili hosté, Ďubekův pokus ovšem vyběhnuvší brankář Markovič dokázal vytěsnit na horní tyč.
45+2'
45+1'
V posledních vteřinách úvodního dějství ještě Zlaté Moravce rozehrávaly přímý volný kop. S centrem Hrnčára si však v klidu poradila defenziva.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Rovněž domácí měli k dispozici ještě jeden roh. Po vysokém centru Žofčáka na penaltu hlavičkoval znovu panamský záložník Phillips přímo do rukou brankáře.
43'
Další žlutá karta do domácích řad. Těsně za polovinou hřiště Ían Pino Soler úplně zbytečně zajel do Ďubeka, který naštěstí rychle vstal zpátky na nohy.
43'
Příležitost i na druhé straně! Po pravé straně utekl defenzivě Ricardo Phillips, křižná střela minula vzdálenější tyč jen o pár čísel!
42'
Následoval premiérový roh hostujícího celku. Ani z toho však nezapršela vyrovnávací branka, Artem Vovkun totiž přehlavičkoval Dugu.
41'
Zlaté Moravce byly kousek od vyrovnávací branky! Chrenův centr z levé strany si v šestnáctce našel Tomáš Ďubek. zakončení skončilo i s přispěním gólmana na horní tyči!
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Forward i nadále zůstává ležet na trávníku, přiběhli k němu už i kluboví lékaři. Vypadá to naštěstí jen na otřesení, tedy nic vážnějšího.
38'
Za nákopem Žofčáka sprintoval Matej Trusa. Jenže útočník si vůbec nevšiml přibíhajícího Chrena, který nejprve odklidil balón do bezpečí a pak ještě neúmyslně trefil protivníka do obličeje. Chvíli se hrát nebude.
37'
Po precizním skluzu Vovkuna domácí rozehrávali aut. Ten ovšem Peter Čögley hodil přímo k nohám Vojtka, Michalovce mohou uklidnit hru.
36'
Po opravdu hodně dlouhé době se hosté alespoň na několik vteřin usadili na útočné polovině. Zde zatím probíhá kombinace převážně ve středu pole.
35'
Michalovce by si však měly dávat pozor, aby nehrály až moc pasivně. Georgios Neofytidis pomalým pasem hledal Kolesára, Balajovi chybělo k dostihnutí míče pár centimetrů.
34'
Domácí hrají s velkým klidem. Po několika přihrávkách kolem poloviny hřiště poslal Artem Vovkun malou domů gólmanovi.
33'
Igor Žofčák rozehrál na krátko, narazil si s Begalou. Následně centroval nad gólmana, který se marně natahoval za balónem. Ten vyletěl za postranní čáru.
32'
Matúš Vojtko hodně váhal při rozehrávce, výsledkem je rohový kop pro soupeře. Bekovi totiž vypíchl míč Begala, naštěstí pro hosty alespoň ještě stačil zblokoval jeho nebezpečnou ránu.
31'
Denis Duga šikovně prodloužil míč za sebe na Filipa Balaje. Útočník se ale ocitl v pozici jeden proti čtyřem. Předem ztracený souboj dopadl podle očekávání.
30'
Půl hodina střetnutí je minulostí. Michalovce po zásluze vedou rozdílem jednoho gólu, Zlaté Moravce mají velké problémy vůbec hrát na soupeřově polovině.
29'
Více volného prostoru využil ke střele ze střední vzdálenosti Danilo Spoljaric. Projektil měl směr i razanci, obětavým blokem však zasáhl Hrnčár.
28'
Rohové kopy domácím zatím vůbec nefungují. Žofčák sice posílá zdařilé centry, avšak hostující defenziva je zatím bez problémů sbírá pro sebe.
27'
Matej Trusa se už už chystal k centru, který ale až do vápna domácích neprošel. Výborným skluzem totiž zabránil balónu v cestě do šestnáctky Martin Kovaľ.
26'
Máme tu první žlutou kartu střetnutí. Za simulování si ji vykoledoval střelec dosud jediného gólu Ricardo Phillips. Ke kontaktu mezi ním a Chrenem skutečně nedošlo.
25'
Hlavní rozhodčí Smolák musel fouknout do píšťalky, protože Martin Chren doslova skočil na záda Solerovi. Překvapený domácí fotbalista skončil na zemi.
24'
Další minisouboj domácího kapitána s brankářem, znovu byl úspěšnější strážce svatyně. Ten s přehledem sebral ze vzduchu centr od rohového praporku.
23'
Nechybělo moc, aby Michalovce odskočily do dvoubrankového vedení. Trusa našel pasem pod sebe Žofčáka, jehož ránu z první vytěsnil nad břevno pozorný Chovan.
22'
Zbytečnost předvedl v pokutovém území soupeře Filip Balaj. Forward musel vidět, že Matej Marković drží míč pevně v rukou, přesto ho ještě kopl přes rukavice.
21'
Svou obrannou činnost nyní na jedničku odvedl Peter Čögley. Na zádech udržel Trusu, útočník marně usiloval o udržení kulatého nesmyslu ve hře.
20'
Adrián Chovan zatím působí velmi nejistým dojmem. Vysoko letící nakopávaný balón pustil před sebe a měl velké štěstí, že v jeho blézkém okolé nebyl žádný z protihráčů.
19'
Hodně pasivní hra Ricarda Phillipse, jenž paradoxně vytěžil ze situace faul. Pod vlnou frustrace jej totiž tvrdě poslal k zemi Peter Čögley.
18'
Igor Žofčák i na svůj věk disponuje velkou rychlostí. Pořádně prohnal obránce Chrena, který radši v těžké pozici raději hlavičkoval do autu.
17'
Hosté pochopitelně chtějí rychle odpovědět. Pravou stranou utekl Dávid Hrnčár, jenže nic z jeho individuální akce nevzešlo, centr sebral ze vzduchu brankář.
16'
Fotbalisté ve žlutých dresech jsou zatím jednoznačně aktivnějším týmem. Matej Trusa měl v úmyslu vyslat po lajně Kolesára, avšak na poslední chvíli se výborně vrátil Menich, jenž ve skluzu dojel i s balónem mimo hrací plochu.
14'
Michalovce daly gól! Domácí celek jde po zásluze do vedení! Begala si vyměnil balón s Trusou, tváří v tvář gólmanovi ale pálil pouze do levé tyče. Míč se ovšem odrazil k RICARDU PHILLIPSOVI, jenž za pomoci břevna umístil balón za brankovou čáru.
13'
Michalovce hodně hrají právě přes Žofčáka. Tomu se tentokráte centr moc nepovedl, ale vyběhnuvšímu Chovanovi míč trestuhodně vypadl z rukou, k jeho štěstí přímo k nohám spoluhráče.
12'
Znovu v hlavní pozornosti domácí kapitán. Ten zpětným přízemním pasem adresoval přihrávku do šestnáctky Begalovi, jehož rána trefila dobře blokujícího beka.
11'
Exekuce rohového kopu se chopil zkušený Igor Žofčák. Balón letěl na penaltu, kde nejvýše vyskočil Martin Chren, kulatý nesmysl vyhlavičkoval z vlastního vápna.
10'
Budeme svědky prvního rohového kopu. Danilo Spoljaric hledal za obranou Phillipse, před nímž Ďubek hlavičkou odklidil míč do zámezí.
9'
Velmi důležitý obranný zákrok předvedl Jozef Menich. Ten zrychlil pas Begaly na Vovkuna, zabránil tak jasné šance. K míči nejrychleji doběhl gólman.
8'
Hra se v úvodu hodně kouskuje. Danilo Spoljaric pěknou kličkou obelstil hned dva protihráče naráz, pak proti Dugovu vybojoval standardku.
7'
Hodně riskantní malá domů, Artem Vovkun zkusil skluzovat proti odkopu gólmana. Místo balónu ale trefil jen jeho kotníky. Jasný faul.
6'
Na polovině hřiště zaváhal při rozehrávce Martin Chren. Právě tento obránce také slibný brejk soupeře zhatil, když zatáhl za dres Begalu.
5'
Rychle na druhou stranu. Po velkém zaváhání Žofčáka utekl po levé lajně Denis Duga, jeho přihrávku na v lepší pozici stojícího Balaje zastavil v poslední chvíli Soler.
4'
První nebezpečná akce patřila právě svěřencům kouče Majoroše. Po přízemním centru z pravé strany se dostal do dobré pozice Danilo Spoljaric, balón však trestuhodně minul.
3'
Michalovce musí zabrat. Tým, který loni soupeřil ve skupině o titul, totiž zahájil nový ročník třemi prohrami v řadě za sebou, navíc nevstřelili jediný gól.
2'
Domácí vstoupili do dohrávky 4. kola v tradičních žlutých dresech. Zlaté Moravce – Vráble nastoupili do utkání v bílých dresech.
1'

MFK Zemplín Michalovce: Marković – Kolesár, Soler, Vovkun, Vojtko – Neofytidis – Žofčák (C), Spoljaric, Begala, Phillips – Trusa.
Náhradníci: Dehtiar – Vaško, Mendez, Hirnij, Lukčo, Gríger.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Chovan – Čögley, Menich, Moško, Chren – Hrnčár, Grozdanovski, Duga, Kovaľ, Ďubek (C) – Balaj.
Náhradníci: Lukáč – Tkáč, Orávik, Haspra, Šmatlák.

Rozhodčí: Smolák – Poláček, Straka.
FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

Ve Zlatých Moravcích momentálně prožívají, na rozdíl od úterního soupeře, velkou euforii. Tým, který loni hrál o udržení, totiž ve třetím kole porazil úřadujícího mistra a jasně nejlepší celek Slovenska Slovan Bratislava výsledkem 2:1. Paradoxem je, že to byla pro Benkovského družinu první ligová výhra v sezóně, předtím remizovala s Trenčínem i Pohronie. Před dohrávkou čtvrtého kola tak jsou Zlaté Moravce – Vráble čtvrté, v případě vítězství mohou poskočit na druhou příčku.
MFK Zemplín Michalovce

Michalovce loni prožily výbornou sezónu, když se ze čtvrté pozice po základní části kvalifikovaly do skupiny o titul, během níž ale propadly na poslední šestou pozici, přesto po sezóně v týmu určitě panovala spokojenost. O té však nelze hovořit v souvilosti s novou sezónou. Svěřenci kouče Majorose jsou totiž jediným týmem s nulou na kontě v počtu získaných bodů i v počtu vstřelených gólů. Po porážce 0:2 s Trnavou musely Michalovce skousnout ještě debakl od Slovanu (0:5) a Senici (0:3).
Kvůli výskytu viru Covid-19 u některých týmů ve Fortuna lize probíhá testování všech klubů ve slovenské nejvyšší soutěži. Zápas mezi Zemplínem Michalovce a Zlatými Moravcemi se měl původně odehrát v sobotu 22. 8. 2020. Pokud se u ani jednoho z týmů nevyskytne pozitivní test, bude duel sehrán v úterý 25. 8. 2020.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.