Fortuna liga Slovensko - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ružomberok : ŠKF Sereď - 15. srpna 2020   19:00

Ružomberok
Macík – Čurma, Maslo (C), Mrva – Ďungel (82. Filinský), Kochan (59. Takáč), Zsigmund, Brenkus (69. Kostadinov), Mojžiš (70. Boďa) – Kružliak, Kmeť.
Krajčirík – Takáč, Boďa, Kostadinov, Múdry, Filinský, Kojnok.
Dohál – Bednár, Jánošík
Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok
1 155 diváků
ŠKF Sereď
Yakubu – Morong, Ba, Michalík (C), Slaninka – Šumský (79. Beom-geun), Duranski – Iván (84. Mészáros), Pankarićan (54. Bušnja), Jureškin (54. Tatranský) – Špehar (79. Jarovič).
Kanurić – Tatranský, Jarovič, Mészáros, Bušnja, Mehić, Beom-geun.

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn.
Ružomberok tedy podruhé remizuje v letošní sezoně a má tři body. Na výhru čeká. Přesně za týden se představí na hřišti Nitry, která se naposledy zachránila ve Fortuna lize až vyhranou baráží. To Sereď bude hrát doma s Trenčínem, mužstvem, které často reprezentuje slovenský fotbal v evropských pohárech.
Jinak tedy druhý poločas byl pohlednější než první. Ružomberok do něj dobře vstoupil. Zaměstnával Yakubua, ale ten zkrátka neinkasoval a když už ho Maslo při rohu překonal, tak za něj zaskočil spoluhráč hlavou na brankové čáře.
Zápas Ružomberok – Sereď končí bezbrankovou remízou. Domácí byli o něco lepší, ale body se dělí. Nicméně hosté budou asi naštvaní. V 71. minutě nastřelil Iván balón do ohně a střelu Špehara poté doklepl Nicolas Šumský hlavou z čáry do brány, jenže rozhodčí odmával ofsajd. Dle všeho se ale o ofsajd nejednalo a gól měl platit... Stejně tak se bude diskutovat o tvrdém skluzu Kmetě z pravé strany na Slaninku, kdy se zdálo, se Kmeť snad trefil holenní kost. Mohli bychom spekulovat i o přímé červené kartě, jenže Kmeť nedostal ani žlutou kartu.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:19.
90+4'
90+4'
Kostadinov centroval pravačkou jen na hlavu Jaroviće a balón drží Yakubu v rukavicích.
90+3'
Ještě roh z pravé strany po zákroku Michalíka ve skluzu.
90+3'
Centrem Kmetě z pravé strany do autu zřejmě končí zápas, hosté by ještě měli vhazovat u své šestnáctky.
90+2'
Čurma si vyměnil míč se spoluhráčem, ale pak už neprošel přes dalšího obránce. Při kontru umístil Mészáros centr zleva vedle dlouhé tyče.
90+2'
Yakubu uklouzl při výkopu na levou stranu, domácí vhazují Kmetěm.
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Yakubu si postavil dva hráče do zdi. Takáč centroval do levé poloviny vápna, tam zpracoval balón Boďa, ani jeho spoluhráč.
90'
Čurma vystihl pas na pravé straně a následně fauloval Mészáros (SER), když podrazil Kmetě, dostává kartu.
89'
Aut Slaninky skončil u kratší tyče, tam ubránili domácí Beoma-geuna.
88'
Mészáros si na levé straně nepřišel na obránce, ale vhazovat bude Slaninka.
88'
Mészáros se domnívá, že hrál čistě na levé straně proti obránci, rozhodčí má ale opačný názor.
87'
Beom-geun centroval levačkou z pravé strany vedle zadní tyče, tam se nedostal k míči Mészáros.
86'
Bušnja obešel soupeře na pravé straně, ale pak jej křižoval vracející se Kostadinov.
85'
Kružliak se neprosadil při hlavičkovém souboji na středu vápna a následně hraje Morong pravou stranou.
85'
Slaninka vhazoval z levé strany, ale Beom-geun hned přišel o balón.
84'
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Alex Iván, přichází András Mészáros.
83'
Yakubu vyběhl při rohu Takáče z levé strany na přední tyč a domácí už ho překonali Maslem, nicméně zastoupil jej spoluhráč hlavou na brankové čáře!
83'
Morong odhlavičkoval centr na roh po pravé ruce svého brankáře.
82'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Peter Ďungel, přichází Dávid Filinský.
82'
Michalík si pomohl faulem proti Takáčovi na ose hřiště.
81'
Balón skočil o trávník na zadní tyči, ale tam doplatil Ďungel na dobrou práci Jaroviče.
80'
Ba fauloval zleva, Kopáč vezme volný přímý kop.
80'
Domácí posouvali míč až na levou stranu, ale následný centr byl zablokovaný a u odraženého balónu byl jako první Beom-geun.
79'
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Nicolas Šumský, přichází Bae Beom-geun.
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Dino Špehar, přichází Senad Jarovič.
78'
Žlutou kartu dostává Tidiane Djiby Ba (ŠKF Sereď).
78'
Špehar se na levé straně otočil kolem Zsigmunda, ale mířil výrazně vedle zadní tyče.
77'
Kmeť se zlobí na rozhodčího kvůli faulu na Ivána z pravé strany, rozehrávat bude Slaninka.
77'
Kmeť nasadil jesle Slaninkovi na pravé straně a posléze kope domácí Takáč roh.
76'
Yakubu měl blíže k balónu než Kružliak a rozehrál na pravou stranu, tam ho získali domácí fotbalisté.
75'
Yakubu nezasahoval.
75'
Odpískán faul na Kružliaka na pravé straně, u míče Takáč.
74'
Boďa poslal na zem někoho z hostů na polovině hrací plochy. Rozhodčí přerušil hru a zkontroloval, jestli Ba může pokračovat.
73'
Na poslední chvíli nepovolili hosté centr Kmetě z pravé strany na vzdálenější tyč.
71'
Iván nastřelil balón z pravé strany šestnáctky poté, co si zpracoval balón hrudí a stáhl si ho na kopačku. Špehar se u kratší tyče natlačil před beka a jeho pokus rukama nad sebe, načež doklepával Šumský hlavou do naprosto prázdné brány skoro až za brankové čáry. Nicméně gól neplatil pro ofsajd. Čtveřice fotbalistů v bílém se sesypala na hlavního rozhodčího Dohála... Každopádně hodně diskutabilní situace. Vypadalo to, že Šumský spíše nebyl v ofsajdu a branka měla platit. Bude se o tom ještě určitě debatovat po zápase.
70'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Alexander Mojžiš, přichází Martin Boďa.
69'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Adam Brenkus, přichází Tihomir Kostadinov.
69'
Takáč pozvedl hru domácích po svém nástupu na plac! Nyní si narazil v levé části šestnáctky, ale křižný přízemní pokus vytáhl Yakubu rukama do bezpečných míst.
68'
Brenkusův nákop na pravou stranu na Kružliaka končí ve velkém vápně v rukou brankáře.
67'
Tatranský byl podkopnutý ve středovém kruhu, hned rozehrál na pravou stranu.
66'
Dnešní utkání sleduje 1 155 diváků.
65'
Slaninka se naštěstí zvedl a může pokračovat v zápase. Je v předklonu, ale v pořádku. To je skvělá zpráva.
65'
Tak ona to nebude dokonce ani žlutá karta pro domácího fotbalistu. Tu naopak dostane za protesty Iván (SER).
64'
Ojojoj, tak když tohle člověk viděl, tak se hodně zapotil... Kmeť tvrdým skluzem z pravé strany na Slaninku trefil zřejmě holenní kost obránce hostů! Nicméně nebude z toho přímá červená karta.
63'
Ruka Duranskiho (SER) se objevila v obličeji Kružlika při přechodu do útoku, Duranski se vztekal, ale tohle rozhodčí správně posoudil.
62'
Takáč naběhl na střed do druhé vlny a ve vápně se potkal s Michalíkem, upadl. Na penaltu to ale podle rozhodčího nebylo.
61'
Zase problémy hostů v rozehrávce, ale Kmeťův centr z pravé strany dokázala obrana Seredi odvrátit nohou na ose šestnáctky.
60'
Po chybě hostů v rozehrávce nahrál Ďungel z levé strany vápna pod sebe na Takáče a ten z třetího doteku pravačkou překopl bránou, poté se držel za hlavu, protože se věděl, že tahle šance mohla skončit gólem!
59'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Matej Kochan, přichází Dalibor Takáč.
59'
Kochanova nahrávka po levé straně nevypadala vůbec špatně, ale spoluhráč na ni nedosáhl.
58'
Šumský rozehrál roh z pravé strany, následně se dožadovali hosté odpískaní ruky.
57'
Špehar si seběhl na pravou stranu a posunul míč ve velkém vápně pod sebe mezi dvěma beky, na poslední chvíli se do všeho vložila obrana, jinak by balón skončil na noze nabíhajícího Ivána.
56'
Postrčení ve vápně znamená konec snažení domácího mužstva.
55'
V brejku tři na dva zachránil hosty skvělý Slaninka tím, že z pravé strany vypíchl balón Kružliakovi v době, kdy už hořelo před vápnem Seredi.
55'
Ružomberok poslal balón do autu a následuje vhazování hostů z pravé strany u vápna domácího týmu.
54'
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Roko Jureškin, přichází Filip Tatranský.
54'
Střídání v týmu ŠKF Sereď: ze hřiště odchází Filip Pankarićan, přichází Denis Bušnja.
54'
Maslo stáhl Špehara na pravé straně a Iván si postaví standardku.
53'
Šumský běžel osou hřiště a nahrával lobem do pravé poloviny vápna, míč ale směřoval za bránu soupeře.
52'
Mojžíš se zbavil soupeře na levé straně, ale pravačkou minul delší tyč, vykopávat tak bude Yakubu.
51'
Brenkus nakopl míč na levou stranu, kde nastala špatná komunikace mezi brankářem a obranou hostů, ale balón šel za bránu.
50'
Jureškin (SER) si za faul na Zsigmunda na středu hřiště vykoledoval žlutý trest.
50'
Yakubu rozehrával středem, Maslo pustil balón do velkého vápna k Macíkovi.
49'
Brekus (RUZ) podrazil Jureškina na levé straně a vůbec neprotestoval proti udělení žluté karty.
49'
Jureškin vyhrál souboj s Brenkusem a hosté si mohou oddychnout.
48'
Mojžíš se tlačil do zakončení na zadní tyči a jeho pokus přizvedli hosté na další roh, ačkoliv si to Yakubu, ani Michalík nemyslí.
48'
Kmeť byl na pravé straně proti dvojici protihráčů, i tak se kope roh, bere ho Brenkus.
47'
Ďungel vypíchl míč hostům při rozehrávce a posunul ho do běhu na levou stranu Kružliakovi, proti němu vyběhl Yakubu a zlikvidoval největší šanci utkání!
46'
Rozhodčí Dohál nenastavil ani minutu a to znamená, že jsme se branky v prvním poločase nedočkali. Třicet minut to byla obrovská nuda a šancí jako šafránů. Závěr patřil Ružomberoku. Mojžíš nacentroval z levé strany na penaltu, ale tam místo střely šlápl Brenkus na balón. Vzápětí to myslel dobře Kochan halfvolejem z dvaceti metrů, kdy chtěl přehodit brankáře, ale míč skončil na horní síti.
Fauly – 11:6
45+1'
45'
Zákrok Mrvy zezadu z pravé strany na Špehara byl podle mínění hlavního rozhodčího v pořádku.
45'
Kružliak běžel po levé straně a posunul míč ve skluzu do autu.
43'
Dobře myšlený pas do pravé poloviny vápna na Kružliaka, ten zakončil přes obránce na bližší tyči, kde byl rukama připravený Yakubu.
43'
Rozhodčí pustil souboj Mojžíše s protihráčem u lajny a Iván tak může zaútočit se svými spoluhráči.
42'
Brenkus vzal roh z pravé strany, ale balón dopadl jen na hlavu obránce u kratší tyče.
41'
Iván pokazil zpětnou nahrávku na levou stranu a Ružomberok tak útočí po pravé straně.
40'
Co chybělo? Kochan chtěl z dvaceti metrů halfvolejem přehodit Yakubua a zprvu nenápadný pokus byl nakonec hodně nebezpečný, skončil na horní síti branky!
40'
Marek Zsigmund byl zastaven na pravé straně v rozporu s pravidly, volný přímý kop proti hostující bráně.
39'
Filip Pankarićan pomohl spoluhráči a zdvojil Mojžíše z pravé strany, aut pro domácí celek.
38'
Rohu zprava se ujal Iván, Macík boxoval. I kdyby skončil míč v síti, tak by gól stejně neplatil, protože při standardce se letící míč objevil na chvíli mimo hřiště.
37'
Mrva obešel presujícího hráče a narýsoval přihrávku křížem na levou stranu. Následoval centr Mojžíše na penaltu a Brenkus měl hodně místa na zakončení mezi dvěma beky, jenže šlápl na balón!
36'
Yakubu si přehodil balón na pravou nohu při rozehrávce zleva a odehrál míč pouze na levou stranu, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.
35'
Peter Ďungel se nacházel na levé straně v ofsajdu při křižné nahrávce.
35'
Filip Pankarićan má krvavé zranění v obličeji a rozhodčí jej poslal na ošetření, Sereď tak hraje v deseti.
34'
Tidiane Djiby Ba si dovolil kličku na levé straně na pozici posledního beka, potřeboval k tomu ale pořádnou odvahu.
33'
Iván chytal rozběhnutého Brenkuse na levé straně, sudí nechal výhodu a po ní klidně mohl trestat žlutou kartou.
32'
Hostující Pankaričan vidí kartu za zásah protihráče do obličeje.
31'
Snad první střela v zápase! Yakubu zaslouží pochvalu za vyražení tvrdého pokusu Kružliaka z levé části šestnáctky, při snaze o dorážku soupeř promáchl!
31'
Morong našel Šumského na pravé straně, jeho centr přistál v náruči Macíka.
30'
Maslo fauloval při hlavičkovém souboji, Iván rozehraje z pravé strany.
29'
Špehar seběhl na levou stranu, ale hned měl na zádech soupeře, takže jen přihrál na vlastní obrannou polovinu.
28'
V kolonce vyložených příležitostí v tomto duelu svítí nula...
27'
Ivána zradil první dotek s balónem. Jenže domácí mužstvo nezvládlo přechodovou fázi.
26'
V souboji s Kružliakem sklepl Bušnja balón do zámezí, hosté vhodili míč zpět do hry a následovala hra rukou.
25'
Rozehrávka hostujícího celku na pravé straně končí na hrudi Mrvy.
24'
Signál hostů! U míče byli snad čtyři hráči a Iván centroval do levé části vápna, kde prodloužil Michalík balón hlavou ze záklonu pouze za bránu.
24'
Maslo fauloval Ivána na pravé straně a z této pozice se dá zahrozit.
23'
Šumský nakopl míč na pravou stranu na Ivána. Následně se přidal Morong, jenže jeho pas při narážečce byl až moc dlouhý.
22'
Při závaru v šestnáctce zablokovali bránící hráči pokus Šumského z penaltového puntíku.
21'
Pankarićan byl stažen na zem na levé straně, zůstal ležet ještě na trávníku, ale zvedl se.
20'
Iván nezpracoval nahrávku na pravé straně a domácí celek vhazuje.
19'
Michálik byl lepší v souboji s útočníkem, Ružomberok ještě napadá rozehrávku hostujícího celku.
18'
Faul na rozehrávajícího Michálika na pravé straně, kapitán hostů předal balón na Moronga.
17'
Mojžíš si dobře a čistě pomohl tělem proti Morongovi a vyhrál tak na jeden na jednoho.
16'
Macíkova rozehrávka osou hřiště nebyla úplně nejlepší, ale domácí to všechno zvládli až v závěru akce trefil Brenkus po posunutí Mojžíše boční síť z levé strany šestnáctky svou pravou nohou.
15'
Zatím nikdo nevystřelil na bránu a nesledujeme zrovna dvakrát pohledné utkání.
13'
Obrana pokryla nahrávku na Moronga na pravou stranu, ale pouze za cenu odehrání míče mimo hrací plochu.
12'
Mrva hlavičkoval u bližší tyče do beka a ten posunul balón na roh, po něm nezasahoval brankář Yakubu.
11'
Šumský fauloval z pravé strany po chybě hostů v rozehrávce, standardka pro domácího Brenkuse.
10'
Ružomberok se snažil presovat a Šumský musel hrát z pravé strany pod sebe.
9'
Roko Jureškin nedostal balón z levé strany do ohně, jelikož Zsigmund uklízel míč za ve skluzu na roh.
8'
Matúš Macík a Mathew Yakubu si ještě nesáhli na balón rukama...
7'
Přetažený balón z pravé strany znamená, že bude vhazovat Ďungel.
6'
Mário Mrva se trošku diví, ale na pravé straně se domácí mužstvo dopustilo nedovoleného zákroku.
5'
Sledujeme opatrný úvod zápasu.
4'
Maslo vystoupil na ose hřiště a ve skluzu ukončil hostující brejk, když vypíchl balón rozběhnutému protihráči.
3'
Marek Zsigmund byl faulován na polovině hřiště. Ján Maslo rozehraje nakrátko.
2'
Ružomberok kopal standardní situaci z pravé strany, tu odvrátila hlavou hostující defenziva.
1'

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (C), Mrva – Ďungel, Kochan, Zsigmund, Brenkus, Mojžiš – Kružliak, Kmeť.
Náhradníci: Krajčirík – Takáč, Boďa, Kostadinov, Múdry, Filinský, Kojnok.

ŠKF Sereď: Yakubu – Morong, Ba, Michalík (C), Slaninka – Šumský, Duranski – Iván, Pankarićan, Jureškin – Špehar.
Náhradníci: Kanurić – Tatranský, Jarovič, Mészáros, Bušnja, Mehić, Beom-geun..
Sereď má na své soupisce Nicolase Šumského. Ten byl kdysi považovaný za obrovský talent českého fotbalu. V mládeži prošel Monacem či River Plate, v Česku se objevil v barvách Bohemians, Jihlavy a v MSFL (třetí nejvyšší česká soutěž) hrál pod Martinem Pulpitem, velkým fanouškem Interu Milán a tváří Fanklubu defenzivního fotbalu. Ve dvou zápasech tohoto ročníku Fortuna ligy začal v Dunajské Stredě na lavičce, ale ve druhém poločase naskočil na hřiště za Tatranského. Proti Senici už jej trenér postavil do základní sestavy a na hrací ploše vydržel až do závěrečného hvizdu.
Za Sereď nastupoval v posledních dvou sezonách obránce Filip Twardzik. Odehrál celkem 52 zápasů, ve kterých vstřelil devět branek. Se Seredí se ale rozloučil a podepsal dvouletou smlouvu s Karvinou, kam se vrátil. O Twadrzika stál i kouč Jarábik. V Karviné by měl zřejmě nahradit odcházejícího stopera Milana Rundiče.

Sereď se v poslední sezoně umístila v základní části na desáté příčce, když pouze Nitra a Pohronie byli horší. Alespoň tedy z hlediska nasbíraných bodů. Sereď tak musela do skupiny o záchranu, kde zaostala jen za Trenčínem a Zlatými Moravcemi a udržela se tak v nejvyšší slovenské soutěži.
Ružomberok skončil v loňské sezoně po základní části na šestém místě o bod před Trenčínem a zahrál si tak skupinu o titul. V ní obsadil pátou pozici o skóre před Michalovcemi, což mu zajistilo kvalifikaci o předkolo Evropské ligy. V ní v semifinále porazil Michalovce penaltou Čecha Twadrzika z 82. minuty. Ve finále poté zvítězil nad Trnavou poměrem 2:0, když v 83. minutě skóroval z pokutového kopu Maslo, následně vyfasoval trnavský Bamidele přímou červenou kartou a ve třetí minutě nastavení pečetil postup do pohárů Takáč.
Ružomberok nevstoupil do letošní sezony úplně ideálně a po dvou zápasech má na svém kontě pouze bod. V prvním kole prohrával doma s Trenčínem poměrem 0:2, ale v závěru se prosadili Maslo ze značky pokutového kopu a ve čtvrté minutě nastavení rozhodl Brenkus o tom, že se budou body dělit. V úterý zajížděl Ružomberok na půdu Trnavy, kde sudí Smolak nařídil již v sedmé minutě penaltu, kterou proměnil Vlasko. Následně přidal další gól Grič. Sereď dokázala snížit Maslem z druhého pokutového kopu v zápase. Jenže poslední slovo měl ve třetí nastavené minutě Pačinda, ten do Trnavy přišel z Viktorie Plzeň.
Sereď je podle mínění sázkových kanceláří v pozici outsidera. Na úvod letošní sezony schytala na hřišti Dunajské Stredy kanára. Na prohru o šest branek zareagovala nejlepším možným způsobem, a sice středeční výhrou 4:0 nad Senicí, když celý zápas v dresu soupeře odchytal český brankář Tomáš Fryšťák. Toho postupně překonali Špehar, Jureškin a Bušnja, v závěru si vstřelil Didiba vlastní gól. Duel se dohrával v deseti na obou stranách. V 80. minutě vyfasoval druhou žlutou kartu kapitán Seredi Hučko, takže ten dnes hrát nebude.
Vzájemné zápasy
SER – RUZ 0:2
SER – RUZ 2:2
RUZ – SER 1:1
RUZ - SER 1:0
SER – RUZ 0:1
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu třetího kola Fortuna ligy, ve kterém se střetnou MFK Ružomberok a ŠFK Šereď. Začínáme v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.