Fortuna liga Slovensko - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Senica : Michalovce - 15. srpna 2020   19:00

Senica
Senica
44' Malec  • 68' Piroska  • 78' Addo
3:0
(1:0)
Michalovce
Michalovce
Senica
Fryšták – Ólafsson, Didiba, Nemec, Šalata – Addo – Eneji (79. Marie), Duda (69. Totka), Piroska (C) (90. Mašulovič), Yenne – Malec.
Slančík – Barbora, Marie, Mašulovič, Totka, Kučera.
Michalovce
Dráb – Kolesár (C), Soler, Vovkun, Mendez (79. Vojtko) – Popovits, Trusa (66. Hirnij), Neofytidis, Begala (89. Riečičár), Phillips (89. Dehtiar) – Sidibé.
Dehtiar – Vojtko, Tóth, Hirnij, Riečičár.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:2.
Střely mimo: 4:6.
Rohy: 7:4.
Ofsajdy: 3:2.
Fauly: 17:19.
Senica byla v tomto zápase jasně lepším týmem a zaslouženě získává tři body. Prosadili se Tomáš Malec, Juraj Piroska a Edmund Addo. Já vám děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
90+2'
90+1'
Nastavují se dvě minutky.
90'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Juraj Piroska, přichází Daniel Filip Mašulovič.
89'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Matúš Begala, přichází Kamil Riečičár.
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Ricardo Phillips, přichází Rostyslav Dehtiar.
89'
Žlutou kartu dostává Maksym Hirnij (MFK Zemplín Michalovce).
89'
Michalovce mohly vstřelit alespoň čestný gól. Šly do situace dvou proti jednomu. Issa Modibo Sidibé střílel technicky, trefil tyč a před prázdnou brankou se dostal k míči Dimitrios Popovits. Nezakončil. Zkusil to až Maksym Hirnij, kterému střelu srazil Jakub Němec.
87'
Ricardo Phillips se zprava sice dostal do pokutového území, jenže následně ho lehce zastavil Jakub Němec.
86'
Maksym Hirnij se mohl dostat do zakončení z voleje, jeho pokus nebyl úspěšný, protože tento fotbalista míč netrefil ideálně.
85'
Juraj Piroska udržel míč proti dvojici protihráčů a přihrál ho na pravou stranu, kde nepřesně rozvíjel akci Nói Snaehólm Ólafsson.
84'
Juraj Piroska znovu neuspěl, opět dokázal poslat míč pryč Artem Vovkun a třetí pas v krátkém sledu si nezpracoval Marko Totka.
83'
Senica získala rohový kop. Center na přední tyč poslal Artem Vovkun a další roh.
82'
Marko Totka prudce centroval zprava, Tomáš Malec míč minul a brankář Tomáš Dráb ho zbytečně boxoval zpět do hry. Mohl zasáhnout na pevno.
81'
Damien Marie nemohl pokračovat v akci na levém křídle, protože si při zpracování pomohl rukou.
80'
Zdá se, že třetí gól Senice definitivně rozhoduje o tom, že dnes se budou ze tří bodů těšit fotbalisté domácího týmu. Michalovce by potřebovaly alespoň na vyrovnání menší zázrak.
79'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Peter Moses Eneji, přichází Damien Marie.
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Alejandro Mendez, přichází Matúš Vojtko.
78'
Senica dala gól! Domácí téměř ve středu pole přišli o míč a Michalovce by mohly přejít do kontry, jenže Seničané to ustáli a EDMUND ADDO si pohrál s kapitánem Kolesárem, kolem kterého prošel a zakončil parádně z dálky k tyči. Fantastický zásah.
78'
Domácí mají k dispozici další standartku. Roh tentokrát rozehrál Tenton Yenne, ale Tomáš Šalata se po výskoku k míči nedostal.
77'
Senica vybojovala rohový kop. Centrovaný míč byla odvrácen, defenziva Michalovcí si se situací poradila bez problémů.
75'
Patnáct minut zůstává hráčům Michalovcí. Dnes to nevypadá na prolomení trápení ze strany východoslovenského týmu.
74'
Rohový kop nedopadl pro hosty úspěšně, míč se odráží mimo hřiště. Rozehrávat tedy může Tomáš Fryšták.
73'
Michalovce se snaží se zápasem ještě něco udělat. Daří se jim kombinovat na útočné polovině, to je zatím všechno.
71'
Dimitrios Popovits faulován na křídle a Michalovce získaly přímý kop. Ricardo Phillips poslal skvělý centr na bližší brankovou tyč, kde míč skluzem neodkopl Juraj Piroska, ale nasměroval ho na vlastní branku. Fantasticky reflexivně zareagoval Tomáš Fryšták.
70'
Žlutou kartu dostává Peter Moses Eneji (FK Senica).
70'
Dvacet minut do konce řádné hrací doby v tomto zápase. Senica vyhrává už o dva góly a dostává se do fantastické pozice. Dokáží Michalovce utkání zdramatizovat?
69'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Dominik Duda, přichází Marko Totka.
68'
Senica dala gól! Peter Moses Eneji získal míč od špatně rozehrávajících fotbalistů Michalovcí. Vešel do vápna a měl obrovskou šanci. Jeho ránu vyrazil Tomáš Dráb, jenže Tomáš Malec přihrál zpět do pětky a volný Juraj Piroska nemohl netrefit prázdnou branku.
67'
Žlutou kartu dostává Matúš Begala (MFK Zemplín Michalovce).
67'
Peter Moses Eneji si naběhl na otevřené levé křídlo. Centr mu vůbec nevyšel, míč šel přímo do rukavic Tomáše Drába.
66'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Matej Trusa, přichází Maksym Hirnij.
65'
Issa Modibo Sidibé se tlačil k míči po dlouhém pasu do vápna Senice. Jako první dokázal situaci vyřešit Tomáš Fryšták.
63'
Africký legionář byl ošetřován více než minutu, takže čas se nám natáhl, ale bude v pořádku.
62'
Edmund Addo dost naivně spadl ve vápně soupeře a penaltu nepožadoval, avšak zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření, čili chvíli se hrát nebude.
61'
Dnešní utkání sleduje 837 diváků.
60'
Hodina utkání je za námi. Senica vyhrává, ale po změně stran mají více ze hry Michalovce, které se snaží diktovat tempo hry.
59'
Dimitrios Popovits centroval na zadní tyč, kde byl faulován Nói Snaehólm OÓafsson, a tak se defenziva Senice ubránila.
58'
Michalovce mohly projít do šance, ale Ricardo Phillips neudržel stabilitu a o míč přišel. Hosté vzápětí získali přímý kop.
57'
Tomáš Fryšták podržel Senicu, protože dobrou pozici měl Issa Modibo Sidibé. Střele však nedal zcela ideální směr ani rychlost.
56'
Dominik Duda si pomohl útočným faulem, na trávníku skončil Ricardo Phillips a hosté se pokusí rozvinout další akci.
55'
Edmund Addo přenesl hru na pravé křídlo, tam ale akce Senice nepokračovala. Na druhé straně se neujala kontra Michalovcí.
54'
Žlutou kartu dostává Ricardo Phillips (MFK Zemplín Michalovce).
52'
Senica získala rohový kop. Samotný centr sice nebyl zakončený, jenže pak se míč vrátil a Dráb udělal chybu. Tomáš Malec, Joss Didiba a ani Tomáš Šalata na míč zblízka v obrovských šancích nedosáhli a nedostali ho do sítě.
51'
Akce Michalovcí se rozvíjela slibně, po přihrávce na hrot se hra přerušuje, protože Issa Modibo Sidibé byl v ofsajdu.
50'
Druhé dějství se rozbíhá trochu pomaleji. Zatím se ani jeden tým nedostal k ohrožení branky soupeře.
49'
Dimitrios Popovits se nedostal k pasu na křídlo, situaci před ním zvládl Jakub Němec, který míč propustil mimo hrací plochu.
48'
Juraj Piroska centroval do šestnáctky a i když Tomáš Šalata míč zasáhl, tak Jakub Němec ho už měl ve velmi těžké pozici.
47'
Žlutou kartu dostává Martin Kolesár (MFK Zemplín Michalovce).
46'
Ani jeden trenér přes přestávku nestřídal, takže oba celky nastoupily tak, jak duel odstartovaly.
46'
V souboji dvou týmů, které během úvodních dvou kol nevstřelily gól se mužstva trápily v koncovce, ale domácí byli aktivnější a zaslouženě jsou ve vedení, když se trefil útočník Tomáš Malec.
45+2'
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Senica dala gól! Tenton Yenne utekl Trusovi, přihrál na křídlo a Němec poslal prudký pas těsně nad zemí do pětky, kde se natlačil TOMÁŠ MALEC a zblízka rozvlnil síť za Drábem.
43'
Senica znovu vybojovala přímý kop. Juraj Piroska nenašel spoluhráče, dobře zasáhl Issa Modibo Sidibé. Nicméně, odražený míč si našel Peter Moses Eneji a prudce zakončil do Drába.
41'
Senica dnes zahrává přímé kopy centrama, i když přijdou fauly téměř ve středu pole. Tentokrát poslal Piroska výborný pas k pětce, Tomáš Šalata hlavičkou jen těsně minul branku Drába.
40'
Issa Modibo Sidibé poslal přihrávku za obranu Senice. Z křídla si naběhl do velkého vápna Matej Trusa a z úhlu napálil míč do boční sítě.
39'
Peter Moses Eneji výborně přenesl hru na hranici velkého vápna, kde se zamotal Tenton Yenne a o míč přišel bez faulu.
38'
Jakub Němec ještě potřeboval ošetření. Na chvíli odejde za postranní čáru, ale bude moci pokračovat ve hře.
37'
Po centru na zadní tyč hlavičkoval obránce Jakub Němec. Nebyla to sice prudká hlavička, ale míč se nebezpečně snášel k vzdálenější tyči a jen velmi těsně ji i minul.
36'
Konečně plynulá a pěkná akce. Tenton Yenne zatáhl míč k vápnu, přihrál do něj, ale Tomáše Malece před pětkou ve velké šanci dohrál Alejandro Mendez, který zakončení srazil na rohový kop.
35'
Vstoupili jsme už do závěrečné desetiminutovky řádné hrací doby v prvním poločase. Špatně vrhaných autem ji otevřel Matej Trus.
34'
Juraj Piroska poslal vysoký oblouček do pokutového území. Solera fauloval v osobním souboji Tentona Yenneho.
33'
Dimitrios Popovits střílel z hranice velkého vápna, míč srazil do bezpečí Jakub Němec a právě tento obránce přes sebe nepustil ani další míč.
32'
Nói Snaehólm Ólafsson sice přitvrdil, ale nefauloval. Přesto po kontaktu s ním zůstává na hrací ploše ležet Ricardo Phillips. Bude v pořádku.
31'
Půlhodina zápasu je za námi. Zatím sledujeme trápení v koncovce na obou stranách a tedy musíme konstatovat, že šance dosud nepřišla.
30'
Matej Trusa se na dvakrát dostal k centru zleva. Issa Modibo Sidibé nedokázal zakončit, což se sice podařilo Begalovi, který ale trefil Němce.
29'
Nicméně, Senica s dalším přímým kopem. Peter Moses Eneji to velmi dobře kopl směrem přímo na branku, dobře zasáhl Ian Pino Soler.
28'
Juraj Piroska tentokrát centroval z levého křídla. Defenziva Michalovcí svou šestnáctku přehustila a poslala míč pryč.
27'
Tomáš Malec získal míč, přihrál ho do velkého vápna a Tenton Yenne skončil na hrací ploše po kontaktu s Kolesárem. Penalta to nebude, protože se mával ofsajd.
26'
Issa Modibo Sidibé výrazně protestuje po tom, co mu byl odpískán faul na Didibu. Hlavní rozhodčí ho důrazně upozornil, kartu zatím netasí.
25'
Zatím je to velké trápení v koncovce na straně jednoho i druhého týmu. Těchto 25 minut bylo jasným příkladem toho, proč týmy za dosavadních 205 minut neskórovaly.
24'
Issa Modibo Sidibé obdržel přihrávku na hranici pokutového území. Přes obránce soupeře se dostal ke střele, slabě zamířil do středu branky.
23'
Ricardo Phillips zahrával rohový kop. Jeho levačka byla velmi nepřesná, vše lehce zvládl Nói Snaehólm Olafsson.
22'
Alejandro Mendez měl na levém křídle volný prostor a centroval do pětky. Jeho dobrý pas těsně minul útočník Issa Modibo Sidibé.
21'
Michalovce získaly přímý kop. Centrovaný míč nešlel do pozic, odkud by mohli hráči hostů zakončovat.
20'
Joss Didiba po souboji ve středu pole zůstává ležet na hřišti, potřebuje ošetření. Po jeho výkonu by měl být v pořádku a pokračovat ve hře.
19'
Tomáš Šalata vyhrál hlavičkový souboj a posouval míč před branku. Dral se za ní Joss Didiba, první u něj byl ale brankář Dráb.
18'
Další přímý kop pro Senicu. Hlavní rozhodčí ještě řešil menší roztržku, takže rozehra se natáhne.
17'
Juraj Puriška zahrál přímý kop na pravém křídle. Jeho míč sice zasáhl Tomáš Šalata, jenže v náročné pozici Drábu neprověřil.
16'
Jakub Němec se snažil zakončit centrovaný míč z rohového kopu, dobře před ním zasáhl Issa Modibo Sidibé, který si splnil defenzivní povinnosti.
15'
Eric Addo se výborně dostal zleva na hranici velkého vápna. Stříleným centrem před branku našel pouze obránce Solera. Senica získala ještě roh.
14'
Issa Modibo Sidibe dostal hodně prostoru před pokutovým územím Senice. Poslal technický pokus a nasměroval ho těsně nad branku Fryštáka.
13'
Ricardo Phillips je dnes docela aktivní, alespoň takto v úvodu. Jeho centr zastavil dobře postavený Didiba, k míči se nedostal Sidibé.
12'
Senica o míč přišla na své polovině hřiště. Z velké dálky to vyzkoušel Matúš Begala, mířil nepřesně, vedle branky Fryštáka.
11'
Deset minut zápasu je za námi. Sledujeme opatrný úvod. Gólové hody dnes ale určitě nemůžeme čekat, protože ani jeden z těchto celků se v dosavadních dvou kolech netrefil.
10'
Dmitrios Popovits poslal pas na hranici malého vápna, útočník Tomáš Malec ho odvrátil pryč.
9'
Nói Snaehólm Ólafsson fauloval vedle svojí šestnáctky. Na trávníku skončil Ricardo Phillips. Michalovce získaly přímý kop vhodný na centr.
8'
Ricardo Phillips se snažil poslat míč z první do pokutového území. Nepřesný pas odvrátili hráči Senice.
7'
Tomáš Fryšták neměl vážnou práci. Centrovaný míč směřoval přímo do jeho náručí. Zatím je hra opatrná z obou stran.
6'
Tenton Ynne si nezpracoval míč na křídle ideálně, potom přihrával nepřesně a navíc se pískal ofenzivní faul Dudy. Tato akce Senici vůbec nevyšla.
5'
Peter Moses Eneji zleva přešel až do pokutového území. Centrovaný pas směřoval mimo prostor, kde byli jeho spoluhráči.
4'
Michalovce na pravém křídle získaly přímý kop. Centrovaný míč defenzíva Senice odvrátila do bezpečí.
3'
Dominik Duda se po pěkné individuální akci dostal do zakončení na hranici pokutového území. Z dobré pozice minul branku Drábla.
2'
Michalovce se snažily kombinovat na útočné polovině hřiště, ale míč končí v autu. Akci tak může zakládat Senica.
1'
Domácí Senica nastupuje v modročervených dresech, hosté v žlutých.
1'
FK SENICA

Senica je po dvou kolech na posledním místě Fortuna ligy. Shodně 0:4 prohrála proti MŠK Žilině i Škf Seredi, což je od týmu, který pomýšlí na první šestku pořádně málo. Osm inkasovaných gólů a žádný vstřelený je přímo katastrofální bilance. Doma proti Michalovcím už ale tým ze západního Slovenska chce nepříznivou bilanci změnit.

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE

Právě Michalovce jsou se Senicou jediným týmem, který ještě nevstřelil žádný gól a rovněž nezískal bod. Zemplínčané totiž nejdříve podlehli doma Trnavě 0:2 a pak nestačili ani na Slovan Bratislava a prohráli s ním 0:5, což byla dosud nejvyšší prohra ve Fortuna lize během sezóny 2020/21. Na obou stranách je co napravovat a pokud se jeden či druhý tým nechytí co nejdříve, může mít vážné problémy se záchranou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.