Fortuna liga Slovensko - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Nitra - 3. října 2020   19:00

Trnava
Trnava
0:2
(0:1)
Nitra
Nitra
45+1' Adamec   • 66' Chobot
Trnava
Rusov (C) – Turňa (71. Tumma), Izuchukwu, Grič, Tsaousis – Yao (71. Konstantinidis), Bukata, Savvidis, Saymon (71. Olejník), Miković – Bamidele Isa (46. Vlasko).
Kamenár – Tumma, Nsumoh, Benovič, Konstantinidis, Vlasko, Olejník.
D. Sedlák (SVK)
Štadión Antona Malatinského
Nitra
Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Kolčák – Franko (81. Vrábel), Záhumenský (90+1. Fabiš), Mustafič, Faško, Adamec – Gatarić (63. Chobot), Magda.
Trnovský – Vrábel, Šefčík, Danek, Chobot, Olivero, Fabiš.

Z tohoto střetnutí je to všechno. Děkujeme za pozornost, hezký zbytek večera.
Další ligové utkání sehraje Trnava v Žilině. Nitra pocestuje do Zlatých Moravců.
Nitra se díky třem bodům posouvá v tabulce na třetí pozici, kde je o bod před pátou Trnavou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:15.
Zápas mezi Trnavou a Nitrou končí vítězstvím hostů v poměru 2:0. Spartak byl sice po většinu času lepším týmem, v úvodním dějství však nevyužil velké příležitosti a posléze inkasoval z přímého kopu Adamce gól do šatny. Po změně stran koncentrovali domácí síly směrem dopředu, byli to ale zase oni, kdo inkasoval. Chobot si krátce po hodině hry převzal ve vápně míc od Faška a střela mu sedla náramně.
90+2'
90+1'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Timotej Záhumenský, přichází Lukáš Fabiš.
90+1'
Duel bude nastaven pouze o dvě minuty.
90'
Michal Faško ale hradbu těl před brankou neprostřelil. Stav se tak nemění.
89'
Teď může udeřit Nitra. Z hranice šestnáctky bude kopat standardku. Jednu podobnou už dneska dala.
88'
Trnava se i nadále snaží alespoň o korekci výsledku. Spartak je usazen na útočné polovině, Nitra ale pozorně brání.
86'
Stanislav Olejník byl při své střele, která vypadla Šípošovi z rukavic, stáhnutý za dres. Píšťalka sudího Sedláka zůstala němá.
83'
Duel pomalu spěje ke svému konci. Po třech venkovních zápasech bez vítězství to dnes vypadá pro Nitru konečně na plný zisk.
81'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Matej Franko, přichází Ondrej Vrábel.
80'
Nitra si může na chvíli vydechnout. Po faulu Kyriakose Savvidise má přímý kop.
79'
Ztracenou merunu vybojoval Stanislav Olejník, centroval ale jen do rukavic Dávida Šípoše.
78'
Spartak je v s blížícím se koncem utkání jasně lepším týmem, neumí to ale vyjádřit gólově. Nyní odcentroval Martin Bukata, balon ale přistál na horní síti.
76'
A znovu obrovská možnost Martina Mikoviće, kterému teď po jeho průniku chytil Dávid Šípoš čistý gól! Mohlo být zaděláno na drama.
75'
A byla z toho velká možnost Martina Mikoviće! Ten se opřel do odraženého míče, branku ale těsně minul.
74'
Po faulu na Mariose Tsaousise mají domácí k dispozici standardní situaci.
72'
Domácí kouč poslal do hry hned tři nové tváře. Uvidíme, kterak se to na hře Trnavy v závěru zápasu projeví.
71'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Yann Yao, přichází Dimitris Konstantinidis.
71'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Matúš Turňa, přichází Gergely Tumma.
71'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází De Barros Cabral Saymon, přichází Stanislav Olejník.
70'
Ani tentokrát z toho ohrožení hostující svatyně nebylo. Střídající Vlasko oživení směrem vpřed nepřinesl. Útočník se "zabijáckým" instinktem ostatně schází Trnavě už delší dobu.
69'
Spartak bude kopat roh. Míč si staví u praporku Martin Bukata.
68'
Zmar v domácí hře nyní podtrhl nepřesným centrem Ján Vlasko. Balon poslal až do nedalekého vozidla ambulance.
66'
Nitra právě vstřelila branku!
Domácí ale daleko nedošli a naopak jsou to oni, kdo loví podruhé míč ze sítě! MARIAN CHOBOT si ve vápně převzal balon od Michala Faška a nikým neatakován ho poslal až za záda Rusova.
65'
Hlavička Kristiána Kolčáka mířila mimo. Dopředu může jít Trnava.
64'
Nitra měla přímý kop. Matúš Kuník poslal centr do šestnáctky, Marian Chobot následně pálil do protihráče. Následuje roh.
63'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Nikola Gatarić, přichází Marian Chobot.
63'
Jakub Grič se odhodlal k přímému zakončení, jeho rána letěla metr vedle levé tyčky. Dávid Šípoš směr střely kontroloval.
62'
Po faulu na Anthonyho Izuchukwua bude Spartak kopat přímák z nějakých třiceti metrů.
61'
Martin Miković poslal dobrou přihrávku do běhu na Yanna Yaa. Ten ale neměl potřebnou rychlost.
60'
Hodina zápasu je minulostí. Spartak Trnava doma stále prohrává s Nitrou 0:1. Očekávaný tlak se zatím nekoná.
59'
V útoku neuspěl ani Martin Miković. Jeho střela skončila jen na prvním protihráči.
58'
Yann Yao si převzal míč na křídle, následně ale balon doslova odevzdal lajdáckou přihrávkou.
57'
Hosté zkusili štěstí střelou z větší vzdálenosti a nechybělo mnoho. Dobrivoj Rusov si s celou Trnavou mohl oddechnout, že míč letěl mimo tři tyče.
55'
Nyní byl Martin Bukata pro změnu v roli faulovaného. Spartak zakládá postupný útok.
54'
V krátkém odstupu faulovali Martin Bukata a Ján Vlasko. Hosté mají na útočné polovině přímý kop.
52'
Domácí fotbalisté mohli zaútočit po levé straně, zakončení jim však absolutně nevyšlo. Počínání Spartaku nyní připomíná tak trochu křeč.
51'
Nyní se musí Trnava dokonce bránit. Nitra vybojovala roh. Ten rozehraje Michal Faško.
50'
Tentokrát je pískán nedovolený zákrok Martina Mikoviće. Spartak má stále problém přejít přes hostující obranu.
49'
Na polovině Trnavy došlo k sérii soubojů, Nitra se však k míči nedostala. Následně byl faulován Matúš Kuník.
48'
Matúš Turňa málem doplatil na nepovedenou kličku. Obrana Trnavy na poslední chvíli zareagovala a zabránila druhému gólu Nitry.
47'
Trenér Hrnčár zareagoval v poločase střídáním. Je to jasné – Trnava bude muset otevřít obranu a zaměřit se ještě více na útočení.
46'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Yusuf Bamidele Isa, přichází Ján Vlasko.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
Trnava byla v úvodním dějství o poznání aktivnějším týmem, své šance ale favorit nevyužil, a tak za to krátce před přestávkou tvrdě pykal. Nitra kopala v nastaveném čase po Turňově zásahu rukou přímý kop, který přesnou bombou využil ve vedoucí gól Adamec. Spartak chvíli předtím nevyužil na druhé straně dvě velké šance, a tak platilo otřepané "nedáš – dostaneš".
45+1'
45+1'
Exekuce standardky se ujal MARTIN ADAMEC a počínal si fantasticky! Jeho tvrdá střela prošla skrze zeď a skončila až za zády Rusova. To je pro Spartak hodně studená sprcha.
45'
Matúš Turňa vyfasoval v závěru poločasu žlutou kartu za hru rukou. Nitra má k dispozici přímý kop z hranice šestnáctky.
44'
A další dobrá možnost Trnavy! Po centru z levé strany chyběly Saymonovi ve výskoku k zásahu míče jen decimetry.
43'
Nepovedený odkop Dávida Šípoše trefil do hlavy Bamideleho Isu a balon se málem odrazil do branky! Teď měla Nitra štěstí.
41'
Martin Bukata směroval za obranu prudkou kolmici. Do míče ale vložil příliš razance, a tak bude rozehrávat Dávid Šípoš.
40'
Do konce prvního dějství chybí posledních pět minut. Na úvodní gól stále čekáme.
39'
Zadáci Nitry zapojili dvakrát do kombinace i brankáře Dávida Šípoše. Směrem dopředu už to hostům tolik nejde. Míč má aktuálně Dobrivoj Rusov.
38'
Následný přímý kop se domácím nevydařil. Trnava se rychle musela vracet a pomoci si i taktickým faulem.
37'
Nikola Gatarić fauloval exkarvinského Martina Bukatu. Karta z toho nejspíše nebyla jen proto, že už Chorvat jednu má.
36'
Po rohovém kopu mohl otevřít skóre Kyriakos Savvidis. Jeho hlavička jen těsně minula Šípošovu klec.
35'
De Barros Cabral Saymon přihrával z pravé strany do šestnáctky. Je z toho už šestý rohový kop pro Trnavu. Nitra na svůj první zatím čeká.
33'
Hra se přesunula na protější konec hřiště. Tam se do balonu opřel Alen Mustafič, svou dělovkou ale napálil jen Dobrivoje Rusova.
32'
Do Šípošova vápna přiletěla střílená přihrávka. Hostující brankář vyrážel na rohový kop.
30'
Dost možná přihlédl hlavní sudí i k předešlému vystoupení. Nyní už každopádně dostává Nikola Gatarić první žlutou kartu tohoto zápasu, a sice za faul na levého beka Trnavy.
29'
Nitra se nadechla k protiútoku. Na jeho konci se s výkřikem poroučel k zemi Nikola Gatarić, rozhodčí Sedlák ale nechal pokračovat ve hře. Tohle bylo přifilmováno.
28'
Domácí fotbalisté měli k dispozici rohový kop, který rozehrál Martin Bukata. Ani tentokrát ovšem k ohrožení hostující svatyně nedošlo.
26'
Delší tlak Trnavy vyrezultoval v autové vhazování. Do zakončení se Spartak dostává i nadále jen velmi složitě.
25'
Centr vyslaný z levé strany si stáhl do rukavic brankář Dávid Šípoš.
24'
Nitra se po domácí ztrátě dostala do zajímavého kontru. Akce ale ztroskotala na nepřesném zakončení, balon mířil vysoko nad.
22'
Momentálně se nehraje. Na zemi leží Yusuf Bamidele Isa a bude muset být ošetřen.
21'
Po faulu Trnavy mohl rozehrávat Alen Mustafič. Akce Nitry ale měla jepičí život a skončila rychlým ofsajdem.
20'
Následný rohový kop už ohrožení hostující svatyně nepřinesl.
19'
A byla z něj první šance domácího výběru! Jakub Grič si naběhl na teč a málem překonal Dávida Šípoše!
18'
Rána Martina Mikoviće končí rohovým kopem. Ten rozehraje Kyriakos Savvidis.
17'
Střílená přihrávka De Barrose Cabrala Saymona mířila před Šípoše, na poslední chvíli ji ale hostující obrana odkopla.
15'
Domácí akce skončila odpískaným útočným faulem. Hrát může na chvíli Nitra.
14'
Tentokrát byl domácí záložník Savvidis faulován ve středu hřiště. Rozehrávat bude Spartak.
13'
Kyriakos Savvidis se dostal k centru z pravé strany, míč ale opustil hrací plochu, a tak byla hra přerušena.
11'
Kristián Kolčák si před Mariosem Tsaousisem pomohl odkopem a Nitra se ubránila. Trnava zatím marně hledá recept na hostující obranu, její akce končí před vápnem.
10'
Zatím se hraje výhradně v prostorách mezi oběma vápny. Úvodní desetiminutovka žádné zakončení nepřinesla.
7'
Oproti původně hlášeným sestavám nastoupil v dresu Nitry Matej Franko.
5'
Nitra je v úvodu zatažená na své polovině. Směrem dopředu hraje pouze Spartak.
3'
Marios Tsaousis dostal míč na křídlo od Martina Mikoviće, vůbec se mu však nepovedl centr. Ten skončil až za brankou Dávida Šípoše.
2'
Yusuf Bamidele Isa byl faulován, domácí ale nedokázali udržet míč na polovině soupeře.
1'
Spartak nastoupil do zápasu v bílých dresech, Nitra v modrých.
1'

FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Turňa, Izuchukwu, Grič, Tsaousis – Yao, Bukata, Savvidis, Saymon, Miković – Bamidele Isa.
Náhradníci: Kamenár – Tumma, Nsumoh, Benovič, Konstantinidis, Vlasko, Olejník.

FC Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Kolčák – Fabiš, Vrábel, Mustafič, Faško, Chobot – Gatarić, Šefčík.
Náhradníci: Trnovský – Záhumenský, Magda, Franko, Danek, Adamec, Olivero.

FC Nitra

Hostující celek je na tom dost podobně, protože Nitra má na svém kontě po osmi kolech jedenáct bodů a nachází se na solidním pátém místě. Hostující celek v posledním kole hostil Sereď a nakonec to byla jasná záležitost domácího výběru, který svého soupeře porazil 3:0.
FC Spartak Trnava

Domácí celek si zatím nevede úplně špatně. Trnava totiž zatím vybojovala 13 bodů a nachází se na třetí pozici, když na druhý Slovan ztrácí šest bodů a na první Dunajskou Stredu ztrácí bodů jedenáct. V posledním kole hrála Trnava na hřišti Senice, kde nakonec vyhrála 2:0.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Slovenská nejvyšší soutěž pokračuje bez diváků a my budeme sledovat duel 9. kola, ve kterém Spartak Trnava hostí Nitru. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.