Fortuna liga Slovensko - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Pohronie - 15. srpna 2020   19:00

Trnava
Trnava
10' Tumma
1:1
(1:0)
Pohronie
Pohronie
61' Bimenyimana
Trnava
Rusov (C) – Tumma, Izuchukwu, Václav – Grič – Turňa, Jakúbek (46. Benovič), Vlasko, Yao (83. Mihálek) – Pačinda, Saymon (63. Nsumoh).
Kamenár – Nsumoh, Jónsson, Benovič, Kóša, Olejník, Mihálek.
Pohronie
Dovec – Badolo (83. Matić), Pavlík (C), Špiriak, Župa – Chríbik, Weir, Petrák (62. Pellegrini) – Blahút, Bimenyimana (62. Abrahám), Fadera.
Repiský – Jacko, Pellegrini, Vondryska, Matić, Abrahám, Bangala.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání nabídlo dvě branky, po jedné v každém poločase. Skóre otevřel v desáté minutě zápasu domácí Gergely Tumma po přímém kopu svého týmu. Vyrovnáno přišlo až po hodině hry, kdy se nadvakrát dokázal prosadil v pokutovém území soupeře Bon-Fils Caleb Bimenyimana. Trnava na konci zápasu mohutně tlačila svého soupeře, ale nakonec si musela poslechnout závěrečný pískot svých fanoušků, kterých na zápas přišlo 3854. Spartak se příště utká 19.8. v Malženicích v rámci poháru. Pohornie se příště představí o den dříve v Dunajské Lužné.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 12:15.
90+4'
90+4'
James Weir se z levé strany dostal na střed hřiště a pálil. Jeho pokus pravačkou však skončil jen v bloku soupeře.
90+3'
Trnava se snaží útočit a vstřelit vítěznou branku, jenže Pohronie chtějí za každou cenu každý míč odkopnout.
90+2'
Dlouhý míč středem hřiště mířil na naběhnutého Pačindu, explzeňský hráč však na rychlý míč nestačil.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Aktivní Kojo Matić se uvolnil u lajny a vybojoval další roh.
89'
Lukáš Pellegrini si vzal míč, rozhodně nespěchal na rozehrávku a pak centroval do vápna, jenže domácí odvrátili.
88'
Kojo Matić dostal míč do vápna a jeho následná střela skončila rohovým kopem pro jeho tým.
87'
Dlouhý míč dopředu mířil na Faderu, který se ovšem ocitl v ofsajdu.
86'
Samuel Benovič se snažil středem hřiště vysunout jednoho ze svých spoluhráčů, ale ani jeden nepočítal s nahrávkou.
85'
Václav fauloval na polovině hřiště Blahúta, takže další cenný čas pro hostující tým.
84'
V posledních minutách je naprosto jasné, kde chce vyhrát. Trnava se tlačí dopředu, zato Pohronie jen zdržují míč a remíza by jim stačila.
83'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Yann Yao, přichází Kristián Mihálek.
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Cédric Badolo, přichází Kojo Matić.
82'
Po delší době se dopředu dostal hostující tým a centroval do vápna, kde však vzdušný prostor ovládl Tumma.
81'
Yann Yao dostal míč kolmo za obranu a už se těšil, že půjde sám na branku, jenže se nacházel v ofsajdu.
80'
Ján Vlasko z místa přestupku centroval do vápna, kde našel Václava, jehož hlavička šla hodně nad branku.
79'
Vlasko faulován na levé straně hřiště a poté si kopne další přímý kop.
78'
Dnešní utkání sleduje 3854 diváků.
77'
Hosté to zkusili dlouhým nákopem, pro ten si však došel brankář Rusov.
76'
V posledních minutách se tlak domácího týmu stupňuje.
75'
Rohový kop samozřejmě zahrával Vlasko, který našel na středu obránce Anthonyho Izuchukwua, jehož hlavička šla nejprve do země a pak nad branku.
75'
Roh pro Spartak.
74'
Další přímý kop měl k dispozici domácí tým, takže Ján Vlasko. Ten zkusil střelu na přední tyčku, byl to parádní pokus, který Dovec vyrazil.
73'
A byl to opravdu Ján Vlasko a jeho centr, hostující obrana si však počínala dobře a míč odkopla.
72'
Badolo fauloval na levé straně soupeře a Vlasko si již chystá míč pro přímý kop.
71'
Po dalším centru do vápna se přerušuje, protože se faulu dopustil útočník Pačinda.
70'
Žlutou kartu dostává Peter Chríbik (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).
70'
Rozhodčí toto rozhodnutí ještě řešili spolu, ale rozhodli, že se o branku nejedná.
69'
Ján Vlasko si to vzal na starost. Centrem do středu pokutového území našel Pačindu, jehož hlavička mířila pouze do brankáře a následně Marek Václav ve skluzu vykopl míč z rukavic brankáře do sítě. Rozhodčí však branku neuznal.
68'
Přímý kop si z pravé strany kopne domácí tým.
67'
Johnson Nsumoh dostal dobrou nahrávku středem hřiště od Pačindy, ale po vstupu do pokutového území spadl.
66'
Nepřesnou nahrávku po pravé straně poslal Jakub Grič a domácí fandové pískají.
65'
Hostující tým se hodně zlepšil po vstřelené brance. Favorizovaný Spartak je najednou pod tlakem.
63'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází De Barros Cabral Saymon, přichází Johnson Nsumoh.
62'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Bon-Fils Caleb Bimenyimana, přichází Patrik Abrahám.
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Bernard Petrák, přichází Lukáš Pellegrini.
61'
Pohronie právě vstřelily branku!
Je srovnáno. Po střele jednoho ze svých spoluhráčů se ve vápně dostal k míči BON-FILS CALEB BIMENYIMANA a nadvakrát dokázal míč dotlačit za brankáře Rusova a vyrovnat tak stav dnešního zápasu.
60'
Za lajnou zůstal na zemi domácí Matúš Turňa, který měl nějaký zdravotní problém, ale měl by být v pořádku.
59'
Ján Vlasko centroval od praporku do vápna. Tam na zadní tyčce našel Tummu, ale střelec jediné branky hostující klec minul.
58'
Rohový kop pro Spartak.
57'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, na míči je nyní Trnava.
55'
Patrik Blahút po dvou kličkách udolal soupeře a dostal se ke střele z úhlu. Trefil ovšem pouze střed branky.
54'
Bon-Fils Caleb Bimenyimana zkusil překvapivou střelu z nějakých osmadvaceti metrů. Ta mu však vůbec nesedla a skončila v rukavicích Rusova.
53'
Žlutou kartu dostává Dominik Špiriak (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).
52'
Weir z hloubky hřiště našel na pravé straně Blahúta, jehož následný centr nedokázal nikoho z hostujícího týmu najít.
51'
James Weir centroval od praporku na přední tyčku, kde však byli pouze domácí hráči.
50'
Fadera se dostal k míči na pravé straně vápna a hned zakončoval. Nakonec do jeho střely dal nohu Václav a zblokoval ji na roh.
49'
Útočný faul Cabrala přerušil tlak domácích Spartaku.
48'
Míč si vzal samozřejmě Ján Vlasko centroval do vápna, ale našel pouze jednoho z hostujícího hráčů.
47'
Přímý kop pro domácí tým z nějakých 22 metrů.
46'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Matej Jakúbek, přichází Samuel Benovič.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
První poloviny zápasu nabídla jedinou branku, kterou vstřelil hned v desáté minutě Gergely Tumma po přímém kopu svého týmu. Od té doby převzal iniciativu hostující tým, který byl rozhodně aktivnější a byl častěji na míči, Trnava si hlídala vedení a snažila se chodit do rychlých brejků a dlouhých míčů hlavně na Cabrala. Každopádně to favorit zápasu rozhodně nebude mít jednoduché s udržením jednobrankového vedení ve druhém poločase dnešního zápasu.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 49%:51%
Střely na branku: 1:0
Rohy: 1:1
Ofsajdy: 1:0
45+1'
45+1'
Do závěrečného tlaku se touží dostat hostující tým, který je u míče na polovině soupeře.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
44'
Tým Pohronie je na míči a kombinuje na vlastní polovině hřiště.
43'
Cédric Badolo se na pravé straně zbavil Yaa a centroval do vápna, kde si míč na zadní tyči našel Fadera, ale branku z velké šance netrefil.
42'
Právě faulovaný Ján Vlasko si vzal exekuci na starost a centroval do vápna. Tam se po míči natahovala hned dvojice jeho spoluhráčů, ale ani jeden se k němu nedostal.
41'
Ján Vlasko faulovaný kousek od vápna a Trnava si kopne přímý kop.
40'
Fadera zkusil střelu z vápna, ta však byla sražená a v klidu doletěla na střed branku do rukavic Rusova.
39'
James Weir se sice na ose hřiště dostal k míči a mířil vpřed, ale předcházel tomu faul, takže pokračovat nemohl.
38'
Grič ze středu hřiště důrazně hledal na kraji vápna Turňu, který se však k míči přes vysokého Pavlíka nedostal.
37'
Po rychlém brejku dostal míč na levou stranu vápna Ján Vlasko, zbavil se soupeře a pálil na přední tyčku. Branku jeho střela o kousek minula.
36'
James Weir hezky nasadil jesle soupeři, ale pak nepřesně nahrál na spoluhráče, který stál za vápnem.
35'
Z velké dálky se do míče opřel Weir, jeho důrazný pokus skončil hodně vysoko nad brankou.
34'
Přenesení hry se hostujícímu týmu nepovedlo, a tak bude vhazovat aut Yao.
33'
Na zemi se na chvilku ocitl Erik Pačinda, který měl nějaký zdravotní problém s kolenem, vše by mělo být v pořádku.
32'
Petrákova levačka se snažila o další centr z levé strany na střed hřiště. Jednalo se však jen o další nepřesný pokus.
31'
Župa takovým rohlíkem hledal po lajně někoho ve žlutém. Našel však jen vyběhnutého brankáře Rusova.
30'
James Weir si vzal na starost rozehrávku rohu a centroval na střed vápna, kde však hru přerušil útočný faul Chríbika.
29'
Václav odvrátil nebezpečí soupeře na roh.
28'
Matúš Turňa z lajny nahrával na střed hřiště, jenže tam všichni hráči míč přeběhli.
27'
Hostující Blahút dostal míč do lajny od Fadery a chtěl mu míč vrátit, to se mu však nepovedlo a míč nahrál pouze soupeři.
26'
Přestávka je u konce a může se pokračovat ve hře.
25'
Následuje přestávka na občerstvení.
24'
Anthony Izuchukwu dostal míč při rozehrávce za vápno a podklouzl. Z celé situace ho dokázal osvobodit kolega Marek Václav.
23'
Peter Chríbik zkusil individuálně projít do vápna, jenže narazil na soupeře, který mu míč dokázal sebrat.
22'
Hodně se v posledních minutách bojuje o střed hřiště.
21'
K Župovi se odrazil míč na jeho levou stranu a hostující bek následně centroval do vápna, kde se míč dvakrát zvláštně odrazil a pak ho domácí odkopli.
20'
Rusov dlouhým nákopem poslal do brejku Cabrala, celou akci však přečetl brankář Dovec a pro míč si došel on.
19'
Badolo nepřesně nahrával na střed hřiště pro Petráka, a tak se po delší době dostane na míč Trnava.
18'
Nyní je k vidění hodně soubojů na středu hřiště, na míči nyní Pohronie, mají totiž aut.
17'
Alieu Fadera udělal na středu hřiště rychlý krok do strany, s čímž nepočítal Jakůbek a fauloval ho.
16'
Střelec první branky Tumma centroval vysoký míč dopředu. Prostor, kde se nacházeli oba útočníci nenašel.
15'
Chribík poté fauloval na levé straně hřiště a u míče tak zůstane Spartak.
14'
Hosté měli k dispozici přímý kop ze středu hřiště, po kterém si míč v pokutovém území našel Peter Chríbik. Jeho hlavička však branku nenašla.
13'
Přesilu se snažil projít na středu hřiště Weir, ale to se mu nepovedlo a míč pouze daroval soupeři.
12'
Župův centr z levé strany se do vápna nevešel, skončil pouze na horní síti domácí branky.
11'
Žlutou kartu dostává Ján Vlasko (FC Spartak Trnava).
10'
Trnava právě vstřelila branku!
Přímý kop z pravé strany rozehrával levačkou Ján Vlasko, který na dlouhou nohu našel ve vápně Jakuba Griče, ten jen tak nahrál po své levici, kam si došel pro míč hlavou GERGELY TUMMA a ten hlavou poslal míč do sítě.
9'
Dlouhý nákop Trnavy mířil na Cabrala, kterého v souboji předskočil Pavlík a vzal si míč pro sebe.
8'
Hosté měli k dispozici přímý kop z pravé strany, kterého se ujal James Weir a centroval do vápna, kde si pro míč došel brankář Rusov.
7'
Žlutou kartu dostává Jakub Grič (FC Spartak Trnava).
6'
Nepovedený centr Blahúta z pravé strany hřiště a domácí budou rozehrávat od vlastní branky.
5'
Na pravou stranu dostal míč Matúš Turňa a z voleje centroval do pokutového území, což už bylo navíc, protože se předtím nacházel v ofsajdu.
4'
Ján Vlasko dostal nahrávku na levou stranu hřiště a naslepo centroval. Jeho přízemní nabídka však nikoho v bílém nenašla.
3'
Po dlouhém nákopu se z druhé vlny dostal ke střele na penaltě De Barros Cabral Saymon, ale jeho dělovka skončila nad brankou
2'
Bernard Petrák dostal míč na levou stranu hřiště, píchl si ho po lajně a centroval na střed vápna. Tam si pro míč došel brankář Rusov.
1'

FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Tumma, Izuchukwu, Václav – Grič – Turňa, Jakúbek, Vlasko, Yao – Pačinda, Saymon.
Náhradníci: Kamenár – Nsumoh, Jónsson, Benovič, Kóša, Olejník, Mihálek.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Dovec – Badolo, Pavlík (C), Špiriak, Župa – Chríbik, Weir, Petrák – Blahút, Bimenyimana, Fadera.
Náhradníci: Repiský – Jacko, Pellegrini, Vondryska, Matić, Abrahám, Bangala..

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa

Tým Pohronie se vloni zachraňoval až do posledního kola, kde završil sérii tří výher porážkou Senice 1:0. Nakonec skončil v tabulce na předposledním místě, když na Nitru měl náskok pouhého bodu. Nejlepší střelec týmu byl Slovák Patrik Abrahám, který dal 5 branek a na další 3 nahrál. Ani v letošní sezoně se Pohronie moc nedaří, v prvním zápase sice přišla remíza se Zlatými Moravci 2:2, jenže následovala prohra 1:2 s Dunajskou Stredou.

Poslední tři zápasy

Pohronie VS. Dun. Streda 1:2
Zlaté Moravce VS. Pohronie 2:2
Trenčín VS. Pohronie 0:3

FC Spartak Trnava

Trnava skončila po nadstavbové skupině o titul na čtvrtém místě tabulky se ziskem pětatřiceti bodů v sedmadvaceti zápasech. Na třetí Dunajskou Stredu ovšem ztratila propastných 15 bodů. Trnava tak postoupila do play off o Evropskou ligu, kde v semifinále porazila Trenčín 3:0, ale ve finálovém boji podlehla Ružomberoku 0:2 a sny o Evropě byly pryč. V nové sezoně však tým trenéra Mariána Šarmíra zatím v novém ročníku ligy neztratil ani jeden bod, když nejprve porazil Michalovce 2:0 a následně Ružomberok 3:1.

Trnava VS. Ružomberok 3:1
Michalovce VS. Trnava 0:2
Trnava VS. Sigma Olomouc 1:1
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci třetího kola slovenské nejvyšší soutěže se utkají Trnava a Pohronie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.