V posledním kole ročníku 2012/13 porazila Vysočina Slavii 3:1, když se o výsledku rozhodlo v prvním poločase. Za Jihlavu se trefil Vaculík a po něm Koloušek, za Slavii snížil Hubáček, ale dvougólové vedení vrátil na stranu Vysočiny Marek.
90
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
90
Akce Slavie zastavena, Koreš nezpracoval přihrávku Zmrhala.
89
Hřiště opustil Lukáš Masopust, místo něj si zahraje Muris Mešanović.
88
Koreš rozehrál rohový kop, ve vápně se k hlavičce dostal Bortel, ale jeho pokus Blažek chytá.
86
Roh rozehráli nakrátko Koloušek s Vaculíkem, který poté pelášil směr brána, Čonka jej však na poslední chvíli od míče odstavil.
85
Vaněček ve spolupráci s Kosakem vybojovali rohový kop.
84
Hřiště opustil Arnold Šimonek, místo něj si zahraje David Vaněček.
83
Juharova střela z dálky letěla vysoko nad.
83
Ve vápně hlavičkoval Hurka, ale Blažek byl pozorný.
81
Koreš zahrával rohový kop, balón ale nikým neatakován prosvištěl pokutovým územím.
79
Marka Jungra nahrazuje Jan Kosak.
77
Rakovan odvrací do autu před Masopustem.
76
Útočná akce Slavie byla zastavena pro faul ve vápně.
75
Hřiště opustil Jan Vošáhlík, místo něj si zahraje Štěpán Koreš.
74
Špatný odkop Marka Červenka nevyužil.
73
Hubáček nedovoleně zastavil na půlce Šimonka.
71
Rohový kop Slavie přečkala obrana Vysočiny bez problémů.
71
Hurka mohl snížit stav utkání, Blažek ale jeho pokus vyrazil na roh.
Dnešní utkání sleduje 3690 diváků.
69
Rohový kop rozehrál Vaculík na Kolouška, který vrátil Vaculíkovi, jenž nakonec ani neodcentroval.
68
Marek vybojoval rohový kop.
65
Hřiště opustil David Škutka, místo něj si zahraje Marek Červenka.
65
Marek Jungr vidí žlutou kartu.
64
Rohový kop Slavie neznamenal pro obranu Vysočiny nebezpečí.
63
Rada před dotírajícím Vošáhlíkem.
61
Fanoušci Slavie oslavují po svém, nechybí pyrotechnika.
58
Milan Bortel vidí žlutou kartu za držení Jungra.
55
Marek centroval do vápna, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
53
Vošáhlík utíkal sám na Blažka, pokusil se jej přehodit, ale balón zvedl příliš nahoru.
52
Roh rozehrál Vaculík nakrátko s Kolouškem, který své spoluhráče vystavil do ofsajdu.
52
Bortel odvrací na rohový kop.
51
Rada předběhl Škutku a odvrací do autu.
48
Žlutou kartu za faul na Kolouška vidí Martin Hurka.
47
Rohový kop rozehrál Juhar, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
46
Karola Kisela vystřídal do druhého poločasu Martin Hurka.
46
V první poločase jsme viděli gólové hody, Jihlavané se za záda Rakovana trefili třikrát, po brance přidali Vaculík, Koloušek a Marek. Za Slavii snižoval na 1:2 Hubáček. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas. Pokud vydrží tempo z prvního poločasu, máme se na co těšit.
45
Kisel mohl snížit na rozdíl jedné branky, ale jeho střela šla nakonec mimo tři tyče.
43
Pražané se ještě snaží o korekci výsledku, ale obrana Vysočiny je prozatím pozorná.
40
Jihlava právě vstřelila branku!
Václav Koloušek přihrál TOMÁŠI MARKOVI, který přeloboval Matěje Rakovana.
39
Juhar z levé strany vystrašil Blažka.
38
Rakovan zasahuje těsně před klouzajícím Masopustem.
36
Pohlednou akci předvedl Masopust se Šimonkem, druhý jmenovaný však netrefil branku.
33
Slavia právě vstřelila branku!
Karol Kisel rozehrál rohový kop, ve vápně našel hlavu DAVIDA HUBÁČKA, který rozvlnil síť za Blažkem.
32
Slavia bude zahrávat rohový kop.
30
Rychlá akce Jihlavy, Koloušek přihrál Lukáši Masopustovi, který mu přihrávku vrátil na střed a VÁCLAV KOLOUŠEK střelou k tyči nedal Rakovanovi šanci.
28
Další roh Kisel neznamenal pro Jihlavany nebezpečí.
28
Rohový kop rozehrál Kisel nakrátko s Juharem, který odcentroval do vápna, kde si naskočil Škutka, Blažek vyráží na roh.
28
Obert odvrací na roh.
25
Dostálova střela z dálky šla mimo tři tyče.
24
Z pravé strany odcentroval Marek Jungr, na jeho pas si naskočil LUKÁŠ VACULÍK a Matěj Rakovan proti jeho hlavičce neměl šanci.
22
Rohový kop rozehrál Kisel, ale obrana Vysočiny pozorná.
21
Kisel odcentroval z pravé strany, našel ve vápně Zmrhala, jemuž příležitost chytá Blažek. Pražané však budou mít roh.
20
Masopust hlavičkoval ve vápně, Rakovan chytá. Gól by stejně neplatil pro ofsajd.
17
Koloušek rozehrál rohový kop nakrátko s Vaculíkem, ale obrana Slavie byla pozorná.
16
Vošáhlík z dálky prověřil Blažka.
14
Z pravé strany centroval do vápna Jungr, kde si nejvýše vyskočil Vaculík, Rakovan byl však pozorný.
13
Kisel rozehrál na levé straně poblíž velkého vápna standardní situaci, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
13
Z levé strany odcentroval Čonka, Škutka byl však pokrytý.
12
Ten už se Vaculíkovi příliš nepovedl.
11
Vaculík rozehrál rohový kop, Hubáček odvrací na další roh.
8
Koloušek Jungrovi do ofsajdu.
8
Juhar přihrával Škutkovi, ten byl však přikrytý Tlustým.
5
Akce Jihlavy je zastavena praporkem pomezního.
4
Rohový kop rozehrál Kisel, nejvýše vyskočil do vzduchu Vaculík a po něm balón odkopl Rada.
4
Čonka vybojoval rohový kop.
2
Do šance se dral Masopust, Rakovana však přeloboval i s bránou.
1
Proti Šimonkovi se na zem položil Rakovan.
1
Jako první rozehrála Jihlava.
1
Oba týmy nastupují na hrací plochu, utkání za malý okamžik začne.

FC Vysočina Jihlava: Blažek – Obert, Tlustý, Rada, Marek – Masopust, Karlík, Jungr, Koloušek, Vaculík – Šimonek (náhraníci: Vaněček – Mešanović, Kryštůfek, Kosak, Tomeček, Hanuš)

SK Slavia Praha: Rakovan – Dostál, Bortel, Hubáček, Čonka – Vošahlík, Petrák, Kisel, Zmrhal, Juhar – Škutka (náhradníci: Červenka, Nitrianský, Skácel, Koreš, Hurka, Čepelák, Hrubeš)

Rozhodčí: Kalenda – Kovařík, Pospíšil.
Oba celky jsou již na hrací ploše a rozcvičují se.
„Po třízápasové pauze způsobené karetním trestem můžeme počítat s Karlíkem. Naopak nebudou ze stejného důvodu k dispozici Josl a Kučera. Navíc je ze zdravotních důvodů ohrožen start Klimenta,“ uvedl na webu fcvysocina.cz František Komňacký.
Po karetních trestech se do sestavy vracejí Martin Juhar a Milan Nitrianský. Problémy s odraženou patou má stále Tomáš Mičola. Chybět budou kvůli zranění také Martin Fenin a Martin Dobrotka. „Z posledního zápasu jsou trošku nakoplí Marcel Gecov a Milan Škoda, uvidíme, zda se dají do sobotního zápasu zdravotně do pořádku. Pokud ne, tak si poradíme jinak, máme široký kádr a hráči, kteří by je měli nahradit, utkání určitě rovnocenně odehrají,“ prozradil na webu slavia.cz Michal Petrouš.
V posledním kole prohrávali svěřenci Františka Komňackého v Českých Budějovicích 1:2. Svěřenci Michala Petrouše doma porazili Hradec Králové 3:0. Uvidíme, jak si povedou oba celky v posledním ligovém kole.
V posledních čtyřech duelech se více vedlo Pražanům, kteří své zápasy vyhráli při skóre 12:1. Vysočina dokázala vždy vstřelit jednu branku, ve třech případech to stačilo na remízu.
Ve 30. kole přivítá Vysočina celek Slavie. Oba týmy se potkaly v 1. kole, kdy utkání skončilo nerozhodným výsledkem 3:3, když v poločase vedli Jihlavané 3:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.