Právě nám skončilo utkání 8. kola Gambrinus ligy mezi posledními Českými Budějovicemi a předposlední Příbramí. Utkání nakonec skončili dělbou bodů po remíze 1:1. Za domácí celek se trefil ve 12. minutě Trapp, což znamenalo vedení a to trvalo až do 80. minuty, kdy však dokázal vyrovnat hlavou velmi neobvyklý střelec a bývala ikona Sparty, Tomáš Řepka. Já se s vámi tímto loučím a přeji příjemný zbytek dne.
90+1
Dlouhý nákop Hrušky měl najít Huňu, ale našel pouze hlavu Řepky.
90
S remízou je nejspíše spokojen také rozhodčí, protože nastavuje v druhém poločase pouze jednu minutu.
89
Utkání se nám pomalu blíží ke svému konci a na trávníku to vypadá jako by se oba týmy smířili s remízou a chtějí už jen v poklidu dohrát zápas.
88
Poslední střídání provádí také domácí trenér Marko. Ze hřiště stahuje Krbečka a místo něj na poslední minuty vběhne na trávník nová posila Příbrami, která přišla ze Zlína, Jugas.
87
Roh zahrával P. Pilík a poslal centr na Hájovského, který ve vápně upadl a dožadoval se penalty, ale rozhodčí jasně ukázal, že není ochoten za tento zákrok odpískat penaltu.
87
Rohový kop bude mít k dispozici Příbram.
86
Stopeři Českých Budějovic jsou až moc upovídaní. Tentokrát Lengyel měl nějaké připomínky k rozhodčímu po odpískání faulu na polovině hřiště a uviděl tedy jako před ním Řepka žlutou kartu.
84
Hra v rozestavení 4-3-3 Dynamu dlouho nevydržela a hostující celek se po vstřelení branky vrátil ke klasickému 4-4-2.
82
Po vyrovnání jsou aktivnější hosté a ženou se za vstřelením druhé branky. Domácí celek jakoby se ocitl v křeči a není schopen přejít polovinu hřiště ať už kombinací nebo nějakým dlouhým míčem za obranu.
80
Dynamo právě vstřelilo branku!
A máme tady vyrovnání! Přetažený rohový kop zahrál Sandro, míč podskočil domácí brankář Hruška a ten doletěl až na zadní tyč, kde stál úplně osamocený TOMÁŠ ŘEPKA a v poklidu dopravil míč do prázdné branky.
79
Hosté se snaží jak mohou, aby alespoň vyrovnali a proto se hostující trenér Soukup rozhodl hrát pouze na tři obránce. Proto také stáhl obránce Machovce a místo něj přišel na trávník útočník Linhart takže rozestavení Dynama by teď mělo být 3-4-3.
77
Poslední střídání využívá hostující trenér Soukup. Odešel Machovec a místo něj přišel Linhart.
76
Hra se nám zase pomalu vyrovnala a ani jeden tým nedominuje.
75
Velká šance hostů na vyrovnání! Dlouhý centr našel Lengyela, který vyhrál hlavičková souboj a našel Řezníčka, který byl sám na vápně a položil se do střely polonůžkami, ale branku ke smůle hostů přestřelil!
72
Druhé střídání na domácí straně. Ze hřiště odchází Wágner, který dnes předvedl solidní výkon a místo něj na hřiště nastupuje Danoski. To tedy nejspíše znamená, že se Příbram vrací ke hře na jednoho útočníka a Danoski se posune do pětičlenné zálohy.
70
Dnes už po několikáté okomentoval odpískaný faul hostující Řepka a rozhodčí si to už nenechal líbit a uděluje tomuto stoperovi oprávněně žlutou kartu za řeči. Nutno říci, že je to první žlutá karta udělena hráči Českých Budějovic, což svědčí o disciplinovanosti hostujícího celku.
69
Dobrý centr za obranu poslal hostující Sandro na Javorka, který zkusil vystřelit přímo ze vzduchu, ale s jeho pokusem si snadno poradil Hruška.
67
Momentálně se hra pohybuje ve středu hřiště a oba celky vyrábějí mnoho chyb v kombinaci.
65
Na druhé straně se bude také střídat. Ze hřiště je překvapivě stažen velezkušený Otepka, který samozřejmě odchází za obrovského potlesku domácího publika a místo něj přichází Rýdel.
63
První střídání na domácí straně. Ze hřiště byl stažen Mareš a místo něj na trávník přišel Huňa.
61
České Budějovice se usadili na polovině Příbrami a kombinací se snaží rozpohybovat domácí obranu a centrem do vápna ohrozit branku Příbrami.
59
Od poloviny hřiště předvedl skvělý sprint s míčem Klesa, která pronikl až do vápna a snažil se míčem pod sebe najít Řezníčka, ale k jeho smůle ještě předtím přešel míč čáru ukazující konec vápna.
57
U vápna hostujícího týmu se položil do nebezpečného skluzu Trapp a právem za to uviděl žlutou kartu.
56
Roh si postavil P. Pilík a ačkoliv poslal do vápna velmi nebezpečný centr, nakonec si domácí žádnou šanci nevytvořily.
55
Zblokovaný centr P. Pilíka končí v zámezí a domácí celek bude mít k dispozici rohový kop.
53
Dynamu se opět podařilo zavřít domácí na jejich polovině a pokoušejí se kombinací dostat až k brance Příbrami, zatím však marně.
51
Na levé straně se perfektně uvolnil domácí Střihavka a svým centrem našel Wágnera, který hlavou nedokázal vůbec trefit branku.
49
Rohový kop zahrával Koukal, ale jeho nepřesný centr poslal do rychlého brejku Dynamo. Na konci tohoto brejku byl Řezníček, který se pokusil o střelu, ale vůbec nedokázal trefit branku.
48
Do druhé půle aktivněji vstoupila Příbram a bude mít k dispozici rohový kop.
46
České Budějovice o poločase udělali jednu změnu. Ze hřiště byl stažen Markovič a místo něj na trávník vběhl bývalý hráč Příbrami Klesa.
46
Je za námi první půle utkání mezi Příbrami a Českými Budějovicemi. Domácí celek se ujmul ve 12. minutě vedení 1:0 po brance Trappa. Mnoho šancí poté už k vidění nebylo, možná i proto, že hra postrádá přesnost v kombinaci. Doufejme, že druhý poločas bude lepší, především pak, že oba týmy zvýší otáčky a jejich hráči začnou více běhat a začnou si vytvářet příležitosti ke vstřelení dalších branek, aby se diváci, kteří dnes dorazili na stadion se alespoň v druhé půle nenudili. Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
45
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45
Po faulu Hájovského se tedy kopal přímý kop, který si vzal na starost Otepka, ale trefil pouze zeď postavenou z domácích hráčů.
45
Žlutou kartu uviděl za stáhnutí za dres Hájovský, který tak zastavoval unikajícího Řezníčka.
44
Sám na branku mohl postupovat Řezníček opět po nákopu Lengyela, ale vše včas zastavil zatáhnutím za dres Hájovský. Rozhodčí tedy odpískal faul a domácí hráč nejspíše uvidí žlutou kartu.
42
Domácí fanoušci se opět radovali, protože si mysleli, že druhá branka, kterou vstřelil Wágner platí, ale vše zkazil zdvihnutý praporek pomezního rozhodčí, který značil, že Wágner stál v ofsajdovém postavení.
40
Po rychlém brejku domácích se na vápně uvolnil P. Pilík a nebezpečnou střelou udělal velké problémy hostujícímu Daňkovi, který ale míč dokázal vyrazit.
38
Po faulu jsme mohli vidět standardní situaci, kterou zahrál Otepka, ale opět hosté ani touto výhodou si šanci nevytvořily.
37
A máme tady první žlutou kartu v utkání. Po nebezpečném skluzu domácího Mareš na Machovce, rozhodčí Proske odpískal faul a udělil domácímu hráči žlutou kartu.
34
Českým Budějovicím se podařilo zavřít Příbrami na její polovině a snaží se kombinací nebo centry ze strany o vyrovnání skóre. Zatím se to však hostům nedaří, protože si šance skoro nevytváří.
32
Na levé straně se dobře uvolnil Machovec a dokázal odcentrovat, ale míč našel pouze domácího Hájovského, který bezpečně odhlavičkoval balón do autu.
30
Dlouhý míč z kopačky Lengyela dokázal najít Řezníčka, který od poloviny hřiště unikal sám k bráně domácích. Došel až k vápnu a tam zpětnou přihrávkou našel Markoviče, který v dobré pozici dokázal zakončit, ale jeho střelu zblokoval skvělým skluzem vracející se Dejmek.
29
Standardku jsme mohli vidět i na druhé straně. K exekuci se postavil P. Pilík, ale ani jeho centr neohrozil branku a ani nenašel žádného spoluhráče.
28
Standardku zahrával Sandro, i když všichni počítali, že si míč postaví Otepka, ale s jeho centrem si dokázal v klidu poradit Hruška.
27
Standardní situace, kterou budou mít k dispozici Budějovice.
25
Další dobrá kombinace Příbrami a veliká šance na vstřelení druhé branky! Nejdříve se dostal ve vápně k tvrdé střele Stříhavka, ale jeho pokus dokázal vyrazit Daněk před sebe, kde se ovšem pohyboval domácí Mareš a našel si tento odražený míč, měl tedy druhou branku na noze, ale i tento pokus skvělým zákrokem zlikvidoval Daněk a díky němu Budějovice stále prohrávají pouze o jednu branku.
24
Pomalu máme za sebou polovinu prvního poločasu. Sice už jsme viděli jednu branku, ale to je asi tak vše, co nám zatím nabídl tento zápas.
22
Riegel našel dlouhým autem hlavu Markoviče, který sice ve vápně prodlužoval za sebe, ale spoluhráči ho zřejmě nepochopili a nedokázali si naběhnout tak, aby se dostali k příležitosti ohrozit domácího Hrušku, který stráží branku Příbrami.
20
Hra se přelévá ze strany na stranu, především tedy dlouhými míči než kombinací, ale ani jeden celek si nevytváří šance.
19
Na trávníku chvíli ležel hostující Řezníček, který dostal loktem do obličeje od Hájovského, ale rozhodčí si ničeho nevšiml. Nepískal se tedy faul a nepřišla ani první žlutá karta v utkání.
18
Do hry se po vstřelené brance také začíná pomalu dostávat Příbram a opět se snaží kombinační hrou dostat k brance Budějovic.
16
Ve vápně Příbrami se z ničeho nic dostal k míči hostující Řezníček, ale k jeho smůle balón nedokázal vůbec trefit a tak mohl domácí brankář Hruška zůstat úplně v klidu.
14
Po vstřelené brance se Dynamo snaží více kombinovat než nakopávat dlouhé míče, ale zatím nejsou hostující hráči schopni se dostat před branku domácího celku a ohrozit ji.
12
Příbram právě vstřelila branku!
A máme tady první branku! Dobrá kombinace Příbrami naprosto vyšachovala hostující obranu! Po ose Wágner-Střihavka-Trapp se poslední jmenovaný se ocitl úplně sám před hostujícím brankářem Daňkem a neměl problém uklidit míč do branky. Branku si tedy připisuje PETR TRAPP!
9
První rohový kop měla k dispozici Příbram. Centr Koukala, ale nijak hostujícího brankáře Daňka neohrozil.
8
Špatná rozehrávka hostů dala šanci uniknout po pravé straně domácímu Střihavkovi, který se nakonec dostal i ke střele, ale ta neměla takovou razanci, aby mohla skončit gólem. Ale byla to první střela utkání.
7
Markovič dokázal po levé straně uniknout Krbečkovi, ale jeho nepřesný centr v klidu odhlavičkoval do bezpečí domácí stoper Hájovský.
5
Standardní situaci z polovině hřiště měla k dispozici Příbram. Zahrání si vzal na starosti Trapp, ale jeho nákop do vápna hostů nenašel žádného hráče v černém dresu.
4
Zatím ani jeden celek se nedostal na dostřel branky, proto jsme neviděli ani žádný náznak šance.
2
Hned od první minuty Dynamo vlétlo na Příbrami a snažilo se usadit na polovině domácích. Zatím je to však v podobě centrů a spoustu hlavičkových soubojů.
1
Los mezi kapitány vyhrál hostující Lengyel a proto se výkopu ujme Dynamo. České Budějovice dnes nastupují ve žlutých dresech a domácí Příbram ve svých klasických černých.
Celky dorazili na hrací plochu a přichází na řadu tradiční nástup, poddání rukou a poté los obou kapitánů o to, který tým se ujme výkopu.
Oba týmy jsou připravený v budově, kde se nacházejí šatny jak domácích tak hostů nastoupit na hrací plochu a čeká se pouze na rozhodčí.

1. FK Příbram: Hruška - Krbeček, Dejmek, Hájovský, Koukal - Mareš, Trapp, Pleško, P.Pilík - Střihavka, Wágner.

SK Dynamo Č. Budějovice: Daněk - Riegel, Řepka, Lengyel, Machovec - Sandro, Javorek, Otepka, Táborský - Řezníček, Markovič.

Rozhodčí: Proske - Pelikán, Tacina.
Dobré odpoledne z Příbrami. Do začátku utkání nám zbývá nějakých dvacet minut, ale oba realizační týmy už oznámily své základní sestavy.
Bilance: 24 9-7-8 26:28.
Poslední zápas: 1:2.
Předpokládané sestavy:

1. FK Příbram: Hruška - Krbeček, Dejmek, Hájovský, Koukal - Mareš, Trapp, T. Pilík, Pleško, P. Pilík - Střihavka.

SK Dynamo Č. Budějovice: Daněk - Riegel, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa, Javorek, Otepka, Sandro - Řezníček, Markovič.
Důležitý záchranářský souboj se odehraje tuto sobotu ve Startip Aréně v Příbrami. Domácí v 7.kole poměrně překvapivě dokázali vybojovat jeden bod na horké půdě v Jablonci n.N., kde ještě v 82. minutě prohrávala 0:2. Poté se však děly věci... O minutu později se ve vápně Baumitu prosadil Tomáš Krbeček a snížil na 1:2, poté v 89. minutě dostal skvělý pas od Davida Střihavky Petr Trapp a vyrovnal na konečných 2:2. S tímto bodem před sezónou domácí nejspíše příliš nepočítali a tak alespoň částečně napravili např. domácí zaváhání se Slováckem.

Hosté z jihu Čech v minulém kole doma pouze remizovali s Duklou Praha 1:1. Nový kouč Budějovic Miroslav Soukup tedy vítěznou domácí premiéru nezažil a tak zajisté bude chtít z Příbrami přivézt alespoň bod a posunou mužstvo v tabulce výše. Problém svého nového mužstva prý byla i kondice, tak uvidíme, jak se hosté se zápasem v Příbram poperou.

Utkání začíná v 16:00, z hornického města Vám přineseme tradiční online přenos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.