Slovácko - Olomouc | ONLINE | 24.11.2012 17:00 | Gambrinus liga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

V posledním ligovém zápase roku 2012 remizovalo Slovácko se Sigmou Olomouc nerozhodně 1:1. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Nejprve se dostalo do vedení Slovácko po střele Kerbra, za hosty vyrovnával Doležal. Ve druhém poločase se hráčům Slovácka nedařila finální fáze a několik přihrávek pokazilo. O utkání mohl rozhodnout střídající Hubník, který byl na hřišti jen několik desítek sekund, ale nastřelil břevno slovácké branky. Na konci zápasu ještě vytáhl střelu Valenty brankář Zlámal.
Konec zápasu.
90+2
Z druhého rohového kopu již Slovácko nic nevytěžilo a rozhodčí Matějek ukončil zápas.
90+1
Standardní situaci zahrál Volešák, obrana Sigmy míč odvrátila k Valentovi, který napřáhl ke střele a brankář Zlámal musel jeho střelu vyrazit na rohový kop.
90+1
Slovácko bude ještě v posledních chvílích kopat rohový kop.
90
Rozhodčí Matějek prodlouží druhý poločas o dvě minuty.
90
Na konci utkání viděl žlutou kartu ještě Došek po faulu na Rossiho.
87
Třetí a poslední střídání Slovácka. Volešák nahradil Kerbra.
85
Hanáci kombinují před pokutovým území Slovácka. Hráči domácího týmu se nedostávají vůbec do hry.
82
Valenta viděl do středu sbíhajícího Hlúpika, kterému se snažil přihrávku adresovat, ale zadáci Olomouce byli pozorní a na poslední chvíli míč zachytili.
81
Druhé střídání Slovácka. Košút vyměnil Reinberka.
79
Milan Kerbr si nepohlídal ofsajdovou linii, a tak Slovácko přišlo o nadějnou šanci.
79
Navrátil obdržel žlutou kartu, když zajel do Mezlíka.
76
Slovácko mělo po rohovém kopu velké štěstí. Odražený míč se dostal ke střídajícímu Hubníkovi, který střelou bez přípravy orazítkoval břevno domácí branky!
75
Sigma provedla první střídání. Petra nahradil Hubník.
72
Trávník postupoval s míčem středem hřiště, navázal na sebe dva hráče Sigmy a míč prostrčil mezi nimi, jenže jeho spoluhráč Kerbr úmysl nepochopil a zůstal v rozhodující fázi stát.
72
Dnešní utkání sleduje 5043 diváků.
70
Brankář Melichárek špatným odkopem dal možnost, aby zahrávali hráči Sigmy autové vhazování.
66
Žlutou kartu viděl domácí Kuncl za nesportovní chování.
65
Trávník byl faulován na pravé straně. Kerbr nacentroval míč do pokutového území, Hanáci si se standardní situací poradili.
63
Žlutou kartu viděl po faulu ze strany na Trávníka hostující Škerle.
61
Ve druhém poločase zatím se hráči Slovácka ochuzují o možnost ohrozit branku Sigmy nepřesnými přihrávkami v útočné fázi.
58
První střídání na straně Slovácka. Ze hřiště odešel Kovář a nahradil ho Trávník.
58
Centr z pravé strany mohl vyžít hostující Navrátil, míč si špatně tělem zpracoval a připravil se tak o vyloženou šanci.
58
Hráči Slovácka se vymanili z tlaku Olomouce a můžou postupným útokem ohrozit branku Sigmy.
54
Další zaváhání hráčů Slovácka musel řešit Jan Trousil, který byl v pokutovém území faulován Doležalem.
52
Slovácko vybojovalo rohový kop, který zahrál Kerbr levou nohou do míst, kde stál obránce Hanáků a bezproblémově míč odvrátil.
50
Zatím živějším týmem ve druhém poločase jsou hráči Sigmy. Střelou ze střední vzdálenosti se snažil ohrozit branku Slovácka hostující Pospíšil.
49
Z rohového kopu míč odhlavičkoval Došek k Hlúpikovi, který založil útočnou akci svého týmu.
49
Kerbr špatně odehrál míč před pokutovým územím a Dreska se snažil zpětnou přihrávkou najít Doležala, před kterým musel míč odkopnout na roh Trousil.
47
Schulmeisterův centr zablokoval Reinberk na rohový kop.
46
Kuncl vhodil dlouhý aut, který směřoval na Doška, kterého o míč obrala hostující obrana.
46
Začal druhý poločas.
Po prvním poločase hraje Slovácko s olomouckou Sigmou nerozhodně 1:1. V prvním poločase se hrál svižný fotbal se šancemi na obou stranách. Účet utkání otevřel domácí záložník Kerbr. Po inkasované brance měla Sigma dvě stoprocentní šance Navrátilem, který proti Melichárkovi neuspěl. Hosté se dočkali vyrovnání za pět minut po úvodní brance Slovácka, na rohový kop si nejvýše naskočil Doležal a překonal k tyči Melichárka.
První poločas skončil.
44
K míči se postavil Schulmeister a technickou střelou nastřelil jen hlavu ve zdi stojícího Doška.
43
Petr byl faulován před pokutovým územím Slovácka, a tak hostující celek bude mít výhodu standardní situace.
42
Hráč Sigmy je v pořádku a bude pokračovat ve hře.
41
Teď se momentálně nehraje, protože na hřišti po souboji s Doškem leží hostující Doležal.
39
Na pravé straně se uvolnil pohyblivý Navrátil, který hledal v pokutovém území Doležala, jeho centr byl však přetažený a jeho spoluhráč na něj nedosáhl.
38
Hráči Olomouce přišli kvůli nevhodné přihrávce o možnost ohrozit branku Slovácka.
36
V těchto minutách tempo hry trochu opadlo, hráči Sigmy kombinují kolem středového kruhu.
34
Valenta ze standardní situace nacentroval míč do pokutového území, obrana Sigmy si s centrem poradila a hráči hostujícího týmu můžou založit útočnou akci.
33
První žlutou kartu z domácího týmu dostal Daníček.
31
Utkání zatím má svižné tempo, oba celky se snaží kombinovat a hra se přelévá ze strany na stranu.
30
Olomouc právě vstřelila branku!
Po dalším rohovém kopu, už Slovácko inkasuje. Hlavou k tyči se prosadil MARTIN DOLEŽAL.
28
Sigma přitlačila hráče Slovácka před velké vápno. Výsledkem převahy byl rohový kop, zatím obrana Slovácka nedovolila hostům, aby vstřelili vyrovnávající branku.
26
Po úvodní brance mohlo ve dvou případech po šancích Navrátila Slovácko kapitulovat, jenže má v brance Dušana Melichárka, který zatím v mini souboji s olomouckým hráčem vítězí.
25
Slovácko právě vstřelilo branku!
MILAN KERBR dostal přihrávku do otevřené obrany Sigmy a z levé strany postupoval sám na brankáře Zlámala a dokázal toho využít, když olomouckého brankáře prostřelil a otvírá účet dnešního zápasu.
22
Navrátil svedl běžecký souboj s Mezlíkem, vše musel vyřešit vybíhající brankář Melichárek, který míč pádem pod nohy chytil a následně míč odkopl do bezpečí.
20
Kovář na pravé straně se snažil kličkami umotat hostujícího protihráče což se mu podařilo, ovšem proti zdvojení již neměl nárok a míč ztratil.
18
Došek postupoval k brance Sigmy, ale s převahou hostujících hráčů Sigmy si nedovedl poradit a o míč přišel.
17
Daníček přenesl hru na pravou stranu, kde "šel" s míčem k brance Olomouce Trousil, jenž míč vystřelil, střela se mu nepovedla a skončila vedle branky Zlámala.
14
Valentovi se nepodařil zkrotit centr od svého spoluhráče, a míč tak skončil v zámezí. Odkopem od své branky jej do hry uvede brankář Zlámal.
11
První žlutou kartu viděl hostující Hořava, který zastavil rychlou akci Slovácka.
10
První velká šance Sigmy. Schulmeister našel v pokutovém území Doležala, který se obtočil kolem Trousila, brankář Melichárek mu zmenšil střelecký úhel a ve stoprocentní šanci hráče Olomouce vychytal.
9
Mezlík se snažil dlouhým centrem vysunout na pravé straně Kerbra, přihrávka však byla dlouhá a skončila u zadáků Olomouce.
8
Slovácko mělo příležitost dvou rohových kopu za sebou, ale ani v jednom případě neohrozilo branku Sigmy.
7
Kerbr poslal centr do vápna Sigmy. Brankáři Zlámalovi míč vyklouzl z rukavic a obrana hostujícího celku musela jeho chybu napravit, když odvrátila míč na rohový kop.
5
Dlouhý Kunclův aut do pokutového území odvrátil hlavou Rossi mimo pokutové území.
5
Další ofsajd na straně Slovácka, tentokrát se v něm objevil Doškův parťák z útoku Kovář.
3
Slovácko zahrávalo trestný kop. Valenta našel v pokutovém území Sigmy přesně Doška, ten si míč zpracoval a vystřelil. Akci zastavil pomezní rozhodčí, který zamával ofsajd útočníkovi Slovácka.
1
Od počátku utkání jsou zatím aktivní hostující hráči. Navrátil se snažil obelstít na pravé straně Reinberka, což se mu podařilo zpětnou přihrávkou před pokutové území Slovácka našel Pospíšila, ten ale s míčem nedokázal projít přes Trousila.
1
Utkání právě začalo.
-1
Do Uherského Hradiště nakonec dorazilo podle odhadů 150 fanoušků Sigmy.
-1
Rozhodčí Matějek přivádí obě jedenáctky na trávník místního stadionu. Slovácko bude hrát v tradičních bílých dresech, hráči Olomouce oblékli modré dresy.
-10
Deset minut před začátkem utkání se hráči pomalu trousí z hrací plochy do útrob stadionu, aby se připravili na dnešní utkání.
-20
Městský stadion Miroslava Valenty seniora se pomalu plní domácími fanoušky. V sektoru hostí je zatím pár fanoušků celku z Hané. Uvidíme kolik fanoušků Olomouce nakonec do Uherského Hradiště zavítá.
-30
Na hřišti se obě mužstva již rozcvičují. Hráči, jak Slovácka, tak Olomouce si vzájemně přihrávají.
Úvodní sestavy:

1. FC Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Valenta, Daníček, Kerbr - Došek, Kovář

SK Sigma Olomouc: Zlámal - Janotka, Škerle, Dreksa, Rossi - Hořava, Doležal, Pospíšil - Navrátil, Petr, Schulmeister

Rozhodčí: R. Matějek - Z. Dobrovolný, M. Urban.
-33
Tak nakonec v základní sestavě Slovácka se neobjeví Volešák, ale dostane opět příležitost Kerbr. V sestavě Hanáku se objeví za Ordoše útočník Jan Schulmeister a Vepřeka nahradí Rossi.
Dnešní moravské derby by mohlo přitáhnout do ochozů stadionu Miroslava Valenty více diváků než v minulých zápasech Slovácka. Do Uherského Hradiště by podle předpokladů mělo dorazit i několik stovek příznivců Sigmy, kteří svedou hlasovou ''bitvu'' s domácím kotlem Slovácka.
Předpokládané sestavy:

1. FC Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Daníček, Valenta, Volešák - Došek, Kovář.

SK Sigma Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Rossi - Hořava, Šindelář, Pospíšil - Hubník, Klesnil, Navrátil.
Do základní sestavy Slovácka se vrací Došek, který si na Bazalech odpykal trest za čtyři žluté karty a v minulém kole nemocný Volešák. Trenéru Pivarníkovi bude chybět v dnešním zápase dvojice - Ordoš, Vepřek. Útočníka Ordoše nahradí v sestavě Šindelář nebo Plšek.
Co se týče při pohledu do statistik dnešních soupeřů, tak Slovácko v domácím prostředí dokázalo svého soka zdolat třikrát, v jednom případě si mužstva rozdělila po jednom bodu a v posledních dvou zápasech si ze stadionu Miroslava Valenty odvezla tři body Sigma.
Ani hráči Olomouce v nedělním utkání neudělali radost svým fanouškům, před kterými prohráli v souboji o třetí místo s Jabloncem 0:1. O jedinou branku utkání se postaral David Lafata.
Slovácko v minulém kole prohrálo na hřišti poslední Ostravy 2:1. Hráči Slovácka zvláště v prvním poločase měli více ze hry, nedokázali územní převahu využít ke vstřelení vedoucí branky. Byli to naopak domácí hráči kteří se ujali vedení brankou Majtánem, Slovácko reagovalo na inkasovanou branku posílením ofenzívy. Trenér Habanec poslal do útoku stopera Košúta a tento tah se mu vyplatil, když po několika sekundách strávených na hřišti po standardní situaci přinesl vyrovnání právě hostující obránce. Ostrava nakonec strhla vedení na svoji stranu po krásné brance z přímého kopu z kopačky střídajícího Milosavljeviče.
Příjemný sobotní podvečer z Uherského Hradiště. Vítejte u sledování posledního zápasu podzimní části Gambrinus ligy, ve kterém Slovácko hostí na domácí půdě v moravském derby čtvrtou Sigmu Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
Články odjinud