Italský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Cremonese : Fiorentina - 5. dubna 2023   21:00

Cremonese
Cremonese
0:2
(0:1)
Fiorentina
Fiorentina
20' Cabral   • 75' González
Cremonese
Sarr – Aiwu, Bianchetti (63. Sernicola), Vasquez – Pickel, Castagnetti (46. Buonaiuto), Benassi (76. Ločošvili), Meïté, Valeri – Tsadjout (46. Dessers), Ciofani (C) (67. Afena-Gyan).
Carnesecchi, Saro – Galdames, Ghiglione, Quagliata.
Mariani – Berti, Lombardo
Stadio Giovanni Zini, Cremona
Fiorentina
Teracciano – Dodô, Martínez Quarta, Igor, Biraghi (C) – Amrabat, Mandragora (86. Castrovilli), Barák (70. Bonaventura) – Ikoné (86. Brekalo), Cabral (83. Jović), González.
Cerofolini, Vannucchi – Bianco, Duncan, Kouamé, Ranieri, Sottil, Terzić, Venuti.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 2:11. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:13.
Fiorentina udělala velký krok směrem k postupu do finále, neboť v úvodním semifinálovém utkání uspěla na stadiónu Cremonese výsledkem 2:0.

Důležitý první gól vstřelil ve 20. minutě Arthur Cabral, jenž skóroval hlavou po výborném centru Biraghiho z levé strany. Domácím udělal v 63. minutě v honbě za vyrovnáním výraznou čáru přes rozpočet Emanuel Aiwu, který sice zblokoval ránu Cabrala a zabránil tak inkasované brance, jenže pravou rukou, takže následovalo vyloučení a penalta, s níž si Nicolás González poradil s velkým přehledem. Fialky sice v závěrečné čtvrthodinovce už přesilovku ze hry využít nedokázaly, ale litovat nemusí, pozici pro odvetu totiž mají více než solidní.

Odveta je na programu 27. dubna, úvodní výkop je na stadiónu Stadio Artemio Franchi opět naplánován na 21. hodinu.
90+5'
90+4'
Přetažený centr zprava si na kraji šestnáctky rychle zpracoval Nicolás González a druhým dotekem ho posunul před bránu, Johan Vásquez v poslední chvíli obral ke střele se chystajícího Joviće.
90+3'
Po centru z levé strany došlo ke slabému zakončení hlavou Felixe Afeny-Gyana, hrací předmět směřující do středu brány brankář pohlídal s jistotou.
90+2'
Zase v akci Pietro Terracciano, jenž vystartoval až mimo pokutové území, dlouhým odpalem do zámezí zamezil hrozícímu úniku ze strany Desserse.
90+1'
Přestože měl pravý obránce Dodô dostatek času, tak zvolil nejsnadnější řešení, a sice malou domů na Terracciana, gólman z první odkopával na útočnou polovinu.
89'
Pod tlakem si Brazilec Igor nekomplikoval situaci a po levé lajně odkopával až na útočnou polovinu, kde načíná nový útok domácích Vásquez.
88'
Po faulu na Meïtého kopalo Cremonese volný přímý kop. Jmenovitě Cristan Buinaiuto, s centrem do velkého vápna si věděl rady obránce Cristiano Biraghi.
87'
Igor s Martínezem Quartou ukázali velmi dobrou spolupráci. Ve stejný čas vyrazili vstříc Cyrielu Dessersovi, bezmocného útočníka snadno obrali o míč.
86'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Gaetano Castrovilli.
86'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Josip Brekalo.
85'
Fialky ztratily a trestat chtěl Luka Ločošvili, jenže se mu nedostalo podpory od spoluhráčům a sám proti dvěma neuspěl.
84'
Luka Jović průnikovým pasem hledal Jonathana Ikoného, jenž se za míčem rozběhl příliš pozdě, první u něj byl stoper Sernicola.
83'
Domácí brankář Mouhamadou Sarr vyslal dlouhý nákop na útočnou polovinu, bránící Lucas Martínez Quarta přehlavičkoval Afenu-Gyana.
83'
ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Luka Jović.
81'
Oblouček k pravé lajně obdržel Jonathan Ikoné. Po bleskovém zpracování Francouz centroval do vápna, kde Vásquez podržel na zádech Cabrala.
80'
Italianova družina dle očekávání nikam nespěchá. Kombinuje kousek za polovinou hřiště a protivníka nechává běžet bez balónu.
79'
Byť hrají v početní nevýhodě, tak se hráči Cremonese sympaticky nevzdávají a bojují o gól naděje, Felix Afena-Gyan teď neuspěl jeden na jednoho proti Igorovi.
78'
Také domácí chtěli penaltu poté, co Cyriel Dessers napálil Doda, ale je třeba zmínit, že Brazilce balón zasáhl o levého ramene, hra touto částí těla je ve fotbale povolená.
77'
O postupujícím není pochyb. Herně lepší Fiorentina přidala druhý gól, navíc hraje proti oslabenému soupeři. Cremonese by mohl pomoci snad už jen nějaký zázrak.
76'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Luka Ločošvili.
75'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Exekuce „desítky“ se chopil NICOLÁS GONZÁLEZ a poradil si s obrovskou jistotou. Celou dobu sledoval brankáře Sarra a před kopem ještě mírně poskočil, čímž zpomalil, gólman se pohnul směrem doprava ze svého pohledu a Argentinec proto zakončoval po jeho levici.
74'
Domácím fotbalistům se samozřejmě změna verdiktu nelíbí, ale už jej s jistotou nezmění, opakované záběry byly dostatečně průkazné.
73'
Tak pozor! Jak se byl arbitr Mariani sám přesvědčit na obrazovku, tak Emanuel Aiwu zabránil míči v cestě do brány pravou rukou, takže je rovnou vyloučen a Fiorentina navíc bude kopat penaltu.
72'
Obrovská smůla na straně Fiorentiny! Nejprve Sarr vytáhl povedené zakončení k pravé tyči, aby následně vracel míč do ohně Ikoné a Cabral tvrdou ránou napálil před brankovou čárou stojícího Aiwua.
71'
Na vyrovnávací gól měl políčeno Felix Afena-Gyan. Věřil si proti dvěma soupeřům. přičemž prvního obešel, ale na Igora již nevyzrál.
70'
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Giacomo Bonaventura.
69'
Pěkný útok Fiorentiny završil Arthur Cabral nahrávkou pod sebe těsně za šestnáctku, odkud Antonín Barák vypálil z první nad břevno.
68'
Pod tlakem si Emanuele Valei nebyl úplně nejjistější, nakonec až nadvakrát dokázal odvrátit bezprostřední nebezpečí hrozící od Gonzáleze.
67'
ze hřiště odchází Daniel Ciofani, přichází Felix Afena-Gyan.
66'
U pravé lajny si udělal prostor k centru Charles Pickel, ale vůbec mu nevyšel, neboť napálil prvního clonícího Biraghiho.
65'
A další fotbalista v bílém dresu na zemi, tentokráte Jonathan Ikoné. Francouzský hráč pádu hodně přidal, proto arbitr Mariani faul neodpískal.
64'
Na zemi zůstal sedět Cyriel Desser, který se marně dožadoval odpískání faulu na svou osobu, Lucas Martínez Quarta si počínal povoleným způsobem.
63'
ze hřiště odchází Matteo Bianchetti, přichází Leonardo Sernicola.
63'
Červenou kartu si vysloužil jeden z členů realizačního týmu Fiorentiny. Nelíbil se mu odpískaný faul v neprospěch jeho týmu v blízkosti poloviny hřiště, směrem k rozhodčímu si neodpustil nemístnou poznámku a trest se dostavil.
62'
Domácí tým tedy nadále ztrácí jeden gól. Pokusit se tuto skutečnost změnit chtěl Daniel Ciofani, centr útočníka měl k přesnosti hodně daleko.
61'
Cyriel Dessers je po svém příchodu na trávník hodně vidět! V pokutovém území konkurenta si našel prostor a z levé strany obdržel parádní střílený pas. Nigerijec napoprvé promáchl, avšak dostal druhou příležitost, při níž z bezprostřední blízkosti napálil padajícího Terracciana.
60'
Správně Emanuel Aiwu odhadl, kam Rolando Madragora pošle aut. Stoper na zádech udržel Gonzáleze, hlavou navíc sklepl balón pro Pickela.
59'
Zmatky v pokutovém území domácího mužstva druhou brankou v jeho síti neskončilo. Cabral ve snaze o nůžky promáchl, Ikoné střílel pravou patou v záklonu o hodně vedle pravé tyče.
58'
Bez větších problémů Cristian Biraghi přeskočil osobního strážce, míč zpracoval, jenže pak nepřesným přenesením poslal kulatý nesmysl mimo dosah Doda.
57'
Jonathan Ikoné zabíhal za obranu, kam dostával nahrávku od Arthura Cabrala, leč na míč těsně nedosáhl, sebral ho Sarr.
56'
Autové vhazování obstaral Charles Pickel. Míč vhodil po pravé lajně, zkušený sedmatřicetiletý italský útočník neměl při střetu s Martínezem Quartou prakticky žádnou šanci.
55'
Druhá půle zatím postrádá na atraktivitě. Hosté bez větších problémů hlídají jednobrankové vedení, domácí marně hledají recept na soupeřovu defenzivu.
54'
Individuálně si věřil Nicolás González. Argentinec nastartoval motory po levé lajně, skluzující Rakušan Emanuel Aiwu míč odvrátil na roh.
53'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Johan Vásquez viděl rozebíhajícího se Emanueleho Valeriho, leč kulatý nesmysl odkopl mimo jeho dosah.
52'
Jeden na jednoho Matteo Bianchetti úspěšně obral Arthura Cabrala, přes útočníka posléze volil oblouček k nohám Pickela.
51'
Poprvé si defenziva Fiorentiny vybrala slabší chvilku a po pravé straně pláchl až do vápna Cyriel Dessers, těsně bráněný forvard vypálil tvrdou střelu nártem doprostřed brány, s níž si Terracciano věděl rady.
50'
Směrem dopředu opět postupovali hosté. Cristian Biraghi posadil centr na hlavu Nicoláse Gonzáleze, zakončení z velké dálky Sarrovi nenadělalo vážnější starosti.
49'
S malou domů si Mouhamadou Sar věděl rady, pod tlakem Cabrala volil přihrávku z první k levé lajně na volného Valeriho.
48'
Na pravé straně si zpracoval balón Jonathan Ikoné přesně na nohu. Doběhl na hranici šestnáctky, odkud zkusil technický obstřel na zadní tyč, bránu těsně minul.
47'
Zatímco hostující kouč dle očekávání do sestavy nesáhl, tak domácí trenér udělal dvě změny, Dessers s Buonaiutem nahradili Tsadjouta a Castagnettiho.
46'
ze hřiště odchází Frank Tsadjout, přichází Cyriel Dessers.
46'
ze hřiště odchází Michele Castagnetti, přichází Cristian Buonaiuto.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Úvodní dějství semifinálového klání italského poháru mezi Cremonese a Fiorentinou přineslo jediný gól, o nějž se postaralo favorizované hostující mužstvo. Stalo se tak ve 20. minutě, kdy výborný centr Biraghiho od levé lajny přetavil v gól hlavou Arthur Cabral. Fialky zůstaly aktivnějším týmem i po vstřelené brance, ale další trefy se zatím nedočkaly, na druhou stranu nutno podotknout, že čisté konto drží bez větších problémů.
45+4'
45+3'
Ze střední vzdálenosti vyzkoušel pozornost brankáře Rolando Madragora, Sarr levou rukou vytáhl kulatý nesmysl nad horní tyčku.
45+2'
Přestože měl Mouhamadou Sarr dost času, tak po malé domů volil odkop naslepo z první, Soualiho Meïté prodlužoval do země nikoho.
45+1'
Nicolás González vyvinul velký tlak na Mattea Bianchettiho, ovšem domácí stoper soka podržel na zádech a pro Cremonese získal odkop od brány.
44'
Na pravé křídlo dostal nahrávku Jonathan Ikoné. Ještě volil posunutí po lajně na Amrabata, jehož nepovedený centr doputoval do rukavic brankáře.
43'
Další chvilkové přerušení hry způsobil Rolando Mandragora, když ještě na útočné polovině neúmyslně, ale přece stoupl na levou nohu Meïtému.
42'
Ukázkový skluz předvedl u pravé lajny Sufján Amrabat. Ještě se dohadoval, že jako poslední hrál míč Castagnetti, ale pomezní přisoudil kulatý nesmysl domácím.
41'
Od praporku centroval Cristiano Biraghi. Na přední tyči hledal Arthura Cabrala, ještě před ním zvládl nebezpečí zažehnat Matteo Bianchetti.
40'
Mariani ještě raději celou situaci konzultoval s videorozhodčím, který dal hlavnímu za pravdu, utkání pokračuje rohovým kopem Fiorentiny.
39'
Domácí neuspěli a hosté vystartovali do rychlého protiútoku. Nicolás González levou stranou doběhl až do vápna, kde spal po souboji s Vásquezem, penalty se však dožadoval marně.
38'
Při vzdušném souboji si Lucas Martínez Quarta viditelně pomohl v souboji se Tsarjoutem loktem, od arbitra Marianiho za odměnu vyfasoval kartónek žluté barvy.
37'
Za nákopem za obranu spěchal Jonathan Ikoné, k němuž se příkladně stáhl Emanuel Aiwu a hlavou píchl míč směrem ke gólmanovi.
36'
S nepovedeným centrem do pokutového území si hostující defenziva věděla rady, stoper Igor bez problémů přeskočil Daniela Ciofaniho.
35'
Taktický faul vyrobil Lucas Matínez Quarta. Byl si vědom, že mu Tsadjout prchá, tak mu zezadu lehce škobrtl o nohu a protihráč šel k zemi.
34'
Svěřeni kouče Italiana hrají v obrovské pohodě. Míč netlačí za každé situace do vápna, Antonín Barák nyní pod tlakem volil dalekou nahrávku směrem dozadu na Igora.
33'
Ze střední vzdálenosti vypálil Roando Mandragora. Zblokovaný pokus se odrazil k nohám Ikoného, leč do ofsajdového postavení.
32'
Fotbalisté v bílých dresech zatáhli kombinaci na obrannou polovinu. Igor nechal Ciofaniho přiblížit do těsné blízkosti, poté nahrál k lajně Biraghimu.
31'
Fialky pokračují v aktivnějším pojetí hry. Jonathan Ikoné centroval do prostoru, kde tušil Arthura Cabrala, toho přehlavičkoval Emanuel Aiwu.
30'
Na levé strany šestnáctky si vypracoval dobrou palebnou pozici Nicolás González, prudkou ránu nártem poslal o kousek nad břevno.
29'
Centr Charlese Pickela od pravé lajny měl dobré parametry, ale Frank Tsajdout se pohyboval úplně v jiném prostoru.
28'
Fialky směřovaly do útoku pravou stranou, jenže Jonathan Ikoné obdržel přihrávku pozdě, pomezní zvedl praporek na znamení ofsajdu.
27'
Znovu v akci Pietro Teracciano, tentokráte po malé domů na jeho osobu, po rychlém zpracování následoval pas k levé lajně na osamoceného Biraghiho.
26'
Za vysokým centrem od levé lajny vystartoval Pietro Terracciano. Nekomplikoval si zbytečně situaci a hrací předmět vyboxoval do zámezí.
25'
Fauloval Rolando Madragora. Po propadnutí obranných řad hasil nebezpečí drobným potažením za Castagnettiho dres.
24'
Útok Cremonese neměl moc šancí na úspěch. Charles Pickel viděl rozebíhajícího se Franka Tsadjouta, leč balón usměrnil mimo jeho dosah.
23'
S centrem do vnitra velkého vápna neměla domácí defenziva výraznější starosti, kulatý nesmysl odvrátil mimo nebezpečí Johan Vásquez.
22'
Kousek za polovinou hřiště fauloval Maro Benassi, jenž šel do skluzu příliš pozdě a místo míče trefil pouze nohy Amrabata.
20'
Důležitý první gól střílí hostující mužstvo! Rohový kop byl rozehraný na krátko, načež centroval Biraghi do vápna přímo na hlavu ARTHURA CABRALA, na jehož dostatečně prudkou hlavičku reagoval Sarr pozdě.
19'
Narážečka středem hřiště nevyšla. Se zpětnou nahrávkou totiž počítal i bránící Meïté, který nataženou pravou nohou balón vystihl.
18'
Odvážně hosté nechali pouze dvojici stoperů proti dvěma útočníkům, Lucas Martínez Quarta si věděl rady s Ciofanim.
17'
Cremonese ukazuje, že rozhodně nebude hrát druhé housle. Valeri vyslal průnikový pas na Pickela, pravý záložník doběhl balón až za postranní čárou.
16'
Ofenzivní složku mužstva podpořil Brazilec Dodô. Avšak na přesilu tří konkurentů si netroufl, takže po půlící čáře nahrál Amrabatovi.
15'
Dobrou práci odvedl směrem dozadu Michele Castagnetti. Třiatřicetiletý středopolař ukázkovým způsobem odzbrojil Cabrala.
14'
Italský hotový útočník Frank Tsadjout moc dobře viděl, že proti sobě má dva spoluhráče, nicméně mu nevyšlo už zpracování, takže na kličku ani nedošlo.
13'
Nicolás González zpracoval pas za obranu za sebe na Daniela Ciofaniho, jehož rána o zem se mezi tři tyče nevešla.
12'
Jonathan Ikoné chtěl postupovat směrem dopředu, ale neměl kudy. Proto nahrával do středu, odkud neuspěl kličkou proti Meïtému.
11'
Proti pravidlům hrál Igor. Kolem poloviny hřiště zezadu nedovoleně atakoval kličkujícího Itala Mandragoru.
10'
Z dvaceti metrů vyslal ostrou ránu pravým nártem Jonathan Ikoné a brankář kontroloval kulatý nesmysl směřující vedle levé tyče.
9'
Zničehonic velká příležitost Cremonese! Na levé straně velkého vápna převzal kulatý nesmysl Frank Tsadjout, křižný přízemní projektil vyslal o kousek vedle levé části brankové konstrukce.
8'
Protože neměl Sufján Amrabat nahrávat komu směrem dopředu, tak volil malou domů na Terracciana, jenž z první odpálil balón na útočnou polovinu.
7'
Sám proti čtyřem neměl český reprezentant Antonín Barák moc šancí na úspěch, naslepo balón píchl k nohám stopera Vásqueze.
6'
Už to vypadalo, že poprvé výrazněji zahrozí i domácí Cremonese, jenže Frank Tsadjout si neporadil se zpracováním přihrávky do dobré pozice.
5'
Fialky neuspěly ani v tomto případě. Z pozice levého křídla kroutil míč na zadní tyčku Nicolás González, balón prosvištěl vedle brány.
4'
Úvod patří favorizované Fiorentině. Zprava centroval Dodô, bránící Matteo Biancchetti ve vzdušném souboji s Cabralem uspěl s velkými problémy.
3'
Mezi dvěma protihráči proběhl Ikoné. Už uvnitř vápna nahrával do středu Antonínu Barákovi, s jehož pokusem si padající Sarr věděl rady.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech, fotbalisté Fiorentiny pro dnešní pohárové střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

US Cremonese: Sarr – Aiwu, Bianchetti, Vasquez – Pickel, Castagnetti, Benassi, Meïté, Valeri – Tsadjout, Ciofani (C).
Náhradníci: Carnesecchi, Saro – Afena-Gyan, Buonaiuto, Dessers, Galdames, Ghiglione, Ločošvili, Quagliata, Sernicola.
Trenér: Davide Ballardini

ACF Fiorentina: Teracciano – Dodô, Martínez Quarta, Igor, Biraghi (C) – Amrabat, Mandragora, Barák – Ikoné, Cabral, González.
Náhradníci: Cerofolini, Vannucchi – Bianco, Bonaventura, Brekalo, Castrovilli, Duncan, Jović, Kouamé, Ranieri, Sottil, Terzić, Venuti.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Mariani – Berti, Lombardo.
ACF Fiorentina

Fotbalisté Fiorentiny se pyšní fantastickou formou, od půli února totiž nejenže neprohráli, ale dokonce z deseti případů hned devětkrát odcházeli jako vítězové. Fialky odstartovaly pohár až v osmifinále, v němž zdolaly 1:0 janovskou Sampdorii, ve čtvrtfinále vyřadily výsledkem 2:1 Turín. Italianova družina zůstává ve hře rovněž v Evropské konferenční lize, když v osmifinále vyřadila Sivasspor a ve čtvrtfinále změří síly s polským týmem Lech Poznaň. Střelecké produktivitě mužstva vévodí dvanáctigólový Arthur Cabral.
US Cremonese

Cremonese čeká těžký a nejspíše neúspěšný boj o udržení mezi italskou elitou, protože se v Serii A nachází na úplně posledním dvacátém místě s velkou dvanáctibodovou ztrátou na sedmnáctou Spezii. Ovšem v poháru to je úplně jiná pohádka. Svěřenci trenéra Ballardiniho začali ve druhém kole těsným vítězstvím 3:2 nad Ternanou, ve třetím kole vyhráli 4:2 v Modeně, v osmifinále šokovali úspěchem 3:2 v Neapoli a ve čtvrtfinále si výsledkem 2:1 vyšlápli i na římské AS. Nejlepším střelcem týmu je David Okereke se sedmi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční večer. Vítám vás při sledování semifinále italského poháru, u zápasu mezi Cremonese a Fiorentinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.